Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software (https://forum.cdrinfo.pl/f101/)
-   -   Łączenie partycji, problem (https://forum.cdrinfo.pl/f101/laczenie-partycji-problem-79687/)

grafis 07.09.2008 16:56

Łączenie partycji, problem
 
Witam.
Posiadam dysk Samsunga 750GB podzielony do niedawna na dwie partycje 250GB/500GB. Chciałem dokonać zmniejszenia partycji systemowej do 160GB i udalo się, niestety, skutkiem ubocznym bylo powstanie dodatkowej partycji. Chciałbym połączyć ją z druga partycją i tu pojawia się problem. Pomimo, że Winda widzi partycję prawidłowo, ani PM 8,0, ani Acronis nie widzą jej i cały czas pokazują dysk C jako 250GB. Co ciekawsze, Windows bez problemu sformatował ją, ale w zarządzaniu dyskami jedyne co z nią mogę zrobić to utworzyć nową partycje logiczną.
Czy jest sposób na połączenie partycji?
Korzystam z XP SP2

prometeusz 07.09.2008 19:57

Cytat:

Napisany przez grafis (Post 961959)
Witam.
Posiadam dysk Samsunga 750GB podzielony do niedawna na dwie partycje 250GB/500GB. Chciałem dokonać zmniejszenia partycji systemowej do 160GB i udalo się, niestety, skutkiem ubocznym bylo powstanie dodatkowej partycji. Chciałbym połączyć ją z druga partycją i tu pojawia się problem. Pomimo, że Winda widzi partycję prawidłowo, ani PM 8,0, ani Acronis nie widzą jej i cały czas pokazują dysk C jako 250GB. Co ciekawsze, Windows bez problemu sformatował ją, ale w zarządzaniu dyskami jedyne co z nią mogę zrobić to utworzyć nową partycje logiczną.
Czy jest sposób na połączenie partycji?
Korzystam z XP SP2

Polaczyc na pewno mozesz - tylko musza byc obire partycje takie same. ( obie logiczne badz fizyczne)
Bazujmny na jednym programie - Acronis bo go lubie.
Jak on to widzi - zrob najlepiej fotke jakas i pokaz. Na podstawie tego zobaczymy co sie dzieje.

grafis 08.09.2008 05:28

Cytat:

Napisany przez prometeusz (Post 961989)
Polaczyc na pewno mozesz - tylko musza byc obire partycje takie same. ( obie logiczne badz fizyczne)
Bazujmny na jednym programie - Acronis bo go lubie.
Jak on to widzi - zrob najlepiej fotke jakas i pokaz. Na podstawie tego zobaczymy co sie dzieje.

Niestety, Acronisem nie pobawi***281; si***281;. Usun***261;***322;em go jaki***347; czas temu, a przy probie ponownej instalacji wywala mi b***322;***261;d i informacj***281;, ***380;e inna wersja jest ju***380; zainstalowana. Czyszczenie rejestru nie pomog***322;o. Je***380;eli to nie problem to wklejam screeny z ""zarz***261;dzania dyskami" link tutaj i PM 8.0 link tutaj

Wawelski 08.09.2008 07:51

Co***347; si***281; chyba rozjecha***322;o.
Najbezpieczniej by***322;oby przenie***347;***263; wszystkie dane na inny dysk, usun***261;***263; wszystkie partycje i za***322;o***380;y***263; na nowo.

prometeusz 08.09.2008 08:12

Wynika z tego ze i tak zadnych danych tam w tej chwili nie masz.
Wiec usun te oba dyski logiczne, potem partycje rozszerzona i dopiero na nowo pozakladaj.
Skoro chciales jeden to najlepiej nie baw sie w rozszerzona partycje z dyskiem logicznym tylko od razu postaw partycje podstawowa. Cala operacje zrob tym razem tym co windowsy maja w sobie. Nawet nie dotykaj PM.
A na marginesie calego tego zamieszania nie porobiles aby PM-iem.
Jak tak to wywal to dziadostwo i wiecej nie otwieraj

grafis 08.09.2008 10:36

Cytat:

Napisany przez prometeusz (Post 962125)
Wynika z tego ze i tak zadnych danych tam w tej chwili nie masz.
Wiec usun te oba dyski logiczne, potem partycje rozszerzona i dopiero na nowo pozakladaj.
Skoro chciales jeden to najlepiej nie baw sie w rozszerzona partycje z dyskiem logicznym tylko od razu postaw partycje podstawowa. Cala operacje zrob tym razem tym co windowsy maja w sobie. Nawet nie dotykaj PM.
A na marginesie calego tego zamieszania nie porobiles aby PM-iem.
Jak tak to wywal to dziadostwo i wiecej nie otwieraj

Zacznę od konca:
Faktycznie, PM maczał w tym palce
Zależy mi na dwóch partycjach mniej więcej 150/600 GB
I w końcu kolejne przekłamanie: na dysku C jest okolo 30GB danych, natomiast na D ponad 150GB (nie wiem dlaczego nie wykazywanych przez narzędzia) i póki co nie bardzo mam co z nimi zrobić. Co ciekawsze, sięgnąłem po Paragon Partition Manager I on pokazał coś takiego:
kliknij tutaj

prometeusz 08.09.2008 10:56

no pokazuje dokladnie to samo co pod winda - wiec PM , nie dosc ze zrobil zamieszanie to jeszcze dalej przeklamuje.
Robisz tak - instalujesz Acronisa na innym kompie - potem robisz tam dysk startowy .
Powracasz do swojego kompa.
Podnosisz z tej plytki system
0. Dyski C nie dotykasz bo masz juz wielkosci jakiej chciales
1. zmieniasz dyski/dysk logiczne na fizyczne
zakladam ze na dysku E nic nie masz - ewentualnie jak miales to skopiuj sobie na dysk D wczesniej przed cala operacja.
2 usuwasz drugi dysk logiczny E ( na ktorym nic juz nie masz)
3. poszezasz dysk D o wolne miejsce
Niezalecalbym robienia wszystkich krokow razem. Po kazdym dawaj wykonaj/ Acronis najpierw przyjmije polecenia - a dopiero potem jak zatwierdzisz je wykonuje.
Musi zadzialac.

joujoujou 08.09.2008 10:57

Mo***380;na te***380; skorzysta***263; z bootowalnego gparted. :idea:

sobrus 08.09.2008 11:41

Taka ma***322;a podpowied***378; (na wypadek gdyby kolega nie mia***322; drugiego kompa).
Podpowied***378; na wikipedii .
;)

grafis 08.09.2008 18:41

Dzi***281;ki za podpowiedzi:), Hiren's BootCD sprawdzi***322; si***281;. Partycje po***322;***261;czone, co prawda dalej PPM i PM widz***261; je inaczej ni***380; Windows, ale do najbli***380;szego formatu nie powinno sprawia***263; to problemu.
Dzi***281;ki za pomoc, temat mo***380;na uzna***263; za zamkni***281;ty

arnakus 09.10.2008 11:23

Żle to robisz
 
Cytat:

Napisany przez grafis (Post 961959)
Witam.
Posiadam dysk Samsunga 750GB podzielony do niedawna na dwie partycje 250GB/500GB. Chciałem dokonać zmniejszenia partycji systemowej do 160GB i udalo się, niestety, skutkiem ubocznym bylo powstanie dodatkowej partycji. Chciałbym połączyć ją z druga partycją i tu pojawia się problem. Pomimo, że Winda widzi partycję prawidłowo, ani PM 8,0, ani Acronis nie widzą jej i cały czas pokazują dysk C jako 250GB. Co ciekawsze, Windows bez problemu sformatował ją, ale w zarządzaniu dyskami jedyne co z nią mogę zrobić to utworzyć nową partycje logiczną.
Czy jest sposób na połączenie partycji?
Korzystam z XP SP2

Podejrzewam, że partycja systemowa jest partycja podstawową (dysk C) a pozostała część na partycji rozszrzonej (dysk D). Po zmniejszeniu partcji podstawowej do 160GB musisz najpierw powiększyć partycję rozszerzoną a dopiero potem powiekszyć dysk D.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.