Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Dysk 500GB przez mass na ps2?? (https://forum.cdrinfo.pl/f106/dysk-500gb-przez-mass-ps2-80907/)

sliderukps 24.12.2008 23:43

Dysk 500GB przez mass na ps2??
 
witam,

Nie dawno zakupiłem sobie dysk zew. SATA Seagate'a o pojemności 500 GB (realnie jest 465 GB > co za delikatnie mówiąc nie domówienie ze strony producenta;))
Pytanie jest proste czy istnieje możliwość aby był on wykrywany jak pendrive poprzez USB w konsoli.
Korzystam ze słynnego swapa 3.3 - program sms widzi bez problemu różne pendrive'y, odtwarzanie divx i mp3 nie stwarzało żadnych przeszkód. Natomiast problem jest gdy podłączę dysk 500gb, okazuje się że jest jakaś reakcja między ps2 a dyskiem ponieważ zaznaczjąc ikonkę pendriva w sms - słychać że talerz dysku się rozpędza - po czym na ekranie nic się nie pokazuje, a u dołu jest ścieżka /mass: - to wszystko. Aha na HDD obecnie jest system plików NTFS, czy to może być powodem takiego zachowania? Czy konieczny jest FS > FAT32?? z gory dzieki za pomoc

Wesołych św.
SP

Berion 24.12.2008 23:55

Ma prawie 500GB - zależy jak się liczy. ;] No i trzeba odjąć też miejsce na tablice itp.

--

Obecnie żaden z modułów USBD nie obsługuje niczego poza FAT16 i FAT32.

sliderukps 25.12.2008 10:44

tak więc format - i system fat32 to jednak konieczność.OK

Wg. artykułu dodałem plik usbd.irx do płyty CD z program Simple media system.
Nie jestem pewien czy zrobiłem to poprawnie bo nie za bardzo mogłem odnaleźć ścieżki tam podane;)
Wpakowałem go do głównego kat. czy tak?:

http://images31.fotosik.pl/424/f7e016583e0f6c4f.jpg

Berion 25.12.2008 11:57

SYSTEM.CNF jest potrzebny tylko CDVDMANowi - ten właśnie skrypt szuka na płycie CD/DVD, i ten moduł jest automatycznie ładowany do IOP po pomyślnej weryfikacji nośnika przez fw napędu. Innymi słowy: nie potrzebujesz tego pliku na innych mediach niż CD/DVD.

---

Nie ma takiej potrzeby: SMS ma własne, "wkompilowane w siebie" moduły do obsługi USB. Można podać i zewnętrzne, ale wrzucanie na mass:/ modułu USBD.IRX, który służy do obsługi mass:/ jest bez sensu o ile te jego "wbudowane" nie obsługują tego urządzenia, nieprawdaż? ;)

Jedyne sensowne lokalizacje tych plików to karta pamięci i dysk twardy (pod IDE oczywiście), ponieważ moduły do ich obsługi są ładowane przy starcie danego urządzenia (mc z biosu, a hdd z *.elf-a o ile takowe posiada).

sliderukps 25.12.2008 12:07

Więc co sugerujesz?
pozostaje mi tylko przeformatować partycje na FAT i jeśli dysk nie zostanie rozpoznany nadal, tj. nie będzie na nim widać żadnych folderów i plików tzn. że nic z tego. Moja konsola jest gruba, ver 5000004 jakoś tak z tego co pamiętam.

Berion 25.12.2008 22:36

Sugeruję sprawdzić kompatybilność tego dysku sformatowanego na FAT32 (a w zasadzie to tej "przejściówki"/kieszeni) z modułami używanymi przez SMSa. Innymi słowy: sprawdź czy Ci się wyświetla drzewo katalogów (jeśli w opcjach masz włączone filtrowanie mediów to zobaczysz tylko pliki *.avi itp. i foldery.).

Jeśli nie, to za pomocą wrzuć uLE jego moduły USBD.IRX na memorkę do mc0:/SMS/. Jeśli nadal nic to pokombinuj z modułami z gier (np. skopiuj ten z GT4).

sliderukps 26.12.2008 11:17

Korzystając z przerwy św. ;) bawiłem się trochę z tym dyskiem, najpierw przeniosłem 65gb danych w bezpieczne miejsce - po czym podzieliłem partycje i stworzyłem FAT32 - 100GB i resztę czyli 400GB zostawiłem na NTFS, sformatowałem wszystko i na fat32 wrzóciłem 1 film divx . Podłączając dysk do sms nadal to samo.. nie widział kompletnie nic. Czy możliwe jest że cały dysk w takim wypadku nie jest widoczny ponieważ musi być cały FIZYCZNIE pod systemem FAT32, czy sms ma wogóle prawo widzieć taki dysk gdzie są 2 partycje i na jednej jest FAT32 a na 2 NTFS ?? Może poprostu on jest za duży ??? - 500GB wszędzie gdzie chciałem go przerobić na FAT32 każdy program sugerował bądź nawet zabraniał takiej operacji;) wiadomo czemu.

Berion 26.12.2008 13:10

SMS zobaczy pewnie tylko pierwszą, podstawową partycję (czyli partycję 0) na FAT16 lub FAT32. Prawdopodobnie - prawdopodobnie ponieważ EEUG nie udostępnił kodu źródłowego jego modułu USBD.IRX. Możliwe, że inne też nie zobaczą innych (po za tym zawsze tylko jedną, nawet jak jest kilka na FAT16/32).

Za duży na pewno nie, bo obsługują LBA48 (czyli max rozmiar to 2.2TB - przynajmniej te ogólnie dostępne moduły). Gdyby nie obsługiwał (LBA28) to by nie zobaczył więcej jak 137GB.

Rustin 31.03.2009 16:00

też mam taki dysk i też mocuję się (póki co bezowocnie) z modułem USBD.IRX SMS'a :/ Ale mam takie zasadnicze pytanie czy jest po co się mocować? Czytałem wcześniej że ps2 ma usb jakieś takie niemrawe trochę raptem szybsze od pctowego standardu 1.1 a o czymś na kształt 2.0 na ps2 można na razie pomarzyć. Do prostych zastosowań (a'la skopiowanie sejwa) działa mi telefon z kartą pamięci (nawet SMS go widzi :)) Co w takim razie można by z takim dyskiem twardym (a więc dużą pojemnością) zrobić. Czy filmy w ogóle płynnie chodzą przez to usb?

Berion 31.03.2009 16:06

Filmy tak (przelicz sobie bitrate względem prędkości usb 1.1). Jeśli masz sporo filmów "w SDTV" to czemu nie?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.