Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   High Definition (https://forum.cdrinfo.pl/f111/)
-   -   BD-Rebuilder (https://forum.cdrinfo.pl/f111/bd-rebuilder-80916/)

macnow 26.12.2008 17:50

BD-Rebuilder
 
Witam,

Autor programu DVD-Rebuilder (DVD-RB) udostępnił wersję testową (beta) bardzo ciekawej aplikacji BD-Rebuilder (BD-RB), służącej do reauthoringu płyt Blu-Ray.
W obecnej wersji program umożliwia zrobienie pełnej kopii filmu, działającej w stacjonarnych playerach Blu-Ray wraz z menu lub tylko samego filmu na nośnikach BD25, DVD9 lub DVD5.
Niestety nie jest jeszcze możliwe decydowanie o Tym które dodatki chcemy usunąc w celu zaoszczędzenia miejsca/jakości, ale możliwe jest pozbycie się zbędnych ścieżek dźwiękowych i napisów.
Sam proces kompresji przy użyciu kodeka x264 jest bardzo długi i trwa kilkanaście godzin.

Polecam, jest on do pobrania tutaj: http://forum.doom9.org/showthread.php?t=143716

PS. Jakbyście mieli problem z uruchomieniem to piszcie...

Ricki 26.12.2008 20:12

Cytat:

Napisany przez macnow (Post 989577)
Witam,

Autor programu DVD-Rebuilder (DVD-RB) udostępnił wersję testową (beta) bardzo ciekawej aplikacji BD-Rebuilder (BD-RB), służącej do reauthoringu płyt Blu-Ray.
W obecnej wersji program umożliwia zrobienie pełnej kopii filmu, działającej w stacjonarnych playerach Blu-Ray wraz z menu lub tylko samego filmu na nośnikach BD25, DVD9 lub DVD5.
Niestety nie jest jeszcze możliwe decydowanie o Tym które dodatki chcemy usunąc w celu zaoszczędzenia miejsca/jakości, ale możliwe jest pozbycie się zbędnych ścieżek dźwiękowych i napisów.
Sam proces kompresji przy użyciu kodeka x264 jest bardzo długi i trwa kilkanaście godzin.

Polecam, jest on do pobrania tutaj: http://forum.doom9.org/showthread.php?t=143716

PS. Jakbyście mieli problem z uruchomieniem to piszcie...

Dzięki za wiadomość. Może coś się ruszy w temacie HD od nowego roku. Ciekawe jak wygląda sprawa przerabiania BD do DVD, czy zmienia roździałke na 720p, czy jak?

macnow 26.12.2008 23:17

Cytat:

Napisany przez Ricki (Post 989583)
Dzięki za wiadomość. Może coś się ruszy w temacie HD od nowego roku. Ciekawe jak wygląda sprawa przerabiania BD do DVD, czy zmienia roździałke na 720p, czy jak?

Więc tak... z tego co zauważyłem to można to określić czy program ma robić resize czy nie, ale w przypadku DVD to właściwie nie mamy wyboru jeśli oczekujemy zadowalającej jakości...

Ja zastanawiam się nad konfiguracją sprzętową bo na mojej obecnej stacji roboczej z Windows'em (P4 3.0GHz) kompresja x264 do BD25 odbywa się w tempie około 2 fps co przy 2h filmie daje ... po 15h na przebieg! Czyli 30h movie only... a na BluRayu menu i dodatki to około 1h materiału zwykle... także z 2 doby by należało liczyć :/

Najrozsądniejszą opcją jest Q6600 podkręcony 2.4@3.0GHz...
bo w tym zadaniu przede wszystkim gigaherce się liczą, razy ilość rdzeni...

M@X 28.12.2008 00:23

No to jdobbs pozamiatal ;-). DVD Rebuilder jest NAJLEPSZYM narzedziem do Backupu DVD, sadze ze BD Rebuilder bedzie godnym nastepca!

painkor 02.01.2009 11:25

Oby tak było.
Ale jeszcze troszkę trzeba poczekać.
Na razie jadę na,Tsremux,Tsmuxer,RipBot.
Niedawno dorwałem nagrywarkę i wreszcie S350 do odtwarzania.
Potem były małe problemy,ale na razie wszystko działa dobrze.

M@X 02.01.2009 15:32

Bardzo ciekawa opcja jest tryb backupu na "BD5" i "BD9" - mozemy dzieki temu film zajmujacy kilkanascie - kilkadziesiat GB zmiescic na plycie DVD5/DVD9. Zachowujemy przy tym menu i PELNA ZGODNOSC z odtwarzaczami BD (tzn. na razie dziala to srednio ale taki jest cel). Uzyskujemy to przez usuniecie niepotrzebnych sciezek audio i napisowych, oraz transcoding sciezek HD (Dolby True HD/DTS HD Master Audio) do ich starszych braci (AC3 i DTS). Video zas kodowane jest bardzo wydajnym kodekiem - X264, ktory cechuje sie lepszym parametrem jakosc/rozmiar anizeli jego komercyjni bracia stosowani na plytach BD! Nic tylko czekac na sensownie dzialajaca wersje!

HALL9000 12.01.2009 23:56

Nie wiem jak Wam, ale mi antyvir przy próbie instalacji wywalił komunikat, że :

INFEKCJA : sequence : Packed Execryptor został wykryty .

No i instalka leży w kwarantannie !!! :)

Są dwie wersje rozwiązania, albo TROJAN , albo zabezpieczenie przed crackowaniem, ale program free , więc w jakim celu ?
Hmmm ....

czary2mary 13.01.2009 07:18

Execryptor to program do pakowania i zabezpieczania plików exe przed modyfikacjami.Nie raz antyviry wykrywją to jako potencjalne niebezpieczeństwo bo nie mają dostępu do spakowanego pliku.Dodaj do wyjątku,i dla bezpieczeństwa przeskanuj plik czymś innym.

HALL9000 13.01.2009 09:03

Tak też pomyślałem, ale strzeżonego ... itd. :)

Dzisiaj odpalę i zobaczę co TO potrafi - może rozwiniemy tutaj jakiś "poradnik" ? :)

M@X 13.01.2009 12:04

Testowalem BD Rebuildera. Polskie wydanie "Katynia" zrobil bez problemu (choc jedynym sprzetem testowym ejst u mnie PS3). "Ghost Ridera" nie mogl zrebuildowac do postaci struktury folderowo-plikowej, niestety nie odnotowalem bledu. Moj szlagierowy material testowy to "Hi Definition Reference Disc", przy ktorym niestety polega na poczatku. Fakt, ze to dosc nietypowa plyta BD, ale... widac ze jeszcze wiele pracy przed jdobbsem :-).

demek 13.01.2009 12:23

max tego mojego ghost ridera?

HALL9000 13.01.2009 12:33

"Hi Definition Reference Disc" to rzeczywiście Mount Everest - nie dziwne, że się rozkłada. Ale o ile pamiętam, to chyba "Katyń" jest BD-25 więc wystarczy zrobić ISO
w Any i palić , no chyba, że Kolega ściskał do DVD-9 ?

M@X 13.01.2009 12:41

Owszem ,sciskalem do DVD9, nie mam nagrywarki BD ;-).

Demek - nie, Ghost Rider z wypozyczalni.

macnow 13.01.2009 13:02

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 995202)
widac ze jeszcze wiele pracy przed jdobbsem :-).

Na doom9 jest długa lista oczekiwanych funkcjonalności... ja najbardziej czekam na możliwość kompresji samego menu i dodatków w przypadku backupu na BD25 ;)

M@X 13.01.2009 13:10

Myslalem ze opcje ktore byly w DVD Rebuilderze w finalnej wersji BD Rebuildera zostana dodane "z automatu" ;-).

Ja czekam zeby to poprawnie zaczelo dzialac - "Hi Definition Reference Disc" przyjmuje jako wzor, bo to chyba na razie najbardizej zlozona struktura dysku BD.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.