Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software (https://forum.cdrinfo.pl/f101/)
-   -   Obraz dysku twardego - Nietypowe (https://forum.cdrinfo.pl/f101/obraz-dysku-twardego-nietypowe-81034/)

Red3miasto 05.01.2009 05:07

Obraz dysku twardego - Nietypowe
 
Witam! szukalem u najmadrzejszych tego swiata (google) i nie znalazlem odpowiedzi.
Otoz:
mam potrzebe zrobienia obrazu dysku twardego z zachowaniem calkowitej struktury bootowania do pliku ISO.
O ile sa programy co by przerobily z bin na iso to tez przejdzie, ale wyjsciowy format interesujacy mnie to ISO.
skad ten pomysl? ze ghostem nie da rady?

1 nie mam napedu FDD u siebie w kompie (nie byl mi potrzebny), a znalazlem jakis stary dysk. Po prubach udalo mi sie odpalic kompa i (z mojego terazniejszego systemu) naprawic tamtego hdd. chcialbym zrobic mu obraz, zeby uruchomic w wirtualu, zeby z pozycji Administratora (zachowaly sie moje prywatne dane, a nie pamietam hasla/klucza do innego uzytkownika) wyciagnac dane z Docs and Set. w poprzedniej konfiguracji.
Mam nadzieje ze nie jest to zbyt zagmatwanie napisane, ale walcze z tym kompem od 20 (a juz lekko po 6 rano...) i juz lekko padam.
Jakby ktos mial inny, skuteczny pomysl tez niech da znac

Pozdro 4 all

yahol 05.01.2009 08:41

Wykazuje calkowity brak zrozumienia dla przedstawionej tu idei.
Jezeli widzisz zawartosc dysku po naprawie, to w jakim celu robic jego obraz?!
Jezeli D&S sa zabezpieczone haslem/czymstam toi tak nie dostaniesz sie do zawartosci, czy to obraz czy nie.
Robienie obrazu tego dysku w *.iso/*.bin z uruchomionego systemu, to zadanie np. dla UltraISO lub podobnego.
I podkreslam jeszcze raz - calkowicie nie rozumiem idei tworzenia obrazu dysku i podpinania go pod virtuala.
Ten pomysl jest bez sensu - no chyba, ze czegos nie wiem/nie rozumiem.
(mozna odpalic tenze dysk spod HirenBoota i zdjac hasla.
mozna odpalic pod Mac`iem i wejsc w zabezpieczone foldery)
Tylko - o co chodzi!

sobrus 05.01.2009 08:50

No właśnie też czytałem to rano i nie rozumiem.
ISO z dysku twardego zrobić raczej sie nie da (bo co z danymi o partycjach).
Z dysku można dane przegrać bez problemu, z obrazu ghosta wyciągnąć też.

Chyba ze były zahasłowane w NTFS, wtedy kicha, choć można coś próbować robić (być moze zalogowanie się na admina pomoze, byc moze uda sie jakos odzyskać klucze?).
Ale najpierw musimy wiedzieć jak dokładnie wygląda sytuacja :)

Windows raczej się nie uruchomi na innym kompie niż ten na którym był instalowany.
Chociaż zdarzają się przypadki. Mi kiedyś Win2003 zainstalowany na Athlonie XP + nForce2 uruchomił się bez zająknięcia na Core2 + P35. To nic że intel, to nic ze PCIE, to nic że SATA. Po prostu się uruchomił, poinstalował drivery , restart i już :wow:

W NTFS klucz prywatny użytkownika dekoduje klucz publiczny systemu z pliku, którym następnie dekodowany jest sam plik (czy jakoś tak).
Więc plik może odczytać tylko konkretny użytkownik na konkretnym komputerze.

nimal 05.01.2009 16:06

domyslam sie, ze chodzi (ALE TYLKO SIE DOMYSLAM) o problem ze starym dyskiem
kolega chce zrobic jego obraz poki jakos dziala, zeby potem z tym obrazem walczyc

nie da sie tego zrobic do ISO
mozna do GHO np i potem przegladac spod GHOST EXPLORER

jezeli jednak foldery byly szyfrowane, to, jak juz masz napisane, cienko to widze
moze spod dosa (da sie odpalic z plyty + darmowe strowniki do ODCZYTU ntfs)
moze spod linux live

Red3miasto 05.01.2009 23:40

Ok
nimal ma troche racji, bo nie wiem ile przetrwa mi ten HDD (musialem sie sporo nameczyc, zeby odpalic kompa z nim!)
i chodzi mi o pliki uzytkownika w D&S. Myslalem ze jak wirtuala odpale z tego dysku(obrazu) to uda mi sie zalogowac jako admin i to pominie mi chaslo na konto na ktorym dzialalem.
Czy w ten sposob vm odczyta mi klucz nadany podczas tamtej instalacji?
no fakt, calkowicie zapomnialem o linuxie! dzieki za pomysl
z tym ze nie grzebalem w folderach uzytkownika...
Jak macie jeszcze jakies pomysly (za niedlogo sprawdze linuxem) to walcie.

Red3miasto 06.01.2009 23:43

W linuxie moge wejsc w katalogi uzytkownika, widze pliki, ale nie moge ich "wyniesc" z tamtad... nie mam mozliwosci przekopiowani ich na inna partycje (:/), prubowalem cos pozmieniac w fsab, ale to juz przekracza moja (zielona) wiedze na temat systemu z pod znaku pingwina...
Ma ktos jeszcze jakis pomysl?

nimal 06.01.2009 23:53

nagrac na plyte lub karte pamieci? pradopodobnie wersja linuxa ktora uzywasz nie zapisuje ntfs a jedynie go czyta
inna opcja - jak masz miejsce stworzyc partycje fat32 na jakims dysku


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.