Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Usuwanie plików z katalogu Temp (https://forum.cdrinfo.pl/f113/usuwanie-plikow-katalogu-temp-81039/)

marvill 05.01.2009 13:04

Usuwanie plików z katalogu Temp
 
Witam.
C:\Documents and Settings\\Ustawienia lokalne\Temp Czy ktos mi moze pomoc bo nie wiem czy moge to wywalic czy tez nie albo co moge z tego wywalic?!Jest tego 17gb!sa tam rozne pliki a ja nie wiem co to jest i tylo mi zawala kompa, a ze jestem laikiem w tych sprawach to juz chyba widac.Dzieki za pomoc.

prometeusz 05.01.2009 13:10

smialo wszystko z temp mozesz wywalac

ed hunter 05.01.2009 13:14

Wywalić to zawsze i wszystko można jak nie po dobroci to na siłę :haha:

Temporary Internet Files - można wyczyścić jak za dużo waży, i pogrzebać w Dane Aplikacji - pewnie tam jakaś gra lub coś innego naśmieciło.

Wywalać w całości nie radzę :szczerb:

Cytat:

Napisany przez prometeusz (Post 992657)
smialo wszystko z temp mozesz wywalac

Ta? :> z profilem FF np? :>

Bartez 05.01.2009 13:19

Profil FF jest w katalogu Temp?

A tak przy okazji, to nie można dać innego tematu niż nic nie znaczące "pomoc" ?? ((

prometeusz 05.01.2009 13:21

Ed, chcesz o tym porozmawiac:D
Proflie masz w Application Data
Slucham pisz smialo dokladnie czego nie - podaj pelna nazwe
edit
i nie pij juz wiecej tego swinstwa:D

ThanatoS 05.01.2009 13:21

Hmm, nowe wiadomości z FF? Temp jak sama nazwa wskazuje, tymczasowe.

ed hunter 05.01.2009 13:34

Cytat:

Napisany przez prometeusz (Post 992664)
Ed, chcesz o tym porozmawiac:D
Proflie masz w Application Data
Slucham pisz smialo dokladnie czego nie - podaj pelna nazwe
edit
i nie pij juz wiecej tego swinstwa:D

Wszystko mi się pomieszało :szczerb:

To przez gotowanie żurku w międzyczasie :szczerb: i picie wody...

Reetou 05.01.2009 13:34

Polecam program CCleaner do usuwania wszystkiego, co zbędne.

Eliasz 05.01.2009 14:04

ja jak nie wiem czy moge cos wywalic to pierwsze to przenosze -jak po nastepnym resecie zaden program sie nie pluje ze mu czegos brakuje to wtedy wywalam (juz bez kosza)

zene_k 05.01.2009 14:06

Cytat:

Napisany przez Reetou (Post 992669)
Polecam program CCleaner do usuwania wszystkiego, co zbędne.

Malo wprawionym osobiście odradzam używania tego typu programów. Więcej można narobić szkód w systemie niż cokolwiek poprawić.

Kilka systemów już po czymś takim stawiałem. Tylko format c pomagał

Reetou 05.01.2009 14:09

Nie wiem jak z innymi programami "tego typu", ale CCleaner testuję sam i wszystko jest OK.

zene_k 05.01.2009 14:21

Cytat:

Napisany przez Reetou (Post 992682)
Nie wiem jak z innymi programami "tego typu", ale CCleaner testuję sam i wszystko jest OK.

Przecież jest tego typu programów co najmniej kilka. Wystarczy użyć google:P
Najlepsze jest czyszczenie rejestru. W 7 na 10 przypadków prowadzi do potrzeby reinstalacji systemu. Trzeba się po prostu pilnować, żeby nie usunąć za dużo. Więc jeżeli ktoś ma małą wiedzę na temat systemu, to odradzam używania takich programów.

Sam żadnego nie używam, bo nie mam takiej potrzeby. Praktycznie, to wszystko co one robią, można wykonać samemu, korzystając z narzędzi dostępnych w systemie.:spoko:

superrrmario 05.01.2009 15:29

CCleaner nigdy mi nie nabroił!

Reetou 05.01.2009 16:00

Cytat:

Napisany przez zene_k (Post 992685)
Przecież jest tego typu programów co najmniej kilka. Wystarczy użyć google:P [...]

Sam żadnego nie używam, bo nie mam takiej potrzeby. Praktycznie, to wszystko co one robią, można wykonać samemu, korzystając z narzędzi dostępnych w systemie.:spoko:

Nie rozumiemy się... Też jestem takim zatwardziałym ręczniakiem (czy może ręcznikiem?), który uważa, że wszystko w kompie zrobi dokładniej i bezpieczniej, niż jakiś podejrzany automat. A że jest ich mnóstwo wiem nawet bez googla.

Ale jakieś pół roku temu chyba, ktoś mi polecił tego ccleanera (i nie była to pani Zasia z monopolowego). Programik czyści system z plików tymczasowych (łącznie z tymczasowymi i cookies większości przeglądarek (konfigurowalne), offica i innych aplikacji), usuwa niepoprawne wpisy w rejestrze i umożliwia odinstalowanie aplikacji i kontrolę autostartu.

Na początku oczywiście analizowałem co, skąd i dlaczego chce mi on skasować. Teraz na tyle mu ufam, że puszczam na automacie usuwanie, robię tylko backup (w progamie) usuwanych kluczy z rejestru. Używam go przynajmniej raz na tydzień i przez te pół roku nie wywinął mi żadnego numeru.

A jakie są różnice? Ręczne czyszczenie systemu zajmowało mi trochę czasu. Teraz w niecałą minutkę mam to zrobione, nie powiem, dokładniej...


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.