Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   PS2 + component: Brak obrazu przy filmach DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f105/ps2-component-brak-obrazu-przy-filmach-dvd-81143/)

kedat 16.01.2009 09:03

PS2 + component: Brak obrazu przy filmach DVD
 
Witam,

Posiadam nową ps2-90004 z MODBO760 + kabel COMPONENT.

Mam tylko jeden problem z kablem COMPONENT:

Zgodnie z zaleceniem zmieniłem ustawienie na "Y Cb/Pb Cr/Pr".

Gry chodzą bardzo ładnie.

Niestety w momencie kiedy wkładam płytę DVD po jej zaczytaniu obraz ZNIKA a telewizor podaje informacje BRAK SYGNAŁU - jest dźwięk.
(Na standardowym kablu wszystko chodzi OK).

Telewizor LG 42LC51

Berion 16.01.2009 13:51

Nie rozumiem jednej rzeczy: napisałeś, że "gry chodzą bardzo ładnie", ale "po włożeniu płyty DVD obraz znika". Innymi słowy: obraz masz tylko w browserze, programach i grach nimi uruchomionych (np. HDL -> gra).

?

kedat 16.01.2009 14:35

To może doprecyzuję:

Wkładam grę na DVD lub CD wszystko śmiga OK, zarówno PAL jak i NTSC.

Wkładam DVD-VIDEO(płytę z filmem DVD - próbowałem z kilkoma różnymi oryginalnymi płytami) i sygnał "znika".

Berion 16.01.2009 19:32

A widzisz, nazywajmy więc rzeczy po imieniu.

Umm... nie wiem czemu tak się dzieje.

kwako1234 16.01.2009 20:22

Witam
Mam dokładnie to samo co ty
Gry na kablu component działają* natomiast obraz ze standardowej płyty z filmem na dvd nie.
* oznacza że czegoś nie wiesz jeszcze. Wejdź w ustawienia jakiejś gry która ma możliwość włączenia progressive scan, a powinieneś zobaczyć grę w nieco lepszej rozdzielczości ale za to niestety w innych barwach (purpurowe pasy maszerujące przez ekran:()
Zabawne jest to że można z pamięci flash programem SMS 2.9 rev1 załączyć filmy divx które chodzą bezproblemowo. Nie próbowałem jednak jeszcze załączyć z pendriva filmu który ma wyższą rozdzielczość.
Myślę że trzeba by było zobaczyć czy da się załączyć ps2 na tym kablu na tv z fullhd. Podejrzewam że Ps2 skaluje film do wyższej rozdzielczości niż może wydolić tv. Jest możliwość zmiany rozdzielczości którą PS2 podaje na tv?

kedat 16.01.2009 20:47

Cytat:

Napisany przez kwako1234 (Post 996153)
Witam
Mam dokładnie to samo co ty
Gry na kablu component działają* natomiast obraz ze standardowej płyty z filmem na dvd nie.
* oznacza że czegoś nie wiesz jeszcze. Wejdź w ustawienia jakiejś gry która ma możliwość włączenia progressive scan, a powinieneś zobaczyć grę w nieco lepszej rozdzielczości ale za to niestety w innych barwach (purpurowe pasy maszerujące przez ekran:()

Odpalam God of War II w "progressive scan" i śmiga jak ta lala - super kolorki, obraz jak żyleta.

Berion 16.01.2009 22:44

Cytat:

Napisany przez kwako1234 (Post 996153)
[...] Zabawne jest to że można z pamięci flash programem SMS 2.9 rev1 załączyć filmy divx które chodzą bezproblemowo. [...]

Też progresywnie?

Cytat:

[...] Podejrzewam że Ps2 skaluje film do wyższej rozdzielczości niż może wydolić tv. Jest możliwość zmiany rozdzielczości którą PS2 podaje na tv?
PS2 nie skaluje obrazu, tylko telewizor. ;]

kedat 17.01.2009 06:40

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 996188)
PS2 nie skaluje obrazu, tylko telewizor. ;]

Też mi się wydaje, że problem leży po stronie telewizora - nie zmieniając ustawień na konsoli po podmianie kabla na standardowy filmy śmigają bez problemu...

kwako1234 17.01.2009 08:31

Jeśli skaluje tylko tv to po co włączać tryb progressive scan w grze? Myślałem że ten tryb zmienia rozdzielczość na 480p. W ustawieniach sms można zmieniać ustawienia obrazu jedne mi działają te z oznaczeniem (i), inne nie lub są z nimi problemy chodzi o te z (p) czyli winny tv. Jest jakiś odtwarzacz dvd który mógł bym póścić z Boot.elf tak jak sms? Obecnie mam możliwość podłączenia ps2 tylko z componenta.

kedat 17.01.2009 09:12

Cytat:

Napisany przez kwako1234 (Post 996222)
Jeśli skaluje tylko tv to po co włączać tryb progressive scan w grze? Myślałem że ten tryb zmienia rozdzielczość na 480p.

Największa zaleta Progressive scan to sposób "rysowania" poszczególnych klatek. Tutaj rysowana jest cała klatka w odróżnieniu od przeplotu:

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...lacingani2.gif

Berion 17.01.2009 16:15

Hmm, można by jeszcze sprawdzić z ciekawości co zrobi np. HDTV Player, bodajże Datela (ale to tak btw: gier, nie DVD-Video). Jest drogi i podobno kiepski (nie używałem, ale taki wniosek wysnułem czytając opinie - niska kompatybilność gier) - na eksperyment mógłby się nadać. Program jest naturalnie komercyjny, więc please, bez żadnych linków do torrentów itp.

Generalnie to HDTV są kiepskim pomysłem dla old-genów (no może poza Xbox'em). Jeśli ktoś ma miejsce w chałupie to warto zainwestować w jakiś CRT z obsługą 60Hz/PAL60 i progressive scan - używane są dość tanie.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.