Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   audio cd nrg na iso os x (https://forum.cdrinfo.pl/f2/audio-cd-nrg-iso-os-x-81350/)

misza85 31.01.2009 19:54

audio cd nrg na iso os x
 
witam
Mam problem tego typu , posiadam wiele obrazow plyt audio w formacie nrg -ktore uzywalem do sluchania muzyki w podrozy , Jak wiadomo zapewniaja lepsza jakosc od mp3. Od niedawna jestem posiadaczem maka z osx Leopard i niestety mam problem z otwarciem tych obrazow . Os x zwyczajowo czyta obrazy iso bez dodatkowego oprobramowania . JAk tylko zmienic obrazy nrg na to iso . Probowalem programow typu nrg2iso , nrg4iso , wiekszosc rozwiazan proponowanych na google :) nic nie dziala gdyz sa to obrazy cd audio. Po windowsem tez nie udalo mi sie tego zrobic . Montowalem plyty nrg alkoholem pozniej wypalalem w nero 7.0 jako image file jednak przy obrazie plyty audio cd znika mozliwosc nagrania obrazu jako iso . TYlko wszedzie to cholerne nrg. Sztuczki ze zmiana nazwy tez nie dzialaja . Sztuczka z obcieciem bajtow przez polecenie dd if=image.nrg ofcdrom.iso bs=512 skip=600 , przy obrazach audio cd odpada. Czy ktos ma jeszcze jakies pomysly na maca lub pc , wszystko jedno .... zrozpaczony ....

Maciej 31.01.2009 21:54

nrg to obraz płyty wykonanym w Nero.
do innego obrazu np iso ...zmienisz w UltraIso.

ed hunter 31.01.2009 22:05

zamontować obraz pod napęd wirtualny i stworzyć obraz przy pomocy ImgBurn

misza85 01.02.2009 06:45

Udalo sie zrobic obraz iso w imgburn jednak nie dziala on pod os x Leopard . Nie mam pojecia czemu przeciez iso to iso nie wazne pod jakim systemem. Musze chyba jednak szukac programu pod maka .

Sunna 01.02.2009 10:13

Pomijajac na czym to sluchales w podrozy to jest jeszcze format bezstartny. A raczej formaty.

yahol 01.02.2009 11:43

Natywnym ISO dla OSX jest DMG.
Konwersja *.nrg do *.dmg mozliwa jest w UltraIso ver. 9.
Lub konwertowac *.nrg do *.iso i zmienic rozszerzenie na *.dmg (nie dziala jezeli obraz *.nrg niesie dodatkowe informacje np. DRM) wtedy pozostaje UltraIso.

misza85 02.02.2009 20:07

ultraiso w wersji 9 niestety nie pomoglo . Konwersja *.nrg na *.iso nie jest mozliwa . Program pokazuje (Nie jest mozliwa konwersja Audio cd na zwykly format iso). bleeeee Jesli chodzi o *.dmg to nie wiem gdzie w ulraiso 9 mozna to zrobic . Prosze o pomoc w dalszym ciagu

Maciej 02.02.2009 20:26

Bo UltraIso tylko czyta obrazy .dmg ale nie konwertuje do tego formatu.

ed hunter 02.02.2009 20:58

Cytat:

Napisany przez Sunna (Post 1000318)
Pomijajac na czym to sluchales w podrozy to jest jeszcze format bezstartny. A raczej formaty.

Właśnie! ;) Jeśli na ogryzku da się odtwarzać formaty takie jak FLAC, APE... to chyba najlepsze wyjście. (pewnie się da, ale ja nie wiem...)

misza85 03.02.2009 17:14

chyba zostane przy wav , ale popatrze tez jak jest z tym flac . Kiedys ktos dal mi pare utworow w tym formacie . A swoja droga to slucham na sluchawkach audiotechnica ath-w1000 a one wylapuja wszystko :)

ed hunter 03.02.2009 17:21

flac to format bezstratny, więc nie wyłapią nic ;)

wav też może być bezstratny.

a tak poza tym to wujek Wiki coś wie :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless

misza85 04.02.2009 08:03

hehe a ja sie zastanawialem co to za format applowski mam dostepny w itunes .Moze teraz ja komus pomoge . Jak by ktos chcial szybko wyciagnac pliki *.wav z obrazu bin/cue , polecam programi bchunk . Z terminala wpisujemy bchunk -w inputfile.bin inputfile.cue outputfile . Trzeba go najpierw pobrac z netu bo orginalnie nie jest w systemie :)

sobrus 04.02.2009 09:27

FLAC to najlepsze wyjście, chociaż podejrzewam że OGG aotuv 5 z bitrate 192kbit+ spokojnie by załatwiło sprawę. W końcu to tylko komputer a nie high-endowy system audio.
A za to jaka oszczędność na dysku :D

Co do ISO to czy na pewno da się zrobić ISO płyty CD-Audio? Nie wiem czy ISO nie ma ograniczenia do jednego tracku. Audio widziałem tylko w BIN+CUE, albo bardziej zaawansowanych formatach (CCD,NRG,MDF).


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.