Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   No¶niki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   Lightscribe - okrêgi na p³ycie (https://forum.cdrinfo.pl/f28/lightscribe-okregi-plycie-81362/)

lopekpl 01.02.2009 12:27

Lightscribe - okrêgi na p³ycie
 
Witam

Jestem posiadaczem nagrywarki Lite-on LH 20A1H. Wypali³em sobie obrazek na p³ycie Verbatim DVD w najlepszej jako¶ci, po drugim wypaleniu tego samego obrazka na tej p³ycie pojawi³y siê widoczne okrêgi, co¶ jak na p³ycie winylowej. Mam zainstalowane najnowsze sterowniki, wypala³em za pomoc± SureThing CD Labeler. Co mo¿e byæ tego przyczyn±?

andy 01.02.2009 12:36

Jako¶æ no¶nika, jako¶æ ok³adki...
Najlepiej jak by¶ zrobi³ zdjêcie, skan wtedy bêdzie mo¿na co¶ powiedzieæ.

lopekpl 01.02.2009 12:51

Hmm.. niestety nie mam mo¿liwo¶ci zrobienia skanu... Verbatimy s± z³ej jako¶ci? To jakiej firmy s± najlepsze?

andy 01.02.2009 13:00

Móg³by¶ za³±czyæ tutaj zdjêcie ok³adki która przerabia³e¶ na LS?

lopekpl 01.02.2009 13:02

S± to 4 zdjêcia z aparatu cyfrowego, bez ¿adnego przerabiania tylko da³em tak jak by³y czyli w kolorze...

richie ploomba 01.02.2009 13:22

nie widze zdjec :P ale z tego co piszesz to uwa¿am, ¿e to normalka :P u mnie jest to samo. wypalaj±c label na p³ycie dwu lub trzy krotnie te¿ robi± sie mi takie jakby widoczne okregi o kilkumilimetrowej szerokosci. Moze to poprostu wina lasera lub cos w tym stylu :P

andy 01.02.2009 13:23

A czy móg³by¶ je zamie¶ciæ?

richie ploomba 01.02.2009 13:28

Ilo¶æ za³±czników: 1
to chyba "lopekpl" mial zamiescic fotki ..no ale..ja mam cos takiego ;] dodam ze plytka wypalana juz dawno temu. Zauwazylem , ze po czasie na wypalonym zdjêciu robi siê jaki¶ taki dziwny mglisty, bialy nalot

i dodam, ¿e mam t± sam± nagrywarkê co "lopekpl" :D

Patrix 01.02.2009 15:00

OT ale napiszê to... ale szajs ten LS je¶li tak to wygl±da :szczerb:

lopekpl 01.02.2009 15:47

Wygl±da to w³a¶nie tak jak na zdjêciu zamieszczonym przez "richie ploomba"

richie ploomba 01.02.2009 21:04

to jaki jest efekt koncowy zalezy od tego cc drukujemy/wypalamy. Jesli jest to jakas graficzka to jest ok ;) jesli jakies zdjêcie z postaciami, cieniami, ciemne, to efekt jest taki jakis nijaki ;p no i plytki dvd trzeba wypalac ze 2x minimum , ¿eby by³o ok ;] cd-ki lightscribe wystarczy wypalic raz.

Najlepiej jest chyba drukowac etykiety drukarka na p³ytach "printable"

lopekpl 02.02.2009 15:12

P³ytkê wypali³em 3 razy po drugim razie pojawi³y siê w³a¶nie te okrêgi, po pierwszym ich nie by³o, a przynajmniej ich nie zauwa¿y³em :P

magritte 19.02.2009 11:43

Witam serdecznie,

mam ten sam problem z Lite Onem. Okrêgi mnie jednak nie martwi³y, póki by³y równe. W pewnym momencie po miesi±cu u¿ywania nagrywarki okrêgi zaczê³y prawie ¿e na siebie zachodziæ, tworz±c bardzo nieelegancki obraz.

Kupi³em nagrywarkê z LS, bo ogl±da³em w sieci zdjêcia p³yt i by³em zachwycony. Czy¿by to by³ tylko chamski reklamowy chwyt? Bo na tych fotkach ¿adnych okrêgów nie by³o, a obraz czysty i wyra¼ny. Nie mówi±c ju¿ o tym, ¿e obrazki na p³ytach DVD wypala mi bardzo jasne i s³abe. A mam ustawione wszystkie opcje na pe³en wypas...

ed hunter 19.02.2009 12:54

Jezu jak siê cieszê, ¿e maj±c nagrywarkê z LS, nigdy nie zakupi³em i nie wypali³em takiej p³yty - nie mam problemu. :>

magritte 19.02.2009 21:02

OK, doszed³em dzi¶ do kilku kwestii...

1. wspomniane przeze mnie nak³adanie siê okrêgów by³o win±... coolera. Choæ brzmi to ob³êdnie, to wyniucha³em, ¿e mam zepsuty wiatrak, który wprowadza³ ca³y komputer w drgania o takiej czêstotliwo¶ci, ¿e g³upia³a nagrywarka. Wymieni³em dzi¶ wiatrak i problem znikn±³...

2. kwestia samych okrêgów. S± i bêd±, bo na tym opiera siê system wypalania. Jednak¿e obrazek mo¿na wypalaæ kilkukrotnie na tej samej p³ycie - po ka¿dym wypaleniu kontrast siê powiêksza i jako¶æ zwy¿kuje.

Dalej jednak uwa¿am, ¿e LS to pomys³ z gatunku bubli. :nie:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.