Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   HDLoader na konsoli V9 (https://forum.cdrinfo.pl/f106/hdloader-konsoli-v9-81584/)

rav1238 18.02.2009 17:23

HDLoader na konsoli V9
 
Witam, mam problem z konsolą (50003 czyli V9) lub hdloaderem. Dysk i network adaptor są sprawne bo na innej konsoli działają.
Podłączam dysk do konsoli, ładuje się hdloader, wyświetla się lista, wybieram grę i tutaj już kończy się praca konsoli. Po wybraniu gry z listy pokazuje się czarny ekran i nic się nie dzieje.
Podobno są problemy z taką właśnie konfiguracją ( V9 i dysk ) ale na polskich forach nie znalazłem rozwiązania a mój angielski i znajomość konsoli raczej nie pozawala mi na znalezienie rozwiązania tego problemu.
Powiem tylko, że ten sam dysk i NA działają na 30003.
Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc to będę bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuję.

Zapomniałem dodać: mam "Free HDLoader v0.8c PL by Kan" przy którym jest napisane: "Brak poszukiwania płyty w napędzie podczas ładowania listy gier, dzięki czemu na V9 program się nie zawiesza."

Trilu 18.02.2009 17:36

Sprawdź inne wersje Hdloadera ,do wyboru do koloru http://sksapps.com/index.php?page=hd.html
O ile dobrze pamiętam ,ta wersja co podałeś u mnie też nie działała na mojej 50004 ,za to 8B działała poprawnie ,najlepiej to sobie samemu spatchowac HDL'a .

Berion 18.02.2009 17:42

Pewnie masz włączony cd seek. Włóż do napędu płytę (ale taką, którą przepuści mechacon) i włącz grę. Jeśli się włączy to mamy winowajcę. ;]

rav1238 18.02.2009 18:00

Dzięki , oryginalna gra w napędzię pomogła, czyli rozumiem, że musze teraz tego hdloadera spachować jakoś, żeby płyta nie była niezbędna przy uruchamianiu ?
W sumie to próbowałem już patchować hdloadera ale coś mi to nie wychodziło, nie wiem w ogole czy to sie patchuje tą wersje co teraz mam 0.8c czy inną i jakim programem to robić.

Trilu 18.02.2009 18:07

Patchowac da się tylko gołego HDL'a ,na sksapps znajdziesz patchery i gotowego HDL'a nie wymagającego płyty w napędzie .

Berion 18.02.2009 18:26

No i musi być rozpakowany oczywiście. Na psx-scene.com jest bardzo dobry patcher. Nie pamiętam tylko czyj, w każdym razie jest przyklejony taki topic.

rav1238 18.02.2009 18:35

Dzięki, 0.8c ze strony sksapps pomógł. Tylko nie wiem czemu na tym spolszczonym nie chciało działać skoro było podpisane: "Brak poszukiwania płyty w napędzie podczas ładowania listy gier, dzięki czemu na V9 program się nie zawiesza."

Berion 18.02.2009 22:46

Błąd Kan-a, autora spolszczenia. Nie miałem jak sprawdzić tego programu ponieważ nie posiadam NA (a chętnie bym posiadał, tyle że nie za 150zł... ;]). Niestety Kan nie odopowiada na maile (chciałem się kiedyś skontaktować w sprawie poprawienia paru literówek).

Jutro poprawie na stronie.

vfk 26.02.2009 16:46

witam
mam ten sam problem. kupilem taka konsole i podobno poprzeniemu wlascicelowi dzialalo. mam hdloader 0.8c Pl i kiedy wybieram gierke z listy czarny ekran i dupa. czytalem tu i uwdzie, ale nie widze rozwiazania problemu. a wole nie probowac samowlonego instalowania hdloader bo boje sie ze cos spieprze biorac pod uwage ze jestem zielony

Berion 26.02.2009 17:13

A na pendrive'a do komputera nie boisz się wgrywać danych? Tak, właśnie, nie ma różnicy.

Jest rozwiązanie Twojego problemu, ale trzeba przeczytać cały temat. ;]

GimMix 29.03.2009 10:53

Witam, też posiadam czarnulke o numerze 50003 i mam podobny problem, gdy odpalam HDL 08c lub 08b+ z płyty wszystko działa jak trzeba, wszystkie gry działają bezproblemowo, problem zaczyna się gdy próbuję odpalić gry z zainstalowanego HDL'a na MC lub HDD czyli z Dev1 i Dev2, sam program włącza się bezproblemowo, lecz gdy próbuje odpalić jakąkolwiek grę z dysku widzę tylko czarny ekran, próbowałem nawet kombinację uLaunchELF i z niego odpalenie HDL ale ciagle czarny ekran przy odpalaniu gier, dziwna sprawa bo ten sam HDL zbotowany z płytki dziala rewelacyjnie, dodam jeszcze ze konsolka dziala z Modbo760, ktoś z Was zna może rozwiazanie dla tego problemu???

Berion 29.03.2009 12:02

Rozwiązanie jest w tym temacie. Trzeba było go przeczytać, a nie tylko pierwszy post... :P

GimMix 29.03.2009 13:46

Faktycznie pomogło... Dzięki wielkie :)

skuter6 05.06.2009 11:32

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1005767)
Błąd Kan-a, autora spolszczenia. Nie miałem jak sprawdzić tego programu ponieważ nie posiadam NA (a chętnie bym posiadał, tyle że nie za 150zł... ;]). Niestety Kan nie odopowiada na maile (chciałem się kiedyś skontaktować w sprawie poprawienia paru literówek).

Jutro poprawie na stronie.

Ja mam rippera2Gold i konsolkę v9, na początku hdloader z kan-a spolszczeniem, chodził mi na początku nawet gdy płyty w napędzie nie było, lecz zacząłem się bawić w sprawdzanie podobnych loaderów i teraz już muszę mieć płytę w napędzie, Czy to może być wina jakichś ustawień z innego loadera?

Berion 05.06.2009 14:06

Coś Ci się musiało pomylić. Żaden HDLoader nie przechowuje nigdzie żadnych ustawień. Musiałeś pomylić wersje.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.