Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   Audio CD - Nagrywa ciszę (https://forum.cdrinfo.pl/f2/audio-cd-nagrywa-cisze-81745/)

Slavvek 03.03.2009 21:23

Audio CD - Nagrywa ciszę
 
Panowie,
Czy ktoś potrafi mi poradzić:
Nagrywam CD Audio z plików *.mp3 programem nero 6.1.1.16. Nagrywarka to Lite-On DVD RW DL bla bla, model SOHW-1653S.
Wszystko przebiega normalnie ale na płycie jest nagrane 80 minut ciszy.
Nie pomogła zmiana CDRW na Pioneer ani reinstall nero.

joujoujou 03.03.2009 21:25

To może inny program wypróbujesz?

CdburnerXP, albo IMGburn. :idea:

Oba darmowe. :D

- Deckard - 03.03.2009 21:26

a to sie tak dzieje ze wszystkimi plikami mp3 czy tylko z wybrana płytą ?? spróbuj nagrać trochę wolniej.

Slavvek 03.03.2009 21:33

nie próbowałem innych programów (używa tego mój ojciec, dopiero wchodzi w ten cyfrowy świat i nie chcę go męczyć innymi programami).
Wszystkie pliki *.mp3, to sprawdziłem.

nawet jak robię cd image to się tak nagra.

- Deckard - 03.03.2009 21:34

dziwne, ja bym zassał nero mega plugin pack i prze konwertował mp3 na mp3 o tej samej jakości i sprawdził ,lub prze konwertował na jakiś inny format i wypalił

edyta: no i przydało by się przetestować jeden z programów jakie podał @jou żeby zawęzić poszukiwania problemu

sobrus 04.03.2009 06:45

Najlepiej skonwertować do WAV.
Można też próbować nagrać do obrazu - Nero Image Recorder, a potem (po upewnieniu się że obraz jest ok) wypalić obraz. Dowolnym programem - Alcohol, ImgBurn, Nero itp.

Slavvek 19.03.2009 20:18

Panie i Panowie,
rzucając na forum ten temat nie oczekiwałem rad typu "inny program używaj" albo "przekonwertuj, rozpakuj, spakuj, sprawdź, zdekoduj, zakoduj, nagraj i odtwórz".
Nero 7 nagrywa ok. Ale ja wolę nero 6 a po jego ponownym zainstalowaniu nadal jest ten sam problem.
Pozdrawiam.

sobrus 19.03.2009 21:02

Cytat:

Napisany przez Slavvek (Post 1012225)
nie oczekiwałem rad typu (...) albo "przekonwertuj, rozpakuj, spakuj, sprawdź, zdekoduj, zakoduj, nagraj i odtwórz".

:rotfl:
A jaką na przykład? Aby naprawić nero wciśnij czerwony przycisk?
Nikt tu nie jest wróżką, a jeżeli sam nie chcesz nic sprawdzić, to raczej nikt za ciebie tego nie zrobi.

grzeniu 19.03.2009 21:36

Skoro nero 7 nagrywa OK, a 6 nie to znaczy, że chyba nie dość dokładnie odinstalowałeś wersję 7 i coś tam się gryzie.
Poszukaj 'nero general clean tool' (albo jakoś podobnie) i tym wyczyść wszystkie pozostałości po wszelkich neronkach i dopiero zainstaluj na nowo swoje nero 6. Nawet tu na forum były linki do zassania, albo sam znajdziesz na serwerze aheada.

cana 24.03.2009 19:24

wtyczka od mp3 z nero ( i nie jest ważne jakie to nero) nie zawsze dobrze sobie radzi z niektórymi mp3, zawsze bezpieczniej jest przerobić mp3 na wav i dopiero wtedy palić audio

to że nero7 pali ok wcale nie znaczy iz nero6 też będzie dobrze to robić, w siódemce mogli poprawić coś zwiazanego z dekodowaniem mp3


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.