Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje (https://forum.cdrinfo.pl/f102/)
-   -   [ARTYKUŁ]Wywiad z Seagate: Przyszłość dysków twardych (https://forum.cdrinfo.pl/f102/artykul-wywiad-seagate-przyszlosc-dyskow-twardych-81904/)

Bartez 17.03.2009 22:03

[ARTYKUŁ]Wywiad z Seagate: Przyszłość dysków twardych
 
Cytat:

Napisany przez CDRinfo.pl
Poniżej zamieszczamy wywiad na temat najbliższej przyszłości dysków twardych przeprowadzony
z Wojtkiem Łastowieckim, reprezentantem Seagate w Polsce. Wojtek Łastowiecki pracuje na stanowisku Territory
Senior Sales Representative East Europe.


CDRinfo.pl: Jaka jest opinia Seagate na temat przyszłości technologii wykorzystywanej przez firmy w produkcji magnetycznych
dysków twardych?
Wojciech Łastowiecki: Wierzymy, że technologia HDD może wciąż się rozwijać (...)

Zapraszamy do przeczytania artykułu: Wywiad z Seagate: Przyszłość dysków twardych

Human 17.03.2009 22:42

troche wtopa ten wywiad, nic konkretnego.
ja bym go uzupelnil o 3 pytania:
1. co seagate zamierza zrobic by nie zrobic wtopy jak z flash w 7200.11
2. czy zamierzaja wypuscic jak WD dyski 10k rpm
3. czy kiedykolwiek 15k rpm beda w sata, bo przeciez po co sas,skoro sata2 nie wykorzystuje sie w pelni. a zaraz bedzie sata3

zene_k 18.03.2009 00:50

Trochę bełkotu i chwalenie własnej firmy.:>

Może to ostra opinia, ale takie mam wrażenie po przeczytaniu tego tekstu.

Bartez 18.03.2009 08:30

Cytat:

Napisany przez Human (Post 1011746)
troche wtopa ten wywiad, nic konkretnego.
ja bym go uzupelnil o 3 pytania:
1. co seagate zamierza zrobic by nie zrobic wtopy jak z flash w 7200.11
2. czy zamierzaja wypuscic jak WD dyski 10k rpm
3. czy kiedykolwiek 15k rpm beda w sata, bo przeciez po co sas,skoro sata2 nie wykorzystuje sie w pelni. a zaraz bedzie sata3

Dzięki za propozycje pytań. Przy najbliższej okazji postaramy się uzyskać odpowiedź na przynajmniej niektóre.

Jeżeli ktoś z Was ma jakieś propozycje to piszcie. Wybierzemy najciekawsze i zapytamy o to kogoś z Seagate :)

mensir67pl 18.03.2009 09:32

to teraz poproszę o wywiad z WD

.....

Human 18.03.2009 19:09

mam jeszcze jedno dobre pytanie,na ktore inni tez pewnie chca znac odpowiedz.
4. czy seagate jak japonce planuje dyski hybrydowe, np takie z 1-2GB cache np z ddr2, ktore by mialy zasilania na 15s,aby w tym czasie przy braku pradu sflushowac dane na hdd. bo ddr2 dzis sa tanie i wolalbym 100-150zl doplacic za takie udogodnienie.

klosz007 22.03.2009 15:11

Ja się dziwię podejściu Seagate nt. dysków SSD. Można je opisać skrótowo jako "na razie nas to nie interesuje, zobaczymy co będzie dalej".

Problem w tym, że Seagate nie ma żadnego produktu tego typu, co automatycznie oddaje pole innym. Na rynku PC jest już obecnych kilku producentów (za długa lista, żeby wymieniać), także na rynku pamięci dla przedsiębiorstw dyski SSD są już od dość dawna obecne ale dyski tam stosowane to też nie jest Seagate (np. EMC stosuje dyski STEC).

Jak się nagle okaże że SSD szybko opanowuje rynek i udział znacznie wzrasta to Seagate będzie się dopiero uczyć a leaderzy tego rynku będą już inni...

Przypomina mi to sytuacje dwóch firm od sprzętu foto (Kodak i Leica) które też czekały i uparcie twierdziły, że fotografia cyfrowa to zawsze będzie tylko część rynku a zamożni klienci i profesjonaliści nigdy nie porzucą klasycznej błony fotograficznej. W efekcie obie znalazły się na skraju upadku zanim dotarło do nich, że czas porzucić klasyczną fotografię i zająć się cyfrową.

Nie rozumiem też bełkotu nt. niejasnych korzyści płynących z dysków SSD. Są praktycznie same korzyści i tylko jedna bariera która będzie zanikać wraz z upowszechnieniem technologii tj. cena.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.