Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Network Attached Storage (NAS) (https://forum.cdrinfo.pl/f119/)
-   -   [ARTYKUŁ]Recenzja QNAP TS-639 Pro (https://forum.cdrinfo.pl/f119/artykul-recenzja-qnap-ts-639-pro-81971/)

Bartez 23.03.2009 09:40

[ARTYKUŁ]Recenzja QNAP TS-639 Pro
 
Cytat:

Napisany przez CDRinfo.pl
W obecnych czasach coraz więcej bardziej zaawansowanych użytkowników oraz małych i średnich przedsiębiorstw
potrzebuje bezpiecznie przechowywać duże ilości danych, do których można uzyskać dostęp z każdego miejsca w firmie, a także za pośrednictwem Internetu.
Urządzenie takie musi być wysoce konfigurowalne, łatwe w zarządzaniu, wydajne i bezproblemowe w działaniu.
Wiekszość producentów serwerów sieciowych typu NAS posiada w swojej ofercie bardziej zaawansowane urządzenia
przeznaczone dla wymagających użytkowników (...)

Zapraszamy do przeczytania artykułu: Recenzja QNAP TS-639 Pro

Eskulap 08.05.2009 08:48

Bardzo dobra i obszerna recenzja :)

Wydaje się, że sprzęt jest świetny, ale po tym jak spojrzałem na wyniki testu z macierzą RAID 1 to mina mi zrzedła. Za takie pieniądze to sprzętowa obsługa RAIDa już się należy, a tu taka amatorszczyzna!

Gdzieś na tej stronie wpadł mi test tego samego NASa w porównaniu z innymi, ale tam były transfery max do 80MB/s, a w tej recenzji dochodziły do 60MB/s. To ciekawe... :ysz:

pops 08.05.2009 12:59

Cytat:

Napisany przez Eskulap (Post 1021537)
Gdzieś na tej stronie wpadł mi test tego samego NASa w porównaniu z innymi, ale tam były transfery max do 80MB/s, a w tej recenzji dochodziły do 60MB/s. To ciekawe... :ysz:

Zlinkuj, ciężko się odnieść do czegoś czego się nie widzi. Mógło to być po różnych protokołach, pod różnym obciążeniem, z różnymi testami co by było zaznaczone przy danym wykresie, lub mógł to być po prostu błąd w druku co jest najmniej prawdopodobne.

Misiek4 08.05.2009 18:45

TS-639 momentami wyciąga do 112 MB/s przy downloadzie przez FTP. Ale są to wartości chwilowe.

saqul 02.05.2010 21:14

Cytat:

Z niewiadomych przyczyn w przypadku kopiowania plików poprzez wykorzystanie protokołu NFS uzyskiwaliśmy znacznie wyższy transfer przy uploadzie niż przy downloadzie.
Ja myślę że przyczyną jest po prostu budowa NFS, trzeba sprawdzić czy serwer NFS komunikował się z hostem za pomocą UDP czy TCP, jeśli przez UDP to może być przyczyną poprawy wydajności przy kopiowaniu plików, szczególnie widoczny przy uploadzie na RAID 0 który zwiększa ilość operacji I/O UDP, nie ma narzutu na nawiązywanie połączenia i śledzenie sesji, ma mechanizmów kontroli przepływu i retransmisji co wpływa na większą szybkość transmisji danych oraz brak dodatkowych zadań, którymi musi zajmować się host posługujący się tym protokołem (źródło wiki). Możliwe też że host miał wyłączone blokowanie plików NFS co zwiększa szybkość kopiowania (info z pomocy microsoftu na temat NFS).

Taka moja teora - jeśli piszę bzdury to mnie poprawcie...


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.