Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   Chcę zgrać zdjęcia i mam czas tylko do 6 rano, proszę o pomoc!!! (https://forum.cdrinfo.pl/f15/chce-zgrac-zdjecia-mam-czas-tylko-6-rano-prosze-o-pomoc-82181/)

rutra 16.04.2009 23:35

Chcę zgrać zdjęcia i mam czas tylko do 6 rano, proszę o pomoc!!!
 
Nigdy nie miałem trudności ze zgraniem zdjęć z komputera na płyte. Zawsze kopiuj wszystkie elementy na dysk CD, wkładałem czystą płytę, zapisz wszystkie elementy na dysk CD i po 1-5 min. wszystko było zgrane. Mam program Nero, ale teraz pojawił się poważny problem.

O 6:00 mój tata wyjeżdża na lotnisko i odlatuje do Stanów Zjednoczonych (wraca w sierpniu). Leci do mojej babci i dziadka. Z całą rodziną (wliczając wujków, ciocie i kuzynów) chcieliśmy im pokazać zdjęcia. Pełno zdjęć porobiliśmy i teraz lipa.

Wkładam czystą płytkę >>> Kopjuj elementy na dysk CD >>> Istnieją pliki oczekujące na zapisanie na dysku C >>>Zapisz te pliki na dysku CD >>> Kreator zapisywania na dysku CD... itd. Dalej> >>>

---
I tu wyskakuje mi takie coś:

W stacji dysków nie ma nośnika.
Włóż zapisywany dysk CD do stacji dysków F:/(ukośnij w drugą stronę napisany)

Uwaga: Zapisywany dysk CD to dysk kompaktowy, który można przekonwertować na dysk konwercjonalny, czyli dysk CD audio, za pomocą stacji dysków do nagrywania dysków CD (CD-R lub CD-RW). Po nagraniu dysku CD można używać go w stacji dysków CD-ROM dowolnego komputera lub w dowolnym odtwarzaczu dysków audio CD.

*

Wkładam czystą płyte, jedną, drugą, na komputerze i na laptopie, tu i tu za każdym razem to samo wyskakuje. Jak po prostu zgrać zdjęcia w takiej sytuacji???

&&&

mój tata o 6:00 wyjeżdża i wątpie, aby ktoś coś napisał do tej godziny, alee jeśli przypadkiem oglądacie ten temat i wiecie jak mi pomóc bym był wdzięczny, sprawdze o 2:00 czy nie ma żadnej odpowiedzi, poświęce się, bo na 8:00 mam do szkoły, ale po lekcjach się wyśpie.
Jeśli już będzie po 6:00 i nikt nie napisze to trudno, wtedy też proszę o tą samą pomoc, będzie na przyszłość.

Z góry dzięki!

joujoujou 17.04.2009 00:14

Albo ATIP ukryty w alcoholu/daemonie/innym programie emulującym napędy, albo coś powalone z systemowym nagrywaniem CD (bo domyślam się, że to XP i włączone nagrywanie systemowe), albo beznadziejna jakość nośników, albo kombinacja wymienionych.

Proponowane rozwiązania:

- wyłączyć nagrywanie systemowe,
- skorzystać z nero lub jakiegokolwiek darmowego programu do nagrywania (dział komputery - temat "Projekt Freeware"),
- wyłączenie ukrywania ATIP (w pierwszym zdaniu było gdzie),
- w ostateczności #1: zgranie wszystkiego metodą kopiuj-wklej na kartę pamięci lub pendrive
- w ostateczności #2: zakup karty/pendraka, zgranie i wysłanie do Hameryki zwykłą, tradycyjną pocztą.

ed hunter 17.04.2009 05:49

Już po 6.
Jak nie pomogło, to wrzucić fotki na darmowy hosting zdjęć...

Np.: www.imageshack.us

sobrus 17.04.2009 13:22

Złośliwość rzeczy martwych...
Ale w sumie można było poświęcić jakieś pendrive 1GB jak było pod ręką.

Patrix 17.04.2009 15:30

Cytat:

Napisany przez rutra (Post 1017910)
Zapisywany dysk CD to dysk kompaktowy, który można przekonwertować na dysk konwercjonalny, czyli dysk CD audio.

dziwny opis, którego nijak zrozumieć ... ;)
są płyty cd-r i cd-rw, dvd-/+r, dvd-/+rw i tak dalej... to co robisz to poprostu przenosisz pliki na płytę cd-r i ją wypalasz a płyta cd-r to dalej cd-r

maly6 17.04.2009 19:24

Hmm...

ja bym powiedzial, ze masz konto z ograniczeniami, poniewaz kiedys u znajomego tez chcialem cos nagrac i probowalem z roznymi plytami i nic z tego. Identyczne komunikaty. Komp (XP) zalogowany byl na konto zony, wiec rowniez tylko moge sie domyslac, ze mial ograniczenia. Na jego konto nie moglem wejsc bo bylo haslo. Zreszta nawet nie moglem nic Nero nagrac, bo wyswietlal mi ze nie mam uprawnien admina takze wydaje mi sie, ze taki byl najprawdopodobniej Twoj problem.

Pozdrawiam

darolo1 21.04.2009 12:04

ziwny opis, którego nijak zrozumieć ... ;)
są płyty cd-r i cd-rw, dvd-/+r, dvd-/+rw i tak dalej... to co robisz to poprostu przenosisz pliki na płytę cd-r i ją wypalasz a płyta cd-r to dalej cd-r - chodzi o to, że płytę CD-R można nagrać jako Audio CD, czyli normalna płyta do wieży

Patrix 21.04.2009 13:00

To jest jasna sprawa,
ja Ciebie nie zrozumiałem w kontekście do tych fotek na cd :D

cd audio to dysk konwencjonalny ? a data cd to już nie ? hmm:D


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.