Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Jak nagrać zdjęcia, aby następnie odtworzyć je na DVD ?? (https://forum.cdrinfo.pl/f13/jak-nagrac-zdjecia-aby-nastepnie-odtworzyc-je-dvd-823/)

Cezar 11.02.2001 22:11

Jak nagrać zdjęcia, aby następnie odtworzyć je na DVD ??
 
Jak w temacie przy założeniu, że DVD odczytuje CDR-y.

Oscar 13.02.2001 10:15

Pliki źródłowe muszą być w formacie jpg.
Najlepszym przetestowanym przeze mnie programem jest WinOnCD 3.8 PE. Jest tam zakładka Photo Album. Zakładasz album, przeciągasz w jego okno zdjęcia i już gotowe do nagrania. Zdjęcia są przekodowywane do odpowiedniej wielkości przez sam program WOC. możesz dodać tła i ramki do zdjęć oraz podpisy. Na koniec możesz dodać także muzykę jako tło. Efekty są świetne, polecam.
Albumy nagrywa także Nero, ale nie można zrobić właściwie nic poza nagraniem zdjęć (żadnych podkładów ani podpisów). Poza tym przy oglądaniu trzeba za każdym razem naciskać Next, a WOC umożliwia włączenie slideshow.

ikar39 29.11.2004 22:07

zdiecia
 
a nie lepiej nagrywać zdięcia na krązek dvd najlepszy do tego jest ulead video 8 mozna podłozyć muze efekty i zrobić autoring na krążek dvd wchodzi 120min każde zdięcie to 6 sekunt łatwo obliczyć ile zdięć wejdzie

talarson 28.01.2005 10:01

Zdjecia
 
czegos nie rozumiem. Zainstalowalem UleadVideoStudio 8 wszedlem w Image chcialem zrobic Create CD i kiszka. On chce mi nagrywac tylko filmy a zdjec ni w zab. Jak te jpg dokladnie zgrac na plyte DVD? pomozcie. Z gory dzieki

Salem 28.01.2005 10:54

Cytat:

Napisany przez talarson
czegos nie rozumiem. Zainstalowalem UleadVideoStudio 8 wszedlem w Image chcialem zrobic Create CD i kiszka. On chce mi nagrywac tylko filmy a zdjec ni w zab. Jak te jpg dokladnie zgrac na plyte DVD? pomozcie. Z gory dzieki

Nie wiem jak jest w tym programie, bo go nie używałem, ale jest wiele aplikacji do tego. Wystarczy troszeczkę chęci do poszukiwań. Ot choćby ładny artykuł na tym serwisie. Program nazywa się Ulead DVD PictureShow 2 , zaglądnij a zobaczysz jakie to dziecinnie proste.

Powodzenia Salem

medyk72 28.01.2005 21:21

Metoda jak d..a - każdy ma swoją - więc i ja sie podziele :) Jest super programik i sie nazywa ProShow Gold. Generalnie - wygląd jak program do edycji wideo - tyle że do zdjęć właśnie - i ma wszystko co potrzeba - można zdjęcia "poruszyć" (obrót, zoom)- dodać podkład muzyczny do całości (a oprócz tego do każdego zdjęcia z osobna), dużo przejść, napisy itd. Wszystko w miare proste, a efekt można nagrać na DVD, SVCD, lub VCD. Polecam

zorg 29.01.2005 23:11

http://www.roxio.com/en/products/ecd...es_photo.jhtml

PIOTR34 30.01.2005 14:40

Ja też dorzucę swoje trzy grosze, MemoriesOnTV z tym że nie jest darmowy.

:-PrzemekP 17.08.2005 09:33

Cytat:

Napisany przez Salem
Program nazywa się Ulead DVD PictureShow 2 , zaglądnij a zobaczysz jakie to dziecinnie proste.

Powodzenia Salem

no tak proste ... ale jakie musza być zdjęcia by dobrze wyglądały na TV ??
mam fotki 800x600 a na TV są i tak poprzycinane, pozatym na 8 z 10 zdjęciach kolory sie poprostu poruszają. Przeważnie dotyczy to koloru białego, ostatnio zdjęcia z nad morza posiadaja poruszające się morze !! to rujnuje mój cały album ... jak tego nie opanuje to rezygnuje z tego programu ... pzdr

tompol 17.08.2005 13:30

Powiem tak...

Ulead DVD PictureShow 2 jest prosty w obsludze (tak jak i caly soft Ulead'a) i daje ladne efekty ale tylko dla kogos kto nie sprobowal MemoriesOnTV.
Efekty przejsc pomiedzy zdjeciami w Ulead'zie moga sie schowac.
A to ze nie jest darmowy (jak ktos wyzej napisal)... Ulead DVD PictureShow 2 tez chyba nie jest darmowy, ze strony Ulead'a pewnie mozna sciagnac tylko jakiegos tryilera...
Ponadto zeby zrobic w MemoriesOnTV pokaz zdjec na DVD trzeba doinstalowac plugina ktory to umozliwi (podstawowa wersja umozliwia wypalenie tylko VCD i SVCD).
No ale od czego jest p2p :)

TOMPOL

tompol 17.08.2005 13:36

Cytat:

Napisany przez :-PrzemekP
...mam fotki 800x600 a na TV są i tak poprzycinane, pozatym na 8 z 10 zdjęciach kolory sie poprostu poruszają... pzdr

W MemoriesOnTV nie ma zadnego problemu z wymiarami zdjec, kazde jakie podstawisz bedzie odpowiednio zreskalowane...
A co do poruszania, a raczej drgania obrazu to cos takiego moze sie pojawic, ale z doswiadczenia wiem (a juz nie jedna plyte z pokazem zdjec stworzylem), ze to kwestia encodera.
Jesli sie uzyje wbudowanego encodera DVD w tym programie to takie drgania moga sie pojawic bo jest to kiepski encoder. Program ten jednak ma mozliwosc podstawienia zewnetrznego encodera. Ja podstawiam TMPEG Encoder i zadnych drgan obrazu nie mam.

TOMPOL

:-PrzemekP 17.08.2005 13:43

spoko p2p odpaliłem i wraz z pluginem MPEG2 zassałem Memoriesa ... no i vwidze że efekty przejść sa ciekawe ... przetestuje go i napisze opinię ... i tak jak polecone zostało zewnętrzny encoder zostanie użyty ...
pzdr

:-PrzemekP 31.08.2005 08:05

Cytat:

Napisany przez tompol
W MemoriesOnTV nie ma zadnego problemu z wymiarami zdjec, kazde jakie podstawisz bedzie odpowiednio zreskalowane...

TOMPOL

i dalej mam problem, wstawiam zdjęcia 800x600 24b a na TV dalej mam obcięte !!! mam dużo fotek z Tatr i na niektórych sa ładnie ujete szczyty, które niestety na TV zostaja poobcinane !!!!!!!! zauwazyłem w tym Memoriesie takie coś jak TV safe region i jakieś %, gdzies w jakims "włoskim" PDF poczytałem ze dac tam 70-80% ale dałem to i także mi zdjecia poobcinał, jak mam zrobić aby zdjęcie na TV było całe ??????????

tompol 01.09.2005 09:47

Cytat:

Napisany przez :-PrzemekP
i dalej mam problem, wstawiam zdjęcia 800x600 24b a na TV dalej mam obcięte !!! mam dużo fotek z Tatr i na niektórych sa ładnie ujete szczyty, które niestety na TV zostaja poobcinane !!!!!!!! zauwazyłem w tym Memoriesie takie coś jak TV safe region i jakieś %, gdzies w jakims "włoskim" PDF poczytałem ze dac tam 70-80% ale dałem to i także mi zdjecia poobcinał, jak mam zrobić aby zdjęcie na TV było całe ??????????

A jak odtwarzasz w kompie np. w powerdvd tez masz poobcinane? Jest cos takiego jak "bezpieczny obszar" (wlasnie TV safe region), jest to pole w centrum kadru, ktore zawsze bedzie widoczne na kazdym ekranie. Krawedzie poza tym polem natomiast moga byc obciete (w mniejszym lub wiekszym stopniu) na ekranach w poszczegolnych TV. Jesli na kompie obraz jest wyswietlany prawidlowo (bez obcinania) a na TV jest obciety jest to niestety wina TV, ma tak ustawione sprzetowo odchylanie pionowe i poziome ze bardzo duzo ci obcina. W takim ukladzie sie nic na to nie poradzi... No chyba ze w jakims edytorze zdjec (corel, photoshop) dorobisz sobie na tych zdjeciach krawedzie ktore potem na TV zostana obciete a pozostanie tylko wlasciwy obraz... Ale w takim ukladzie na kompie, w powerdvd bedziesz mial wyswietlany obraz z ramkami...

tompol

marin1 04.09.2005 09:38

A co myślicie o NeroVision Expres , jest w pełnym pakiecie Nera. Jest spolszczony i pozwala na wykonanie pokazów zdjęć na DVD. Mozna dodawać nawet podkład dżwiękowy wszystko odbywa sie rewelacyjnie prosto. Polecam.

SADDAM 04.09.2005 09:49

jak polecam albo NeroVision Express albo - dla posaidaczu urzadzenia wielofunkcuyjnego HP- dostepny wraz z nim program HP Memoris Disc Crerator, Wszystko tak jak napisł Marin, szybko, łatwo i bardzo prosto.

ZIDU 05.09.2005 08:56

Ulead PictureShow4!!
 
Jak masz dostęp do tego programu to gorąco polecam.
Jest bardzo prosty a oferuje masę ciekawych efektów.
Dodatkowo na ekranie tv nie masz żadnej pixelozy.

tompol 05.09.2005 09:27

Ja tylko powtorze to co juz raz mowilem... Zaden z wymienionych przez was programow nie daje takich efektow jak MemoriesOnTV... I jest on prosty...
No ale jak chcecie uzuwac inne to wasza sprawa :)
Ja Memories'a nie zamienie na zaden inny :)

ZIDU 06.09.2005 01:38

Cytat:

Napisany przez tompol
Ja tylko powtorze to co juz raz mowilem... Zaden z wymienionych przez was programow nie daje takich efektow jak MemoriesOnTV... I jest on prosty...
No ale jak chcecie uzuwac inne to wasza sprawa :)
Ja Memories'a nie zamienie na zaden inny :)

Mam Memories OnTV jak także Ulead PictureShow4
i ten drugi jest tak samo prosty w obsłudze jak Memories
jednak Ulead daje dużo więcej możliwoci edycji całego
projektu jak i poszczególnych zdjęć.

tompol 06.09.2005 06:22

Cytat:

Napisany przez ZIDU
Mam Memories OnTV jak także Ulead PictureShow4
i ten drugi jest tak samo prosty w obsłudze jak Memories
jednak Ulead daje dużo więcej możliwoci edycji całego
projektu jak i poszczególnych zdjęć.

Nie wiem co rozumiesz pod pojeciem "edycja poszczegolnych zdjec" ale dla mnie do edycji sluzy corel photopoint lub photoshop. A jesli chodzi o edycje calego projektu to tez mnie to malo interesuje. Interesuja mnie w Memoriesie efekty przejsc pomiedzy zdjeciami w pokazie, ktore sa znacznie lepsze niz we wszystkich innych programach tego typu.
A dlaczego mnie nie interesuje edycja calego projektu? Ano dlatego, ze memories sluzy mi jedynie do wygenerowania strumieni video i audio. Nastepnie robie wlasne menu w photoshopie i wraz z tymi strumieniami podstawiam wszystko do Encore DVD. W ten sposob moja plyta finalna za kazdym razem ma chrakter indywidualny a nie taki jak to oferuja wszystkie tu wymienione programy czyli jakies tam tlo i jako przyciski umieszczone na tym tle pojedyncze fotki z poszczegolnych pokazow. Mi cos takiego nie odpowiada.

mensir67pl 06.09.2005 06:40

Memories OnTV prosto i na temat :piwo: i w niczym nie ustepuje innym programom

:-PrzemekP 14.10.2005 08:07

czy mozna w Memoris on TV użyć Cinema Craft Encoder ?? czy tylko TMPG ??
tak z ciekawości pytam ...

:-PrzemekP 14.10.2005 08:12

Cytat:

Napisany przez tompol
A jak odtwarzasz w kompie np. w powerdvd tez masz poobcinane? Jest cos takiego jak "bezpieczny obszar" (wlasnie TV safe region), jest to pole w centrum kadru, ktore zawsze bedzie widoczne na kazdym ekranie. Krawedzie poza tym polem natomiast moga byc obciete (w mniejszym lub wiekszym stopniu) na ekranach w poszczegolnych TV. Jesli na kompie obraz jest wyswietlany prawidlowo (bez obcinania) a na TV jest obciety jest to niestety wina TV, ma tak ustawione sprzetowo odchylanie pionowe i poziome ze bardzo duzo ci obcina.

tompol

memories obcina nadal mi fotki, a Uled Picture Show nie ... dlaczego jeden prog. tak robi inny nie ... a ten memories fajny ale jak mi ma foty na TV obcinac to ja dziękuje za taki program, na PowerDVD jest dobrze, ale mnie nie interesuje komp ... robie to na krążek DVD i chce to mieć na TV więc ...

PIOTR34 14.10.2005 09:10

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez :-PrzemekP
memories obcina nadal mi fotki, a Uled Picture Show nie ... dlaczego jeden prog. tak robi inny nie ... a ten memories fajny ale jak mi ma foty na TV obcinac to ja dziękuje za taki program, na PowerDVD jest dobrze, ale mnie nie interesuje komp ... robie to na krążek DVD i chce to mieć na TV więc ...

To zmień ustawienia programu ;)

JarasMSR 25.12.2005 14:45

witam - mam następujący problem z MemoriesOnTV - po zainstalowaniu kodeka mpeg2 program uparcie twierdzi, iż nie jest on zainstalowany. sytuacji nie poprawia nawet zmiana ustawień programu, co by nie używał kodeka wewnętrznego tylko tmpgenc. dzięki temu nie mogę wybrać kompilacji DVD i wszystko co mogę otrzymać w rezultacie to marne VCD. miał ktoś podobny problem lub też zna rozwiązanie?

hrypa 26.12.2005 17:40

Cytat:

Napisany przez marin1
A co myślicie o NeroVision Expres , jest w pełnym pakiecie Nera. Jest spolszczony i pozwala na wykonanie pokazów zdjęć na DVD. Mozna dodawać nawet podkład dżwiękowy wszystko odbywa sie rewelacyjnie prosto. Polecam.

Najelpszym program to prosty w obsludze i nie obcina zdjec wrecz przeciwnie
IphotoDVD program ma ograniczenie do 10 zdjec wersji trial ale jak co to ja mam tez wersje trial z cukiereczkiem :P i mi dziala i swietnie nagrywa polecam, ten program ma to do siebie ze on robi to jako mpeg a potem trzeba to na dvd wzucic a od tego juz jest program DVDBuilder prosty w obsludze 3 kliknieciami zrobisz dvd plyte polecam serdecznie

lukaszz 10.09.2006 21:29

Cytat:

Napisany przez :-PrzemekP
memories obcina nadal mi fotki, a Uled Picture Show nie ... dlaczego jeden prog. tak robi inny nie ... a ten memories fajny ale jak mi ma foty na TV obcinac to ja dziękuje za taki program, na PowerDVD jest dobrze, ale mnie nie interesuje komp ... robie to na krążek DVD i chce to mieć na TV więc ...

Troche odswieze temat :)
Mam podobny problem, program ucina spora czesc zdjęcia, nie ma znaczenia ustawienie TV Safe Region na 100% czy 80% lub 70%, zawsze wychodzi tak samo.
Pomyślałem, że można by do każdego zdjęcia dorobić dookoła czarną ramkę, taką jak na poniższym zdjęciu:
http://www.motonews.net/pliki/ramka.jpg
Tylko teraz pytanie, jaki program mógłby dorobić naraz hurtowo ramki do kilkuset zdjęć?

joujoujou 11.09.2006 00:37

Cytat:

Napisany przez lukaszz
[...] jaki program m***243;g***322;by dorobi***263; naraz hurtowo ramki do kilkuset zdj***281;***263;?

Irfan view - przetwarzanie wsadowe + opcje specjalne.

http://img206.imageshack.us/img206/8...ek02gr2.th.jpg

Tylko nie zapomnij o ustawieniach kompresji, coby na jako***347;ci nie straci***263;. :D

lukaszz 11.09.2006 20:04

Dziekuje za pomoc, program jest super, mo***380;na szybko i ***322;atwo dorobi***263; ramki.
Program oraz spolszczenie mo***380;na pobra***263; na stronie www.irfanview.com

Kr***243;tka instrukcja obs***322;ugi wersji IrfanView 3.98
1) Plik -> Przetwarzanie wsadowe
2) Zaznaczy***263; zdj***281;cia -> Dodaj
3) Opcje jpg -> Jako***347;***263; najlepsza
4) U***380;yj opcji zaawansowanych -> R***243;***380;ne -> Rozszerz kadr (obw***243;dka) -> Ustawienia

ewela 17.01.2007 18:11

Witam. Chcialam nagrać zdjecia na DVD tak zeby mozna je ogladać w tv. Próbowalam przez ulead dvd picture show2 ale można dodać tylko 10 zdjęc, przez nero można dodać 99 zdjeć. A ja mam w albumie 820. Czy jest jakiś program, który doda tyle zdjeć -nagrajac je na dvd? Pozdrawiam

ryba120 17.01.2007 18:24

Polecam MemoriesOnTV

ewela 17.01.2007 21:44

Wlasnie zrobilam projekt i chcem nagrać na dvd a wyskakuje mi informacja zeby zainstalować plugin Mpeg 2. Co to jest?nigdy nie potrzebowalam tego i nie bardzo sie orientuje co z tym zrobić.Moze ktoś mi powiedzieć. Dziękuje

Zainstalowalam plugin MPEG 2,ale dalej jak przelaczam na DVD to twierdzi ze go nie ma. Prosze napiszcie co mam robić.

Wykończy mnie dziś ten program.Niby taki latwy a ciagle coś nie dziala. Jak juz wszystko ustawilam naciskam start zeby nagrać wyskakuje komunikat: You are runnung in Demo mode The Evaulation Copy Watermark will be on your video.proceed?
Nie mam pojecia o co chodzi. Może mial ktoś juz ten problem. Prosze bardzo mi zależy.

Reetou 18.01.2007 00:23

Masz program w wersji demonstracyjnej, dlatego w materiale wynikowym b***281;dzie logo firmy. Dodatku tego nie ma oczywi***347;cie w pe***322;nej wersji programu.

mensir67pl 18.01.2007 07:56

Cytat:

Napisany przez ewela (Post 729391)
Wlasnie zrobilam projekt i chcem nagrać na dvd a wyskakuje mi informacja zeby zainstalować plugin Mpeg 2. Co to jest?nigdy nie potrzebowalam tego i nie bardzo sie orientuje co z tym zrobić.Moze ktoś mi powiedzieć. Dziękuje

Zainstalowalam plugin MPEG 2,ale dalej jak przelaczam na DVD to twierdzi ze go nie ma. Prosze napiszcie co mam robić.

Wykończy mnie dziś ten program.Niby taki latwy a ciagle coś nie dziala. Jak juz wszystko ustawilam naciskam start zeby nagrać wyskakuje komunikat: You are runnung in Demo mode The Evaulation Copy Watermark will be on your video.proceed?
Nie mam pojecia o co chodzi. Może mial ktoś juz ten problem. Prosze bardzo mi zależy.

jakiej wersji uzywasz .?

ewela 18.01.2007 19:13

Witam. Mam MemoriesOn Tv 2.20 i jest zarejstrowany. Dzi***347; juz jest inna informacja; Cannot burn DVD content to CD media. Please insert a DVD recordable media. Pozdrawiam

Reetou 18.01.2007 19:28

Cytat:

Napisany przez ewela (Post 729667)
Witam. Mam MemoriesOn Tv 2.20 i jest zarejstrowany. Dzi***347; juz jest inna informacja; Cannot burn DVD content to CD media. Please insert a DVD recordable media. Pozdrawiam

Niez***322;e, "dzi***347; jest ju***380; inna informacja..."

A ta informacja to m***243;wi, ***380;e nie mo***380;na wypali***263; DVD-Video na p***322;ytce CD. Mo***380;esz j***261; wypali***263; tylko na p***322;ycie nagrywalnej DVD.

Swoj***261; drog***261;, bo ju***380; nie wiem, to forum o DVD-Video, czy jakie***347; forum lingwistyczne?

ewela 18.01.2007 23:41

Co jest takie nie zle?! I co bawi cie moj problem. Gdybym wiedziala co robić to napewno bym tu nie pisala. Wlasnie jest to dziwne skoro mam wsadzoną w nagrywarce plyte DVD a nie CD.

ewela 18.01.2007 23:46

A poza tym myslalm ze jeste***347;cie tu po to zeby pomaga***263;? Dzieki za Pomoc.

mensir67pl 19.01.2007 08:42

po malu

a dlaczego nie pociagniesz najnowszej wersji MTv

nie potrzba zadnych pluginow to raz

nowe ciekawsze efekty i jak by torszke szybciej pracowa***322;

ed hunter 19.01.2007 12:07

Cytat:

Napisany przez ewela (Post 729737)
Co jest takie nie zle?! I co bawi cie moj problem. Gdybym wiedziala co robić to napewno bym tu nie pisala. Wlasnie jest to dziwne skoro mam wsadzoną w nagrywarce plyte DVD a nie CD.

ja też nie wiem co zrobić i dlatego tu piszę :szczerb:

gdybym wiedział to bym nie pisał :P

Joe_Doe 10.04.2008 14:57

Odkopie.
Pytanie do osob uzywajactch Memories on TV.
Zrobilem sobie dwa albumy po cztery sciezki (tracki) kazdy. Z glownego menu mam mozliwosc wyboru albumu, potem moge wybrac sciezke.
Pytanie: jak zrobic, zeby po zakonczeniu sciezki pokazywalo sie menu albumu zamiast odtwrzania nastepnej sciezki? Da sie tak wogole?

Edit. Wersja 4.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.