Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   [PS2] PES 2009 - edycja dzwiekow (https://forum.cdrinfo.pl/f106/ps2-pes-2009-edycja-dzwiekow-82511/)

sslepy 29.05.2009 13:35

[PS2] PES 2009 - edycja dzwiekow
 
Siemka.

Od jakiegoś czasu nie mogę się uporać z problemem edytowania dźwięków menu w grze. Oto tok mojego postępowania:
1. zamieniam mp3 na wav (stereo, 24000 Hz)
2. potem w Dkz Studio 0.91 zamieniam owy wav na format adx

W tym momencie próbowałem rożnych sposobów:

3a. Owy zamieniony plik ważył nieco więcej niż plik zamontowany już w obrazie 0_Sound.afs więc po zamianie zapisałem jako nowy obraz o tej samej nazwie w innym msc. Innym razem próbowałem zwiększyć reserved space za pomoca Game Graphic Studio też klapa.

3b. Znalazłem taki pliczek w obrazie, który więcej waży i go zamieniłem za pomocą opcji Import; zapisałem obraz; wypalilem gre.

Podczas testowania okazało się, że muzyka jest taka jak była - żaden kawałek w playlist się nie zmienił, co ciekawe w obrazie 0_Sound.afs zamieniony kawałek leci mój podminiony.

Nie wiem w czym tkwi haczyk. Proszę o żywą dyskusję na ten temat.
Pozdro

Berion 31.05.2009 13:55

Nie przepadałem nigdy za PESami (w ogóle za piłką poza Kunio Kunami ;]]) także tak na oko:


Nie możesz podmieniać munge'y w obrazie, które ważą więcej niż te oryginalne, jeśli nie przesuniesz plików za nim (o ile jakieś są) i nie zwiększysz tego w TOC. Psujesz obraz wtedy.

Niektóre gry sprawdzają też tablice i przy takiej zmianie trzeba też o to zadbać. Skoro działa to PES nie należy do tej grupy gier. Ale tak na przyszłość wspominam.

Cytat:

Podczas testowania okazało się, że muzyka jest taka jak była - żaden kawałek w playlist się nie zmienił, co ciekawe w obrazie 0_Sound.afs zamieniony kawałek leci mój podminiony.

Nie wiem w czym tkwi haczyk. Proszę o żywą dyskusję na ten temat.
Pozdro
Co rozumiesz poprzez: "w obrazie 0_Sound.afs zamieniony kawałek leci mój podmieniony."? Jeśli to, że po wypakowaniu sprawdzasz czy to ten Twój to nic dziwnego, skoro go tam włożyłeś, nie? Skoro w grze go nie ma to znaczy, że wczytywany jest z innego miejsca (w sensie: z innego adresu w tym munge'u, albo z innego munge'a) i dlatego wciąż jest tam ten, który chciałeś zamienić.

Jeśli masz na myśli to, że w jakimś tam menu w grze z listą muzyki odsłuchiwany jest Twój, a podczas meczu czy czego tam, stary (sorry, ale ostatni PES którego widziałem na oczy to WE8), to wniosek jest podobny jak wyżej. Musi być ich więcej jak jeden.

To tak na logikę i tak na sucho.


PS: Jeśli ten AFS to typowy munge tego formatu i dostęp do danych w nim odbywa się przez jego tablicę to wydaje mi się, że możesz użyć dowolnego programu, który rozpakowuje i pakuje AFSy. Może ten DKZ nie edytuje jakiejś listy itd. No nie wiem, jak już wspomniałem to takie snute domysły.

sslepy 05.06.2009 09:45

0_Sound.afs zawiera w sobie same pliki-obrazy z dźwiękami do gry począwszy od menu skończywszy na przyśpiewkach podczas meczu. Owe obraziki mają format .adx .Gdy dokonałem podmiany przyśpiewek - manewr działa, gdy dokonałem podmiany muzyki menu tj pozycji nr 61 - okazalo się, że podmiana nie działa. Nic nie wiadomo na 100%, nikt nie stwierdził, i pozostałe obrazy nie zawierają nic co by wskazywało na to, że muzyka jest wczytywana z innego msc.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.