Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software (https://forum.cdrinfo.pl/f101/)
-   -   Serial ATA problem z dyskiem (https://forum.cdrinfo.pl/f101/serial-ata-problem-dyskiem-82692/)

berix 19.06.2009 16:01

Serial ATA problem z dyskiem
 
Witam!

Mam pytanie. caly czas poosiadalem dysk twardy WD Caviar na ATA(szeroka tasma) 160 GB. Zepslul mi sie i postanowilem kupic seageta barracuda 7200.12 500 GB na Serial ATA (moja plyta obsluguje takie zlacze - MSI Nero-V 848P) jednak jest problem. Bios wogole go nie wykrywa chociaz dysk na pewno jest sprawny (jest nowy i slysze przy starcie kompa jak zaczynaja w nim wirowac talerze). Probowalem juz wszystkiego w biosie ale nadal go nie widzi.. Macie moze jakis pomysl dlaczego?moze trzeba cos na plycie wlaczyc??
Z gory dzieki za odpowiedz i pozdrawiam
Berix

marynarz 19.06.2009 16:13

Plyta pewnie ma kontroler sata I a dysk sata II. Trzeba na dysku zworke (o ile jest taka mozliwosc) dac przelaczajaca go w tryb sata I.

yahol 19.06.2009 16:18

Byc moze:
-ustaw zworki dysku na SATA1.
Plyta ma SATA 1 = 150mb/s. Dysk jest 300mb/s (SATA II)

berix 19.06.2009 17:17

tez wpadlem na ten pomysl. Na dysku mozna dac zworke limit to 1,5 Gb/s i tak zalaczylem ale dalej w biosie go nie widac:(( dodam ze na plycie jest wejscie sata1 i sata2 nie ma sata0 nie wiem czy to ma jakis wplyw..

Sunna 19.06.2009 17:22

A moze jednak dysk nie dziala ? Skad masz 100% pewnosci ze dziala ? Podlacz gdzies indziej i wtedy mozna kombinowac dalej.

berix 19.06.2009 17:41

no sprawnosciu dysku nie robilem na innym kompie. zalozylem ze skoro jest nowy to musi dzialac. Tymbardziej ze slychac iz sie wlacza. Moze plyta nie obsluguje takiego duzego dysku?Czytalem o niej na necie ale jest tylko limit na pamiec ram a nie na hdd...

marynarz 19.06.2009 18:43

Jezeli plyta ma sata to obsluzy kazdy dysk z kosmicznym limitem pojemnosci. Lepiej sprawdz w innym kompie

rob4 22.06.2009 13:19

ja mam ten sam problem, ale mi to nie przeszkadza. Bios mi go nie widzi ale system tak (Samsung 200GB SATA). Dwa dni temu mi padł i dopiero wczoraj przywruciłem go do życia.
Żeby system widział duże dyski SATA musisz mieć zainstalowany przynajmniej Sp2. Jak będziesz mial Sp1, to powiniem ci go wykryć, ale o mniejszej pojemności. Sprawdź, czy na pierwszych obrazach startowych kompa gdzieś masz informację o tym dysku, tak jak jest to u mnie "Chanell 0: nazwa dysku" lub "Chanell 1:nazwa dysku". Sprawdź połączenia dysku, machnij format jeśli jest nowy i ewentualnie zaktualizuj sterowniki płyty głównej.

Sunna 22.06.2009 13:39

No tak, znowu format recepta na wszystko.
A Einstein czytal moze ten watek czy po lebkach lecial ?

A co do zalozyciela watku.
Skoro piszesz na forum to masz dostep do drugiego kompa. Tak trudno podlaczyc owy dysk ?
Zakladam ze dysk nie dziala skoro go plyta uzywajaca sata nie widzi. Co ty na to ?
Mozemy tez zalozyc ze jest limit wielkosci dyskow tylko zapomieli o tym napisac.

A moze chcesz go sprzedac jako uszkodzony ? :> Koniecznie z paragonem.

marynarz 22.06.2009 17:06

SATA obsluguje dyski do 128PB wiec limitow nie ma na pewno.

migol21 17.07.2009 07:53

Kolego czy dysk jest widoczny w BIOS ?
Czy jest widoczny z pojemnością zerową ?
Jaki to model dysku ?
Czy jest to któryś z tych dysków opisanych tu i tu

Poszukaj Czarna seria.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.