Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   Jak porzadnie nagrac audio CD. (https://forum.cdrinfo.pl/f2/jak-porzadnie-nagrac-audio-cd-82726/)

prfaner 22.06.2009 21:50

Jak porzadnie nagrac audio CD.
 
Witam!

Kultura wymaga zebym sie przywital bo jest to moj pierwszy post;)
Jak widac moj nick to profaner(a wlasnie zauwazylem ze prfaner <lol> blad przy wpisywaniu), na form jestem nowy choc czytalem dosc regularnie bo zawsze zznajdowalem tutaj odpowiedz na swoje pytania. Tym razem postanowilem napisac;)

Jak w tytule. Zastanawiam sie jak porzadnie nagrac plyte audio.
Niedawno kupilem sobie sprzet stereo i dopiero teraz slysze jaka jest przepasc miedzy nagrywanymi plytami a tymi tloczonymi.

Swoje proby nagrania porzadnej plyty audio zaczalem od plyt fuji film.
nagrywalem z predkoscia x4 (chyba jednak troche za malo) przy wyzszych dzwikach lub glosniejszych partiach pojawia sie szum w glosnikach.
Nagrywalem programem burn 4 free i nero.
Jak narazie ten drugi wypadl gorzej.

Nagrywam na laptopie i nagrywarce teac dv-w28s-r, czyli szalu nie ma;)

Prosze aby wypowiedzialy sie osoby ktore rowniez przeprowadzaly jaies tesy co "ladnie brzmi" i jaka konfiguracja np.:
jaka plyta jaka predkosc i jaki program do nagrywania sie u nich sprawdzila.

Dodam tylko ze przy nagrywaniu w burn 4 free moj odtwarzacz cd wykrywa plyte jako Video CD:))

SEBAW 23.06.2009 08:32

Cytat:

(a wlasnie zauwazylem ze prfaner <lol> blad przy wpisywaniu)
- zgłoś się do admina forum, a nick poprawi. :)

Jeżeli nagrywasz cd-audio z plików mp3: wybierz kompilację "Audio CD", prędkość wypalania 16x, metodę Disc-At-0nce, zamknij CD. Warto jeszcze usunąć 2sekundy między ścieżkami w programie NERO (dla nowszych wersji wybierz "bez przerw między ścieżkami".

Nagrywanie płyt z niskimi prędkościami to było dobre za czasów nośników zawierających cyjaninę.

prfaner 23.06.2009 08:43

poza predkoscia zrobilem dokladnie wszystko tak jak piszesz.

Efekt: moim zdaniem fatalny.
probowalem nagrywac roznymi programami zmienialem predkosc na 16 lub 20X ale efekty raczej byly jeszcze gorsze.

Zastanawiam sie nad zmiana nosnika ale nie chce mi sie wierzyc zeby podly nosnik mial az tak ogromny wplyw.
Nagrywalem na Fujifilm.
Jakos strasznie to slychac!!

romanesco 23.06.2009 09:28

Cytat:

Napisany przez prfaner (Post 1031530)
[...]
Zastanawiam sie nad zmiana nosnika ale nie chce mi sie wierzyc zeby podly nosnik mial az tak ogromny wplyw.
Nagrywalem na Fujifilm.
Jakos strasznie to slychac!!

Gdybyś porządnie przeszukał forum, dowiedziałbyś się, że nośnik ma bardzo duży wpływ na jakość nagrania. To na czym nagrywałeś, nadaje się tylko jako podstawka pod piwo ;)

prfaner 23.06.2009 09:36

Sprawdzilem....

Nie nadaje sie jako podstawka pod piwo :)
Za sliskie jest!

Tak powaznie to jakie plyty proponujecie zeby porzednie nagrac audio???
Pewnie Verbatim i TDK:)

romanesco 23.06.2009 09:45

Cytat:

Napisany przez prfaner (Post 1031542)
[...]
Tak powaznie to jakie plyty proponujecie zeby porzednie nagrac audio???
Pewnie Verbatim i TDK:)

No i sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie :spoko:
Co do programu, to najlepszym jest Exact Audio Copy. Niestety, dość skomplikowany i czasochłonny jeśli chodzi o konfigurację. Zapewnia jednak optymalne parametry nagrywania, jesli chodzi o nośnik i nagrywarkę jaką się dysponuje. Poniżej link do instrukcji obsługi:
http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=13834&st=0

Bartez 24.06.2009 10:37

TDK może kiedyś. Po przejęciu robią podstawki pod piwo ;) Spróbuj kupić płyty CD-R Audio. Kiedyś nie było wielkiej różnicy, bo zwykłe CD-R miały niezłą jakość. Teraz czasami między audio a zwykłymi jest przepaść.

prfaner 24.06.2009 11:54

Ja wlasnie kupilem sobie zwykle Verbatimy.
Zobacze jak sie spisuja pozniej zobacze jak bede sie sprawowaly jakies z dopiskiem audio...
Moze ktos moze zaproponowac jakis konkretny model CD Audio?

mensir67pl 24.06.2009 17:48

Ilość załączników: 1
poszukaj marki Dysan

Cytat:

Napisany przez prfaner (Post 1031839)
Moze ktos moze zaproponowac jakis konkretny model CD Audio?

to zwykły nośnik ze znacznikiem dla stacjonarnych nagrywarek audio

Załącznik 52317

prfaner 24.06.2009 17:55

niestety stosowanie Verbatimow nic nie pomoglo...
jakosc jest nadal fatalna zaczynam podejrzewac moja profesjonalna (lol) nagrywarke TEAC DV-W28S-R.

crowbme 24.06.2009 21:37

Witam, podłącze się do tematu. Sam kiedyś sporo nagrywałem płyt audio z mp3-ek i innych plików stratnych. Choć do dnia dzisiejszego pewnie sporo się zmieniło jeśli o jakość stratnych plików audio, to ze sposobem nagrywania chyba nie wiele. Jak już ktoś wcześniej wspomniał, istnieje coś takiego jak EAC. Moim zdaniem, choć rzeczywiście program nie należy do najłatwiejszych w użytkowaniu - ustawienia - to jednak warto poświęcić kilkanaście minut na zapoznanie sie z jego możliwościami. Po zastosowaniu lub ręcznemu ustawieniu parametrów odtw/kopiowanie lub/i nagrywania, zawsze można te ustawienia zapisać w pliku konfiguracyjnym, który można wczytać przy każdej innej okazji ponownie. zdaniem wielu kopiujących cd-audio jest to najlepszy program do tego typy zadań, tym bardziej, ze on ciagle jest rozwijany i ostatnio okazała się jego nowa wersja.
Co do nośników, to jest to druga najważniejszą rzecz jaka ma wpływ na jakość nagrania cd-audio. Prędkości nie powinny przekraczać x24 ale z własnego doświadczenia wiem, ze x12 x18 są optymalne, oczywiście zależy to od nośnika - obecne ceny płyt cd pozwalają na eksperymentowanie. dedykowane płyty cd-audio zawsze były lepsze od zwykłych cd-r i raczej w te stronę należny się kierować. Jeśli chodzi o nagrywarki, z tym bywa rożnie, ale ja nagrywam ciągle na starym lite-on'ie i płytki są nagrane naprawde dużo lepiej niż na na nowych panasonikach, plextorach czy innych. A moja nagrywarka nagrała już nie jedna płytę :). poczytaj cie chłopaki/dziewczyny fora, jeśli zależy wam na jakości dźwięku, bo naprawdę warto dla tych chwil, kiedy się słucha w ciszy porządnie nagranej płyty, poświęcić kilka godzin czytania. Sam już nieco wypadłem z obiegu i czytania forów, dlatego tez nie podam linków, bo przyszedł dla mnie lepszy czas i kupuje tłoczone płytki. Ale gorąco zachęcam, bo naprawde warto.
pozdrawiam wszystkich

prfaner 25.06.2009 06:09

Witam ponownie.

Probowalem nagrac cos EAC ale niestety nie potrafie go jeszcze dobrze skonfigurowac i nie dziala dekompresja i niestety przy nagrywaniu niszczy plyty.
Zeby nie bylo tak pesymistycznie chyba znalazlem problem i wcale nie lezy on w nosnikach (przynajmniej moim zdaniem)...
Pomoglo zdekodowanie mp3 lamem i nagranie wav-ow nero na plyte....
Moze bede jeszcze probowal z EAC ale program jest ciezki ;)
Ciesze sie ze po spalonej wiekszej ilosci plyt jest jakis efekt

mensir67pl 25.06.2009 06:11

Cytat:

Napisany przez prfaner (Post 1031989)
Witam ponownie.


a DDobry

prfaner 29.06.2009 17:56

probowalem juz chyba wszystkich znanych mi metod zapisu nawet tych ktore wydawaly sie nielogiczne...
plyty jak szumialy tak szumia...
jedyne co teraz przychodzi mi na mysl to sprawdzic jak beda sie zachowywaly plyty nagrane na innych nagrywarkach i ewentualna pozniejsza wymiana nagrywarki.
Jezeli ktos ma jeszcze jakis pomysl to prosze o pomoc

cana 25.07.2009 10:39

Cytat:

Napisany przez prfaner (Post 1032976)
probowalem juz chyba wszystkich znanych mi metod zapisu nawet tych ktore wydawaly sie nielogiczne...
plyty jak szumialy tak szumia...
jedyne co teraz przychodzi mi na mysl to sprawdzic jak beda sie zachowywaly plyty nagrane na innych nagrywarkach i ewentualna pozniejsza wymiana nagrywarki.
Jezeli ktos ma jeszcze jakis pomysl to prosze o pomoc

a tak zapytam... z czego nagrywasz? z jakiegoś formatu stratnego jak mniemam?
sorki ale czegoś co zostało usunięte już nie odzyskasz ( mimo iż CL twierdzi że jego Crystalizer w X-fi to potrafi)
jeśli nagrywasz audio i chcesz tego później słuchać na porządnym stereo to używanie mp3/ogg/itp jako źródła odpada w przedbiegach


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.