Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray (https://forum.cdrinfo.pl/f11/)
-   -   Płyta z grami do odtwarzacza DVD - kopia bezpieczeństwa (https://forum.cdrinfo.pl/f11/plyta-grami-odtwarzacza-dvd-kopia-bezpieczenstwa-83396/)

marekzi 14.09.2009 22:25

Płyta z grami do odtwarzacza DVD - kopia bezpieczeństwa
 
I stało się - i ja mam problem z wykonaniem kopii bezpieczeństwa.
Kupiłem maluchowi mały 9calowy odtwarzacz DVD-DIVX-VCD-SVCD z tunerem TV i prostymi grami 8bit - jest ich 300 na małej płytce CD. Znając życie, wiedząc w jakim ów maluch ma poszanowaniu płyty chciałem wykonać jej kopię.
I tu zgrzyt. Żadnym sposobem. Na orygininej płycie widać strukturę folderów:
CDI - są pliki .rtf, .dat, .fnt, .app,
EXT - są pliki .vcd,
MPEGAV - brak plików (folder pusty),
NEWROM - są pliki .bin (pliki gier - jest ich 300),
SEGMENT - jest 30 plików DAT (chyba też od gier - jest tego 30 rozdziałów po 10 w rodziale),
VCD - są pliki .vcd
Kopie robiłem: DTPro na różnych profilach - nie działa, Nero - wyrzuca błędy przy kopiowaniu (VCD, SVCD), obraz (z plików zrobionych różnymi metodami - zrzucenie na HDD, albo IsoBuster-em czy UltraIso) nagrywałem Nero jako CDROM, DTPro - nie działa. W Nero nagrywając to jako VCD czy SVCD nie ma co podać jako MPEG(2)
Najbardziej zastanawia mnie ten pusty folder MPEGAV.
Czym to ugryźć i jak?

DejaVu 15.09.2009 04:04

??? Co to za wynalazek? 300gier na płycie? czegoś takiego nie widziałem od czasów ''konsolek gier telewizyjnych''(już nawet nie pamiętam jak to się zwało):taktak: Skanowałeś czymś na rodzaj zabezpieczenia? co na to ImgBurn lub DVDdecryper? DTpro nie daje rady :wow: podeślij mi linka(jak jest) jak to wygląda.Pozdrawiam.

marekzi 15.09.2009 17:36

To są gierki 8bitowe, właśnie takie podobne do tych telewizyjnych o których piszesz. Bo odpala się to na odtwarzaczu DVD.
Skanowałem ProtectionID, A-RayScanner, Burn-Out - nic nie pokazuje. ClonyXXL nie miałem juz siły szukać i instalować. W ogóle to nie wierzę, że to jest jakoś zabezpieczone, tylko problem w rozpoznaniu formatu i sposobu jego skopiowania.
Musze spróbować ImgBurn albo DVDDecrypter. Tu nie mam doświadczenia, bo nie oglądam filmów.

ed hunter 15.09.2009 18:03

Zrób ImgBurn'em obraz, a potem go po prostu wypal, też ImgBurn.

Jeśli przy tworzeniu obrazu nie będzie błędów odczytu, to jest szansa, że to zadziała.

Pierwszy 15.09.2009 18:27

pierwsze czym bym próbował to alcoholem 120%
ps. trochę dziwne podejście - "filmów nie oglądam", dvd kupuję do grania :hmm:

DejaVu 15.09.2009 18:38

Po pierwsze! marekzi nie znosi alcoholu ;) - i w ogóle dziwny jest trochę :taktak: gra w gierki 8bitowe:haha:

marekzi 15.09.2009 18:56

hehe
Alcohol gryzie mi się z DTPro, a do tego ostatniego bardzo jestem przywiązany...
Chociaż ten 40procentowy (a nawet 75% - tzw. ś..........a Łącka) zdarza mi się używać.

"trochę dziwne podejście - "filmów nie oglądam", dvd kupuję do grania" - nie czytasz. Ten DVD to dla 4-latka do samochodu aby w czasie jazdy ( a zdarza mu się podróżować po klika godz. - oczywiście w foteliku na tylnym siedzeniu, DVD zapięte na zagłówku przedniego) miał rozrywkę - bajki, gry.
Też bym Alcoholem próbował - ale z nim mam kłopot z powodu DT.

DejaVu 15.09.2009 20:25

Jak DT nie daje rady to i Alcohol też nic nie zdziała.

marekzi 15.09.2009 21:23

Sukces.
ImgBurn zadziałał od pierwszego strzału - gdy zrobił obraz bez błędów wiedziałem że bedzie OK. Fajny programik, i prosty.
Dzięki.

Pierwszy 15.09.2009 23:04

Znana sprawa = DT gryzie się z alcoholem 120% -> zalecam zrezygnować z DT na rzecz... alcoholu 52% :szczerb:
ps. pamiętaj ! alkohol twój wróg:fiu:

DejaVu 16.09.2009 04:22

marekzi-chyba nie powiesz że nigdy nie używałeś ImgBurn???
Co do ''gryzienia''się DT i Alcohola to tego nie zauważyłem?-mam oba DT jeszcze tylko 9dni(trial) i również mam DTlite.

marekzi 16.09.2009 11:29

Tak, wcześniej nie używałem ImgBurn i jestem pod wrażeniem.
Do niedawna ja też twierdziłem, ze DT i Alcohol ładnie ze sobą mogą współistnieć na jednym komputerze. W moim przypadku się nie da, bo mam DTPro4.30.0303 jako zainstalowaną wersje w obrazie systemu ( więc nie mogę go instalować kiedy chcę - on już jest w systemie), a Alcohol nowy ma wyższą wersję SPTD i wymaga instalowania na czysty system, ewent. później ten mój DT - ale to niemożliwe.
Ale już niedługo ta wersja DTPro straci na aktualności, przejdę na Alcohol, i DTlite (DTpro trial)

DejaVu 16.09.2009 17:39

Ja pozbyłem się Nero i używam ImgBurn w tamdemie z Alcoholem-nie potrzebuję nera z jego zakładkami-tyle co ja kopiuję to wystarcza mi ImgBurn.

marekzi 16.09.2009 20:28

Myślałem że to jakiś błąd ImgBurn ale w Nero to samo. Błąd fiksacji sesji - nagrywarka się kończy? Pierwszy raz to widzę, na DVDRW jeszcze nagrało, na R już nie.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.