Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Zawieszający się USBAdvance ? (https://forum.cdrinfo.pl/f106/zawieszajacy-sie-usbadvance-83489/)

Mateyko 24.09.2009 20:35

Zawieszający się USBAdvance ?
 
Witam serdecznie,

chciałbym zasięgnąć rady bo może ktoś spotkał się z podobnym problemem co ja. Chciałbym dodać że zadałem to samo pytanie już na innym forum lecz niestety nie uzyskałem odpowiedzi.
Przejdźmy do rzeczy:

Posiadam PSTwo SCPH 75003, używam FMCB w wersji 1,8 oraz USBAdvance wgranego też na MC. Dysk 40GB 7200.7 Seagate w obudowie. Po sformatowaniu dysku (wszystko według instrukcji ntfs >> ul_format >> fat32) najpierw próbowałem wgrać obraz ale USBAdvance nie wykrywał dysku (ogólnie się tak jakby zacinał) następnie sformatowałem jeszcze raz dysk i też nic (znowu USBAdvance się zaciął) zmieniłem dysk na Maxtora 40 GB, to samo.
Dyski sprawdzałem ze zworką i bez, formatowałem ul_formatem i USBExtreme, odłączałem je z "bezpiecznym usuwaniem sprzętu" i bez, próbowałem na USBLoaderze, 3 innych kopiach USBExtreme i nadal nic. Wykorzystałem już chyba wszystkie kombinacje na tych dwóch dyskach i nadal nic.

Dodam jeszcze że pod uElf'em dyski są widoczne. USBAdvance po włożeniu PENa (Kingstone 2 GB) widzi go.

Mógłybym prosić o pomoc ? Szukałem i czytałem większość artykułów o USBExtreme i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.

Z góry wielkie dzięki za pomoc !

Pozdrawiam.

EDIT.
Myślałem też że może być problem z obudową (a dokładnie układem odpowiadającym za transfer) czy to jest możliwe ?

Berion 24.09.2009 21:58

Poczytaj na forum o USBD.IRX.

Mateyko 25.09.2009 06:36

Witam Berion,
dziękuję za odpowiedź natomiast wyczytałem w innym poście że do USBAdvance nie da się "dograć" zewnętrznego pliku USBD.IRX. Mam nadzieję że się mylę.
Nie wiem tylko jak sprawa ma się do tego że nawet SMS widzi dysk natomiast USBAdvance zawiesza się (nie że nie wykrywa dysku tylko dosłownie łapie freez'a i jedynie reset konsoli pomaga)

Jeszcze raz dziękuję Berion za odpowiedź.
Pozdrawiam.

---

Przepraszam za double-post ale nie mogłem edytować swojego poprzedniego posta.

Myślałem też nad taką opcją aby sprawdzić ten dysk myPS2 czy będzie działać z innymi modułami USBD.IRX ale wydaje mi się że one i tak nie będą miały wpływu na USBAdvance. Z tego co mi wiadomo SMS pobiera moduły z MC (nie tylko, ale to taki skrót myślowy) natomiast USBAdvance chyba ma już wbudowane, tak ? Przez co nie mam jak spróbować zastosować innego USBD.IRX.
Nie mam też pojęcia co jest przyczyną zawieszania się programu...

Zostały mi chyba 2 rozwiązania:

1. Moja obudowa nie "współpracuje" z USBAdvance i jego modułem USB
bądź:
2. Mam nieodpowiedni plik USBD.IRX do USBAdvance (tylko gdzie mam go podmienić ?)

SMS i uElf działają z dyskiem bez problemu.


EDIT. Czytałem na forum tematy dotyczące USBD.IRX ale w żadnym nie znalazłem rozwiązania dla siebie.

EDIT2. Coraz więcej czytałem o module USB i teraz nie wiem czy zmiana USBD.IRX w MC w ogóle może zmienić sytuację w USBAdvance, proszę mnie poprawić jeżeli się mylę.

Pozdrawiam.

Berion 25.09.2009 10:31

Rzecz właśnie w tym, że nie da się, USBA/USBX/USBL nie wczytują znikąd zew. ;)

SMS i uLE używają zupełnie innych modułów niż USBA, więc nie ma w tym nic dziwnego. USBA powstał dawno temu, w celach komercyjnych - a więc brak poprawek, nowych wersji i kodu źródłowego.


Trwają prace nad OUSBL (Open USB Loader), ale to jeszcze potrwa dobre dwa lata (ale spróbować możesz, kilkanaście gier już obsługuje).

Widziałem gdzieś na psx-scene.com patcher do wymiany modułów w USBL, ale nie interesowałem się tym za bardzo.

Mateyko 25.09.2009 10:45

Więc reasumując nie pozostaje mi nic innego jak tylko zmiana obudowy od dysku na inny i szukanie takiej która będzie pasować ?

Jeżeli tak to dziękuję Ci bardzo Berion za Twoja pomoc i dostarczone informacje.
Pozdrawiam.

Berion 26.09.2009 11:19

Teoretycznie tak, ja jednak zachęcam Ciebie do zabawy OUSBL:
http://psx-scene.com/forums/showthread.php?t=62141

Mateyko 27.09.2009 17:52

Niebywały ten OUSBL. Czytałem o nim trochę wcześniej ale nie miałem za bardzo przekonania co do niego a tu proszę, bardzo miła niespodzianka ! Na 9 gier aż 5 odpaliło (w tym Bully którego USBA nie mógł przełknąć).

Dzięki jeszcze raz Berion.

Berion 27.09.2009 21:54

No nie przesadzajmy z tą niebywałością. Po prostu kogoś mocno podk*ł USBA i postanowił napisać, a w zasadzie to można już mówić o rozpoczęciu nowego dużego projektu.

Docelowo ma być zintegrowany z emulatorem MCSIO. Nice! To dopiero początek i jeszcze długa droga przed nim (zapewne używałeś wersji z MSD z USBA bo "goły" jest znacznie mniej kompatybilny).

Ja tam jednak jestem dobrej myśli. Obecnie żywe są tylko dwa duże przedsięwzięcia obok OUSBA: Artemis i GS Mode selector (to w zasadzie nie aplikacja a biblioteka).


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.