Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   IOPRP.IMG jak podmienić ? (https://forum.cdrinfo.pl/f106/ioprp-img-jak-podmienic-83516/)

Mateyko 27.09.2009 19:26

IOPRP.IMG jak podmienić ?
 
Witam wszystkich użytkowników forum.

Mam mały problem, mianowicie:

Potrzebowałbym podmienić plik IOPRP w obrazie płyty. Czy mogę użyć do tego UltraISO ? Ewentualnie czy istnieje jakieś narzędzie które pozwoli zautomatyzować całą operację ? Wcześniej próbowałem użyć USBUtil v2.0 ale po spatchowaniu pliku sprawdzałem czy poprawnie wszystko zrobiłem wyskakiwał error.
Widziałem tutorial z użyciem cddvd_gen ale wolałbym nie mieć żadnych prawie legalnych plików na komputerze.

Pozdrawiam.

Berion 27.09.2009 21:43

Jaki error? Podaj treść i aplikację która informuje Ciebie o tym. Ja nie wróżka. ;]

USBUtil to jedyny jak na razie. Jak chcesz to zrobić ręcznie to jest z tym masa różnych niuansów vide wielkość pliku, nazwa itd.

Mateyko 28.09.2009 19:28

Witam,

Nie wiem jak to się stało że nie podałem loga od errora ?!

Chodziło mi o to że USBUtil znalazł skrosowane indeksy (przez polecenie "Structure Checkup" ale o dziwo obraz działał. Następnie postanowiłem podmienić IOPRP przez UltraISO na tzw. brutal force (edytowałem jedynie obraz [bez wgłębiania się w indeksy] i podmieniałem IOPRP) i też działało !

W sumie problem rozwiązałem sam, tylko mam pytanie, istnieje może jakaś inna metoda ? Bardziej, hmm, pRO ? Udało mi się tak trafić że IOPRP były albo mniejsze od oryginalnego bądź równe jednak wydaje mi się że gdyby oryginał był mniejszy od tego do podmiany wystąpiłby jakiś błąd.

Pytanie raczej "na przyszłość" ale też do tego aby zdobyć dodatkową wiedzę.

(oczywiście czytałem tutoriale o podmianie IOPRP ale są dość stare i nie wiem czy nie znaleziono czegoś wydajniejszego)

Dziękuję jeszcze raz Berion za odpowiedź i przepraszam za mój "noobowski" błąd (jak mogłem nie napisać jaki to error ?!)

Pozdrawiam.

Berion 28.09.2009 22:53

Cytat:

Napisany przez Mateyko (Post 1049246)
Witam,

Nie wiem jak to się stało że nie podałem loga od errora ?!

[..]

Dziękuję jeszcze raz Berion za odpowiedź i przepraszam za mój "noobowski" błąd (jak mogłem nie napisać jaki to error ?!)

UFO
Nie gniewamy się. ;]

Cytat:

[...] Następnie postanowiłem podmienić IOPRP przez UltraISO na tzw. brutal force (edytowałem jedynie obraz [bez wgłębiania się w indeksy] i podmieniałem IOPRP) i też działało !
Nowe UltraISO bardzo mile mnie zaskoczyły bo w przeciwieństwie do starych, trzymają się LBA obrazu, więc w tym przypadku każda podmiana pliku o ile jest dokładnie takiej samej wielkości lub mniejszy, nie powoduje zmiany całej tablicy. Jeśli jednak jest większy to siłą rzeczy przesunie je o taką ilość sektorów (a tu już zgaduję bo nie sprawdzałem). Wtedy jeśli gra działa to znaczy, że nie jest zabezpieczona tzw. "LBA Check".

IOPRP to obraz całej pamięci IOP, który zastępuje starsze moduły z biosu. W środku są wspomniane moduły, czyli coś w rodzaju mini programów, które działają po stronie IOP. I tutaj mały niuans: nie zawsze i nie każda gra będzie działać jak zastąpi się jej te pliki. Nie można zawsze ot tak sobie tego bezkarnie zmieniać.

---

Innej metody nie ma. Ta w USBUtil jest najprostsza i najlepsza. Napisz do Iseko to zajrzy do tej gry.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.