Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   ps2psxe (https://forum.cdrinfo.pl/f106/ps2psxe-83736/)

pietrak95 19.10.2009 17:12

ps2psxe
 
Witam. Czytałem na psx-scene o emulatorze psx'a na ps2, który można byłoby odpalić z poziomu freemcboot'a, uruchamiać gry z pendrive a także zapisywać grę na dysku. Czy coś już o nim wiadomo, wyszły jakieś bety?

Berion 20.10.2009 20:17

Public release nie było. Ale uwierz mi, nie nadaje się to jeszcze do użytku dla przeciętnego Kowalskiego - program odpalany jest z parametrami, a jego kompatybilność, funkcjonalność i prędkość często pozostawiają sporo do życzenia. Ostatni build mam z przed roku, ale dopiero ostatnio ffg wznowił pracę nad nim (obok konwersji jp2en FF12IZJS).

Trzeba jeszcze czekać.

loki7777 21.10.2009 09:06

Taniej chyba i tak wyjdzie granie na normalnym PSX lub na emulatorze na PC (ja tak robie i sie nei zawiodlem) niz czekanie az ffg ukonczy tlumaczenie i wyzej wymieniony program:)

Berion 14.11.2009 22:47

Wielce prawdopodobny wygląd emulatora: :fiu:
http://btep.deviantart.com/art/GUI-f...PSXe-142381650

Niech no mi ktoś tu tylko napisze, że mu się nie podoba... ;P

Sunna 14.11.2009 23:16

Ladne to to nie jest.

Berion 14.11.2009 23:27

Nie znasz się na sztuce. ;p

Iskander 15.11.2009 13:58

Trochę zbyt eee...awangardowe, cokolwiek to słowo znaczy. ;)

Ale pomysł ciekawy. ;)

EDIT:

Żeby nie było, że Cię krytykuję, bo sam bym lepiej nie zrobił. W GIMPie umiem tylko loga robić i to nie zawsze mi wychodzi. :)

Berion 15.11.2009 17:28

I tak to już postanowione. Będzie takie albo CLI. ;)

Iskander 16.11.2009 12:19

Ja bym jednak wolał CLI. ;) I nie chodzi tutaj o skina. Lubię alternatywne metody i stare dobre czasy. ;) Lecz niestety nie każdy użytkownik podzieli moją uwagę i zlinczuje mnie za ten post. :) No cóż trzeba się z tym liczyć. I tak pewnie dla zwykłego usera nie jest ważny skin, tylko prostota i odpalanie gier na PSX, "kiedy mam Swapa, a nie mam oryginałów tylko piraty". ;)

Berion 16.11.2009 15:34

Tak, uruchamianie aplikacji przez RadShella/PS2Link i wpisywanie parametrów jest ultra wygodne. :P

ula1982r 16.11.2009 16:05

A ja mam pytanie: czy do save'ów konieczna bedzie karta z psx ?

Berion 17.11.2009 19:03

Nie, save'y są/będą zapisywane na obrazach kart pamięci, które będzie można trzymać na mass, hdd, albo mc.

szczuru 19.11.2009 10:39

Ale było by miło jeśli obsługiwał by mc z psx'a ;]

Berion 19.11.2009 13:19

Mógłby tylko w sumie po co? W każdym razie decyzja nie jest moja, więc jeśli komuś do szczęścia potrzebna obsługa prawdziwych kart to męczyć ffg.

Iskander 19.11.2009 16:36

Np. po to jakby ktoś miał na swojej karcie jakieś save'y, a chciałby je użyć. ;)

Desden 20.11.2009 11:09

ciekawe czy jak jest gra np na 2CD(aka 2 obrazach) i w ktorymś momencie gra poprosi o zmiane płyty(obrazu) to trzeba bedzie resetować konsole? czy jednak to bedzie cos bardziej odjazdowego i taką funkcje bedzie mieć to emu?

pytam bo mam nadzieje ze wkoncu se pogram w oddwordla exodusa kiedys :P xDDD

Berion 20.11.2009 19:23

No to jest bym powiedział oczywista oczywistość. ;) Nie wiem czy emulator będzie posiadał możliwość uruchamiania gier z napędu, ale jeśli tak (nie pytałem, domyślnie zrobiłem ikonki dla CDVD, HDD, Mass, MC i SMB, ale czy wszystkie media będą używane, nie wiem) to oczywiście dochodzi kwestia weryfikacji nośnika przez napęd - jeśli to kopia, pełni szczęścia zaznają tylko użytkownicy modchipów i to tylko tych z auto detect. ;)

Iskander 22.11.2009 15:29

A mógłbyś przybliżyć dokładniej zasadę działania emulatora?

Berion 22.11.2009 17:07

W jakim sensie "zasadę działania"? Jest to zwykły plik wykonywalny *.elf, w żaden sposób nie wykorzystujący PS1DRV. Emulator napisany zupełnie od podstaw.

szczuru 22.11.2009 17:52

Cytat:

Napisany przez GENERiC (Post 1060748)
A mógłbyś przybliżyć dokładniej zasadę działania emulatora?

Żeby nie być dosadnie szczerym to powiem, że działa "prawie" tak jak każdy inny emu psx'a :P

M@X 22.11.2009 18:16

To ja tylko pomarudze, ze mnie tez wyglad niczym nie imponuje - trzeba bylo juz skopiowac XMB coby bylo nowoczesnie :-)...

Berion 22.11.2009 23:26

(...) ...i nielegalne. Po za tym rzygam już XMB - mam je w PS3, w PSP, są w telewizorach, w chińskich podróbkach (bo to takie modne...), w innych homebrew itd. Poza tym porównaj sobie gui Reality Media Player i to proponowane do PS2PSXe. Uważam że jest niezłe, ale czytałem już wiele skrajnych opinii, więc i drugie dobrze bo wywołuje kontrowersje - a więc jakoś to zainteresowani zapamiętają.

Pokazałem projekt po to aby przybliżyć userom (wielu czeka na ten emulator, głównie użytkownicy FMCB), a nie po to aby komuś tym imponować...

szczuru 22.11.2009 23:55

Ja się nauczyłem, żeby za bardzo nie marudzić bo zawsze może być tak, że GUI nie będzie i trzeba będzie korzystać z CLI :P Mi się gui podoba (ciut bardziej czytelniejsza czcionka/obsługa PSX MC i tylko tyle mi do szczęścia potrzeba).

Iskander 25.11.2009 13:08

Cytat:

Napisany przez Berion
w żaden sposób nie wykorzystujący PS1DRV.

O to mi chodziło. :D

Berion 25.11.2009 18:35

Moim zdaniem to w zasadzie nie byłoby wcale takim złym pomysłem odczytywanie stamtąd fw PSXa. Nie potrzeba by wtedy zewnętrznego (np. w postaci opcji: internal czy external z np. mass). Ale cóż, nie ja jestem programistą i wszelkie decyzje w tej sprawie należą wiadomo do kogo. ;)

skkn 06.12.2009 20:41

ps2psxe
 
Berion może wiesz kiedy mniej więcej wyjdzie beta ps2psxe?:D

Berion 06.12.2009 21:06

Wiem, ale nie powiem. :D


;]

pavel54 07.12.2009 11:46

Ale z tym ps2psxe to już wiadomo że coś z tego będzie:D??

biorą sie poważnie za robienie tego??

szczuru 07.12.2009 11:46

Nie bój się :) Wszystko zmierza ku lepszemu :)

skkn 07.12.2009 13:12

Mam nadzieję ,że wyjdzie jeszcze w tym miesiącu i nie będzie takiego problemu jak z openps2loader-em w którym posiadacze modchip-ów muszą zainstalować freemcboot-a żeby z niego korzystać. Nie wspominając o wyłączeniu modchip-a.:)

Iskander 07.12.2009 13:30

OPS2LD to dopiero jest początek tego programu. Nie porównuj tego do PS2PSXe nad którym pracują 2 lata już.

Berion 07.12.2009 13:56

Może uporządkujmy parę spraw:

PS2PSXe pisany jest przez jedną osobę - ffgrievera. Ostatnio przygotowałem projekt GUI do tego emulatora, ale kiedy i w jakiej ostatecznej formie będzie zaimplementowany to nie wiem. Co prawda prace nad nim ffgriever zaczął już dwa lata temu, to jak sam wielokrotnie pisał, nie pracował nad nim regularnie (m.in przez loakizację Okami, którą robiliśmy). Nawet jeśli emu wyjdzie w tym roku, nawet jeśli już z gui to nie można od tego projektu oczekiwać 100% kompatybilności, idealnej prędkości i braku glitchy i innych błędów.

Co do Open PS2 Loadera to nie trzeba wyłączać modchipa. Ten problem mają posiadacze podróbek i podróbek podróbek ( niektórych można wyłączyć macrovision, który tutaj w jakiś sposób koliduje), niektóre chipy 3 generacji mają też problem z modułami usb - kolidują z większością aplikacji scenowych (np. Crystal Chip). Także nie jest to wina programistów OPS2LD tylko projektantów fw do chipów.

skkn 07.12.2009 14:13

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1064306)
Może uporządkujmy parę spraw:

PS2PSXe pisany jest przez jedną osobę - ffgrievera. Ostatnio przygotowałem projekt GUI do tego emulatora, ale kiedy i w jakiej ostatecznej formie będzie zaimplementowany to nie wiem. Co prawda prace nad nim ffgriever zaczął już dwa lata temu, to jak sam wielokrotnie pisał, nie pracował nad nim regularnie (m.in przez loakizację Okami, którą robiliśmy). Nawet jeśli emu wyjdzie w tym roku, nawet jeśli już z gui to nie można od tego projektu oczekiwać 100% kompatybilności, idealnej prędkości i braku glitchy i innych błędów.

Co do Open PS2 Loadera to nie trzeba wyłączać modchipa. Ten problem mają posiadacze podróbek i podróbek podróbek ( niektórych można wyłączyć macrovision, który tutaj w jakiś sposób koliduje), niektóre chipy 3 generacji mają też problem z modułami usb - kolidują z większością aplikacji scenowych (np. Crystal Chip). Także nie jest to wina programistów OPS2LD tylko projektantów fw do chipów.

Dzięki za wyczerpującą wypowiedz:).

Ps: Mam modbo 760 i niestety wyłączenie macrovision nic nie daje:(, chociaż z usbadvance zadziałało.

Iskander 07.12.2009 14:46

No w końcu Modbo to podróbki Matrixa. Chociaż przecież w sumie soft ten sam prawda?

skkn 07.12.2009 15:01

Poza napisem Modbo 760 niczym więcej soft się nie różni od matrixa.:taktak: Jeśli dobrze pamiętam:)

Ps: Wersja 0.41 działała bez zarzutu.

Iskander 07.12.2009 15:08

Wiem, że dużo osób ma problemy z netem w wersji 0.5. No ale nie gadajmy tu o OPS2LD, bo przyjdzie Berion i będzie rzucał .... ;)

szczuru 07.12.2009 15:48

Ja przed sekundą próbowałem po raz pierwszy testować ten wynalazek i... dupa :/ Gra - ICO, PD - 2Gb Data Traveller Kingstona. Grę zrzuciłem na niego przy pomocy USBUtil v2.0. Sam OPS2LD wykrył ją ale po uruchomieniu - zwiecha. Nawet ekran nie jest czarny tylko tak jakby GUI OPS2LD zamarło...

skkn 07.12.2009 16:08

Miałem to samo z ver. 0.5:( Ale gdy zainstalowałem freemcboot-a i wyłączyłem chipa to wszystko jak ręką odjął...działa bez problemu:).

szczuru 07.12.2009 16:11

:/ U mnie nie działa FMCB ("Tajemnicza" v4 - SCPH-30003 :/) Mam modbo i jak czytałem to są przez to właśnie problemy z OPS2LD :/

Edit

Jakimś dziwnym trafem udało mi się zainstalować FMCB :D (zanim miałem chipa było to praktycznie niemożliwe, ciągłe errory przy instalacji). Odpaliłem OPS2LD, wybrałem ICO -> Zielony ekran -> czarny ekran -> DŁUGI loading i... ICO działa :D

pietrak95 22.12.2009 11:19

Berion, kiedy to wyjdzie, w święta pogramy?

Berion 22.12.2009 11:50

Plany były na święta, ale i tak bez gui. ;] A kiedy wyjdzie, nie mam pojęcia *raczej* już nie w 2009. To ffgriever jest programistą, nie ja. Jak wyjdzie to wszystkie scenowe serwisy, które zajmują się jeszcze PS2 będą o tym trąbić (a lameria bez wyobraźni bumpować topiki: "po co emulator PSXa skoro PS2 odczytuje płyty z grami dla PSXa"). ;)

ula1982r 16.01.2010 00:39

Czy od ostatniego postu coś się zmieniło ?

Nurtuje mnie pytanie: czy bedzie jakaś możliwość załadowania save'ów z fizycznej karty psx na tą wirtualną (i na odwrót)?

Berion 16.01.2010 09:33

Nie pytam ffg codziennie kiedy wypuści emu. Jak będzie release na pewno o tym napiszę.

Co do save'ów: z poziomu emulatora raczej na pewno nie. Ale możesz skopiować save z karty dla PSX na pendrive i potem na komputerze włożyć go do obrazu karty. To żaden problem.

pavel54 28.02.2010 10:16

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1074954)
Nie pytam ffg codziennie kiedy wypuści emu. Jak będzie release na pewno o tym napiszę.

Co do save'ów: z poziomu emulatora raczej na pewno nie. Ale możesz skopiować save z karty dla PSX na pendrive i potem na komputerze włożyć go do obrazu karty. To żaden problem.

Witam, wiem że trzeba jak na razie cierpliwie czekać ale chciałem się zapytać czy coś się rusza w temacie tego emulatora w przeciągu 01.01.2010 do teraz :)

pozdrawiam;)

Berion 28.02.2010 10:29

Szpiedzy z krainy deszczowców donoszą, że trochę tak, ale nic więcej nie mogę napisać (np. dlaczego "trochę" ;]).

sienia4 15.04.2010 10:20

Witam
Jako że minęło już trochę czasu, chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś postępy (no i oczywiście jakie :)).

szczuru 15.04.2010 10:46

@sienia4, Postępy zapewne są ale bierz pod uwagę, że ffgriever zajmuje się także kilkoma innymi projektami (np Spolszczenie FFXII, Zangielszenie FFXII IZJS) i PS2PSXe nie jest jego priorytetowym projektem.

sienia4 15.04.2010 10:50

Hmmm, nie wiedziałem o tych innych projektach, jednak stwierdziłem że warto odświeżyć temat.

Iskander 17.04.2010 16:26

http://psx-scene.com/forums/showthread.php?t=62387

Tu masz temat o projekcie. Jak widzisz "tętni życiem" - ostatni post sprzed miesiąca. Także możesz sobie go dodać do ulubionych i codziennie sprawdzać. ;]

quaczuq 03.05.2010 08:17

dziedobry wiem ze odkopuje tematale mam pomysl na oszukanie napedu zaczerpniety ze strony sms chodzi o nagranie plikow gry na cd audio prodze modow o nieusuwanie linku members.casema.nl/eugene_plotnikov/en/usage-cddafs.html ja bym prosil o mozliwosc uzycia karty psone dla wiekszej kompatybilnosci no i kiedy pierwsza beta mam nadzieje ze moj pomysl wejdzie w projekt emu ps. to moj pierwszy post

Berion 03.05.2010 10:36

Implementacja CDX lub UMCDR dla gier to tytaniczna praca. Przyrównać mógłbym to do implementacji DVD-Video w ESR. Zresztą ten pomysł wypłynął już przy okazji tego projektu i każdy stwierdził, że nie ma to większego sensu.

Do homebrew się nadaje i nie ma problemu, do gier w obecnej postaci nie i wymagałoby to sporych nakładów pracy. Nie jestem ffg, ale śmiało można założyć, że to nieprędko zostanie dodane (żeby nie powiedzieć że w ogóle niezostanie ;]).

No właśnie, czy to ma sens? USB 1.1 w zupełności w tym przypadku wystarcza, a trzeba dodać że będzie jeszcze obsługa dysku twardego i sieci (na razie jest host, ale sądzę że będzie też SMB).


- - -

Na tym forum nie ma kretyńskiego zwyczaju kasowania linków do innych serwisów, stron itd. Oczywiście o ile nie łamią regulaminu, czyli o ile nie zawierają pirackich treści, nie są referralami, formą reklamy etc. ;)

quaczuq 03.05.2010 11:39

wlasnie mi chodzilo o cd-esr ale emulator bedie chyba bardiej zawodny niz oryginalny sony jesli beda obrazy kart pamieci to napewno w gre wejda problemy z savami i ich kopiowaniem ps2psxe nigdy nie dorowna emulatorowi sony no i jeszce problemy z padami wiele osob zdecyduje sie na modbo 760 karte psx kupilem na starej rzezni za piataka do tego kabel rgb lub component i gsms i konfig w osdsys i psone wymieka projekt nie ma dalekiej przyszlosci

ethar 10.06.2010 12:27

Znaczy tak PS2 odtwarza domyślnie PSX'a rozumiem że program, miałby na celu odczytywanie ISO z HDD lub Pendrive'a? Menu jest ładne... ale program jest rozwijany, jak wygląda postęp teraz? Odtwarza coś płynnie z "szaraczka" ? U mnie na razie to odpada (brak HDD w slimie, ale zastanawiam się czy wytrzasnę HDD Combo i sobie nie zmontować) chyba że spokojnie przesył danych z USB 1.1 dałby radę przy gierkach z PSX'a ;)

SMBA 10.06.2010 19:03

Cytat:

chyba że spokojnie przesył danych z USB 1.1 dałby radę przy gierkach z PSX'a
Spokojnie powinno wystarczyć ;)
Cytat:

I use host mostly, but it works fine with usb and hdd, too
Cytat:

PS2 odtwarza domyślnie PSX'a rozumiem że program, miałby na celu odczytywanie ISO z HDD lub Pendrive'a?
Chyba tak - kopie nie działają ze wszystkimi chipami a z FMBC tylko jeśli ma się zaślepki od swapa i jeden działający oryginał.

ethar 10.06.2010 21:25

Może być ciekawie biorąc pod uwagę że wygląd programu wygląda obiecująco... ;)

szczuru 10.06.2010 23:10

Cytat:

Może być ciekawie biorąc pod uwagę że wygląd programu wygląda obiecująco... ;)
Może być ciekawie biorąc pod uwagę, że... nie wiadomo kiedy I CZY W OGÓLE wyjdzie... ;)

Berion 11.06.2010 08:45

Szczególnie wygląd. ^^

Jeśli chodzi o obsługiwane media: o tym już było. Przeczytaj cały topik (i porównaj prędkości USB 1.1 z CD x2 ;]).

ethar 04.07.2010 14:25

Coś szpiedzy z krainy deszczowców wspominali o tym projekcie ?:D Jak postępy mija miesiąc a tu ani słychu...

loki7777 04.07.2010 14:41

Zanim wyjdzie publiczna beta to minie jeszcze sporo czasu, mimo ze projekt rozwija sie we wlasciwa strone i w ogole sie rozwija:) Ja mam tylko 1 gre na psx'a - Devil Dice i fajnie bylo by zagrac w to z dysku, ale nie wiem czy bedzie to kompatybilne z partycjami HDL. Zreszta osobiscie nie zalezy mi na tym az tak jak na opl czy toxicos:)

Berion 04.07.2010 17:33

Z partycjami HDL to raczej wątpliwe, gdyż ich używać nie będzie (po co miałby?). Będzie można wrzucić luzem na pfs:/

- - -

Pierwsze sensowne screeny (jakby ktoś nie śledził oryg. wątku na psx-scene):

http://psx-scene.com/forums/showpost...&postcount=110
http://psx-scene.com/forums/showpost...&postcount=111
http://psx-scene.com/forums/showpost...&postcount=112

Berion 10.07.2010 18:31

Ilość załączników: 2
Pozwolę sobie wkleić małe porównanie (screeny pochodzą z forum psx-scene.com, wykonane przez ffg czyli autora projektu PS2PSXe). Wyobraźmy sobie tylko jak będą się prezentować MGS i Vagrant Story!

Tak powinny wyglądać emulowane gry z PSXa na PSP i PS3. Sony może się uczyć od naszego rodaka. :fiu:

skkn 11.07.2010 18:17

Niezłe:wow:, tylko pogratulować:spoko: Aż nie mogę się doczekać.

Berion 11.07.2010 20:35

Ilość załączników: 2
:)

To wrzucam jeszcze dwa, tym razem moje (zapomniałem niestety wyłączyć rozmazywania dla sprajtów, stąd hud jest taki obleśny ;]):

dziukers 20.07.2010 22:12

mam pytanie czy ten emulator będzie odpalał PAL jak i NTSC ?

SMBA 20.07.2010 22:45

Tak - wystarczy się przyjrzeć screenom ;)

Desden 22.07.2010 09:16

najlpsze w tym jest że ps2 sprzętowo wspiera psx'a a tu ukłon w strone jakby to była inna platforma do celowa niż ps2 :))

@Berion kiedy można liczyć na jakąś wstępno-finalną wersje do gwiazdki będzie?:)

szczuru 22.07.2010 09:20

1st Public Release ma "jakoś" się ukazać :]

Berion 22.07.2010 09:34

O, Desden żyje. Co te kobiety robią z ludźmi... ;)

Nie, wcześniej. Wiem tyle ile na psx-scene sam ffg napisał. Nie dopytuję się co 5min. ;] Na chwilę obecną wiadomo tyle, że walczy z rekompilatorem a pierwsza publiczna beta będzie bez obsługi dźwięku i z gui w trybie tekstowym.

ffgriever 23.07.2010 08:41

Powalczył i poległ. No, może nie do końca.

Z obliczeń wynikało mi, że o ile dostęp do sprzętu będzie wolniejszy, to wszystko nadrobi się na znacznie szybszej emulacji cpu. Tak jest, ale tylko w niektórych grach, głównie tych prostszych (przeważnie 2D). Tutaj zysk jest nawet 30%. Jednak w grach bardzo mocno korzystających z pełnego dobrodziejstwa sprzętu jest -15 do -20% nawet... Pomyślę, może zrobię dwa jądra. Jedno dla 2D, drugie dla 3D z możliwością wyboru przez użytkownika wersji rekompilatora (chociaż niezbyt mi się to podoba - ciężko utrzymywać taki ifdefowany kod, a nie chcę jądra z obydwoma na raz, bo powiększa to niepotrzebnie rozmiar i komplikację... no w sumie to tylko podmiana tablic jest konieczna, a rozmiar wzrasta o 15-17kB... tak czy inaczej, zastanowię się, czy w ogóle warto).

Po prostu przy przeliczaniu dwa tygodnie temu nie wziąłem pod uwagę kilku spraw. Wyszło to w trakcie pisania kodu i późniejszych testów. Gdybym to wszystko wziął od razu pod uwagę, to nie traciłbym czasu (11 dni siedzenia po nocach w plecy dla zysku w grach 2D, które i tak chodzą całkiem dobrze... w sporej części przypadków przynajmniej ;) ).

W****iony jestem, bo zmarnowałem kupę czasu. GUI pod release byłoby już gotowe i mógłbym w poprzedniej formie publiczną betę już puszczać... A teraz czasu będę miał nieco mniej,. to się na kilka tygodni odwlecze.

Berion 23.07.2010 08:49

Nie widzę problemu dać użytkownikowi wyboru w opcjach. Skoro zysk jest rzędu 30% to na pewno warto. Prędzej czy później nie unikniesz specyficznych opcji pod konkretne gry. Oswajał bym już z tym ludzi. ;]

SMBA 23.07.2010 13:50

Ja jestem ciekaw dwóch rzeczy:
-czy kod źródłowy będzie otwarty?
-czy emulator będzie używał biosu psx tego z ps2, czy trzeba będzie użyć zewnętrznego?

Berion 23.07.2010 15:08

Nie będzie.

A co do biosów to już było o tym w tym temacie, przejrzyj go. ;]

SMBA 23.07.2010 15:21

Aha, czy to za sprawą sprzedawców z allegro/ebaya? (podobnie jak było z FMCB?)
Cytat:

w żaden sposób nie wykorzystujący PS1DRV. Emulator napisany zupełnie od podstaw.
-Czyli trzeba będzie sobie bios załatwić... czy ściąganie biosu psx jest legalne mając tylko PS2, albo czy da się ten bios wyciągnąć z PS2?

Berion 23.07.2010 15:37

Cytat:

Aha, czy to za sprawą sprzedawców z allegro/ebaya? (podobnie jak było z FMCB?)
Nie rozumiem o co Ci chodzi. Ludzie Ci sprzedają coś co nie jest ich i do czego nie zostali upoważnieni. W pewnym sensie to kradzież.

Otwarty kod oznacza udostępnienie źródeł programu. Sądząc po Twoim komentarzu chyba coś Ci się pomyliło. ;]

- - -

Fw PSXa w PS2 jest mocno okrojony i różni się w obrębie wersji, więc jak by było z ewentualną kompatybilnością to nie wiem. Na pewno można używać zew. z SCPH-1000 i SCPH-7502. Są customowe biosy np. HLE, ale nie wiem czy jest możliwość implementacji.

Nielegalne. No niestety.

SMBA 23.07.2010 15:51

Wiem czym jest otwarty kod źródłowy, chodzi mi o to czy nie będzie udostępniany dlatego, że ktoś może wpaść na pomysł usunięcia informacji o np. licencji i autorze itp i sprzedawać tak zmodyfikowaną wersję.

loki7777 23.07.2010 15:58

Tak czy siak beda sprzedawali.

dziukers 23.07.2010 16:58

jakim sposobem będziemy wrzucali gry na HDD ? tym samym programem co gry do HD loadera ?

Desden 23.07.2010 17:17

@Berion No żyje, a kobiety potrafią tak wpędzić człowieka do grobu że nie polecam żadnemu śmiertelnikowi :))

wracając do tematu: najważniejsze żeby by się dało odpalić gre jeśli ta jest np. na 4 płytach...bo wiadomo jak to jest z jakimś fajnalem...a potem...ciach. Nieraz sie wkurzałem gdy grałem oddworlda exodusa, i nie dało sie wrzucic kopi(backupa) rzecz jasna...bo wołał oryginał.

Najlepszy byłyby esr dla psx'a tylko czy to jest bardziej pracochłonne? Zdrugiej strony..te dźwięki jak zasówa CD w ps2 wołają o pomste do nieba i namyśl przychodzi hdloader...:))

Berion 23.07.2010 22:26

@dziukers
To pytanie już padło wcześniej. Nie, nie ma takiej potrzeby. Gdziekolwiek chcesz na PFS, a nie na surowo, a więc wystarczy no. uLE.

@Desden
Obecnie chyba nie ma takiej opcji, ale oczywiście będzie.

Czy ESR dla PSXa jest możliwy to nie wiem, na pewno dla PS2CD, tyle tylko że nikt go pisać nie będzie (a w każdym razie nie zanosi się na to). Po za tym UMCDR to temat tabu. ;]

pietrak95 12.08.2010 09:16

No i wyszła wersja preview http://psx-scene.com/forums/showthread.php?p=493243 . Niestety nie mogę jej uruchomić, ponieważ nigdy nie miałem styczności z radshellami itp., pomoże ktoś?

Berion 12.08.2010 10:54

Uruchom RadShella (najnowsza wersja do 0.6) i wpisz:

run <np. mass:ps2psxe/ps2psxe.elf> -cdimage=<np. mass:/kasia/zosia/krysia/obrazgry.bin> biospath=<np. mass:/ps2psxe/bios/SCPH-1000.BIN> <dodatkowe parametry>


RSH nie przyjmuje znaku "/" po urządzeniu, to nie błąd.
Jeśli masz SCPH-10000 lub 15000 musisz skopiować z rom0:/ z "wyższego modelu" moduł IOMANX i wrzucić do katalogu z emulatorem.

pietrak95 12.08.2010 11:03

Dzięki, nie ma to jak pomoc fachowca :D, a czy trzeba jeszcze za każdym razem dopisywać te pozostałe parametry, jeżeli nie a potrzeby ich zmieniania?

Cholera, wpisuje wszystko, a program łąpie tylko laga i nic. Mógłbyś mi napisać gotową komendę, którą musiałbym tylko przepisać(bez żadnych przykładów itp.) ps2psxe.elf mam na mass, bios na mass:/bios/scph7502 a grę na mass:/diablo.iso? Z góry dziękuję.

Berion 12.08.2010 11:28

Możesz też to samo zapisać w pliku np. blablabla.rsh, wrzucić do katalogu z RSH i wywoływać poleceniem runscript albo script (nie pamiętam, w readme masz listę poleceń) i nazwa skryptu, czyli np. script blablabla.rsh i wyjdzie na to samo. Mniej roboty potem.

Takie granie póki co mija się z celem, brak dźwięku, mnóstwo glitchy. Jak to "prewiu", ale dla kogoś bez PSXa i/lub PS2 bez modchipa to jak lepszy rydz niż nic. ;]

Polecam wyłączyć diftering dla sprajtów, nie będą wtedy tak obrzydliwie rozmyte.

ffgriever 12.08.2010 12:27

To ciekawostka tylko. Do gry raczej się nie nadaje. Warte sprawdzenia. Finalna wersja może jednak wymiatać (o ile zdążę skończyć, zanim wszystkie ps2 rozpadną się ze starości).

W sumie jestem ciekaw, czy da radę to jakoś odpalić na ps3 wstecznych.

PS. O ile pamiętam, to diablo nie działał (chyba po jakichś splashach się wieszał). Do tego masz go w iso... W zasadzie są obsługiwane, ale jak jest tam coś więcej jak same dane (XA, audio), to i to może być powodem wykrzaczania. Dla psx wyłącznie obrazy w 2352. ISO z 2048 b/s nie nadaje się do gier psx.

pietrak95 12.08.2010 12:27

Wiecie może kiedy wyjdzie wersja z pięknym gui Beriona? :D Męczy mnie ten radshell i za Chiny nie mogę odpalić :/.
Aha, czyli najlepiej .bin?

Berion 12.08.2010 13:12

Najpierw to framework musi być skończony. Aktualnie testowany i uzupełniany jest na innym projekcie. Pewnie nieprędko.

BIN owszem, ale nie z tego obrazu co już masz. ;] Z działającej kopii lub oczywiście oryg. Zrób jak w tutorialu na stronie głównej.

- - -

Przykład, tak? ok:


emulator w mass:/ps2psxe/ pod nazwą ps2psxe_r168.elf
gra na mass:/cb2.bin

Dla Crash Bandiccot 2:

Kod:

run mass:ps2psxe/ps2psxe_r168.elf -cdimage=mass:/cb2.bin bios=mass:/ps2psxe/bios/SCPH-1000.BIN -32bpp -nofps -nosprtf

BTW: no właśnie, "-bios=" a nie "-biospath=". Mam nadzieję, że zauważyłeś ten błąd. ;]

pietrak95 12.08.2010 14:47

Tak, właśnie z tym biosem też, tak myślałem. Dzięki, teraz jest git, załatwiam sobie tylko obrazy .bin i w PAL'u, bo tyle to udało mi się wyczytać na psx-scene :D.

ethar 12.09.2010 12:35

Trochę cisza tutaj, każdy jest podjarany Jailbreakiem ;) Może coś wiadomo o tym czy owym?^^

Berion 12.09.2010 21:11

Tak jak ffg, na psx-scene napisał: kolejna wersja public to przynajmniej taka która pretendować będzie do miana RC. No i z gui.

Podejrzewam, że może to potrwać kolejny rok... :(

ethar 14.10.2010 20:40

Coś tam informatorzy z krainy deszczowców mówili? Tak wiem, natarczywy jestem, ale z chęcią zobaczyłbym wersje Public, która zapowiada się świetnie. ;)

Berion 15.10.2010 09:38

Ja też bym z chęcią zobaczył. ;]

ethar 25.11.2010 14:58

Czy coś nowego wiadomo ? Czy daje radę odpalić na PS3 wstecznych ? ;] Albo jest szansa że ktoś "przekompiluje" na PS3 ? ;) Czy cokolwiek? Bo emulacja + filtry nałożone na grafikę po prostu miażdżą moje serce (w sensie pozytywnym oczywiście ;) )

Berion 25.11.2010 17:04

Nie da się tego "przekompilować" na PS3. Można jedynie przepisać, co byłoby kompletną głupotą (nie mylić z napisaniem od nowa z myślą o PS3).

Ano - nie wiadomo. Cierpliwość cnotą boską. ;)

Desden 03.12.2010 12:43

Tak wiadomo już o emulatorze PSX na ps3 :]

http://psgroove.com/content.php?462-...lator-Released

Czyli ps3 ma go szybciej niz ps2?:D

SMBA 03.12.2010 16:05

Cytat:

Czyli ps3 ma go szybciej niz ps2?:D
z tego co wiem PS2 ma dużo bardziej skomplikowaną architekturę niż PS3 (skomplikowana architektura=cięższe pisanie gier na daną platformę) dodaj do tego olbrzymią różnicę wydajności obu platform i już masz rozwiązanie zagadki ;)

loki7777 03.12.2010 16:31

Ten emulator na ps3 to "tylko" port z pc:)

SMBA 03.12.2010 17:42

Zauważyłem, tylko i aż - jestem ciekaw kiedy przeportują emu n64 :)

Berion 04.12.2010 13:22

Cytat:

Napisany przez Desden (Post 1131648)
Tak wiadomo już o emulatorze PSX na ps3 :]

http://psgroove.com/content.php?462-...lator-Released

Czyli ps3 ma go szybciej niz ps2?:D

Niezupełnie. PS2PSXe przecież wyszło, co prawda wersja preview ale jednak. Po za tym na PS3 nie trzeba się tak szczypać.

szczuru 04.12.2010 13:26

Na PS3 też można powiedzieć, że aktualnie jest wersja preview ;)

SMBA 04.12.2010 13:46

Szybciej - zależy jak patrzeć, jeżeli od premiery konsoli to PS3 ma go szybciej ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.