Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   Program heksadecymalny-testy (https://forum.cdrinfo.pl/f28/program-heksadecymalny-testy-83847/)

helga24 31.10.2009 16:49

Program heksadecymalny-testy
 
Poszukuję edytora heksadecymalnego żeby zobaczyć jak z takiego programu odczytuje się pliki i jak przebiega proces odzyskiwania danych coś w stylu Win Hex nie wiem czy ten program to potrafi i żeby był po polsku .
Chcę przeprowadzić testy uszkodzić nośnik a następnie sprawdzić w jaki sposób odczytuje się uszkodzone pliki i przywrócić je . Kupiłam płyty Qmega czy nadają się do testów.

yahol 31.10.2009 17:06

Google nie dziala???
edytory
hexedit
hackman
jakis edytor
To tylko kilka rekordow, ktore wyskoczyly po wpisaniu edytor hexadeymalny i na dodatek wszystkie dzialaja. :)

helga24 31.10.2009 17:42

Sprawdzę je , może pomogą a jest coś po polsku.

ed hunter 31.10.2009 18:42

Cytat:

Napisany przez helga24 (Post 1056267)
Sprawdzę je , może pomogą a jest coś po polsku.

Tak. Książka kucharska.

Berion 31.10.2009 22:03

Ja używam Hex Workshop - jak uważam najlepszy jaki może być... choć niestety komercyjny.

Zastanawia mnie tylko w jaki sposób chcesz odzyskiwać dane z uszkodzonej płyty za pomocą edytorów heksadecymalnych? Tutaj nie ma magii, to samo zrobią inne, "normalne programy", vide ISO Buster, który gdy np. natrafi na sektor nie do odczytu proponuje użytkownikowi zastąpienie go zerami/jedynkami/ominąć. itd.

Hex edytory służą do trochę innych celów. Często tzw. brzydkich. ;)

Patrix 01.11.2009 11:43

Cytat:

Napisany przez helga24 (Post 1056267)
Sprawdzę je , może pomogą a jest coś po polsku.

Po polsku ?! Jak chcesz się uczyć to weź to rób na poważnie bo prawdziwego specjalistycznego oprogramowania nikt nie tłumaczy :)

helga24 01.11.2009 16:46

żeby wiedzieć jak to się odbywa .

Patrix 01.11.2009 17:40

Cytat:

Napisany przez helga24 (Post 1056394)
żeby wiedzieć jak to się odbywa .

Czytasz angielski manual do angielskiego programu - proste.

yahol 01.11.2009 17:55

Cytat:

Napisany przez helga24 (Post 1056394)
żeby wiedzieć jak to się odbywa .

Niestety, albo stety:
-zdecydowana wiekszosc programow byla i jest pisana w jezyku angielskim.
Rzadziej niemieckim, francuskim, rosyjskim.
Z prostego powodu: odbiorcami sa ludzie stosujacy te jezyki.
Jezyk polski lezy na peryferjach zainteresowan programistow, i spolszczanie programow bylo i jest malo popularne.
Zreszta, zeby programowac nalezy znac angielski :) no tego sie nie przeskoczy.
Wystarczy zapytac Montera (nb. z tego forum) robil spolszczenia do wielu programow, to moze autorytatywnie odpowiedziec :)

Monter, wolaja cie!

marynarz 01.11.2009 18:24

Fakt tez, ze sporo instrukcji przetlumaczonych na jezyk polski jest wrecz fatalna albo co najmniej pobiezna.

Berion 01.11.2009 19:05

Lub niekompletna.

@helga24
Może lepiej napisz co konkretnie chcesz zrobić. Jeśli w ogóle nauczyć się posługiwać takim edytorem to nie ma tutaj jakiejś wielkiej filozofii. Copy, Paste, Cut, Insert i Compare na razie wystarczą. ;]

Human 01.11.2009 22:58

lol ale glupie testy.
sorry ale do odzyskiwania to trza miec wiedze, winhex sie do tego nadaje bo ma edycje dyskow,templaty na bootsektor,tablice partycji i jesli np przyjdzie ktos, ze wywalilo katalog glowny,partycje skasowalo i chcemy odzyskac 100 procent danych recznie to uzywamy winhex lub pod dos diskedit z norton'a.

w przypadku plyt nie ma zabawy bo przeciez read only wiec na kiego hu.. edytor?
jak zarysuje sie plyte to chyba bardziej wazny jest algorytm korekcji bledow w napedzie anizeli soft.
i tak mozemy wtedy uzyc cdroller do odzysku danych ale jak naped nie bedzie porysowanego sektora mogl odczytac to sie okaze, ze 10s mluci 1 sektor albo nie da sie i odczyt plyty to 10h,gdzie na koniec i tak wypelni wsio zerami.
w przypadku odzysku z cd/dvd radze poczytac testy napedow i korekcji a potem zakupic cdroller i modlic sie czy warto bedzie czekac na odzyskane dane.

yahol 01.11.2009 23:13

Cytat:

Napisany przez Human (Post 1056463)
lol ale glupie testy.
.

Lol, jaki niemądry tekst :)
I na dodatek z bledami :)

Jak sie chce edytować, i zamieniać wartości w plikach - winhex, nadaje sie doskonale.
Jak sie chce odzyskiwać, stosuje sie odpowiednie programy.
Jak sie chce odzyskać płytę, można jak wspomniano, użyćCDRollera.

Bardzo dawno temu, kiedy jeszcze komputer służył mi, przede wszystkim do grania, stosowałem edytory do zamiany wartości w save`ch.

I na twoim miejscu, nie głosił bym tak radykalnych poglądów, można sie naciąć. :)

A znajomość edycji hexow, czy ResHackera zawsze możne sie przydać, czy do spolszczenia programu, czy dla edycji, czy wreszcie edycji EXEkow, w wiadomym celu.

Human 02.11.2009 01:04

yahol winhex sluzy tez do edycji danych na dysku,nazwy plikow,katalogow,partycji,bootsektora,tablicy fat itp.
menu tools/open disk

co do glupi test, przytocze slowa kolezanki "Kupiłam płyty Qmega"
takze wiec jak hexedytowac cos read only(z reguly).
aby sie kolezanka nie obrazala przepraszam i zmieniam, ze jej test byl nielogiczny.

"I na dodatek z bledami" tego nie rozumiem

"Chcę przeprowadzić testy uszkodzić nośnik a następnie sprawdzić w jaki sposób odczytuje się uszkodzone pliki i przywrócić je" przywraca sie skasowany plik,a odzyskuje z uszkodzonego nosnika. a test ten to test porysowanej plyty przy testach nagrywarki.
a o korekcji bledow se mozna na wiki lub google poczytac.

save dzis sa kodowane,kompresowane wiec hexedytor odpada, co do edycji exe,nie potrzeba hexedytora, starczy ollydbg bo w nim najpierw trzeba znalesc co zmienic.

co do odzyskiwania danych kolezance polecam tak:
- recuva do skasowanych danych z hdd,pen
- getdataback fat i ntfs do danych z hdd i pen,ale mozliwe odzyskiwanie gdy skasowana jest partycja
- cdroller do odzyskiwania danych z porysowanych plyt

Berion 02.11.2009 14:53

Cytat:

Napisany przez Human (Post 1056476)
takze wiec jak hexedytowac cos read only(z reguly).

Pewnie odczytać. ;] Pomimo, że to bezsensu bo są i prostsze i lepsze metody.

Cytat:

save dzis sa kodowane,kompresowane wiec hexedytor odpada
Znam ludzi, którzy nie potrzebują debugerów i wystarczy im hex edytor. ;]

Po za tym nie same exe są na świecie...


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.