Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Kopiowanie .mp3 z DVD na otwarzacz mp3? (https://forum.cdrinfo.pl/f106/kopiowanie-mp3-dvd-otwarzacz-mp3-84006/)

dent 20.11.2009 21:31

Kopiowanie .mp3 z DVD na otwarzacz mp3?
 
Witam. Od jakiegoś czasu mam styczność z ps2, konkretnie konsola kolegi.
Wgrałem fmcb z programami sms, esr i uLaunchELF. Kolega już opanował posługiwanie się tymi programami i wszystko działa tak jak powinno.

Z racji tego, że nie posiada on komputera chciałby kopiować sobie mp3 z płyt dvd na usb.
Początkowo wydawało mi się, że uLaunchELF nie będzie miał z tym problemu, można nim zarządzać katalogami jak i pojedynczymi mp3 na podpiętym do usb odtwarzaczu mp3. Jednak nie jest w stanie odczytać żadnych plików z płyt DVD-Video. Dodam też, że kopiowanie save'ów, w obie strony działa poprawnie.

Dlatego mam kilka pytań z tym związanych:
1. Przeoczyłem jakieś ustawienie w uLaunchELF dlatego ich nie widzi na DVD-Video?
2. Muszę wypalać dvd do tego celu w innym formacie (wolałbym nie wypalać dwa razy tej samej zawartości)?
3. Muszę wgrać inny program do kopiowania mp3 (nie będzie to dla mnie problemem)?
4. Nie ma takiej możliwości?

Zadowolę się odwołaniami do artykułów, wypowiedzi czy komentarzy. Mogą być w języku angielskim.

Proszę o wyrozumiałość, nie śledzę sceny ps2.

szczuru 20.11.2009 22:06

Stwórz katalog z Mp3 (ważne, żeby mp3 byly w katalogu), zrób z niego iso, spatchuj programem ESR Disc Patcher (tym samym, którym patchujesz gry) i wypal :)

Berion 20.11.2009 22:11

Zależy co masz na myśli pisząc DVD-Video. Jak mniemam tzw. ESR Disc. I tutaj są dwie metody i dwa niuanse:

1. budujesz obraz i patchujesz ESR Disc Patcherem. W takiej sytuacji uLE nie zobaczy nic więcej niż katalogi VIDEO_TS, AUDIO_TS i dwa pliki z filmem, ponieważ tablice UDF i ISO9660 zawierają inne dane, a priorytet odczytywania wygląda tak: UDF, Joliet, a na końcu ISO9660. Musiałbyś użyć jakiejś starej wersji uLE, która odczytuje tylko ISO9660.

2. budujesz obraz z kompilacji ISO9660(+ ewentualnie Joliet)/UDF i dorzucasz do niego VIDEO_TS/AUDIO_TS z filmem (przekopiuj sobie te dwa malutkie pliczki co dodaje ESR Disc Patcher). To, jak ja to nazywałem kiedyś "niby DVD-Video". ;] Wtedy uLE zobaczy dane ponieważ wszystkie będą wpisane do wszystkich trzech tablic.


Oczywiście uLE musi być uruchomiony z driverami ESR w pamięci, czyli uruchomiony przez ESR w wersji mc lub GUI (tutaj trzeba wybrać opcję LaunchAPP).


Innej możliwości nie ma ponieważ uLE nie będzie mieć dostępu do danych na płycie a to ze względu na fakt, że napęd zweryfikuje nośnik jako niedozwolony (przepuszcza tylko PSXCD (region musi być zgodny z regionem konsoli) na CD-ROM, CDDA na CD-ROM/CD-R, PS2DVD na DVD-ROM (region zgodny z regionem konsoli), DVD-Video na DVD-ROM/DVD-R/DVD+R/DVD-RW).


@szczuru
Wtopiłeś :P To nie zadziała niestety na nowych wersjach uLE.

dent 21.11.2009 07:26

Zastosuje się do metody nr 2. uLE wgrałem chyba najnowszy a nie będę zbytnio kombinował bo kolega później pogubi się.
Mam zamiar wgrać jeszcze spolszczenia i skiny.

Niestety będę mógł sprawdzić tą metodę dopiero za tydzień. Kolega mieszka 100km ode mnie.
Wierzę jednak, że tak jak w przypadku pozostałych twoich artykułów i objaśnień metoda będzie skuteczna.

Jak tylko ją sprawdzę, zdam relację. Dzięki.

Berion 21.11.2009 19:58

Musi, to jedyna możliwość. ;)

Rób tak:
>> http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/P...SR/strona6.php

Oczywiście nie musi być koniecznie z cnf i elfem. Akurat ta część tutorialu o FMCB tyczy się nagrywania programów - stąd ich obecność.

szczuru 21.11.2009 23:54

Cytat:

Wtopiłeś :P To nie zadziała niestety na nowych wersjach uLE.
Fakt, teraz sprawdziłem i używam ule z przed... ponad półtora roku :P (za wyjątkiem momentów, w których sięgam po ELRPacka :P) To dlatego bez "zbędnych" ceregieli odczytywał wszystko :P W każdym razie dzięki za wyjaśnienie :)

Cytat:

Oczywiście nie musi być koniecznie z cnf i elfem. Akurat ta część tutorialu o FMCB tyczy się nagrywania programów - stąd ich obecność.
Ale przecież nic mu się nie stanie jak dostosuje się DOKŁADNIE do tutorialu i jako głównego ELF'a użyje uLe :P

dent 03.12.2009 18:14

Witam ponownie.

Zacznę od tego, że płyta dvd wypalana w formacie DVD-Video (Nero 4 pod Debianem)
po użyciu opcji LaunchAPP w ESR dała możliwość odczytu plików mp3 przez uLE (v.4.39).
Stworzona z myślą o słuchaniu muzyki w SMS. Wcześniej nie spróbowałem tak odpalać żadnej płyty.
Tak dla ścisłości dodałem do kompilacji pliki z dvdMini pobranej z tej lokalizacji:
http://www.4shared.com/dir/3213467/80df8db2/PS2.html

Z ciekawości zrobiłem test z pachowaniem obrazu dvd-video (takiego jak powyżej) programem ESR disc patcher GUI v0.24a.
Pliki z folderu VIDEO_TS: VIDEO_TS.BUP, VIDEO_TS.IFO, VTS_01_0.BUP, VTS_01_0.IFO, VTS_01_1.VOB
- zostały zastąpione na tylko 2: VIDEO_TS.BUP, VIDEO_TS.IFO (mają inne daty, konkretnie 2005-08-28, poprzednie 2006-02-15)

Dwa pliki, o których wspomniałem, wykorzystałem do obrazu udf/iso.
Oba pliki umieściłem w VIDEO_TS i dorzuciłem kilka folderów z mp3 w głównym katalogu obrazu.
Nie tworzyłem katalogu AUDIO_TS.

Tak przygotowana płyta została wykryta przez konsolę jako o niewłaściwym formacie (ten komunikat z czerwoną poświatą).

Nie mam pewności czy wszystkie kroki wykonałem poprawnie.
Dalszych testów nie robiłem, nie miałem już czystych płyt i motywacji zresztą też, mogłem kopiować mp3.

Dzięki za pomoc.

Berion 04.12.2009 11:44

Cytat:

Napisany przez dent (Post 1063173)
Witam ponownie.

Zacznę od tego, że płyta dvd wypalana w formacie DVD-Video (Nero 4 pod Debianem)
po użyciu opcji LaunchAPP w ESR dała możliwość odczytu plików mp3 przez uLE (v.4.39).
Stworzona z myślą o słuchaniu muzyki w SMS. Wcześniej nie spróbowałem tak odpalać żadnej płyty.

Tak dla ścisłości dodałem do kompilacji pliki z dvdMini pobranej z tej lokalizacji:
http://www.4shared.com/dir/3213467/80df8db2/PS2.html

Może być i tak. Chodzi o to aby konsola wykryła pliki z filmem na UDFie, wtedy zawsze płyta zostanie potraktowana jako DVD-Video przez napęd PS2.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.