Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Free MC boot i emulatory problem (https://forum.cdrinfo.pl/f106/free-mc-boot-emulatory-problem-84495/)

LordHeng 27.12.2009 09:38

Free MC boot i emulatory problem
 
WItam
mam problem z uruchomieniem emulatorow i to nie jednego a kilku
Zaznacze ze bawie sie z problemem 3 dni .
a wiec emulator amigi nie chce zobaczyc plikow czyli gier z mass ani dvd
emulator mame uruchamia sie do napisu pspscene.com czy jakos tak i nic sie nie da zrobic
emulator zxspectrum wiesza sie na ladowaniu SjPCM_Init()
O co chodzi ?
dodam ze z kilku zrodel sciagalem emulatory i zawsze to samo
pozdrawiam

Iskander 27.12.2009 12:37

Co do MAME:
Wrzuciłeś Romy do katalogu ROMS? Potem w gamelist.txt musisz powklepywać nazwy ROMów.
Co do UAE:
Musisz skonfigurować plik UAE.CFG. Podać ścieżki do Kicków itd. Chyba, że to już zrobiłeś.
Co do ZXa:
SjPCM to jest po prostu streamer PCM. Powinieneś mieć w folderze plik SJPCM.IRX. Jak go nie masz to możliwe jest, że to właśnie pluje się o brak pliku.

LordHeng 27.12.2009 13:23

jak juz pisalem 3dni sie z tym bawie wiec nie da sie ukryc ze wszystko co napisalem oczywiscie jest jak nalezy :) neiwiem co robie zle z wypalaniem dalem sobie spokoj przy 4 plycie bo ich szkoda wiec kombinuje z wzucaniem na MC lub pendrive
mam AKURAT kingston ktory jak czytalem nieza bardzo che pracowac z ps2 ale moj akurta dziala 2GB
ps. EMU SEGA pracuje bez blednie
moze ktos by mi napisal jak ma wygladac plyta dvd z grami dla emu amigi bo juz slyszalem rozne wersje i zadna z nich nie che zadzalac
co do ZX to oczywiscie ze mam ten plik SJPCM.IRX na dodatek znalalzlem tez inny bo myslalem ze zwalony jest z inna wielkoscia pliku tez testowalem i to samo kasujac go efekt ten sam czyli wiesza sie przy czytaniu tego pliku z tego wniosek ze to nie jego wina

Berion 27.12.2009 14:05

Płyty rozumiem, że odpalasz przez ESR (wersja mc lub LaunchAPP w gui)? ;]

Ja już nie pamiętam i nie chce mi się prawdę powiedziawszy sprawdzać, ale tak stare programy nie obsługują mass, a jeśli to używają zew. modułów (czyli nie możemy wrzucić programu na mass i modułu do jego obsługi na mass) a na dodatek starych, które mają problemy z FAT32 i są zwyczajnie mało kompatybilne. Nie można ich raczej ot tak sobie zastąpić nowszymi bez zmian w kodzie (to też nie te czasy). Emu o których piszesz to soft z początków sceny PS2, gdzie jedynymi medium były host i mc. Możliwe też, że w jakiś sposób kolidują z FMCB/ESR.

LordHeng 27.12.2009 15:43

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1069637)
Płyty rozumiem, że odpalasz przez ESR (wersja mc lub LaunchAPP w gui)? ;]


Emu o których piszesz to soft z początków sceny PS2, gdzie jedynymi medium były host i mc. Możliwe też, że w jakiś sposób kolidują z FMCB/ESR.

1. tak nie mam zadnego rippa czy moda tylko mcboot
2.
i tu wlasnie nalezalo by sie zastanowic .. bo nigdzie nie znalazlem jasn ej i konkretnej odpowiedzic czy dzialaja
Ludze pisza ze dzialaja ale na swapmagic itp
wiec podejzewam ze koliduja a jesli nie bo w koncu cos sie tam laduje przy UAE a przy MAME laduje sie screen jakis tam czyli cos sie da zrobic z tym
wracajac do amigi
chodzi wsumie o jakis blachy problem poniewaz sam emulator sie laduje i mam menu z START jest do wyboru cdfs i mass wiec z usb dalo by sie zaladowac dodam ze gdy czytam z karty MC to bardzej jest to malo prawdopodobne aby odczytac gry bo nie ma do wyboru mc0
wracajac jesli sie neida z mass to moze w jaki sposob nagrac plyte z grami i jak powinien wygladac katalog na dvd czy cd aby byl odczytywany to raz
a dwa jesli to niedas ie zbytnio zrobic to jak przygotowac plyte aby nagrac i rusZylo . Pytam bo wzucajac tylko pliki do cdgen to juz nei najlepszy problem bo mus i tu byc na dvd moze jest jakas paczka chodz by z jedna gra jak zobacze jak to wyglada to poradze sobie z reszta
pozdrawiam

ps.
sprwidzlem jeszcze opcje na pgen i faktycznie cos bedze nie tak z tym bo na pgen mam do wyboru cd-rom , mc1 ,mc2 i tak ..... cdrom to raczej takich plyt nie czyta ps2 z tego co sie orientowalem wiec dvd plyt nie przeczyta i tak tez jest ... czyta czyta pokaze tylko glowny katalog oczywiscie pusty wiec to znak ze nie potrafi przeczytac plyty a nagrywanie gry na MC mija sie z celem ale sam emulator pracuje dosc ladnie wiec pozostaje albo jakis trik jak to wypalic na dvd aBY ps2 to przeczytala i uruchomila gry z tego samego nosnika lub podmiana czyli kompilacja elfa ma ktos jakis pomysl ? ;)

Berion 27.12.2009 21:05

Płyty uruchamiasz przez ESR, ale oczywiście tylko DVD i patchowane dla ESR. To też wydaje mi się oczywiste, ale z Twojego postu jakoś wynika że nie bardzo to rozumiesz.


PGEN akurat chodzi na FMCB i grałem z mass "w jeże". Kombinuj - ale z wersją z wymienionymi usbd, a nie oryg. bo to jak mówiłem, nie te czasy (w ELF-Packu jest "mod" ffgrievera, więc możesz sobie wyjąć). ;] Zresztą wszystkie te emu co tam są działają poprawnie. Z płytą też jeśli obsługuje (no może akurat nie PGEN mimo iż powinien).

LordHeng 28.12.2009 19:55

przeoczylem drobny element ktory wydaje sie teraz kluczowy ;)
powiedzcie mi dla czego ps2 czyta mi tylko orginalne cd-dvd pod emulatorem ?
nie moge zaladowac gier z nagryhwanych plyt bo nie widzi katalogow
co robie nie tak ? dodam ze kopie zapasowa gry jaka ostatnio utworzylem sobie dziala normanie bez zazutu a w emu tez jej nie widze ;)
ps. dodam ze nosnik dvd+r tdk

Berion 28.12.2009 20:01

Właśnie wyżej napisałem dlaczego :P

LordHeng 28.12.2009 20:07

czyli jak mam to rozumiec ?
ze tworze nowa plyte w np. nero zakladam sobie tam swoje katalogi z *******niczkami fotkami i innymi plikami takie po prostu archive i musze to zapisac jako obraz iso i spatchowac zeby plyta wogole byla widoczna ??

Berion 28.12.2009 20:11

No to logiczne - właśnie tak musisz uczynić. :taktak: I co też logiczne - uruchomić przez ESR.

LordHeng 28.12.2009 20:21

wybacz ale dostaje jakeiegos szoku po urazowego bo nadal nei czaje
mam patchowac pliki nie z grami tylko zwykle z katalogami np plyta na ktorej beda np 10 plikow z mp3 ??? to tez trzeba patchowac ? nie mozna normalnie nagrac na plyte ?



ps. prosze badz delikatny bo czuje sie wlasnie jak alicja w krainie czarow

Berion 28.12.2009 21:21

Cytat:

Napisany przez LordHeng (Post 1070064)
ps. prosze badz delikatny bo czuje sie wlasnie jak alicja w krainie czarow

Pomogę Ci przejść na drugą stronę lustra :P


Hmm... *TAK* musisz patchować obrazy płyt z np. zosia.mp3 aby napęd przepuścił płytę. Jeśli nie chcesz patchować to zrób katalogi AUDIO_TS, VIDEO_TS i wrzuć do niego film DVD-Video. Nie masz modchipa, więc nic nie oszuka mechacona. Po to właśnie powstał ESR i po to się patchuje płyty, aby ta była rozpoznana jako DVD-Video (jedyny format obok Audio CD, który może być puszczony z "nośników nagrywanych"). Na innych exploitach jak np. Swap Magic nie trzeba tego robić bo zaklejamy czujniki i konsola nie wie że podmieniono jej płytę, dlatego nie przeprowadzi ponownej weryfikacji.

LordHeng 28.12.2009 21:32

No to zem se niezle rajtuzy potargal.


zaraz to test it

- - -

to chyb a zbyt skaplikowane dla mnie bo nadal nie czaje po co film wideo jak ja che pliki normalne wzucic aby byly widoczne chodz by nawet pod jakim kolwiek menedzerem plikow w ps2
wybacz ale juz nagralem chyba 7 plyte i jest do kosza bo nadal to samo
robie image dvd z danymi patchuje i sie z tego robi image z audio_ts i video_ts i tak tez to pozniej widac na PC a ps2 tego nadal nie widzi
image nagrywam pod dvd decrypt

- - -

no i po ciezkiej i burzliwej nocy wkoncu doszedlem do zadowalajacego rozwiazania
emulator juz sie jako tako laduje
problem byl z zwalonym ESR po prostu nie ladowal App
przez pomylke uruchomilem z mojej MC i ruszylo ;) tak to jest ufac super karta z allegro ;)
przosze o sklejenie postow bo nieudalo mi sie zaedytowac ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.