Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   Xbox zrobiony port usb,konfiguracja źródła (https://forum.cdrinfo.pl/f105/xbox-zrobiony-port-usb-konfiguracja-zrodla-84599/)

slayergt 02.01.2010 19:11

Xbox zrobiony port usb,konfiguracja źródła
 
Witam mam pewien problem, zrobiłem sobie w konsoli xbox port USB żebym mógł podłączyć pendrive.Sprawa wygłada tak podłączam mass i wyskakuje mi komunikat w xbmc że została podłączona karta pamieci,jednak teraz mam problem ponieważ wybieram w zakładce gry dodaj źródło ale niema mojego pendrive. Połączyłem kable kolorami zielony,czerwony,czarny i biały a żółty zostawiłem zaizolowany.Co jest nietak?Pomóżcie!!!

Berion 02.01.2010 21:24

A pendrive jest na FAT32 czy XFAT? Jeśli wykryty zostaje jako karta pamięci to XFAT.

slayergt 03.01.2010 08:25

pedrive to kingston 512mb DT/I, jest on w systemie FAT32-sprawdziłem przed chwilą,niewiem czy to coś ma do rzeczy ale wcześniej pracował mi bezproblemowo w konsoli ps2, to co to może być? Aha konsola przerobiona bez czipowo,może to coś ma do rzeczy?

Berion 03.01.2010 11:31

Sformatuj na XFAT.

slayergt 03.01.2010 12:36

rozumiem że XFAT czyli FAT bo jak formatuje mass to tylko mam dwie opcje do wyboru FAT,FAT32 więc teraz wybrałem fat i wyskoczyl komunikat "Podłączenie karty pamięci niemożliwe"

Berion 03.01.2010 13:35

FATX to system plików jaki znajduje się na dysku twardym Xboxa albo np. karcie pamięci. "FAT", który pokazuje Windows to FAT16. Jest wiele odmian tego systemu plików i jednym z nich jest FATX. Oczywiście nie sformatujesz tego pendraka w tym fs ot tak sobie. Trzeba użyć zewnętrznej aplikacji (np. Xplorer360) albo prawdopodobnie (prawdopodobnie bo nie używam ;]) MS Dasha, czyli oryg. dasha jaki był w Xboxie.

Generalnie rzecz biorąc to nigdy nie przerabiałem portów i nie wiem w jaki sposób np. XBMC będzie obsługiwać te pendrive'y. Możliwe, że obsługuje je w FAT32, ale tego nie wiem i nawet w to wątpię (przeczytaj changeloga, tam powinno być). Stąd pomysł z FATX. Jeśli i to zawiedzie to wtedy raczej pomerdałeś kable.

slayergt 03.01.2010 22:20

Xplorer360 -jak to użyć bo na pc coś nieidze ,co do ms dasha to tak zainstalowalem z instalera deluxe,teraz sie wkopałem ladnie bo mialem softmodem przerobiona konsole a teraz mam błąd 21 a co do tego msdasha dziwi mnie czemu chociaż on sie niewłącza tylko ten błąd 21

Berion 03.01.2010 22:35

Ja też nie wiem bo nie wiem co ma w skryptach A-I Deluxe. ;)

Cytat:

jak to użyć bo na pc coś nieidze
A bez metafor? ;)

slayergt 03.01.2010 23:01

Xplorer360-wyskakuje komunikat:Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się,ponieważ nie znaleziono MSVCR71.dll.
Deluxe ma wlasnie oryginalny soft tzw. MS Dash po instalacji jego niestety błąd 021 ,niewiesz czasem jaki jest aktualnie najnowszy xbmc?to bym sobie go wgrał,ehh znów będę musiął "latać" z dyskiem konsoli do pc;)

Berion 03.01.2010 23:39

Cytat:

Napisany przez slayergt (Post 1072310)
Xplorer360-wyskakuje komunikat:Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się,ponieważ nie znaleziono MSVCR71.dll.

To ściągnij i wrzuć do C:\Windows\System albo System32.

Cytat:

Deluxe ma wlasnie oryginalny soft tzw. MS Dash
Mnie nie musisz uczyć co to jest MS Dash, tylko pytanie co on zrobił - on czyli A-I Deluxe. AutoInstallery to oskryptowane dashe, czyli wybierasz jakaś opcję i wykonuje się przypisany do niej skrypt. Nie chce mi się ciągnąć 1.4GB żeby sprawdzić plik, który ma kilkadziesiąt KB. :P

Cytat:

po instalacji jego niestety błąd 021
Czeka Cie modchip albo jeszcze raz wgrywanie softmodu. Polecam to pierwsze oczywiście.

Cytat:

niewiesz czasem jaki jest aktualnie najnowszy xbmc?to bym sobie go wgrał,ehh znów będę musiął "latać" z dyskiem konsoli do pc;)
Zależy czyj build. ;)

http://217.118.215.116/

slayergt 04.01.2010 13:57

wiec tak czy ten xbmc jest pl? a druga sprawa czemu on tak malo zajmuje??
a co do czipa jak juz doradzasz to jaki czip? konsola v 1.4 ponoć;),ponoć dlatego że jak w system sprawdzałem to tak pisało właśnie że 1.4
aha i jeszcze ostatnie pytanko bo widzialem np na allegro ze gosc mial na x'ie jakiegos softa a w nim pisalo xbmc dalo by rade tak zrobic?jak tak to doradz mi jakiegos softa przed xbmc żeby był;)

Berion 04.01.2010 23:51

Każdy jest PL o ile jest tam polska czcionka i polski plik językowy. Buildy T3CH mają, trzeba wybrać w opcjach.

Do 1.4 to raczej cheapmoda, ale nigdzie już tej kości nie dostaniesz lub tsop flash. Jak chip to jakikolwiek, naprawdę. Byle by miał wgrany bios który wstanie na twojej konsoli.

Ostatnie zdanie jest tak nieskładne, że nie jestem w stanie zrozumieć o co pytasz. :P

slayergt 05.01.2010 11:27

a czemu ten xbmc tak mało zajmuje? zawsze jak sciągałem jakieś softy to były ponad 1gb,a co do tego zdania co nierozumiesz to ci wytłumaczę "po chłopsku" bo sam niewiem co to jest, więc np.po włączeniu konsoli odpala ci się jakiś soft ,w którym opcje są takie :gry,programy,emulatory,menedzer plików,system,media center czyli rozumiem że jak włączę media center to sie uruchomi xbmc,na mój rozum to jak 2 systemy w jednej konsoli

Berion 05.01.2010 18:03

Bowiem trzeba wiedzieć co się ściąga i skąd. XBMC po rozpakowaniu, z trzema podstawowymi skinami dla SD i HD nie waży więcej jak 140MB.

Aha, to już wiem że nie rozumiesz słowa dashboard. Odsyłam zatem do Xbox FAQ. :P Odpowiadając na pytanie: tak, można zrobić XBMC domyślnym dashem konsoli, a można i tak zrobić aby był wyświetlany na liście programów.

slayergt 05.01.2010 18:24

szukałem na allegro i jest aladdin xt pisze ze obsluguje od ver 1,0 do 1,6 co myslisz o tym czipie?więc wszedłem na tutoriale do konsol wziołem FAQ coś tam i niestety włączył mi sie wogóle inny link hyba coś wam się na stronie pomieszało...bo inne linki wchodzą ok


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.