Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DivX, Xvid, Matroska i inne (https://forum.cdrinfo.pl/f16/)
-   -   jak podzielić napisy i film 1,43gb? (https://forum.cdrinfo.pl/f16/jak-podzielic-napisy-film-1-43gb-84650/)

hakowyt 06.01.2010 17:42

jak podzielić napisy i film 1,43gb?
 
Witam, mam pytanie, mam film 1,43 gb i do niego napisy, chciałby podzielić na 2 części zarówno film jak i napisy, bo na moim odtwarzaczu dvd niepoprawnie wyświetla napisy(sprawdzałem na dwóch odtwarzaczach dvd), a na komputerze jest wszystko w porządku, a sprawdzałem z jedną częścią podzieloną, że działa dobrze, tylko do drugiej części nie wiem jak te napisy zmienić bo się nie wyświetlają.

Patrix 06.01.2010 18:45

Widać napisy od połowy są skopane i nie ma tu sensu dzielenie pliku tylko dobranie napisów poprawnych formatem i dopasowanych konkretnie do filmu. Pokazałbyś lepiej te Twoje napisy i dopisał długość/ fps filmu...

Jest jeszcze druga możliwość, mianowicie możesz mieć napisy do połowy filmu... (tzn niedpoasowane do Twojej "wersji" pliku - dalszej części fizycznie nie ma) :D

sir.daniel 06.01.2010 19:04

Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1072947)
Jest jeszcze druga możliwość, mianowicie możesz mieć napisy do połowy filmu... (tzn niedpoasowane do Twojej "wersji" pliku - dalszej części fizycznie nie ma) :D

Dokłądnie. Drugie napisy zaczynaja ci sie na - przykładowo - 40 min. a druga część filmu przeciez zaczyna się od 0.0.00 min :fiu:

hakowyt 06.01.2010 19:22

Próbowałem teraz w allplayer użycia divx muxer, który łączy napisy z filmem, tylko nie wiem ile to potrwa na moim komputerze(core 2 duo 2,5@3.3). Film ma 1,36 gb , czy ktoś wie ile trwa taki proces?


Próbowałem też dzielić film przy pomocy avisplitt, tylko miałem problemy z dobrym zsynchronizowaniem napisów z filmem.

a tutaj załączam info o filmie
Cytat:

Plik : 1.36 GB (1.17 MB), czas 1:44:07, rodzaj: AVI, 1 ścieżka(i) audio, jakość 75 %
Video : 3.91 GB, 5379 Kbps, 25.0 fps, rozdz. 720*294 (), XVID = XVID Mpeg-4, Obsługiwane
Audio : 91 MB, 122 Kbps, 44100 Hz, 2 kanał(y), 0x55 = Lame MP3, Obsługiwane
a tutaj napisy: http://www.mediafire.com/download.php?xzlakj2mlmy

Może znacie jakiś szybszy , lepszy sposób?



P.S. w tym divx muxer pisze:" W ciągu kilku minut dostaniesz jeden plik divx z napisami, a ja już czekam prawie godzinę i nic.., a praca procesora dalej 100%.

Cholera nie rozumiem tego to samo dzieje się z napisami nawet jak podzieliłem film na 2 części, czyli na odtwarzaczu dvd pojawiają się i szybko znikają, a na komputerze odtwarza normalnie, o co chodzi?

Reetou 06.01.2010 21:29

Następny kombinator.

No cóż, jak masz w tekście zajmującym 2 linijki ustalony czas wyświetlania na 30 framów, to trzeba być niezły, żeby go przeczytać w sekundę z groszem.

Odpal sobie film z tekstem w Subedit - masz tam w menu napisy opcję 'zmień czas wyświetlania napisów'. Nie zapomnij zapisać zmodyfikowanego pliku napisów - i już nie trzeba niczego dzielić.

hakowyt 07.01.2010 13:31

To nie pomogło, próbowałem tak jak napisałeś zmienić czas wyświetlania napisów i nie nic nie daje, nawet jest jeszcze gorzej. Na komputerze idealnie mi film odtwarza z napisami, a na dvd jest dziwnie, nie dość, że napisy bardzo szybko znikają to w dodatku wyświetla się ich kilka naraz.

icemac 07.01.2010 14:06

coś sp... zmoczyłeś

może player ma problemy z napisami w tym formacie ??

zmień format napisów i sprawdź jeszcze raz

hakowyt 07.01.2010 14:42

Cytat:

Napisany przez icemac (Post 1073118)
coś sp... zmoczyłeś

może player ma problemy z napisami w tym formacie ??

zmień format napisów i sprawdź jeszcze raz

nie rozumiem, jak mam zmienić ten format napisów... Mam 2 filmy oba mają po ok. 1,4 gb i w obu jest ten sam problem z napisami, wyświetla się z 4-8 linijek naraz i szybko znika.

Reetou 07.01.2010 16:38

Poczytaj sobie o formatach napisów, sprawdź w instrukcji jakie formaty obsługuje stacjonarka. Na przykład w tych napisach które podałeś:

{815}{826}A...
{877}{970}- Dobrze się bawisz, kochanie?|- Tak.

Napis z pierwszej linijki zacznie być wyświetlany przy 815 klatce filmu i zostanie wygaszony 11 klatek później. Jeśli film ma 25 klatek/sekundę , to znaczy, że będzie na ekranie mniej niż pół sekundy. Te "A.." to jeszcze odczytasz, ale masz dłuższe napisy w tym pliku z tak krótkim czasem odtwarzania. Dlaczego playerki komputerowe odtwarzają dobrze? Bo na ogół (w odróżnieniu od stacjonarek) nie przejmują się one czasem wygaszenia napisów, tylko sterują nimi według swoich zasad.

A stacjonarka pewnie nie łyka tego formatu, sprawdź w instrukcji. Przerobić na inny format możesz też w tym Subedit, tylko zwiększ przedtem czas wyświetlania napisów.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.