Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB (https://forum.cdrinfo.pl/f115/)
-   -   [ARTYKUŁ]Samouruchamialny pendrive USB multiiso menu (https://forum.cdrinfo.pl/f115/artykul-samouruchamialny-pendrive-usb-multiiso-menu-84695/)

Bartez 10.01.2010 23:52

[ARTYKUŁ]Samouruchamialny pendrive USB multiiso menu
 
Cytat:

Napisany przez CDRinfo.pl
Praktycznie każdy użytkownik komputera posiada pamięć przenośną w postaci pendrive'a lub też kartę pamięci z czytnikiem.
Dzięki niskiej cenie gigabajtowe pamięci są dostępne praktycznie dla każdego. Ich zalety powodują, że płyty optyczne (CD, DVD)
wykorzystywane jako przenośny nośnik danych przechodzą do lamusa. Pendrive'y są małe (rozmiar), pojemne i nie wymagają specjalnego oprogramowania do
zapisu danych (...)

Zapraszamy do przeczytania artykułu: Samouruchamialny pendrive USB multiiso menu

jac67 28.01.2010 20:46

a czym najlepiej edytować te pliki - menu.lst ?
bo w notatniku to wszystko jakieś połączone ze sobą...

Bartez 28.01.2010 21:48

Wordpad, Notepad++ i masę innych programów, które z powodzeniem zastąpią systemowy notatnik.

dropop 01.02.2010 19:52

iso
 
Po umieszczeniu obrazu w folderze iso nie widać programu w menu .
Co zrobić aby nowe aplikacje były widoczne ? Czy trzeba gdzieś je nadpisać?

Bartez 01.02.2010 20:29

Oczywiście. Musisz edytować plik /boot/grub/menu.lst lub któryś odpowiadający za podmenu i dodać wpis.

Kod:

title TWOJ TYTUL
map /iso/nazwa_pliku.iso (0xff)
map --hook
chainloader (0xff)
boot

Przykłady dla różnych iso są podane w pliku menu.lst z naszego artykułu.

Powyższy kod jest dość uniwersalny, jednak nie działa z każdym iso. Zależy to od wielu czynników. Jeżeli masz problem z konkretnym iso, to podaj linka i zobaczymy, czy da się to jakoś uruchomić.

gallus 02.02.2010 14:38

A czy dobrze myślę, że można by coś takiego wykorzystać do szybszego odpalenia jakiegoś live cd linux'a z hdd instalując gruba na hdd oraz podrzucając mu iso? :)

nerevarine 03.02.2010 14:15

@gallus - myślę, że byłoby to wykonalne :)

Mnie zastanawia jak zrobić coś takiego, ale na płycie DVD....

Patrix 03.02.2010 16:09

Kolejny art, który mi się podoba!
iso instalki windowsa też można tak podmontować ?

M@X 03.02.2010 16:13

Super artykul. Wlasnie testuje, choc nie moge uruchomic trybu graficznego menu - nawet wymuszajac fd0 :-(...

I pytanie - jaki jest kod chainloadera dla Hiren's Boot CD?

Patrix 03.02.2010 16:20

Ja też właśnie walczę, mam:

Booting From Hard Disk
Boot Error


@M@X odpala Ci w ogóle po podmiance ta paczka dir.zip ? Mam j/w.

heh chyba mój pendrak nie jest bootowalny :szczerb:

Bartez 03.02.2010 17:05

Nie działa Wam poprzez MobaLiveCD, czy podczas bootowania? Jaki system operacyjny?

M@X 03.02.2010 17:20

Nie dziala mi pod QEmu - normalnie bootowac nie probowalem.

@ Patrix - paczka mi sie wypakowuje ale bootowanie staje na tekstowym menu ktore prosi bym nacisnal enter by uruchomic jako hd0 badz wpisal fd0 by ten tryb wymusic. Po podmiance na oryginalny cfg w root mam dzialajace tekstowe menu, ale szczerze to wolalbym graficzne i pewnosc, ze uruchomi sie wszedzie... System to XP SP 3 na koncie Administratora.

P.S. Pendrive po defragmentacji dla pewnosci dzialania hd0. Producent to PQI.

Bartez 03.02.2010 17:23

M@X, spróbuj zbootować normalnie. Mieliśmy taki przypadek na jednym komputerze, że przez MobaLiveCD nie działało, ale bez problemu się bootowało, było menu graficzne i wszystkie programy działały.

gallus 03.02.2010 17:49

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1079223)
Super artykul. Wlasnie testuje, choc nie moge uruchomic trybu graficznego menu - nawet wymuszajac fd0 :-(...

I pytanie - jaki jest kod chainloadera dla Hiren's Boot CD?

Cytat:

title Start Hiren's BootCD
find --set-root /HBCD/boot.gz
map --mem /HBCD/boot.gz (fd0)
map --hook
chainloader (fd0)+1
rootnoverify (fd0)
map --floppies=1
boot

# If you have any problem loading the above grub4dos map commands then try using memdisk kernel
# title Start Hiren's BootCD
# find --set-root /HBCD/boot.gz
# kernel /HBCD/memdisk
# initrd /HBCD/boot.gz
^Tak zrobili to w wersji HB dla pendriva ;)

Patrix 03.02.2010 19:19

Mam kiepskiego pendraka Bartez ale nieważne. :)

Odpaliłem sobie mojego Debiana i zrobiłem wersję ISO grub4dos'a - po wypaleniu na CD/DVD można to bez problemu używać i się bootuje :)

Będą jacyś chętni na czytanie mojego tutka na ten temat ? Jeden warunek to taki, że będzie potrzebny Linux :D

http://img682.imageshack.us/img682/6...0203202249.jpg


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.