Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Pierwsze PS2 Linux Live DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f106/pierwsze-ps2-linux-live-dvd-84815/)

Iskander 18.01.2010 22:52

Pierwsze PS2 Linux Live DVD
 
Trochę spóźnione, ale dopiero dzisiaj zauważyłem to:
http://sourceforge.net/projects/kern...1.zip/download

Pierwsza Live CD(a raczej DVD) BlackRhino. Obraz jest od razu spatchowany DVDV. Teoretycznie, bo ja dopiero pobawię się tym niestety jutro. Ale kawał dobrej roboty i brawa dla MegaMan'a, któremu chce się bardzo walić z Linuksem na PS2.

W przyszłości może napiszę tutorial o instalacji Linuksa(i tego oficjalnego i tego nieoficjalnego też) oraz o PlayStation Broadband Navigatorze i HDD Utility Disc'u(jak można coś napisać, ale sam program jest ciekawy i warty artykułu).


Razem z Live DVD pojawiła się nowa odsłona kernela oznaczona numerkiem 4 i nowy kernel loader 2.1, który daje fix eromdrvloader.irx i ciągłe poprawianie kompatybilności USB na Slimach.

Berion 19.01.2010 11:38

Czekałem na ten dzień. Jak dorwę czystą płytę na pewno wypróbuję. :)

Iskander 19.01.2010 19:39

Cóż muszę przyznać, że nawet ładnie wyszło. Oczywiście niech nikt nie liczy na zawrotną prędkość. Mi się zacięło, jak chciałem odpalić pasjansa, terminal oraz wirtualną klawiaturę za jednym razem. Ogółem fajna zabawka jak ktoś chce zobaczyć jak wygląda BlackRhino na PS2. Praktycznie nie robimy nic-autoboot jest ustawiony. Sieć - DHCP(nie sprawdzałem sieci). Żeby mieć dźwięk trzeba skopiować LIBSD.IRX i SDRDRV.IRX z płyty RTE do folderu kloader na płycie. Potem włączyć te moduły w opcjach. Jako, że ja nie sprawdzałem żadnej muzyczki, to nie potwierdzam czy to działa(aczkolwiek musicplayer jest).
Szczerze polecam. Potem to już lepiej jednak zainstalować tego Linuksa na HDD, lub bootować z hosta, niż walić się w odpalanie tego z płyty.
W przyszłości spróbuję jak bardzo uszkadza PD w Slimach ten kernel(MegaMan twierdzi, że dane mogą zniknąć). W "tłuściochach" taki problem nie występuję(Bogu dzięki).

skkn 22.01.2010 18:55

Właśnie odpaliłem tego linuksa na moim slimie i powiem, że wzgląda niezle:spoko: ale chciałbym odpalać go z pendrive dlatego mam pytanie jak to zrobić??? (dodam jeszcze, że w sprawach linuksa jestem zielony);).

Iskander 22.01.2010 19:08

Są opisy na ps2dev. Jest też opis gościa z naszego forum. Aczkolwiek Linux na USB to zabójstwo(w dodatku kernel ma problemy ze Slimem), lepiej bootować zdalnie.

skkn 22.01.2010 19:18

Dzięki, jeśli z USB jest tak żle to sprubuje bootować go zdalnie.

ethar 26.01.2010 18:49

Ściągamy i wypalamy - właśnie ostatnio zastanawiałem się nad Linuxem na PS2, komp jest zajęty przez siostrę bo ma sesję :P Wypalimy i zobaczymy, czy wszystkie pakiety *.deb działają pod niego ? Np. jeżeli będę miał dobrze skompilowany pakiet *.deb Skype'a odpalę go ?:D Zresztą zobaczymy ;)

Iskander 26.01.2010 19:30

*.deb? *.rpm jak już. W dodatku nie wiem czy na BlackRhino, bo na oficjalnym są *.rpm-y.

Wszystkie? Przecież PS2 to inna architektura! Na PS2 jest FF, no i chyba tyle. Jakiś tam MP. Krążą słuchy, że jest też Pidgin, ale ja nie widziałem.

ethar 26.01.2010 20:59

Dobra odpalony, głupie pytanie, jak odpalić pendrive'a z portu usb, na tym linuxie ?^^ BTW, nie ma to jak virtualkeyboard na ekranie TV :D

Iskander 26.01.2010 21:25

PD jest chyba zamontowany od razu w sda0, lub 1. Poza tym PD pod Slimkę podłączasz pod własne ryzyko(mogą dane pójść z dymem).

ethar 26.01.2010 22:38

Heh, no bajecznie nie jest, na razie PD nie mogę odpalić... Postaram się dorwać kabel Ethernet, na dniach, i spróbuję sprawdzić jak się sprawdza z internetem ;) Na razie jest to "bezużyteczna" ciekawostka :P

szczuru 26.01.2010 22:48

Heh internet w PS2 :P Cały Linux jak dla mnie to ciekawostka :P Bo Obsługa systemu/przeglądanie neta na telewizorach SD to po prostu samobójstwo :D (Teoretyzuję, że mix LCD+Kabel Composite+(ewentualnie)GSMS by mógł trochę polepszyć sprawę).

Iskander 26.01.2010 23:13

Aż tak źle nie jest. Właśnie dlatego Sony dawało kabel VGA.

Internet w Live DVD ma włączony domyślnie DHCP. Jak coś.
Przeglądarka to nawet jakaś prosta tam jest. FF ściągniesz z playstation2-linux.com.(źródła bodajże).

krrk 27.01.2010 09:05

Tego Live DVD nie testowałem jeszcze. Zainstalowałem na PD Blackrhino na konsoli SCPH-90004. Wbudowany kontroler ethernet już działa. Rozpakowałem na PD tylko podstawowy system resztę systemu zainstalowałem przez sieć. Tak, deby będą działać ale tylko te które są dla Blackrhino które jest po prostu portem Debiana na PS2. Sam apt działa ok ale gdy próbowałem odpalić Firefoksa dostawałem błąd Bus Error coś tam. Ten sam błąd był gdy odpalałem Lynxa. Niektóre pakiety były uszkodzone po ściągnięciu, musiałem je ściągać jeszcze raz. Pewnie to ten problem z USB na Slim. Niestety w końcu fsck rozwalił mi kompletnie partycje z Blackrhino. Pokombinuje jeszcze. Mój stary opis instalacji jest już przestarzały. Pozmieniało się trochę w ustawieniach kernelloadera.

Iskander 27.01.2010 11:25

Bo obsługa USB w kernelu jest niestabilna, dlatego Ci rozwaliło. Ściągnij najnowszy kernel(numerek 4). Coś tam niby jest poprawione. Niby.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.