Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   Kilka pytań dotyczących ps2 (FMCB,Dysk,Pal/Ntsc,Psx) (https://forum.cdrinfo.pl/f105/kilka-pytan-dotyczacych-ps2-fmcb-dysk-pal-ntsc-psx-84864/)

Vasaki 22.01.2010 09:18

Kilka pytań dotyczących ps2 (FMCB,Dysk,Pal/Ntsc,Psx)
 
Witam

Mam kilka spraw dotyczących mojego ps2 oraz FMCB którego używam.
(Posiadam konsolę Playstation Sony 2 Slim SCPH-70004 wersja w systemie PAL)

To tak:
1.Czy kiedy chcę "nagrać kopię zapasową" gry na PSX i używać PSX Lunchera muszę ja czymś wcześniej patchować?
#Ad-1.
Czy musi to być płyta DvD-R? Da radę jakoś nagrywać na CD i czy ma to jakiś wpływ na żywotność lasera? Czy istnieje możliwość aby FMCB z wgranym PSX Luncher wykrywał automatycznie "kopie zapasowe gier" z PSX(one) tak jak to robi ESR z "kopiami gier" na ps2?

2. Czy po podłączeniu dysku twardego (250GB) wykryje on całą pamięć dysku czy ma jakieś ograniczenia jeżeli chodzi o wykrywanie pojemności?
Czy ps2 czyta WSZYSTKIE dyski pod USB (nie chce wyżucać pieniędzy jeżeli dysk ma puźniej leżeć i się marnować jako magazynier plików z PC).
#Ad-2
Isnieje możliwość grania w gry zamieszczone na Dysku twardym podłączonym do ps2 (aby się nie cieły jak to podobno jest z pamięcią Flash)
Jeżeli można to prosił bym o jakiś poradnik zwiazany z nagrywaniem gier na Dysk twardy (pod USB).

3. Czy posiadając FMCB z uLunchELF po podpięciu do ps2 drugiej karty mogę nagrać na nią FMCB czy muszę mieć konsolę z Mod-Chipem?
(Do tego ew proszę ruwnież jakiś poradnik - wiem że są ale możecie być dobroduszni :P)

4. Czy gry w systemie NTSC będą działać na moim ps2 (wiem że chodzą gry w systemie PAL), jeżeli tak to jakie bedą konsekwęcje. Z tego co mi wiadomo jeżeli TV nie obsluguje tego formatu "obrazu?" to obraz będzie Czarno-Biały.
Mój Tv - Samsung 32" (modelu nie pamiętam) kupiony około 2 dni przed sylwestrem.
#Ad-4*1
Jeżeli gry np. mają nie działać w systemie NTSC na moim ps2 czy konwertowanie programem na format PAL coś zmieni czy tylko "kolor obrazu"?
#Ad-4*2
Zauważyłem że posiadam gre Tekken 5 w systemie Ntsc i chodzi ona bez zastrzeżeń.

Tak poza tematem:
Czy ma ktoś namiar na to jak ustawić słownik w Opera (mam na myśli aby sam podkreślał błędy ortograficzne bo na obecną chwile podkreśla wszystko)?


W wyrazami szacunku dla userów (pomagających)
Krystian z Polkowic

loki7777 22.01.2010 16:29

Za ostatnie zdanie nalezy ci sie reputka:)Na polu tekstowym PPM i zaznacz sprawdzaj pisownie (dotyczy Opery 10.x).
To lecimy
Ad2. To zalezy od programu, ale np. taki Open PS2 loader(hdloader 0.8c tez;) wykryje cale 250gb.
Co do tego czy wszystkie dyski to zapewne bedzie tak jak z pendrive'ami czyli moze byc roznie. Jesli gra na penku sie tnie (i nie jest to spowodowane zdefragmentowaniem penka) to zapewne bedzie sie ciela tez z usb(zapewne chodzi tylko o filmiki) a jest to spowodowane tym ze usb 1.1 sie nie przeskoczy. Gry wrzucisz winhiipem (pod usb chyba tez)

Ad3. http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/P...SR/strona5.php dasz rade zaisntalowac sam bez modchipa.

Ad4 Gry w ntsc beda dzialac i jesli tv kupiles w 2009 roku to na 90% bedzie wspieral NTSC. Jak nie to mzona przekonwertowac NTSC2PAL

Berion 22.01.2010 16:36

1. Nie bo FMCB w tym nie pośredniczy. Tak jak przy Swap Magic, musisz mieć blokady czujników aby oszukać napęd.

Oczywiście nagrywasz na CD tak jak każda inną grę na CD dla PS2/PSX.

Niemożliwe.


2. On czyli co konkretnie? Nie ma dysków twardych o pojemności 250GB, ani żadnej innej takiej ładnej, okrągłej i deklarowanej na opakowaniu. Pierwszą stratę otrzymasz jak policzysz pojemność jak człowiek czyli po 1024 a nie 1000 bajtów, drugą jak odejmiemy wyłączone bad sectory, które przy produkcji zawsze powstaną, a trzeci raz kiedy odejmiemy miejsce na system plików (tablice itd.). Z 250GB realnie otrzymasz może z 230GB, albo nawet mniej.

PS2 nie czyta żadnego dysku na USB. Urządzenia na USB rozpoznają programy homebrew dzięki modułom USBD i USBHFSD/USB_MASS - i nie, nie każdy, loteria (poza tym kupno dysku na USB mija się z celem, szczególnie teraz kiedy za niedługo usb 3.0 staną się standardem). ;)

Nie istnieje. USB w PS2 jest zbliżone do USB1.1, czyli jakieś 600KB/s, to zbyt mała prędkość aby streamować FMV bez opóźnień. Dlatego kupno dysko też mija się z celem. To już lepiej kupić jakiś NAS i streamować przez SMB.

3. Jest w tutorialu o FMCB.

4. Będą, a konsekwencje będą straszne, każda gra w NTSC/U i NTSC/J nagle i magicznie zacznie działać (ale nie oryginalne). Szaleństwo! :P

Jeżeli TV nie obsługuje NTSC to obraz będzie skakać i nic z tym nie zrobisz. Czarno-biały lub zielony będzie jak... nie pamiętam kiedy, ale też było to związane z jakąś ułomnością TV przy obsłudze innego regionu - i to można "naprawić" podłączając konsolę przez RGB lub Component.

Nic nie zmieni.


>> Tematy zbiorcze są niemile widziane (robią burdel). ;]

Vasaki 25.01.2010 14:42

Dobra dziękuję.

Gry w systemie Ntsc chodzą bez zarzutów.
Z dyskiem (chodziło mi o odtwarzanie filmów np. w programie :)
Z tego co wywnioskowałem będzie mi to działać.
Z grami na PSX już wiem, że potrzebuję orginalnej gry (np. demo z gazety)

A co do słownika musiałem ściągnąć od nowa polski, bo po aktualce mi usunęło.

Dziękuję panom.


Temat do zamknięcia.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.