Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole (https://forum.cdrinfo.pl/f104/)
-   -   Spatchowany obraz ESRDiscPatcher'em problem (https://forum.cdrinfo.pl/f104/spatchowany-obraz-esrdiscpatcherem-problem-84933/)

DVDMax 27.01.2010 16:53

Spatchowany obraz ESRDiscPatcher'em problem
 
Witam
Spatchowalem obraz ww programem gre pes 2010 tak zeby wygladal jak DVD video i dzialal na Free MC boot jednak mam problem , w deamonie nie ma takiego ukladu folderow (audio ts i video ts) tylko widac normalne pliki z gry.
Gdy montuje w programie ultraISO jest normaln uklad folderów. Czy tez tak macie ? Wole sie upewnic przed nagraniem ;)

Berion 27.01.2010 17:25

Trzeba jeszcze czytać komunikaty ze zrozumieniem. 'Patched' to nie to samo co 'unpatched'. :P

DVDMax 27.01.2010 17:28

No aż taki tępy to nie jestem. Jak wezmę unpatch to nie ma takiego okładu folderów ani jak zamontuje w deamonie ani w ultraISO.

Berion 27.01.2010 17:33

Program obsługuje drag&drop więc nie trzeba wybierać żadnych opcji.

Spatchowany obraz dla ESR modyfikuje tablicę UDF w której będą tylko DVD-Video, ISO9660 zostaje po staremu czyli "pliki i foldery gry". To co widzisz w danym programie zależne jest od obsługi systemu plików płyty i jej obrazu. Większość ma największy priorytet dla UDF i dlatego widać tylko DVDV.

djvortexxx 05.02.2010 17:39

Witam tutaj się dopisze , spatchowany obraz gry nagrany na DVD-RW nie hula czemu ? Ps2 ponoć czyta rw więc ??

Iskander 05.02.2010 18:12

Ponoć ma też problemy z czytaniem RW.

Bartekh84 24.02.2010 14:02

Witam
Również mam problem z ESR'em. Korzystam z wersji GUI 0.24a. Uruchamiam aplikację i przeciągam (drag&drop) obraz płyty ISO i nic. Próbowałem z kopiami gier SSX On Tour i OutRun 2006. Sprawdzałem z Daemon Tools i struktury plików wydają się nie zmienione. Wypalam przez Alcohol 120% z profilem Play Station2. Kopie próbuję włączać przez ERS beta r9b z GUI.

Pozdrawiam

Iskander 24.02.2010 15:22

No i?

Bartekh84 25.02.2010 08:36

No i nie działa. Pokazuje się czarny ekran z napisem "Play halted due of malfunction." (po włożeniu płyty i odpaleniu konsoli). Przy włączeniu ESR'a z menu konsoli, włożeniu płyty i próby odpalenia przez "Launch CDVD" ekran jest cały czarny, a płyta nawet się nie kręci. Pozdrawiam

Berion 25.02.2010 08:54

>> http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/P...R/strona12.php

Bartekh84 25.02.2010 09:34

Laser jest mało używany. Kopie na swapa czyta bez problemów. Patcher dalej nie potrafi zapisać obrazu płyty "w dwóch folderach". Przeinstalowałem FMC i dalej to samo. Odpalenie ESR'a dalej powoduje jakikolwiek brak reakcji. Przy bootowaniu na starcie z płyty znów pokazuje się "Play halted due of malfunction" i nadal nie wiem czy to wina patchera czy źle wgrałem FMC? Edyta: Chyba sobie poradziłem. Prawdopodobnie wina leżała w autobootowaniu. Czas na dogłębne testy.

Berion 25.02.2010 11:00

Patcher nigdy "nie zapisywał obrazu w dwóch folderach". Patcher za to czyści tablicę UDF i zapisuje do niej te dwa foldery + 1s filmu DVD-Video. A skoro obraz nie daje się patchować to jest jakaś tego przyczyna i patcher o tym mówi w komunikacie, który powinieneś przepisać. Jeśli tak jest naprawdę.

Kiedy Ci się pojawia komunikat na konsoli "play halted bla bla bla"?


To co robisz opisuj dokładnie, a nie w pół słowach. Nie myl też nazw programów (nie ma czegoś takiego jak "FMC", jest za to "FMCB" lub pełna nazwa "Free McBoot").

Bartekh84 25.02.2010 13:38

Już sobie poradziłem. ESR patchował dobrze. Winne było złe ustawienie autobootowania. Nie wiem dlaczego, ale w pierwszej kolejności szukał z mass, potem z dowolnej mc. Jako pierwszą ustawiłem mc0 i działa. "Dwa foldery" to skrót myślowy. Wzięły się z czyjegoś pytania na peb.pl. Kopie gier działają bez problemów. Wygląda na to, że nadszedł czas na testy emulatorków na 40 calowym TV. :-) Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Berion 25.02.2010 19:39

Pomieszało Ci się coś. ;] Auto bootowanie jest powiązane z ESRem (ESR Path), gdy włożysz płytę i masz załączoną tą opcję, OSDh odpala ESR wpisany w tej ścieżce (w tej roli najlepiej dać wersję direct off). Co innego jest ESR w menu OSDh, który ty uruchamiasz ręcznie i tam są trzy ścieżki adekwatnie do priorytetu (i tutaj polecam wersję gui).


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.