Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Systemy operacyjne i aplikacje (https://forum.cdrinfo.pl/f124/)
-   -   Apple flame war (było: Apple iPad) (https://forum.cdrinfo.pl/f124/apple-flame-war-bylo-apple-ipad-84942/)

Bartez 28.01.2010 11:13

Apple flame war (było: Apple iPad)
 
Cytat:

Komputerowy świat ogarnęło szaleństwo, po tym, jak Apple, w osobie samego Steve'a Jobsa zaprezentowało od dawna zapowiadany tablet.
IPad, bo tak brzmi jego oficjalna nazwa, ma być uzupełnieniem dla przenośnych urządzeń typu smartphone i laptopów. Dzięki niemu możliwe jest korzystanie z sieci, przeglądanie zdjęć, słuchanie muzyki, oglądanie filmów, a także czytanie książek.
http://www.cdrinfo.pl/news/apple-prezentuje-ipad-15000/

Co o tym sądzicie? Zdobędzie popularność jak iPhone, iPod i reszta produktów z logo nadgryzionego jabłka?

ynsiwy 28.01.2010 11:28

Według mnie fajny gadżet, na pewno wygodnie przeglądało by się na tym internet. Jednak jak sobie pomyślę o cenie $829 (najdroższa wersja z 3G) co na chwilę obecną daje jakieś 2400zł, a po premierze w Polsce będzie kosztowało jakieś 3400zł, to chyba lepiej dozbierać i kupić porządnego laptopa.
Jednak tak jak mówię, to jest gadżet, jak ktoś może sobie pozwolić na coś takiego to czemu nie :)

Ważną rzeczą jest to, że nie będzie simlocka i spokojnie będzie można ściągnąć z zagranicy :)


Jako ciekawostkę podaje link do aukcji:
http://allegro.pl/item902856180_nowy_apple_ipad.html
Można zamówić z USA najuboższa wersję 1,990 + 70zł wysyłka, będzie wysyłana po premierze

yahol 28.01.2010 12:48

Jak zwykle z Apple, na dwoje babka wróżyła;
-albo będzie hit, albo spektakularna klęska (jak z wieloma pomysłami Appla)
Dziwaczna polityka Appla powoduje nieuzasadnione ograniczenia w możliwościach sprzętu.
Ta opcja czytania książek, na tym ekranie, to ewidentne nieporozumienie.
IMHO- to po prostu przerośnięty iPod Touch któremu do pełni szczęścia jednak brakuje kilku rzeczy.
Laptopów i netbookow z cala pewnością nie zastąpi, bo przecież Apple nie zwariowało jeszcze :) ale jako gadget dla amerykanów jakiś sukces odniesie. Po pewnym czasie może cos z tego będzie dla normalnych ludzi :)
(warto wiedzieć, ze wersje wojskowe padow sa stosowane w armii amerykańskiej juz od sporego czasu i spisują sie całkiem nieźle, ale maja komunikacje satelitarna, i cala masę rzeczy normalnie niedostępną cywilom [czytaj koszt])

Patrix 28.01.2010 13:46

To coś nie ma nawet USB :P
I nie pisać mi nawet, że ma bo bez konwertera portu wtyki USB nikt nie wsadzi.
No i powłoka glare - z reflexami za pan brat.
Fanom pozostaje teraz poczekać na iPad jailbreak :szczerb:

Gadzina18 28.01.2010 13:49

Mnie najbardziej interesuje procesor, który, jak Twierdzi Apple jest ich wytworem (Apple A4).

andy 28.01.2010 13:57

Fanatycy kupią i będą twierdzić, że na rynku nie ma nic lepszego ;)

Gadzina18 28.01.2010 14:14

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1077957)
Fanatycy kupią i będą twierdzić, że na rynku nie ma nic lepszego ;)

Przed wydawaniem takich opinii warto przetestować urządzenie a nie spisywać na straty. Nie musi być od razu najlepsze na rynku, ale być może wprowadzi coś nowego. Poczekam aż się pojawi w iSpotach, aby sprawdzić czy to tylko duża wersja mojego iphona :P

Wawelski 28.01.2010 14:42

To kilka lat zajęło im dogonienie TC1100 ;)

Mam wątpliwości, co do używania ekranu. Przy tak dużym ekranie prosi się, żeby oprzeć na nim dłoń w trakcie pisania/rysowania. Trzymanie ręki w powietrzu - massakra. Podoba mi się rozwiązanie z TC1100, gdzie ekran reaguje tylko na specjalny rysik.

yahol 28.01.2010 15:40

Zwróć uwagę, ze Apple wykupiło P.A. SEMI, a Semi ma wykupiona licencje na procesory ARM.
Wystarczy?
I druga rzecz, nie bez znaczenia, Apple jednak toruje drogę nowym rozwiązaniom, trendom nie oglądając sie na innych.
I to ma znaczenie, później inni kopiują te rozwiązania, albo rozwijają, albo tworzą własne podobne.
W każdym razie Apple, ma te zaletę, ze tworzy nowe, a nie dziaduje jak PC i Windows na rozwiązaniach sprzed wieku. :)

Gadzina18 28.01.2010 16:00

http://www.youtube.com/watch?v=lQnT0zp8Ya4

Film z Hitlerem można podpasować pod każdą sytuację .... :P

Wawelski 28.01.2010 16:34

Cytat:

Napisany przez yahol (Post 1077977)
W każdym razie Apple, ma te zaletę, ze tworzy nowe, a nie dziaduje jak PC i Windows na rozwiązaniach sprzed wieku. :)

Z tym, że Apple tworzy nowe - w dużej mierze się nie zgadzam. Lepsze w innowacyjności jest chyba tylko do designu.
Poza tym niewiele wymyśla - bazuje na Linuksie, procesory pecetowe, reszta komponentów w komputerach też ta sama co w PC (tylko co nieco poblokowane możliwości instalacji bez logo Apple - ale np. do MacBooka wcisnąłem zwykłe Orinoco zamiast koszmarnie drogiego Airporta).

Bartez 28.01.2010 17:45

W kwestii sprzętowej Apple nie jest może zbyt innowacyjny, ale jeżeli chodzi o interfejs użytkownika, to nie da się ukryć, że tworzy standardy. Także model biznesowy, który zakłada jak największą interakcję z użytkownikami, poprzez dostęp do SDK, AppStore i całą otoczkę dookoła jest wart naśladowania.

pops 28.01.2010 18:02

Jak dla mnie ipod wielkości teczki na dokumenty jest zbędnym urządzeniem. Ale masa producentów zapowiedziała swoje tablety na najbliższy czas, więc pewnie to jest przyszłość, no a co najmniej marketingowa przyszłość. Teraz się producenci skupią na tym żeby przekonać ludzi, że tablet to jest to czego potrzebują i zawsze o tym marzyli tylko sobie sprawy z tego nie zdawali.

andy 28.01.2010 18:46

Cytat:

Napisany przez pops
Jak dla mnie ipod wielkości teczki na dokumenty jest zbędnym urządzeniem. Ale masa producentów zapowiedziała swoje tablety na najbliższy czas, więc pewnie to jest przyszłość, no a co najmniej marketingowa przyszłość.

Tutaj się nie zgodzę. W ciągu kilku lat dzieci w szkole zamiast papierowych książek i zeszytów będą właśnie używały takich urządzeń.

Cytat:

Napisany przez Bartez
ale jeżeli chodzi o interfejs użytkownika, to nie da się ukryć, że tworzy standardy.

Po części masz rację, jednak konkurencja jeśli chodzi o interfejs użytkownika bardzo mocno depcze Apple po piętach.

Cytat:

Napisany przez yahol
W każdym razie Apple, ma te zaletę, ze tworzy nowe, a nie dziaduje jak PC i Windows na rozwiązaniach sprzed wieku.

No już nie przesadzaj. Apple wiele swoich pomysłów również skopiowało od innych.


Czemu Apple iPad nie jest niczym rewolucyjnym
http://gadzetomania.pl/2010/01/28/cz...-rewolucyjnym/

Największą wadą iPad jest fakt, że jest inny niż się spodziewaliśmy
http://antyweb.pl/najwieksza-wada-ip...podziewalismy/

Gadzina18 28.01.2010 19:22

http://www.collegehumor.com/video:1928507 niektórzy już 3 lata temu przewidzieli premierę iPada :) Szkoda że nie przewidzieli własnego końca:P (sorry za małe OT ale nigdy nie widziałem takiego wysypu śmiesznych filmików po premierze urządzeń*Apple :D )

Matefusz 28.01.2010 20:10

Czemu Apple iPad nie jest niczym rewolucyjnym
 
Źródło

Teraz należy zadać pytanie, czy autor tekstu na siłę podchodził do tego całkowicie subiektywnie :)?

Jarson 28.01.2010 21:39

Nie bardzo - sam napisał, że skupia się na wadach i to właśnie uczynił :)

Mi się ta koncepcja również nie za bardzo podoba. Za małe na notebooka (mały notebook to netbook i nic mniejszego chyba jednak nie trzeba), za duże na telefon. I w moim uznaniu trzeba będzie bardzo dużo pomysłowości, żeby znaleźć temu urządzeniu cel - po co ono właściwie ma istnieć. Apple zresztą już najwyraźniej nad tym myśli - stąd pomysł z rewolucyjną funkcją czytania książek. A jedyna rewolucja polega na tym, że ma powstać dedykowany serwis z takowymi. Bo samo urządzenie - no cóż. Nadaje się do tego nie lepiej niż netbook. Tylko na netbooku przy okazji można słuchać muzykę na przykład.

Bartez 28.01.2010 21:46

Zastosowanie można znaleźć bez problemu. Zamiast odpalać PC, czy laptopa można sobie przy rannej kawie wziąć tablet i sprawdzić pocztę, czy przejrzeć strony. Można też bez problemu oglądać zdjęcia, czy słuchać muzyki, choć to ostatnie to już tak na siłę, bo porażającej jakości dźwięku to raczej nie uzyskamy.

Jak dla mnie, to jest to taki elektroniczny notatnik, który można wziąć na spotkanie, pokazać jakiś projekt klientowi itp. Poręczne, wygodne, interfejs robi wrażenie itp.

Patrix 28.01.2010 23:03

Atrakcyjne to by było gdyby miało normalny system, typu np. osx lub linux (o win nie będę pisać bo to apple :D ) i kilka portów więcej - tych popularnych

Gadzina18 28.01.2010 23:18

Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1078060)
Atrakcyjne to by było gdyby miało normalny system, typu np. osx lub linux (o win nie będę pisać bo to apple :D ) i kilka portów więcej - tych popularnych

Te porty dodadzą w iPad 2G :D i to będzie rewolucja (1 x USB (może 3.0..:P ), rewolucyjne głośniki stereo i uwaga WEWNĘTRZNY czytnik SD...) - REWOLUCJA!

PS - oraz rewolucyjny, nigdzie indziej nie spotykany multitasking :D

pops 28.01.2010 23:29

Przesadzacie. To się ma sprzedawać. Jasne, że można zrobić rewolucyjny produkt z wodotryskami, tylko że produkcja tego będzie kosztować nie kilkaset ale kilka tysięcy $, do tego 20% opłaty za branding apple, cena wyjdzie 15000zł i kto to kupi ? Co do uwagi Patrixa o systemie operacyjnym to racja, ale popatrzcie na telefony. Jest android, jest win mobile i co ? i iphone się sprzedaje.

A teraz pomyślcie jaki biznes ktoś zrobi na foliach do tego :P

Patrix 29.01.2010 00:47

ale po co wodotryski i sarkazm (to drugie do @gadzina:D )
wystarczyłby nawet ich osx, port usb, sd mmc i aby całość kosztowała ~1800,- max
wtedy byłby prawdziwy hit bo chciałbym to mieć :D
a tak... to co, kicha.

M@X 29.01.2010 09:25

Na minus :
- brak kamerki, ktora umozliwialaby przyjemniejsze skype'owanie
- ...mimo wszystko brak USB. Chociaz coraz wiecej danych trzymam w chmurze, to jednak USB nadal jest potrzebne. Oby juz niedlugo.

Na plus :
- MultiTouch (nie umiem juz bez niego zyc)
- Sprawdzony, stabilny iPhone OS w nowej wersji 3.2
- DESIGN!!! *_____*
- Bardzo konkurencyjna cena - chce sie powiedziec... taniocha!

Coz... Netbooki dostana po pupie od tabletow i trzeba sobie to jasno powiedziec... Gabaryty, znikoma waga i intuicyjna obsluga to wszystko czego potrzebuje zwykly uzytkownik, ktory chce zrealizowac swoje cele, a nie przejmowac sie w jaki sposob to zrobic (zawilosci software'owo-hardware'owe).

@Patrix - po co Ci port SSD jak masz 64 GB pamieci? Kupujac iPhone'a tez marudzilem ze nie ma slotu kart a teraz nie umie zapelnic nawet polowy z 16 GB...

@gadzina - brak multitaskingu sie docenia dopiero, kiedy masz system ktory nie zawiesil Ci sie nigdy w zyciu, nigdy nic nie zwolnilo i nigdy nie zabraklo niczemu pamieci. Slowem - ja jestem z jego braku bardzo zadowolony...

P.S. Jak sie glebiej nad tym USB zastanowie to w sumie jest zbedne... Przeciez po jaka cholere mam wrzucac dane po USB skoro moge wszystko synchronizowac z iTunes?

Wawelski 29.01.2010 10:23

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1078105)
@gadzina - brak multitaskingu sie docenia dopiero, kiedy masz system ktory nie zawiesil Ci sie nigdy w zyciu, nigdy nic nie zwolnilo i nigdy nie zabraklo niczemu pamieci.

DOSa reklamujesz?
Bez jaj - żebym nie mógł odpalić odtwarzacza mp3 przeglądając net? Czy nie mógł odpalić komunikatora i przeglądać jednocześnie pocztę?

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1078105)
P.S. Jak sie glebiej nad tym USB zastanowie to w sumie jest zbedne... Przeciez po jaka cholere mam wrzucac dane po USB skoro moge wszystko synchronizowac z iTunes?

I jak ktoś Cię poprosi o te notatki, co właśnie zrobiłeś czy fotkę, którą właśnie obrobiłeś to odeślesz do iTunes? A jak ktoś ma przy sobie aparat/pendrive/dvd z czymś co chcesz, to odeślesz go do internetu, żeby Ci mailem wysłał? Np. film z wesela - 1xDVD mailem ;)

nimal 29.01.2010 10:49

M@X jest juz uzalezniony - nie ma znaczenia jk by to g nie smierdzialo, wazne ze ma nadgryzione jabloszko ;)

sorki - ale przedstawiac brak czytnika, brak wielozadoniowosci, brak kamerki, brak glosnikow (ma chociaz wyjscie stereo na sluchawki? bo nie chce mi sie szukac), brak usb jako ZALETY?

choc sam pomysl uwazam ze dobry (i obecny na rynku juz dobrych kilka lat :P ) to wydanie Appla jest do d.

za to Apple ma intuicyjny interfejs - to na pewno, no i absolutnie rewelacyjny marketing

i prosze nie pisac BZDUR o stabilnosci iPhonow, bo osobiscie WIELOKROTNIE widzialem zawieszone iPhony 3G mieszkajac w UK - zuca sie w oczy, bo reset wymaga szykania spinacza i wciskania ukrytego popychadelka na laczeniu obudowy (w koncu nie mozna wyjac po rpstu baterii :fiu: )

M@X 29.01.2010 11:12

Cytat:

Napisany przez Wawelski (Post 1078113)
DOSa reklamujesz?
Bez jaj - żebym nie mógł odpalić odtwarzacza mp3 przeglądając net?

iPod jest akurat procesem ktory moze bez problemu dzialac obok innych, podobnie jak Safari, Phone i SpringBoard (z definicji). Jest soft na AppStore do multitaskingu, ale wywalilem po dwoch dniach - sprawia ze wszystko zamula...

Cytat:

Napisany przez nimal (Post 1078116)
i prosze nie pisac BZDUR o stabilnosci iPhonow, bo osobiscie WIELOKROTNIE widzialem zawieszone iPhony 3G mieszkajac w UK - zuca sie w oczy, bo reset wymaga szykania spinacza i wciskania ukrytego popychadelka na laczeniu obudowy (w koncu nie mozna wyjac po rpstu baterii :fiu: )

Prosze nie pisac BZDUR o telefonie ktorego sie nawet w rece nie mialo! Reset iPhone'a odbywa sie przez jednoczesne przytrzymanie Home i Power przez bodajze 6 sekund (dokladnie nie wiem - nigdy nie musialem tego robic). Jedyne popychadelko wymagajace spinacza na obudowie to widelki karty sim - uzywalem ich raz, gdy wyjalem telefon z pudelka i musialem wlozyc karte. Takze racz pochamowac opinie, skoro telefonu nawet w rekach nie miales ;-)...

andy 29.01.2010 11:37

Fujitsu do Apple: ukradliście nam iPada!
http://vbeta.pl/2010/01/29/fujitsu-d...scie-nam-ipada

Cytat:

Fujitsu zarzuciło firmie Apple kradzież pomysłu. Japońska korporacja stworzyła w 2002 roku urządzenie, które przypominało nowy tablet z Cupertino. W 2003 chciała nawet zarejestrować markę iPad.
Urządzenie jest oczywiście znacznie mniej zaawansowane niż najmłodsze dziecko Apple. Ma jednak na przykład ekran dotykowy. Wykorzystują go magazynierzy i handlowcy do weryfikowania cen oraz transakcji sprzedażowych.
Fujitsu sprzedaje swój wynalazek głównie w Stanach Zjednoczonych. Japońska spółka uważa, że wprowadzenie na rynek drugiego urządzenia o takiej samej nazwie jest niezgodne z prawem. Nie wyklucza pozwu sądowego.
***8220;Nazwa należy do nas***8221; ***8211; powiedział Masahiro Yamane z działu public relations Fujitsu. Poinformował, że obecnie trwają konsultacje z prawnikami dotyczące kolejnych kroków, jakie mają zostać podjęte przeciwko firmie z Cupertino.
A tutaj przykład "tworzenia" innowacyjnych pomysłów ;)
Cytat:

W czwartek wieczorem pojawił się jeszcze jeden zarzut wobec Apple. Zasugerowano, że zaprezentowana razem z iPadem aplikacja iBooks kopiuje pewne rozwiązania ze znanego użytkownikom iPhone***8217;a programu Classics.
Twórca Classics Phillip Ryu natychmiast przyznał, że sam wzorował się na innej aplikacji ***8211; Delicious Library. Miał jednak zgodę oryginalnych autorów na powielenie pewnych elementów interfejsu.
Większość tych osób pracuje obecnie w Apple ;). Szef projektu Wil Shipley nie został jednak kupiony przez korporację. W Twitterze dał wyraz swojej złości ***8211; zarzucił ludziom Jobsa skopiowanie jego pomysłu.

Bartez 29.01.2010 11:41

Teraz będzie wielu takich, którzy "chcieli". Skoro mają taką markę, to dlaczego jej nie zarejestrowali? Na długo przed premierą pojawiały się spekulacje, że urządzenie Apple będzie się właśnie tak nazywać. Teraz to sobie mogą pisać, że rozważali.

yahol 29.01.2010 12:07

Zastanawia mnie jedno:
-dlaczego najbardziej sie plują ludzie, którzy nigdy nie mieli Apple, nigdy go nie używali i używać nie będą!
To chyba jakaś choroba psychiczna, albo nie wiem -fanatyzm typu Radiomaryjnego - nie bo nie i juz???!!!
Nie podoba sie, to nie, wolna wola, ale bredzić na temat, na który sie nie ma pojęcia???!!!
Nikt nie miał tego w reku, a juz, opinie jakby co najmniej testowali z tydzień, albo dłużej.
Trochę rozsądku i logiki.
Super-ultra znawcy rynku komputerowego :)

andy 29.01.2010 13:56

10 ważnych faktów o iPadzie, które mogłeś przeoczyć


Procesor Apple A4 to nie całkowicie autorski projekt
Cytat:

Apple zaskoczyło świat prezetując iPada z własnym procesorem Apple A4 1GHz. Chip ma być bardzo wydajny, a zarazem wyjątkowo energooszczędny. Jak donosi Appleinsider A4 bazuje na procesorze ARM Cortex-A9, wykorzystywanym między innymi w chipach Qualcomm Snapdragon (Nexus One) oraz nVidia Tegra (Zune HD). Różnica polega między innymi na tym, że Apple dodało (złączyło) z nim procesor grafiki.
iPad mógł lub niedługo może mieć kamerę
Cytat:

Serwis TechCrunch podaje, że w książce adresowej SDK iPada jest przycisk ***8220;Zrób zdjęcie***8221;. Być może to tylko zwykły błąd, ale nie wykluczone, że system był przygotowywany na urządzenie z kamerą. Albo za jakiś czas zobaczymy wersję iPada z aparatem.
Będzie jak z srajfonem...


iPad ma wyświetlacz , jak z najnowszych iMaków
Cytat:

IPS, czyli In-Plane Switching to technologia wytwarzania matryc do monitorów LCD. Właśnie takie ekrany mają najnowsze iMaki oraz iPady. Po dodaniu podświetlania LED typu wyświetlacze gwarantują świetne oddanie barw, mocne kontrasty, ale i duże kąty widzenia ***8211; 178 stopni. To ogromna zaleta tabletu Apple ***8211; monitorami typu IPS nie mogą się pochwalić nawet drogie laptopy.
Na plus.


Tablet odtwarza film HD 720p i możesz go podłączyć do telewizora
Cytat:

Natywna rozdzielczość iPada to 1024 x 768, a urządzenie potrafi wyświetlać filmy HD 720p, ale w formacie H.264. Standardowe nagrania MPEG-4 są obsługiwane w maksymalnej rozdzielczości 640×480. iPada można też podłączyć do telewizora, który otrzyma sygnał o rozdzielczości 480p/576p z dźwiękiem lub 1024 x 768 bez dźwięku (przy użyciu docka oraz adapter VGA).
Na plus.


Więcej można poczytać tutaj.

Patrix 29.01.2010 14:08

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1078105)
@Patrix - po co Ci port SSD jak masz 64 GB pamieci? Kupujac iPhone'a tez marudzilem ze nie ma slotu kart a teraz nie umie zapelnic nawet polowy z 16 GB...

SSD (Solid State Drive) ? Po nic.
Ja pisałem o SD (Secure Digital) i nie jako rozszerzenie pamięci tylko po to abym sobie mógł np fotki zgrać z aparatu :sciana:
albo masa innych powodów istnienia takiego portu.

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1078105)
P.S. Jak sie glebiej nad tym USB zastanowie to w sumie jest zbedne... Przeciez po jaka cholere mam wrzucac dane po USB skoro moge wszystko synchronizowac z iTunes?

A po taką cholerę aby z tego iTunes nie trzeba było korzystać. Think different!

M@X 29.01.2010 14:32

Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1078151)
SSD (Solid State Drive) ? Po nic.
Ja pisałem o SD (Secure Digital) i nie jako rozszerzenie pamięci tylko po to abym sobie mógł np fotki zgrać z aparatu :sciana:
albo masa innych powodów istnienia takiego portu.

Cytat:

Apple słynie z produkcji kosztownych kabli i przejściówek, które jednak są niezbędne wielu użytkownikom ich produktów. Nie inaczej będzie w przypadku iPada. Urządzenie nie posiada portu USB, HDMI czy czytnika kart SD. Część z tych braków możemy wypełnić korzystając z ***8230; zgrabnych, białych przejściówek. Camera Connector Kit to 2 przejściówki ***8211; pierwsza pozwoli na zgranie zdjęć z aparatu przez USB , a przez drugą zaimportujesz fotografie bezpośrednio z kart SD. Przy okazji zestaw zaciągnie też 29 dolarów z kieszeni użytkownika iPada. Sprytne wynalazek.
Tak samo z wyjsciem TV dla malkontentow. Nie wiem o co ta wojna. Nie podoba sie? Za drogi? Nie kupuj! Tylko nie narzekaj na cos, czego w rece nie miales...

Patrix 29.01.2010 15:06

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1078157)
Tak samo z wyjsciem TV dla malkontentow. Nie wiem o co ta wojna. Nie podoba sie? Za drogi? Nie kupuj! Tylko nie narzekaj na cos, czego w rece nie miales...

Jak już pisałem:
Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1077951)
To coś nie ma nawet USB :P
I nie pisać mi nawet, że ma bo bez konwertera portu wtyki USB nikt nie wsadzi.

Nie ma potrzeby pisania tutaj o pieniądzach bo to tylko kwestia czasu oszczędzania. Co do Twojego cytatu nie od dzisiaj wiadomo, że Apple (mówiąc brzydko) rucha swoich klientów na czym popadnie (pomijam tu te dobre rozwiązania bo jest ich dużo). Po co takie przejściówki i cała drobnica akcesoriów ? To jest masakra jakaś. To już nawet z lansem nie ma nic wspólnego. Dodatkowe pierdoły, z którymi trzeba się tarabanić a można było zrobić port wbudowany, po wielkości tych wtyczek widać, że to taka pierdoła a i miejsce by się znalazło...
Rozdrabnianie się jest niepraktyczne. Tylko dlatego ten wynalazek mi się nie podoba.

andy 29.01.2010 15:22

Ilość załączników: 1
iPad Killer ***8211; tablet od MSI

Cytat:

Gadżet od MSI będzie wyposażony w 10-calowy, dotykowy ekran multitouch. W jego wnętrzu znajdzie się najnowszy, dwurdzeniowy procesor ARM Cortex oraz układ graficzny nVidia Tegra 2, czyli dokładnie to samo, co u Asusa.
Cytat:

Zaprezentowana wersja działała na systemie Google Android. Z finalną ma być tak samo. Cena ma oscylować w granicach 500 dolarów. To dokładnie tyle, ile kosztuje najtańsza wersja iPada.
Załącznik 53938


Ciekawe jak będzie wyglądała oficjalna specyfikacja.

nimal 29.01.2010 15:29

M@X - tekstu o multitasku i muleniu nawet nie bede komentowal, bo boje sie o czystosc monitora :hahaha: i napisales to Ty - glowny narzekajacy na mulowatosc innych systemow

jezeli chodzi o to, ile razy trzymalem w reku iPhona - to owszem, bawielm sie i to sporo
jako zabawka super, tylko strasznie duzo to kosztuje
ale uzytkowo padaka

jezeli chodzi o reset to tak mi to zostalo zademonstrowane przez wiecznie nazekajacego na ta zabawke wlasciciela
moze nie wiedzial o kombinacji przyciskow (watpie) a moze zwis totalny powoduje brak reakcji takze na klawisze (co bardziej prawdopodobne, skoro to nie twardy reset tylko softowy)
i widzialem ludzi ktorzy to robia

zawsze moze sie okazac, ze to wina np kart O2 - bo w tej sieci byl iPhone sprzedawany w UK na poczatku na wylacznosc - tego

Patrix 29.01.2010 15:29

Trzymam kciuki, grunt to mieć wybór andy :)

pali 29.01.2010 16:29

Na moje oko 50% użytkowników komputerów nie używa klawiatur (tylko myszki, touchpada itp) a pozostałe 49 % używa z musu i powoli zaprzestaje.

Większość (powiedzmy 50 %) jest biernymi odbiorcami treści, samotnymi zjadaczami medialnej papki i klawiatura jest im zwyczajnie zbędna. A Windows i jego masowe aplikacje w zasadzie prawie już nie wymagają stosowania klawiatur.

Pozostali (powiedzmy 49 %) używają klawiatury tylko do komunikacji międzyludzkiej (gg, nasza-klasa, Word itp), zresztą bardzo niewprawnie (nawet pracownicy biurowi piszą "jednym palcem").Wydaje mi się, że klawiatura jest kulą u nogi tych produktów komunikacyjnych. Wystarczyłoby zastąpić text np. przekazem video czy analizatorem mowy....

Od kilku lat czasami myślałem co spowoduje zanik klawiatur. Moim zdaniem IPad jest historycznym, pierwszym urządzeniem które zapoczątkuje ten proces. To, że Fujitsu-Siemens od lat produkuje doskonałe tablety, nie ma żadnego znaczenia, bo to Apple jest obecnie trendsetterem.
Choćby super-palmo-video-i-telefony HTC, Motoroli, Samsunga, Googla wyglądałyby zupełnie inaczej gdyby nie IPhone. Nawet Windows Mobile został wyciągnięty z głębokiej niszy przez produkt Apple.

Zaczęło się w Ameryce, bo to świat kultury obrazu. Do nas ten trend przyjdzie z oporami, za ileś czasu - nie wiem za ile. Kiedyś czytałem o badaniach, które pokazywały, że trend z New Yorku do Texasu generalnie idzie 6 lat. Przestrzeń pomiędzy Warszawą a Podlasiem oceniam na ok. 5 lat. Ale trendy, które wprowadza Apple mogą przemieszczać się szybciej, albo wręcz w innej skali niż czasowa.

Natomiast jakość techniczna IPada (choćby ten brak USB) jest czym innym dla geeków a czym innym dla reszty konsumentów. Od lat udowodnione jest, że produkt masowy musi być produktem niskiej jakości, ale odpowiednio ustawionej. Np. brak wielozadaniowości, brak kart pamięci itp w IPhone jest zaletą. Zapewnia prostotę obsługi, przejrzystość. Nawet wsparcie dla SDK Iphone jest robione dla nietechnicznych. Zresztą wsparcie można uzyskać poprzez video :)
Stąd jeśli Jobs mówi, że właśnie odkryli zmienne tapety pulpitu - to ja mu wierzę, bo tak właśnie jest.
Apple robi teraz to, co robił dawno temu Microsoft, ale MS jest już evil i demode.

PS Właśnie wylałem kawę na nową klawiaturę - stara poszła w zeszłym tygodniu od kawy ....

M@X 29.01.2010 23:30

...amen?

A co do klawiatury - czekam na dotykowke od Apple. Te bedzie zal zalac :-D!

Cytat:

Napisany przez nimal (Post 1078164)
M@X - tekstu o multitasku i muleniu nawet nie bede komentowal, bo boje sie o czystosc monitora :hahaha: i napisales to Ty - glowny narzekajacy na mulowatosc innych systemow

To niech zrobia taki system ktory wraz z iPodem... sorry, "odtwarzaczem muzycznym" w tle bedzie dzialal normalnie i bez zamulania... Czekam i jestm pozytywnie nastawiony na system ktory na deklarowanym sprzecie to zrobi... A fakt, zapomnialem... Tu nie ma dedykowanego sprzetu - pelna samowolka :-(...

pali 30.01.2010 04:52

Apple planuje dotykową klawiaturę? Ciekawe.

Zauważcie jak wygląda rynek klawiatur.
Kiedyś mieliśmy dość dużą różnorodność, klawiatury znacząco różniły się wyglądem, układem, rozwiązaniami technicznymi (jeszcze bodajże w 1998 kupiłem klawiaturę na mikroswitchach, od Suna).
Teraz mamy kilka brandów (Logitech, Microsoft), kilka brandów for gamers i tony masówki - a wszystko do siebie bardzo podobne. Raz na kilka lat pojawiają się nowinki - ostatnie i chyba jedyne z ostatnich 7 lat, to klawisze "laptopowe" oraz "antybakteryjność", możliwość umycia.
Jednocześnie np. Fujitsu-Siemens zlikwidował swój research klawiatur, poprzestając na masówce z własnym logo.

Myślę, że zanim klawiatury ostatecznie znikną, nastąpi wysyp nowych rozwiązań. Klawiatury laserowe (wyświetlane), dotykowe i pewnie coś jeszcze :) Podobnie było choćby z płytą CD, gdzieś w okolicach 2002-2003. Np. zanim Yamaha zakończyła produkcję nagrywarek, wypuściła F1.

joujoujou 30.01.2010 04:53

Coś podobnego do wyświetlanej klawy już jest - po południu znajdę newsa.

Reetou 30.01.2010 09:40

Cytat:

Napisany przez pali (Post 1078270)
Apple planuje dotykową klawiaturę? Ciekawe.

Phi...

Odkąd usiadłem do pierwszego kompa w okolicach 82-83 roku wszystkie miały dotykowe klawiatury, łącznie z Makami.

||

andrzejj9 30.01.2010 09:41

Zanik klawiatury? Hmm... bardzo odważna powiedziałbym teza. Szczerze mówiąc tak, jak od biedy potrafię sobie wyobrazić obsługę komputera bez myszki, tak bez klawiatury praktycznie nic nie dałoby się komfortowo zrobić. Nic. Nie wiem, jak można zakładać, że w bliskiej przyszłości ten sposób obsługi komputera miałby zniknąć..

Co do urządzenia.. Wypowiadałem się już w innym temacie, ale dla mnie w skrócie wygląda to ta:

- urządzenie mniej funkcjonalne od notebooków/netbooków

- mniej wygodne w obsłudze

- wyraźnie droższe

Już lecę do sklepu...

W ogóle nie mogę się pozbyć wrażenia, że Apple jest specjalistą w robieniu tego typu rzeczy, które sprzedają się tylko dzięki dobremu marketingowi. Przypomnijcie sobie historyjkę o samochodzie Apple. Wydawało się to śmieszne, ale patrząc na ich nowe produkty, wcale nie było to takie dalekie od rzeczywistości..


https://thejoojoo.com/#

andy 30.01.2010 10:02

Cytat:

Napisany przez andrzejj9
Przypomnijcie sobie historyjkę o samochodzie Apple.

Świetny tekst ;)
http://paweldejko.blogspot.com/2008/...-przemyle.html
Cytat:

Zanik klawiatury? Hmm... bardzo odważna powiedziałbym teza. Szczerze mówiąc tak, jak od biedy potrafię sobie wyobrazić obsługę komputera bez myszki, tak bez klawiatury praktycznie nic nie dałoby się komfortowo zrobić.
Oglądał Raport Mniejszości? Moim zdaniem interfejs użytkownika będzie szedł w tą stronę.

andrzejj9 30.01.2010 10:35

Dopóki nie stworzy się systemów tak uniwersalnych systemów rozpoznawania mowy (a nawet i wtedy), które będą w stanie przetworzyć tekst mówiony na komputerowy, klawiatura będzie potrzebna. Chyba, że zupełnie przestaniemy pisać, ale nawet i wtedy pozostaną sytuację, w których wprowadzenie czegoś za jej pomocą będzie jeśli nie niezbędne, to przynajmniej łatwiejsze.

nimal 30.01.2010 10:51

przetwazanie mowy to na ta chwile padaka
rozpoznawanie pisma odrecznego tez kiepsko - duzo szybciej pisze na klawie niz uzywam ktorego kolwiek z tych "udogodnien" (choc z glosowej komunikacji z phonem w momencie, gdy mam zestaw samochodowy to bym nie zrezygnowal, z odrecznych notatek tez nagminnie kozystam, ale bez przetwazania an tekst)

klawiatury wyswietlane sa na rynku juz kilka lat
niestety na razie malo popularne - w sumie nie wiem, czy cena czy zawodnosc to powoduje
a chetnie bym cos takiego uzytkowal - tablet + klawa wyswietlana albo rekawiczka bezprzewodowa (wtedy byla by jednoczesnie mysza)

andrzejj9 30.01.2010 11:19

I jeszcze jedno - rozwiązania takie jak w Raporcie Mniejszości (o ile dobrze je kojarzę) nie przyjmą się na pewno z jednego prostego powodu - wszystkie kolejne nowinki techniczne dążą raczej do minimalizacji ludzkiego wysiłku. Nie ma szans na popularyzację rozwiązanie, które od użytkownika wymaga wyraźnego wysiłku fizycznego (a takim jest 'machanie' rękoma przez kilka godzin). Dlatego klawiatura i myszka cały czas nie znalazły swoich następców.

Jedynym alternatywnym rozwiązaniem, jakie widzę i jakie faktycznie może się przyjąć w przyszłości (ale już trochę dalszej) to komunikacja poprzez ruchy gałek ocznych (już obecna, ale jeszcze w dość ograniczonym zakresie), czy też już bezpośrednio poprzez odczyt myśli. To jest możliwe i choć wydaje mi się przynajmniej niepokojące (bo jeśli komputer może odczytywać impulsy myślowe, to czemu nie ktoś 'z zewnątrz'), pewnie będzie dalej opracowywane.

nimal 30.01.2010 11:48

sledzenie ruchu galek ocznych jest dosc mozcno rozwijane w medycynie i wojskowosci
o militariach to i tak nic pewnego sie nie dowiemy, ale juz w latach 90' helmy pilotow sledzily nie tylko ruchy glowy, ale takze galek ocznych do ustawiania celownikow i komunikacji

a w medycynie - osoby sparalizowane
ponoc, po odrobinie wprawy, mozna sie sprawnie i szybko komunikowac ta metoda juz na dzien dzisiejszy
tylko osprzet jest drogi, choc wiadomo, ze z popularyzacja mocno stanieje
jest anwet jakas ksiazka napisana przez osobe calkowicie sparalizowana za pomoca takiego kompa - pare lat temu to mialo miejsce, szczegolow nie pamietam niestety

obecnie jest kilka modeli samochodow, ktore sledza oczy kierowcy, ale tylko w celu sprawdzenia, czy nie zasnol :P

andy 30.01.2010 17:49

Ilość załączników: 2
Załącznik 53948
Załącznik 53949

BD 31.01.2010 10:58

Na iPada trzeba patrzyć z dwóch stron. Po pierwsze ciągnie za sobą wady i zalety iPhona. Brakuje wielowątkowości i możliwości instalacji aplikacji z innych źródeł niż AppStore (to się pewnie zmieni jak zrobią JB). Z zalet warto wymienić np. sporą ilość aplikacji zarówno darmowych jak i płatnych oraz genialną platformę do sprzedaży różnych treści.

iPad to nic innego jak narzędzie do zarabiania na treściach. Pamiętajcie, że Apple ma świetny sklep i przy drobnych modyfikacjach można do niego wprowadzić ebooki, egazety i różne inne etreści. Narzędzie jest na tyle genialne, że nawet malutkie wydawnictwo czy nawet sam autor będzie mógł sam wprowadzić własne dzieło do obiegu i na nim zarabiać bez ponoszenia kosztów z własnej strony.

Jeżeli tylko Apple będzie umiało platformę odpowiednio wykorzystać (a o to możemy być raczej pewni) to iPad będzie sukcesem. Niestety jak zwykle Polacy będą pokrzywdzeni bo należy pamiętać, że do dzisiaj nie mamy np. iTunes i nie możemy kupować muzyki.

Oddzielną sprawą jest cena urządzenia. Nie da się ukryć, że 500$ za wersję podstawową (16 GB bez 3G) to sporo. Jednak jest szansa na to, że iPad będzie popularny bo Apple ma go oferować za pośrednictwem operatorów GSM (pewnie pojawią się wersje 1 zł z umową na 3 lata i jakimś pakietem internetu). Jeżeli jeszcze operatorzy polscy zadbają to może dostaniemy sporą bazę etreści.

A no i sprawa najważniejsza. Wejście iPada do Polski to koniec eClicto. Kolporter przyjął, że sprzeda 1000 sztuk a to za mało na to abym przygotował na to swoją książkę.

demek 31.01.2010 11:13

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1078263)
To niech zrobia taki system ktory wraz z iPodem... sorry, "odtwarzaczem muzycznym" w tle bedzie dzialal normalnie i bez zamulania... Czekam i jestm pozytywnie nastawiony na system ktory na deklarowanym sprzecie to zrobi... A fakt, zapomnialem... Tu nie ma dedykowanego sprzetu - pelna samowolka :-(...

htc touch cruise, odpalam core player, muzyke, sluchawki na uszy, minimalizacja, odpalam opere i czytam sobie forum
jakos nic sie nie muli :D a ja sobie pod kolderka fajnie leze....

ale tak prosta czynnosc dla iphona jest zbyt skomplikowana

no ale to przeciez zadna wada... :D


co do samego ipada
brak usb to smiech na sali, doplacac 100 zielonych do mozliwosci podpiecia karty? wsadzam modem 3g i po sprawie...no ale przeciez chcesz uzywac z netem w podrozy to plac nam!
ide do kolegi, ma fajne ibooki ale nie ma w domu wifi...kup przejsciowke to podepniesz pendrive
porazka, przynajmniej na razie...

yahol 31.01.2010 11:39

@demek - ty masz jakąś obsesje:)
Czemu tak martwisz sie o Appla? Masz tam udziały? Czy co?
Naskakujesz na iPada, czy iPhona bo po prostu jest?
Kompletnie nie rozumiem.
Z drugiej strony ludzie plujący na Apple, montują "hackintoshe" i i az gulgoczą z radości, ze im sie udało, ze działa i na dodatek lepiej niz z windowsem.
Naprawdę ci co sie plują na Apple, sadza, ze sa lepsi od Jobbsa? :)
Tylko czemu Jobbs jest guru Apple, a oni nie? No czemu?
:) :)

demek 31.01.2010 11:54

Cytat:

Napisany przez yahol (Post 1078537)
@demek - ty masz jakąś obsesje:)
Czemu tak martwisz sie o Appla? Masz tam udziały? Czy co?
Naskakujesz na iPada, czy iPhona bo po prostu jest?
Kompletnie nie rozumiem.
Z drugiej strony ludzie plujący na Apple, montują "hackintoshe" i i az gulgoczą z radości, ze im sie udało, ze działa i na dodatek lepiej niz z windowsem.
Naprawdę ci co sie plują na Apple, sadza, ze sa lepsi od Jobbsa? :)
Tylko czemu Jobbs jest guru Apple, a oni nie? No czemu?
:) :)

ale jaka znow obsesje? bo wytykam ewidentne wady, ktore wyznawcy jablka zamieniaja w zalety?

kolega max brak wielowatkowosci zamienia w plus...bo skoro w iphonie sie nie da to gdzie indziej pewnie tez...brednie

hmmm to jakas niespojnosc wprowadzasz...jak mac os x moze chodzic dobrze na innej maszynie niz ta od apple?! przeciez to zaprzeczenie sukcesu jablka...bo to przeciez tak dedykowany os...oczywiscie to tez sa brednie ale niech kazdy wierzy w co chce...

wracajac do ipada
poczytalbym ksiazke sluchajac muzyki...ale nie z jednego urzadzenia...trzeba kupic player, najlepiej ipoda...

no ale to chyba tez nie wada...

yahol 31.01.2010 12:59

Cytat:

Napisany przez demek (Post 1078539)
poczytalbym ksiazke sluchajac muzyki...ale nie z jednego urzadzenia...trzeba kupic player, najlepiej ipoda...

no ale to chyba tez nie wada...

Wczoraj tak, dzisiaj juz nie :)

demek 31.01.2010 13:47

super
dla czytania ksiazek bede bral ze soba ipada
do muzyki ipoda
a do pogrania w cos na flashu macbooka?

yahol 31.01.2010 14:12

Ilość załączników: 3
Cytat:

Napisany przez demek (Post 1078556)
super
dla czytania ksiazek bede bral ze soba ipada
do muzyki ipoda
a do pogrania w cos na flashu macbooka?

No widzisz!
Jak się chce, to rozwiązanie zawsze się znajdzie :)

Nowa propozycja:
Nowe cudo Apple

BD 31.01.2010 14:47

Cytat:

Napisany przez demek (Post 1078556)
super
dla czytania ksiazek bede bral ze soba ipada
do muzyki ipoda
a do pogrania w cos na flashu macbooka?

Nie bo na swoim iPadzie będziesz mógł słychać muzyki w tle i czytać książkę. A nie mając obsługi flasha zaoszczędzisz podczas używania sieci - nie ma flasha nie ma reklam :)

nimal 31.01.2010 15:14

skoro nie ma wielowatkowosci, to nie da rady
a bez flasha nie ma dostepu do polowy serwisow w ogole :P

yahol 31.01.2010 15:23

Cytat:

Napisany przez nimal (Post 1078575)
skoro nie ma wielowatkowosci, to nie da rady
a bez flasha nie ma dostepu do polowy serwisow w ogole :P

IMHO - flash to przeżytek.
Nadchodzi era HTML5.
Wiec to akurat nie problem.

Zresztą, Adobe tak skopał flasha pod Mac OS X, ze nawet jak go nie ma to i tak można dać sobie rade i jak widać, macowcy dają sobie rade doskonale.

BD 31.01.2010 15:24

Cytat:

Napisany przez nimal (Post 1078575)
skoro nie ma wielowatkowosci, to nie da rady

To akurat działa i da się słuchać muzyki w tle i np. czytać newsy w sieci. Tak samo działa to w iPhonie.

Cytat:

Napisany przez nimal (Post 1078575)
a bez flasha nie ma dostepu do polowy serwisow w ogole :P

Nie przesadzaj, dzisiaj każdy poważny serwis ma menu zrobione w HTML/CSS i nie używa flasha. Flash sprowadzono głównie do generatora bannerów i różnego rodzaju animacji.

nimal 31.01.2010 15:28

nie przesadzam
mam flashblocka z powodu reklam dodanego
ale jest mnostwo serwisow, w kotrych musze zezwalac na flash, by w ogole moc po nich sie poruszac
zaczynac od mojego ISP (menu i przyciski), przez praktycznie wszystkie strony firm samochodowych (konfiguratory), po... no bez przesady, zebym cos takiego tlumaczyl - odinstaluj flasha i zobaczymy jak dlugo wytrzymasz :P

BD 31.01.2010 15:38

Cytat:

Napisany przez nimal (Post 1078579)
po... no bez przesady, zebym cos takiego tlumaczyl - odinstaluj flasha i zobaczymy jak dlugo wytrzymasz :P

hm akurat mam iPhona i używam go od czasów jak w Polsce nie był dostępny (od 1 generacji). Do tej pory tylko 1 raz na jakieś stronie nie mogłem czegoś znaleźć bo była w 100% zrobiona we flashu. Więc jakoś mogę żyć bez tego elementu.

nimal 31.01.2010 15:42

to zycze przyjemnosci
jednak reszta posiadajaca bardziej uzdolnione urzadzenia chce kozystac z flasha, usb, bt stereo, videopolaczen i wielu innych rzeczy, czasem nawet z kilku na raz
gdyby tak nie bylo, nadal uzywalbym Mitsubishi M320 - trzyma 7 dni, jest megastabilny i MA WYMIENNE BATERIE :D i nawet da sie tapete ustawic :hahaha:

BD 31.01.2010 15:46

Cytat:

Napisany przez nimal (Post 1078583)
nadal uzywalbym Mitsubishi M320

A ja używałbym Noki 6310i. Niestety nie produkują już :D

demek 31.01.2010 16:04

bedac bezczelnym (no offence max)
dopiero po modzie mozna miec wielowatkowosc (sam max to napisal)(ale to zamula ...) a system ma dzialac bez modow (przeciez wymiana romow dla wm to zlo wcielone (to tez max pisal))

takze w kazdej sytuacji mozna dopasowac wade jako zalete...
coz, takie czasy ;)

andy 31.01.2010 18:10

Cytat:

takze w kazdej sytuacji mozna dopasowac wade jako zalete...
coz, takie czasy ;)
No właśnie...tutaj przejawia się *FANATYZM* ludzki. Kupią coś i wychwalają sprzęt jak by był bez wad. Jak im powiesz, że to lub tamto jest źle rozwiązane, tego czy tamtego brakuje to zaraz z siekierą na ciebie się rzucają i uparcie twierdzą, że to nie wada a zaleta...

nimal 31.01.2010 18:18

kiedys, na forum fotograficznym, przeczytalem, ze brak podswietlania lcd w aparacie jest zaleta, bo, uwaga, swiatleko wabic moze owady :hahaha:
syndrom sztokholmski pelna geba
przytaczac fragmentow o ip* (wstawic odpowiednia "hone", "ad" lub "od") nawet sie nie chce ;)

sek w tym, by zdawac sobie sprawe z niedomagan sprzetu
ja nie twierdze, ze WM jest bez wad, tylko ze ma o wiele wieksze mozliwosci niz system appla

yahol 31.01.2010 18:18

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1078602)
No właśnie...tutaj przejawia się *FANATYZM* ludzki.

Nie kupią, nie znają, a rzucają się z siekiera na biednego usera :)

Ludzie, o co wam chodzi, przecież możecie po prostu nie kupić nikt was nie zmusza.
Wykażcie sie empatia, pozwólcie cieszyć się innym.

M@X 31.01.2010 18:52

Cytat:

Napisany przez BD (Post 1078526)
iPad to nic innego jak narzędzie do zarabiania na treściach.

Zgadzam sie z Toba w pelni. Tylko obaj chyba wiemy ze jest masa tresci w AppStore/iTunes za ktore warto zaplacic, co jest oczywistym uiszczeniem tworcy oplaty za stworzone przez niego dzielo, w dodatku dzieki metodzie dystrybucji - uproszczonym do granic mozliwosci. Czy trzeba czegos wiecej? Jesli beda ksiazki i gazety to chyba juz nie (iTunes daje mi filmy i muzyke, AppStore - gry i programy)!

Cytat:

Napisany przez demek (Post 1078531)
brak usb to smiech na sali, doplacac 100 zielonych do mozliwosci podpiecia karty? wsadzam modem 3g i po sprawie...no ale przeciez chcesz uzywac z netem w podrozy to plac nam!
ide do kolegi, ma fajne ibooki ale nie ma w domu wifi...kup przejsciowke to podepniesz pendrive
porazka, przynajmniej na razie...

Dlatego w HTC jest masa wejsc i wyjsc bys byl zadowolony z ich posiadania i uzywania i nie mogl narzekac na ich brak. I dlatego w iPhonie jest tylko dock, do ktorego dolaczam dowolna przejsciowke a masa portow naokolo nie psuje mi designu telefonu, ktory jak wiekszosc elektroniki uzytkowej Apple jest malym dzielem sztuki ;-)... Slowam - oba produkty musza byc obecne na rynku by kazdy kupil to co mu potrzebne i co mu sie podoba i nie wybrzydzal na to co kupil...

Cytat:

Napisany przez yahol (Post 1078537)
Z drugiej strony ludzie plujący na Apple, montują "hackintoshe" i i az gulgoczą z radości, ze im sie udało, ze działa i na dodatek lepiej niz z windowsem.

Nie tylko plujacy - sam to kiedys probowalem zrobic, przyznaje sie. Nawet dzialalo, ale bylo pelne bledow. No i... Leopard na brzydkiej szarej skrzynce to wiocha :-P...

Cytat:

Napisany przez yahol (Post 1078577)
IMHO - flash to przeżytek.
Nadchodzi era HTML5.
Wiec to akurat nie problem.

True, true... Odkad nie mam laptopa (serwis - cholerne psujace sie pecety...) wiekszosc stron przegladam na iPhonie i problemow z flashem nie zaobserwowalem. Jedynie kolorowa kostka przywitala mnie w miejscu gdzie do tej pory widzialem reklamy ;-)...

Cytat:

Napisany przez BD (Post 1078584)
A ja używałbym Noki 6310i. Niestety nie produkują już :D

Mam nadal jedna w szafie praktycznie nieuzywana - czasem sluzy do lansu, gdy ktos zna "legende" jaka owiany jest ten telefon ;-)!

Cytat:

Napisany przez demek (Post 1078588)
bedac bezczelnym (no offence max)
dopiero po modzie mozna miec wielowatkowosc (sam max to napisal)(ale to zamula ...) a system ma dzialac bez modow (przeciez wymiana romow dla wm to zlo wcielone (to tez max pisal))

To nie mod, tylko program z AppStore, ktory uruchamia sie jako drugi daemon, zaraz po "launchd". Tez martwilem sie brakiem tej "wielowatkowosci" w produkcie Apple do momentu gdy nie zobaczylem ze nie jest do niczego potrzebna... Tak dlugo jak moge robic co innego majac w tle odpalona muzyke - innego zastosowania wielowatkowosci w urzadzeniu nastawionym na komunikacje i rozrywke nie widze...

Cytat:

Napisany przez yahol (Post 1078604)
Ludzie, o co wam chodzi, przecież możecie po prostu nie kupić nikt was nie zmusza.
Wykażcie sie empatia, pozwólcie cieszyć się innym.

Amen ;-). Ja czekam az Orange mi zaoferuje iPada w jakims fajnym abonamencie ^_^!

andy 31.01.2010 18:53

Cytat:

Nie kupią, nie znają, a rzucają się z siekiera na biednego usera :)

Ludzie, o co wam chodzi, przecież możecie po prostu nie kupić nikt was nie zmusza.
Wykażcie sie empatia, pozwólcie cieszyć się innym.
Czyli aby móc ocenić specyfikację produktu muszę go kupić? Jeśli tak to chore myślenie...
Cytat:

Napisany przez M@X
Tak dlugo jak moge robic co innego majac w tle odpalona muzyke - innego zastosowania wielowatkowosci w urzadzeniu nastawionym na komunikacje i rozrywke nie widze...

Skoro jest tak nastawione na komunikację to dlaczego nie można np. uruchomić komunikatora i np. przeglądarki jednocześnie ? /*Pytanie retoryczne*/
Brak wielowątkowości to wada. Po co ci procek o częstotliwości taktowania 600MHz skoro można jednocześnie uruchomić jedną aplikację?

M@X 31.01.2010 19:04

Tu sie zgodze z Toba Andy - wystarczyloby, aby Palringo przesylalo wiadomosci z komunikatora w technologii Push i byloby po problemie (wszak SDK w pelni wspiera to rozwiazanie). No, ale to juz wina tworcow Palringo a nie Apple ;-)...

Reetou 31.01.2010 19:46

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1078610)
True, true... Odkad nie mam laptopa (serwis - cholerne psujace sie pecety...)

Tak, tak, bo takie Apple się nie psuje....

Osłabiasz mnie...

Załącznik 53965

rycho 31.01.2010 19:47

Na ten temat podyskutujemy jak sie obudzę.

andy 31.01.2010 20:22

Cytat:

Napisany przez M@X
Tu sie zgodze z Toba Andy - wystarczyloby, aby Palringo przesylalo wiadomosci z komunikatora w technologii Push i byloby po problemie (wszak SDK w pelni wspiera to rozwiazanie). No, ale to juz wina tworcow Palringo a nie Apple ;-)...

Piszesz, że się zgadzasz ale dalej...Ehhhh
Cytat:

Napisany przez Demek
takze w kazdej sytuacji mozna dopasowac wade jako zalete...

Demek to świetnie podsumował ;)


ExoPC Slate - kolejny killer srajpada?

M@X 31.01.2010 20:36

$780, na Windowsie, 4 godziny na baterii i bez MultiTouch. Dzieki, postoje ;-)...

andy 31.01.2010 20:50

Cytat:

Napisany przez M@X
$780, na Windowsie, 4 godziny na baterii i bez MultiTouch. Dzieki, postoje ;-)...

Cytat:

Urządzenie ExoPC będzie dostępne od marca, ale jeśli nie możecie się doczekać, już teraz możecie zamawiać prototyp bez obsługi wielodotykowości za $780 (2275 zł).
Czytamy ze zrozumieniem ;)

Jeśli chodzi o cenę:
Cytat:

Cena $599 (1747 zł) odpowiada cenie iPada w wersji 32 GB
Cytat:

na Windowsie[...]Dzieki, postoje ;-)...
I po takim stwierdzeniu mogę śmiało nazwać Cie fanbojem ;) [No Offence]

M@X 31.01.2010 20:58

Przeczytalem. Mamy 31 stycznia. Tego dnia moge miec za $780 ExoPC na Win7 bez MultiTouch i oferujacy mi 4 godziny pracy na baterii. Tego samego dnia czyli dzisiaj moge miec za 50 dolcow wiecej najbardizej wypasiona wersje iPada, a wszystkie inne - duzo taniej. Dla mnie wybor jest jasny ;-)...

andy 31.01.2010 21:11

Cytat:

Tego samego dnia czyli dzisiaj moge miec za 50 dolcow wiecej najbardizej wypasiona wersje iPada, a wszystkie inne - duzo taniej. Dla mnie wybor jest jasny ;-)...
Obecnie srajpad'a możesz sobie co najwyżej zarezerwować więc nie pisz głupot...

nimal 31.01.2010 21:27

M@X - czy to nie Ty tiwerdziles, ze iPada obrzucaja blotem ludzie, ktorzy go w rekach nie mieli? a Ty miales? i tego ExoPC tez, skoro taki kiepski? :>
tak tylko pytam ;p

M@X 31.01.2010 22:06

Ech... To kup sobie Exo - nie bronie Ci przeciez. Ja na pewno biore iPada jak tylko pojawi sie w polskim Orange ;-)...

M@X 01.02.2010 17:17

Procek z iPada prawdopodobnie trafi do iPhone'a 4 generacji :

http://www.idg.pl/news/355426/Apple....la.iPhone.html

I jeszcze jeden ciekawy news - prawdopodobnie bedzie proces i grube miliony tak jak w wypadku Rebel EFI!

http://www.idg.pl/news/355442/Windows.7.na.iPada.html

Skoro sprzet jest taki beznadizejny, to czemu chca na nim stawiac Win 7...? Nie wystarczy wlasna architektura...?

Przytocze tylko jeden cytat :

" Ludzie, ktorzy kochaja swoj software, powinni tworzyc wlasny hardware! "

Patrix 01.02.2010 17:20

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1078749)

iKomentarz:

Cytat:

News wprowadza w błąd - Windows 7 nie jest uruchamiany w środowisku wirtualnym na iPadzie! Działa najnormalniej na najnormalniejszym komputerze, który udostępnia odpowiednie usługi a *klient* na iPadzie z nich korzysta - nic więcej!
Więc jeśli to jest wirtualny pulpit to moim zdaniem nie ma się co procesować...

BD 01.02.2010 17:27

A to może sobie poczytajcie. Ktoś zadał sobie trud i pozbierał komentarze na temat produktów Apple z dawnych czasów. Warto poczytać bo można zweryfikować swoje poglądy.


iPod - co o nim mówili 9 lat temu?

andrzejj9 01.02.2010 17:48

Cytat:

Napisany przez BD (Post 1078752)
A to może sobie poczytajcie. Ktoś zadał sobie trud i pozbierał komentarze na temat produktów Apple z dawnych czasów. Warto poczytać bo można zweryfikować swoje poglądy.


iPod - co o nim mówili 9 lat temu?

Nic w tym nowego. Zresztą większość uwag krytycznych na temat Ipod'a była uzasadniona i w pełni trafna. A to, że ludzie to kupowali i nadal kupują..? No cóż.. Dla mnie w odtwarzaczu mp3 ważna jest jakość dźwięku i łatwość obsługi. Dla niektórych ważny jest producent..

Wawelski 01.02.2010 18:11

Cytat:

Napisany przez BD (Post 1078752)
A to może sobie poczytajcie. Ktoś zadał sobie trud i pozbierał komentarze na temat produktów Apple z dawnych czasów. Warto poczytać bo można zweryfikować swoje poglądy.

Co tu weryfikować? Ciągle się z nimi zgadzam (mam iPoda photo i Archosa gMini 220 - starszego - a i tak zazwyczaj używam iRivera). Żadna rewolucja. Jakość dźwięku gorsza. Funkcjonalność też (Archos ma slot CF i robi za databank).

Tak, jak nigdy nie rozumiałem popularności Disco Polo, tak nie rozumiem popularności iPoda - jest wiele lepszych i funkcjonalniejszych playerków.

andy 01.02.2010 20:23

Awantura między Apple a Adobe. Poszło o porno w iPadzie
http://vbeta.pl/2010/02/01/awantura-...orno-w-ipadzie

Apple przyznaje się do błędu, poprawia filmik promocyjny iPada
http://pl.engadget.com/2010/02/01/ap...mocyjny-ipada/

andy 02.02.2010 17:57

iPad droższy w Europie o prawie 41%

---

Cytat:

I tak koszty produkcji (materiały wraz z wykonaniem) iPada wyposażonego w 16 GB pamięci i kartę Wi-Fi wynoszą 290 dolarów. Gotowe urządzenie można nabyć w sklepie za 499 USD.

Najdroższym elementem iPada jest 9,7-calowy ekran dotykowy LCD (100 $).

Z kolei wyposażona w 16 GB pamięci, kartę Wi-Fi i moduł 3G wersja iPada kosztuje Apple***8217;a 306,50 USD. Cena sklepowa to 629 dolarów.
http://hacking.pl/pl/news-15795-Ile_...a_iPadzie.html

andrzejj9 02.02.2010 18:22

Czyli różnica pomiędzy wersją podstawową a z 3G wynosi około 15 dolarów, a w sklepie 130$? Cóż.. marketing to wspaniała rzecz, a Apple jest w tym mistrzem...

Jarson 02.02.2010 19:04

Nie wiem, gdzie produkowane są iPady, ale zakładam, że w Stanach. I wychodzi na to, że transport najdroższego iPada (jednej sztuki) na stary kontynent kosztuje ich 240 dolarów. Może by im napisać maila z podpowiedzią, że nie trzeba ich wysyłać pojedynczo pocztą lotniczą, a można je np. zapakować do kontenera, to będzie troszkę taniej? :idea:

yahol 02.02.2010 19:10

Apple ma być drogi
Tak po prostu jest.
To określona polityka firmy.
Stanieje,tuz przed wypuszczeniem nowego modelu.

demek 02.02.2010 21:25

chyba nie zrozumiales...

Wawelski 02.02.2010 22:04

Cytat:

Napisany przez Jarson (Post 1078994)
Nie wiem, gdzie produkowane są iPady, ale zakładam, że w Stanach.

Błędne założenie. Apple nie ma swoich fabryk. Produkowane są w Chinach tylko "Designed in Apple California". Amerykanie między innymi dlatego wywołali obecny kryzys, że wykopali do Chin i na Tajwan całą realną produkcję i zaczęli się bawić nieruchomościami i różnymi (nie tylko zielonymi) papierkami którym nadawali astronomiczną wartość. Żeby tym handlować pożyczali od Chińczyków pieniądze, które im chwilę wcześniej zapłacili za realne produkty. Więc praktycznie nie mają ani technologii ani fabryk (poza kilkoma chlubnymi wyjątkami).

Taka chińska tandeta, tylko z otoczką kultowości i rewelacyjnym marketingiem. Ot - podobnie jak produkty Amwaya i podobnie działających firm - jakby nie fanatyczni klienci wierzący w magię produktu, to byłby 3x tańszy ;)

Jarson 02.02.2010 22:14

@Wawelski
Ciekawe... Jak na amerykańskie zabawki produkty Apple już są drogie, ale jak na chińskie... :sciana:

Cytat:

Napisany przez yahol (Post 1078996)
Apple ma być drogi
Tak po prostu jest.
To określona polityka firmy.
Stanieje,tuz przed wypuszczeniem nowego modelu.

Ale mógłby chociaż kosztować tyle samo na całym świecie.

Podobną politykę chciałoby mieć wiele firm - sprzedawać średnio wartościowe produkty za bajońskie pieniądze. Dziwne, że konsumenci się na to godzą...

jesi 02.02.2010 23:08

Na YouTube przez ostatnie kilka dni był wysyp tego, ale ten filmik mnie rozbawił najbardziej :spoko:
http://www.youtube.com/watch?v=PO3Xu-oUGwY

M@X 02.02.2010 23:48

Cytat:

Napisany przez Jarson (Post 1079053)
Podobną politykę chciałoby mieć wiele firm - sprzedawać średnio wartościowe produkty za bajońskie pieniądze. Dziwne, że konsumenci się na to godzą...

Jesli co drugi telefon na ulicy to iPhone a co drugi odtwarzacz to iPod, to przestaja byc fajne ;-). Gdy jest ich za duzo - przestaja byc milym gadzetem, ktorego chce sie miec. Dlatego tani i masowy Apple NIE MA SENSU! ;-)

Reetou 03.02.2010 00:11

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1079075)
Jesli co drugi telefon na ulicy to iPhone a co drugi odtwarzacz to iPod, to przestaja byc fajne ;-)

No, mam sporo znajomych, którzy używają produktów Apple, bo uważają, że są dobre, że są fajne, że im się podobają, ale tak durnego argumentu to ja jeszcze nie słyszałem...

andy 03.02.2010 04:54

Cytat:

ale tak durnego argumentu to ja jeszcze nie słyszałem...
Wszechobecny lansik ;)

nimal 03.02.2010 05:34

tylko co to za lans produktem, badz co badz, masowym
iP* sa drogie - owszem
ale nie na tyle, by ich zakup byl niemozliwy dla przecietnej osoby - kazdy, kto chce, moze kupic to badziewie
tylko kto mysli, to wybierze cos o nizszej cenie i/lub o wiekszych mozliwosciach
i czym sie tu lansowac? ze ma sie male potrzeby co do mozliwosci i jakosci kupowanego sprzetu? ze sie bardziej patrzy na wyglad niz na zawartosc?
ciekawe :hmm:

andrzejj9 03.02.2010 06:03

Nawet gdyby Ipad był produkowany w Polsce i tak byłby u nas znacznie droższy niż w Stanach. Koszty transportu akurat niewiele tu mają do rzeczy.

grzeniu 03.02.2010 09:15

Dokładnie tak.
Dopóki są ludzie którzy dla lansu będą za to przepłacać, dopóty taki będzie ich marketing. Mało tego - ci ludzie sami się domagają, żeby to było drogie, bo wtedy większy lans :D

W Ameryce takie numery już nie przechodzą, więc trzeba zejść na ziemię.

Jarson 03.02.2010 10:54

Moja koncepcja z kosztami transportu była ironią ;)

Lans to jest, jeśli ktoś przechadza się z telefonem wysadzanym kryształami Swarovskiego. Wtedy nie zastanawiam się, czy ktoś kupił ten telefon świadomy jego braków technicznych, ale znający wartość obudowy, czy może jednak przekonany, że to szczyt techniki. A znam też takich posiadaczy iPhone'ów, którzy są przekonani, że ich telefony to najlepszy technologicznie produkt na rynku (nie wiem, jak to jest, ale oni w to wierzą).

Nimal jako fan zapewne będzie wiedział, o co chodzi - to chyba na tej samej zasadzie, na której jedna osoba była święcie przekonana, że 911-tka to "the fastest car in the world", even faster than Mclaren SLR ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.