Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   [ARTYKUŁ]Jak połączyć ogień z wodą, czyli film i zdjęcia na jednej płycie DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/artykul-jak-polaczyc-ogien-woda-czyli-film-zdjecia-jednej-plycie-dvd-video-85350/)

Bartez 05.03.2010 18:38

[ARTYKUŁ]Jak połączyć ogień z wodą, czyli film i zdjęcia na jednej płycie DVD-Video
 
Cytat:

Napisany przez CDRinfo.pl
W niniejszym artykule przedstawiłem w jaki sposób na jednej płycie DVD-Video umieścić film oraz zdjęcia.
Dodatkowo, dla całości przygotujemy własne menu, dzięki któremu będziemy mogli w wygodny sposób odtworzyć
odpowiednią treść. Tak utworzoną płytę bez przeszkód można będzie wysłać znajomym i odtworzyć na większości stacjonarnych
odtwarzaczach DVD.


Wydawało by się, że temat jest banalny i że pewnie wszyscy wiedzą jak to zrobić (...)

Zapraszamy do przeczytania artykułu: Jak połączyć ogień z wodą, czyli film i zdjęcia na jednej płycie DVD-Video

Reetou 05.03.2010 19:57

Film w poz. 4 stoi przez większość czasu na jednym screenie, natomiast poz. 5 ma tak słaby dźwięk, że nawet przy wzmocnieniu na full głos ledwie przebija się przez szum.

yahol 05.03.2010 21:03

Hmmm.... dźwięk i film, w porządku.
Działa jak złoto :)
Ale podczas tych 3 minut, mało mi szczeka nie wypadła od ziewania.
Ten pokaz, to chyba wyłącznie dla osób dysfunkcyjnych?
Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek miał jakikolwiek problem z obsługą tak intuicyjnego i prostego programu :)

Reetou 05.03.2010 21:25

Jak złoto? A na czym oglądasz?

Bo sprawdziłem w różnych przeglądarkach (opera, FF, Chrome, nawet IE) i:

- film Photo DVD Maker Professional dźwięk sobie leci, ale obraz stoi od 27 sek do 2:14

- dźwięk na Ulead DVD MovieFactory jest zrąbany po całości - za cichy...

yahol 05.03.2010 21:39

Nie zwróciłem uwagi:
Photo DVD Maker Professional-rzeczywiście obraz stoi.
Uleada nie sprawdziłem - sorry za zamieszanie.

cesiekcesiek 08.03.2010 12:30

film i zdjęcia
 
Opisy banalne i wejście w temat na poziomie żłobka.
Ciekawe jest połączenie zdjęć z muzyką, z fajnymi przejściami, wklejenie filmików w pokaz zdjęć.Możliwe jest również nagranie pokazu na zwykłym CD do odtwarzania w stacjonarnym odtwarzaczu DVD.

Reetou 08.03.2010 21:32

Cytat:

Napisany przez cesiekcesiek (Post 1086207)
Opisy banalne i wejście w temat na poziomie żłobka.

Celem artykułu było raczej przedstawienie ludziom nie siedzącym w temacie DVD-Video możliwości "że się da" i kilku prostych programów to realizujących, a nie napisanie rozprawy doktorskiej n.t. możliwych wariacji.

Bardziej zaawansowani użytkownicy doskonale zdają sobie z tego sprawę, że zdjęcia na DVD-Video to już nie jpeg'i tylko m2v i co można z tym robić...

robus2000 09.03.2010 05:41

Cytat:

Napisany przez Reetou (Post 1085742)
Jak złoto? A na czym oglądasz?

Bo sprawdziłem w różnych przeglądarkach (opera, FF, Chrome, nawet IE) i:

- film Photo DVD Maker Professional dźwięk sobie leci, ale obraz stoi od 27 sek do 2:14

- dźwięk na Ulead DVD MovieFactory jest zrąbany po całości - za cichy...

witam

Ciekawe, jak to się stało, że takie problemy wystąpiły z obrazem (photoDVDmaker) i głosem (uleadDVDfactory)? Myślę, że autor każdą prezentację nagrał jednakowo, a tylko podczas konwersji przez youtube wystąpiły te 'babole'. Myślę podobnie jak Reetou, że pokazy te są adresowane dla początkujących amatorów. Chociaż muszę przyznać, że takich prezentacji jeszcze nie tworzyłem przez Ashampo Burning Studio i Nero, a przez PhotoDVDMaker też nie, bo go nie posiadam. Ulead DVD Movie Factory jest b.intuicyjny i tworzy się taką płytkę przyjemnie. Osobiście, aby skompilować takie DVD to prawie zawsze korzystam z programu PinnacleStudio, ale każdy ma swój ''TYP''. Domyślam się, że autor tworzył tę prezentację programem Camtasia, jeżeli innym, to proszę autora o info w tej sprawie. Ale ogólnie to fajne poradniki.
pozdrawiam

BD 09.03.2010 08:25

Cytat:

Napisany przez robus2000 (Post 1086336)
Ciekawe, jak to się stało, że takie problemy wystąpiły z obrazem (photoDVDmaker) i głosem (uleadDVDfactory)? Myślę, że autor każdą prezentację nagrał jednakowo, a tylko podczas konwersji przez youtube wystąpiły te 'babole'.

Dokładnie tak. Do redakcji dostarczyłem komplet filmów i tekst. Oni sami to pakowali na YT i publikowali w CMS. Redakcja ma jeszcze jeden filmik dla programu Ulead i pewnie go wymieni jak znajdzie czas.

Cytat:

Napisany przez robus2000 (Post 1086336)
Myślę podobnie jak Reetou, że pokazy te są adresowane dla początkujących amatorów.

Dokładnie tak. Redakcja prosiła o coś takiego i dostała to o co prosiła.

Cytat:

Napisany przez robus2000 (Post 1086336)
Domyślam się, że autor tworzył tę prezentację programem Camtasia, jeżeli innym, to proszę autora o info w tej sprawie. Ale ogólnie to fajne poradniki.
pozdrawiam

Używałem CamStudio. Ale przez chwilę bawiłem się ScreenToasterem i też wygląda bardzo ciekawie. Co do samej Camtasi to prędzej czy później sobie kupię.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.