Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Jaki papier do drukarki? (do codziennego użytku) (https://forum.cdrinfo.pl/f113/jaki-papier-drukarki-codziennego-uzytku-85882/)

andrzejj9 12.05.2010 14:06

Jaki papier do drukarki? (do codziennego użytku)
 
No właśnie, do tej pory miałem swój jeden ulubiony, ale że ostatnio miałem problem z kupnem to zacząłem się rozglądać za zastępstwem. Już co prawda kupić mogę, ale dalej się zastanawiam, czy może nie spróbować innego. A z drugiej strony testować w ciemno mi się nie chce.

Więc takie ogólne pytanie - czego używacie i dlaczego? :)

Interesuje mnie zwłaszcza do drukarek atramentowych i takiego codziennego, 'mieszanego' użytku (głównie tekst, ale uzupełniany grafiką - strony internetowe, raporty itp.).


Ja używałem do tej pory POLJET 80g, kupowałem w Makro lub Sellgrosie, bo były tam zdecydowanie tańsze niż w sklepach. Teraz jednak widzę, że można dostać jeszcze taniej:
http://www.allegro.pl/show_item.php?...2+wys%C5%82any.

Powód do głównie przyzwyczajenie, ale też dość dobra jakość i jasność, co mi się zawsze podobało.

mgit 12.05.2010 15:19

Ja używam na przemian HP Copy 80g/m2 lub Uni copy wydruki na drukarce Samsung ML 210 PR nie można nic zarzucić, grafika też ładnie wychodzi oczywiście tylko czerń

Matefusz 12.05.2010 15:47

Ja do codziennego użytku używam co popadnie. W chwili obecnej coś z tesco za 10pln (ryza)

PS. Fajny temat, niby banalny ale warto podzielić się doświadczeniami.

ed hunter 12.05.2010 16:07

Używałem jakiś czas temu papieru IBM All Day, niby zwykły, ale jednak odbiegał trochę na plus jakością od tych papierów co się kupuje byle taniej. Kosztował w miejscowym sklepiku 12 złotych.

andrzejj9 12.05.2010 16:25

Cytat:

Napisany przez mgit (Post 1097220)
Ja używam na przemian HP Copy 80g/m2 lub Uni copy wydruki na drukarce Samsung ML 210 PR nie można nic zarzucić, grafika też ładnie wychodzi oczywiście tylko czerń

Co masz na myśli pisząc, że tylko czerń dobrze wychodzi? (w grafice)

jesi 12.05.2010 16:52

Pewnie chodzi o to, że drukarka jest mono :spoko:

mgit 12.05.2010 16:59

Na myśli miałem to, że drukarka moja nie jest kolorowa tylko monochromatyczna (laserowa), i czerń wychodzi ładnie, a koloru nie testowałem jak się sprawuje na takim papierze

andrzejj9 12.05.2010 17:11

Ok, nie kojarzyłem tego modelu, stąd to pytanie.

pali 13.05.2010 01:47

W Makro masz papier ARO.

Mam tu akurat otwartego Poljeta i ARO.
ARO jest mniej śliski, zdaje się żółciejszy, taki "naturalny".
Made in Germany, GOLDHAND.

Mi pasuje, ale wagi do papieru nie przywiązuję :)

melag 13.05.2010 13:20

Do "codziennego" drukowania używam PolSpeed-a 80g.
Jeśli mam wydrukować ważny dokument, prezentację itp., drukuję na PolLux-ie.

:)

Stef 13.05.2010 22:43

Pytanie do uzytkownikow napelniajacych swoje drukarki strzykawkami i innymi tego typu wynalazkami....
Macie tez tak, ze wasze drukarki tym lepiej drukuja, im gorszy papier im zaaplikujecie?

U mnie w biurze drukowane bylo zawsze na papierze Berga, zielonym , pozniej na Polspeedzie i im gorszy papier, tym jakosc lepsza;)

pali 14.05.2010 11:45

Stef,
kiedyś, przy którejś drukarce, miałem podobne spostrzeżenia.

Może to jest związane z tym, że papiery droższe są, nazwijmy to "glazurowane", śliskie, błyszczące - a co za tym idzie, mają mniejszą wsiąkliwość.

andrzejj9 14.05.2010 15:26

Czyli co, jakość wydruku na Polspeedzie może być lepsza niż na PolJet?

nimal 14.05.2010 15:57

zawsze mozesz w drukarce ustawic dodatkowy czas schniecia (czyli bedzie drukowac wolniej)
teoretycznie przy sliskich papierach mozna tez sprobowac obnizyc w sterowniku ilosc podawanego tuszu
a najlatwiej miec to w powazaniu i drukowac na tanim papierze
a przy druku foto ustawiac koniecznie w sterowniku druk na papierze foto - wojniej drukuje, wolniej przesuwa

ja tam drukuje wszystko, z wyjatkiem zdjec, na tym, co akurat mam pod reka - przewaznie pollux, ale rozne mi sie ryzy przewijaja przez rece - poki jest bialy to reszta mnie malo ;)

andrzejj9 14.05.2010 17:20

Sterowniki do HP nie mają takich funkcji (poza drukiem na papierze fotograficznym, ale to tu pomijam). Ale też nie miałem nigdy problemu z rozmazywaniem wydruków, więc pytam z ciekawości.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.