Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Propozycje, sugestie, błędy forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/)
-   -   Tapatalk (https://forum.cdrinfo.pl/f10/tapatalk-86304/)

woitas 20.07.2010 14:39

Tapatalk
 
tapatalk - program pozwalający w wygodny sposób korzystać z for internetowych na telefonie z androidem.
czy nasz forum będzie oferowało obsługę tego programu?

woitas 15.01.2011 11:33

widzę całkowity brak zainteresowania tematem... :sciana:

andy 15.01.2011 11:40

Z tego co widzę Taptalk posiada plugin pod vB. Wystarczy, że Bartez go wrzuci i powinno wszystko śmigać ;)

M@X 15.01.2011 13:06

Przydaloby sie, bo apka jest rewelacyjna w kwestii przegladania for pod 3G (oszczednosc transferu).

woitas 25.01.2011 16:27

http://www.tapatalk.com/
często jestem poza domem i fajnie byłoby móc posiedzieć na forum, używając tego programu.
http://images38.fotosik.pl/554/cb8c219a6a4b635bm.png

Bartez 01.02.2011 19:46

Tapatalk dodany. Zapraszam do testów użytkowników Iphone'ów i telefonów z Androidem :) Aplikacja jest niestety płatna i kosztuje ok 9 zł.

mgit 02.02.2011 19:49

9 zł to nie majątek, a program naprawdę wart swej ceny :)

szczuru 03.02.2011 00:23

Może ktoś wrzucić realnego screena cdrinfo z tego programu? Bo nie wiem czy inwestować :]

woitas 06.02.2011 14:45

Cytat:

Napisany przez szczuru (Post 1143061)
Może ktoś wrzucić realnego screena cdrinfo z tego programu? Bo nie wiem czy inwestować :]

mówisz i masz. dzięki za wysłuchanie moich błagań :D

http://img153.imageshack.us/img153/8342/schowekr.png

M@X 06.02.2011 14:47

Dziala pieknie na Tapatalk :-)!

http://184.72.239.143/mu/5ef693ee-b55c-1173.jpg

woitas 06.02.2011 14:57

hmm... na jabłuszku wygląda lepiej niż na andku...

M@X 06.02.2011 15:02

To juz pretensje do tworcow apki :-). W sumie dziwi mnie, ze nie jest to ujednolicone, ale to pewnie zalezy juz od API Apple i Google.


Wiadomo***347;***263; wys***322;ana z ***63743; iPhone przy u***380;yciu Tapatalk

pali 06.02.2011 16:19

A można po profilach łazić?
Jeśli tak, to poproszę screena multimedialnego profilu usera rycho.

M@X 06.02.2011 17:45

Klient nasz Pan ;-)

http://184.72.239.143/mu/5ef693ee-df18-4e3c.jpg

http://184.72.239.143/mu/5ef693ee-df27-5a71.jpg


Wiadomo***347;***263; wys***322;ana z ***63743; iPhone przy u***380;yciu Tapatalk

Gadzina18 07.02.2011 00:01

W ko***324;cu! Wszystkie fora powinny mie***263; ten plugin:-) tak wiec dzi***281;kuje szanowny Adminie za dodanie tej funkcjonalno***347;ci do cdrinfo.pl - dzi***281;ki temu b***281;d***281; mia***322; co robi***263; w korku w drodze do i z pracy -:)

pali 07.02.2011 10:22

M@X, chodziło mi o zakładkę "Wiadomości od gości", czy jest w pełni funkcjonalna na tym Tapatoku.

M@X 07.02.2011 13:16

Sprawdzilem. Niestety nie ma takiej opcji. Pewnie z racji ilosci danych (glownie obrazkow) jaka ludzie zawalaja profile. A w koncu Tapatalk powstal by odchudzic ilosc pobieranych przez 3G danych...


Wiadomo***347;***263; wys***322;ana z ***63743; iPhone przy u***380;yciu Tapatalk

Patrix 07.02.2011 13:32

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1143971)
Wiadomość wysłana z ***63743; iPhone przy użyciu Tapatalk

No i niepotrzebny spam dopisuje... :]

Berion 07.02.2011 13:48

Albo ktoś w opcjach nie odznaczył... ;P

Gadzina18 07.02.2011 15:27

Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1143976)
No i niepotrzebny spam dopisuje... :]

M@X chyba z premedytacją dodaje ten podpis. Oryginalny z programu nie ma tego jabłuszka.. wiem bo sam używam ;) A właśnie, podpis domyślnie jest wyłączony, po instalacji programu jak ktoś chce, to musi go włączyć:P

pali 07.02.2011 18:27

M@X, po raz pierwszy dołączę do chóru krytykantów, którzy twierdzą że całym ciałem i duszą bronisz wszelkich posunięć Apple i jego przybocznych :)

Czy Ty twierdzisz, że ci od tapatoka wiedzą co my zamieszczamy w profilu Rycha??
Chciałeś powiedzieć, że usera Rycho jest za dużo? Że ma się zmniejszyć?

Trybunał Szuflandii zajmie się waćpanem.

M@X 07.02.2011 20:50

Nie pije do nikogo. Zmierzam do tego, ze Tapatalk powstal by ograniczyc ilosc przesylanych przez fora danych jednoczesnie pozwalajac na zapoznanie sie z trescia. I to mi chodzi ;-)!

pali 07.02.2011 21:08

Znaczy, że w Rychu profilu nie ma treści?

Tam rodzi się nowa filozofia, która kiedyś będzie wydrukowana i oprawiona w skórę, a Ty przez swoje wynalazki nie będziesz mógł opowiedzieć wnuczkom, że byłeś przy jej narodzinach.

andy 07.02.2011 21:19

Cytat:

Nie pije do nikogo. Zmierzam do tego, ze Tapatalk powstal by ograniczyc ilosc przesylanych przez fora danych jednoczesnie pozwalajac na zapoznanie sie z trescia.
Wcale nie. Ten program po prostu dostosowuje forum do urządzenia tak aby nie przewijać strony w tą i tamtą. Cóż szkoda, że przy okazji ograniczyli pewne rzeczy...

pali 07.02.2011 21:25

andy,
a ten Tapatalk nie działa przez jakieś proxy, aby skalować obrazki (tak jak Opera)?

Jeśli tak, to może blokuje też cookies, content z innej domeny (adocean, gemius itp)?

Pytam, bo nie mam obsługiwanego tel. i sam nie sprawdzę.

andy 07.02.2011 21:41

Cytat:

andy,
a ten Tapatalk nie działa przez jakieś proxy, aby skalować obrazki (tak jak Opera)?

Jeśli tak, to może blokuje też cookies, content z innej domeny (adocean, gemius itp)?

Pytam, bo nie mam obsługiwanego tel. i sam nie sprawdzę.
Gdyby działało jako proxy to po co by był plugin pod vB?
Bartez pewnie będzie wiedział jak dokładnie to ustrojstwo działa ;)

IMHO takie coś powinno być realizowane przez sam skrypt. Kiedy vB wykryje jako user agenta urządzenie mobilne to powinno serwować mu wersję mobilną tzn. odpowiednio dostosowany CSS.

Bartez 07.02.2011 23:39

Tak gwoli ścisłości, nie wiem jak na Iphonie, ale na Androidzie podpis domyślnie jest włączony i trzeba go wyłączyć, jak ktoś nie chce mieć :)

@andy
Jest mobilna skórka do vB, ale ogólnie mówiąc jest kiepska i dlatego jej nie dodawałem.

Gadzina18 08.02.2011 02:50

Na iPhone jest domy***347;lnie wy***322;***261;czony:>


Sent from my iPhone using Tapatalk

pali 08.02.2011 09:35

andy,
racja, ale z punktu widzenia webmastera to masakra tworzyć dodatkowe CSS.
Wolę takie strony jak http://debian.org, które poprzez dobrą strukturę wyświetlają się wszędzie znakomicie bez żadnych ficzerów.

//edit
zerknąłem na debian.org i widzę, że właśnie zmienili layout :) dodali główne linki w horyzontalnym bloku, na podstronach też taki modny układ (szerokie ekrany)
ale nie ma żadnych paskudnych script, cookies, żadnych hacków i wygląda świetnie!
tak się powinno robić witryny

Patrix 08.02.2011 11:32

pali, AJAX to już script i wg Ciebie jest paskudny ? Przecież dzięki niemu strona jest interaktywna - wg mnie zaleta.

pali 08.02.2011 12:31

Patrix,
w drugiej połowie lat 90, gdy wszystko w PL zaczęło się, to na co drugiej polskiej stronie były jakieś ficzery w JS.
Potem (jakoś tak 1998-2004) przyszedł trend aby nie używać JS: z powodów estetycznych, logicznych, no i security - wiadomo, kod wykonywany na maszynie klienta. Z estetyką chodziło o to, że strony z JS to zazwyczaj były te z obrotowym gifem @ :) Oczywiście JS nie wpływa na design, no ale jakoś tak składało się...
Był taki moment, że strona z JS była właściwie nieakceptowana, o ile ten JS nie był do czegoś naprawdę niezbędny.
Nawet gdzieś koło 1998 nauczyłem się JS (odnośnik do kursu JS z kursu HTML Pawła Wimmera :) ), ale nigdzie go nie stosowałem, aby nie wyjść na palanta ;)

No a później przyszedł google i z zapomnianej, odrzuconej technologii zrobił COŚ :)

Ale ja wychowałem się na czym innym i z utęsknieniem czekam, aż ten boom skończy się. Nie lubię JS, jest nieprzewidywalny, wykonywanie kodu na maszynie klienta to dalej proszenie się o kłopoty.
Ty jesteś parę lat młodszy, to może nie masz uprzedzeń.

Gugiel jeszcze wprowadził na salony Pythona. Też go nauczyłem się z 10 lat temu i każdy wtedy pukał się w łeb, po co mi to potrzebne. Ale z Pythonem to akurat dobrze, Python jest OK :)
Chociaż ciągle nie ma dobrej implementacji wykonywania na serwerze htttp, trzeba się bawić.

Ruby (poznałem go miesiąc temu) to też renesans... To kolaż LISP, Perl, Python.


Gdybym robił witryny zawodowo, to pewnie musiałbym używać AJAX, a że tego nie robię, to nie używam :)

sobrus 08.02.2011 12:50

Jaka jest oszczędność Tapatalka w stosunku do mobilnych przeglądarek?
Używam UC Web Browser i on tak kompresuje, że praktycznie nie musze sie przejmować transferem przegladając to forum.

Patrix 08.02.2011 13:39

Cytat:

Napisany przez pali (Post 1144159)
Gdybym robił witryny zawodowo, to pewnie musiałbym używać AJAX, a że tego nie robię, to nie używam :)

Ale Ajaxowe podpowiedzi Googla przy wpisywaniu frazy w szukajkę na pewno Ci się podobają :>
W odpowiednich ilościach i pomysłowej funkcjonalności wszystko jest pożyteczne.

sobrus 08.02.2011 14:01

Ja tam lubie JS, kod po stronie klienta nie jest zły sam w sobie. Tak jak we flashu - Po co zamęczać swój serwer skoro klient może zrobić to równie dobrze.
I jeszcze często można oszczędzić transfery w sieci.

Jestem tego zdania że niektóre rzeczy powinny być robione po stronie serwera a inne po stronie klienta. Zależy jakie.
Pomijam kwestie bezpieczeństwa.

pali 10.02.2011 11:59

Patrix,
nie podobają :),
bo sam szybko piszę,
bo to blokuje mi zapamiętane moje wyszukiwania (autouzupełnianie browsera),
bo gugiel mną manipuluje w ten sposób :)
itd

GMail podoba mi się, a to ajaxowy kombajn
Ale gdybym miał sam to napisać....

Cytat:

W odpowiednich ilościach i pomysłowej funkcjonalności wszystko jest pożyteczne
Otóż to!

Skończmy offa :)

ynsiwy 23.04.2011 13:04

Tez się wam forum nie laduje w tapatalku? Mi pokazuje się "procesing" i nic

grzeniu 23.04.2011 13:57

Może Bartez wreszcie to zbanował. :szczerb:

M@X 23.04.2011 14:16

Mnie pokazuje ze wtyczki brak lub nieaktualna. Malo przez to na forum bywam teraz... Prosze o naprawienie i upgrade do najnowszej wersji wtyczki Tapatalk :-)!

rycho 23.04.2011 14:19

Wtyczki to ZŁO.
Przez wtyczki zepsuł mi się monitor.
I dysk też.
Wcześniej.

pali 23.04.2011 14:59

Spodobał mi się AJAX.

JavaScript (ECMAScript) to już nie to samo co 12 lat temu. Teraz jest dobry.
A sam AJAX też git. Nie do końca muszę wykonywać wsio na maszynie klienta, bo mogę sobie przekazać zadanie do php lub pythona na serwerze i pobrać wyniki. A struktury danych są bardzo dobrze opracowane. Fajne! Niewiele jeszcze potrafię, ale uczę się.

Patrix 23.04.2011 15:24

Cytat:

Napisany przez pali (Post 1158330)
Spodobał mi się AJAX.

Miło! ;-)

Ja tam przy JS posiłkuję się biblioteką jQuery, ciut mniej wydajnie ale mniej kodu trzeba napisać.

jesi 23.04.2011 18:21

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1158323)
Mnie pokazuje ze wtyczki brak lub nieaktualna. Malo przez to na forum bywam teraz... Prosze o naprawienie i upgrade do najnowszej wersji wtyczki Tapatalk :-)!

Berion wyłączył ze względu na stopkę, którą zostawiasz przy każdym poscie :P

Patrix 23.04.2011 18:42

Cytat:

Napisany przez jesi (Post 1158348)
Berion wyłączył ze względu na stopkę, którą zostawiasz przy każdym poscie :P

Bieron, DZIĘKUJEMY ! ;)

andy 23.04.2011 19:07

A na operce mini mi forum śmiga ;)

Berion 23.04.2011 21:06

Niech będzie na mnie. ;p

Ja Świadków Jabłkowy blokuję tak:
>> http://forum.cdrinfo.pl/f113/alterna...ml#post1156223

szczuru 28.04.2011 00:40

Włączcie tą wtyczkę :]

Bartez 09.05.2011 03:04

Tapatalk znowu działa

M@X 09.05.2011 09:16

Hurrraaa! :-D


Wiadomo***347;***263; wys***322;ana z ***63743; iPhone przy u***380;yciu Tapatalk

szczuru 09.05.2011 11:12

Dzięki :) :D

Patrix 09.05.2011 12:02

To w formie protestu, ponownie wstawiłem do podpisu.
Bartez ja Cie nie rozumiem... znowu te gówno do każdej wiadomości będą wlepiać SPECJALNIE.

M@X 09.05.2011 12:21

Bez Tapatalka korzystam z forum trzy razy rzadziej, bo w domu nie mam na to czasu. Dla mnie to mozliwosc udzielania sie - teraz np. pisze z autobusu.


Wiadomo***347;***263; wys***322;ana z ***63743; iPhone przy u***380;yciu Tapatalk

joujoujou 09.05.2011 12:32

Zaczęło się. :sciana:

Patrix 09.05.2011 13:42

M@X, nie obchodzi mnie jak często tu jesteś, nie musisz chwalipięto spamować tutaj tym wpisem, to się tyczy wszystkich.
Bartez, proponuję dodanie odpowiednich reguł do cenzora...

grzeniu 09.05.2011 13:53

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1160501)
Bez Tapatalka korzystam z forum trzy razy rzadziej, bo w domu nie mam na to czasu. Dla mnie to mozliwosc udzielania sie - teraz np. pisze z autobusu.


Wiadomość wysłana z ***63743; iPhone przy użyciu Tapatalk

Właśnie chodzi tylko o to, żebyście Ty i inni wyłączyli ten dopisek w swoich telefonach.
O nic więcej.

joujoujou 09.05.2011 13:54

Być może nie potrafi tego zrobić? :haha:

pali 09.05.2011 14:16

Ja też proponuję założyć podforum o nazwie "Kloaka" i przenieść tam towarzystwo z gówienkami, palcami w brudnej dupce itd

Weź się Patrix zastanów, skąd się wzięły te twoje skatologiczne zainteresowania. Podpowiem: od pewnego starego zaczadziałego durnia kryptohomosia, który z głupimi koleżkami ukuł hasełko "GW - Gówna nie czytam". Oszukali Cię. Nabrali. Durnia z Ciebie robią. Uciekaj jak najdalej od tych pajaców.

Co do podpisu M@Xa: nie ma żadnych ustaleń co do takich treści w podpisie usera i nie widzę takiej potrzeby, bo spełnia taki podpis funkcję informacyjną - dzięki podpisowi u M@Xa ktoś się dowie o Tapatoku i może go użyje. To jest konkretna informacji w powodzi innych bzdur w podpisach, w tym politycznych, które są zakazane ustaleniami, a wielu ma to w nosie, włącznie z napastującymi M@Xa.

Poza tym gdyby IPhone kosztował 199.99 zł w Tesco, to by większość krytykantów go miała i zachwalała; i tylko zazdrość przebija, że M@Xa stać na taki drogi smartfon i że zamiast grzebać bez sensu w telefonach i komputerach, po prostu ich używa do swoich celów, dzięki czemu wie o wiele więcej o sofcie użytkowym od niejednego tutaj specjalisty.

Patrix 09.05.2011 14:32

Cytat:

Napisany przez pali (Post 1160521)
Weź się Patrix zastanów, skąd się wzięły te twoje skatologiczne zainteresowania. Podpowiem: od pewnego starego zaczadziałego durnia kryptohomosia, który z głupimi koleżkami ukuł hasełko "GW - Gówna nie czytam". Oszukali Cię. Nabrali. Durnia z Ciebie robią. Uciekaj jak najdalej od tych pajaców.

Co moje ? Jakie zainteresowania ? Co mnie oszukali ?
Ja ni w ząb tych metafor nie rozumiem, do czego nawiązujesz.
Podpowiedzi ja nie lubię, sam myśleć potrafię.

A GW to ja nie czytam od lat...
Z resztą wielu takich... dlatego za śmieciowe wydania się zabrali, gazetka + książka, gazetka + płytka etc.
A z roku na rok i ponoć i tak spada, z resztą nie wiem nie interesuję się.

Cytat:

Napisany przez pali (Post 1160521)
Poza tym gdyby IPhone kosztował 199.99 zł w Tesco, to by większość krytykantów go miała i zachwalała; i tylko zazdrość przebija, że M@Xa stać na taki drogi smartfon i że zamiast grzebać bez sensu w telefonach i komputerach, po prostu ich używa do swoich celów, dzięki czemu wie o wiele więcej o sofcie użytkowym od niejednego tutaj specjalisty.

Czy większość, kto wie, nie wiadomo, może tak.
Ja bym nie kupił bo mi się soft nie podoba.

Ty myślisz, że ja zazdroszczę czy coś ? :haha:
Za niedługo będę sobie kupować coś za 1,5k i na pewno nie będzie to iPhone (choćby nówka 3GS).

Masz swoje zdanie, ok - każdy ma, ale bez kitu mi tu !
To jest zwykły spam, a nie informacja, informację to można do podpisu wlepić
- dla googla wychodzi na to samo i nie robi śmietnika w relacyjnej bazie danych...

Jakieś automatyczne śmiecie dodawane bezpośrednio do treści posta to nie jest dobry pomysł.

pali 09.05.2011 15:40

Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1160499)
(...) znowu te gówno do każdej wiadomości będą wlepiać (...)

Skatologia

To obojętne czy gadamy o GW czy o rowerze babci Janiny, bo ja mówię o estetyce twojej argumentacji. I tłumaczę skąd się to wzięło w dyskusji publicznej, bo może nie wiesz.
Autorzy tej głupoty też nie wiedzą, bo wcale tego nie wymyślili, tylko odświeżyli coś bardzo starego.

Że sam myślisz, to ja wiem, inaczej bym z Tobą nie dyskutował. Tobie coś warto mówić, a starym bałwanom już nic nie pomoże.

----------------------
Dostrzegłem teraz, że tekst o Tapatalk nie jest w podpisie, ale na końcu posta - fakt.
Ale gdyby był w podpisie, to dynamicznie zamieszczałby się pod każdym postem, czyli bez sensu.
Ja myślę, że M@X nie zamierza zaśmiecać forum i poszedłby na kompromis, np. zmniejszenie czcionki i wyrównanie do prawej. A wartość informacyjną ten tekst ma, nie dla google, tylko dla czytelnika forum.
Innym rozwiązaniem byłby jakiś automagiczny ficzer, który zamieniałby ten tekst na ikonkę Tapatalka widoczną na lewo od posta - ale akurat komuś się zechce to robić.

Patrix 09.05.2011 15:54

Cytat:

Napisany przez pali (Post 1160533)

Czepiasz się, nazwanie w przenośni takiej rzeczy tym bardziej wirtualnej,
skierowanej na rzecz, a nie na osobę nie jest niczym złym tylko podkreśla co o tym sądzę.
Dla mnie GW nie istnieje, bo tam takie kwiatki są, i proszę nie mów mi o GW. :)

Ja jestem rękami i nogami na /nie/ dla takich podpisów,
tapatalka niech sobie używają ludzie...

Tylko jak się ich prosi o wyłączenie podpisu, bo nikomu to niepotrzebne, a oni tego nie robią, to jak to się nazywa ?!

Reetou 09.05.2011 16:17

Ignorowanie? Zresztą trudno nazwać prośbą hasła typu 'wyłącz to gówno, kretynie.'

Pożartowałem sobie z tych podpisów i wystarczy. Jakie to ma w sumie znaczenie? Jak ktoś chce, niech ma.

Patrix 09.05.2011 16:29

Cytat:

Napisany przez Reetou (Post 1160540)
Zresztą trudno nazwać prośbą hasła typu 'wyłącz to gówno, kretynie.'

Zacznijmy od tego, że to nie jest cytat więc nie umieszczaj tego w ' '.
Druga sprawa to taka, że co miałem do napisania w tym temacie to już napisałem, więc tyle tu po mnie.

Berion 09.05.2011 16:52

Cytat:

Napisany przez grzeniu (Post 1160516)
Właśnie chodzi tylko o to, żebyście Ty i inni wyłączyli ten dopisek w swoich telefonach.
O nic więcej.

Bardzo dobrze powiedziane Grzeniu.


To czego używasz M@X to Twoja prywatna sprawa - nie katuj nas tym spamem i darmową reklamą Tapatalka. Ciesze się, że bardzo lubisz ten program, ale nas zwyczajnie nie interesuje że ty używasz.

Przez takie bzdurne podejście muszę marnować RAM na dodatkową wtyczkę do FF żeby to dziadostwo się nie pojawiało...

Nie jest to też żadna kwestia zazdrości czy czegoś podobnego. Co to za absurd? Równie irytujące są podpisy z reklamami czy posiadanym sprzętem.

ynsiwy 09.05.2011 16:58

Dok***322;adnie, to z jakiej aplikacji dana osoba korzysta do przegl***261;dania forum to jego sprawa i nie musi za ka***380;dym razem podawa***263; tego w podpisie, tym bardziej ***380;e nie ma problemu ***380;eby to wy***322;***261;czy***263; :)

pali 09.05.2011 17:38

Warto byłoby ustalić czy problemem jest, że M@X i pozostali:

1. Zamieszczają ten tekst w treści posta, zamiast w podpisie.
2. W ogóle go zamieszczają, gdziekolwiek.

Jeśli to pierwsze, kompromis łatwo osiągnąć.
Jeśli to drugie, chyba ciężej.


@Berion,
M@X raczej reklamuje jedną z funkcjonalności tego forum, a nie Tapatalka. Być może również droczy się ;)

@Patrix,
idź do kogoś na obiad

- Czy masz ochotę na sałatkę? - zapytają
- G... nie jadam - odpowiedz.

Tylko mi nie mów, że lubisz sałatki, bo zamorduję ;)

Berion 09.05.2011 17:58

Bramka nr.2

Nie ważne gdzie on jest, ważne że się wyświetla. Tak samo mnie irytuje Patrix'owa odmiana, ale wiem że zrobił to na przekór, prześmiewczo i zniknie jak i zniknie info z tapatalkiem.


Nie jestem przekonany czy jest to reklama funkcjonalności forum... czy samego Tapatalka i nie mowię tutaj o intencjach M@Xa tylko o tym jak to wygląda naprawdę. Każdy inteligentny człowiek po prostu samemu sprawdzi czy forum, które często odwiedza itd. ma zainstalowany ten diabelny plugin czy też go nie ma. *Każdy* użytkownik nie musi być bombardowany taką zbędną informacją.

Reetou 09.05.2011 18:11

Równie dobrze mógłbyś się przyczepić do większości podpisów, łącznie z moim. I o co chodzi? Jakoś nikt się do mnie nie czepia o bezsensowność bajtów pojawiających się w każdym moim poście, a jest ich ze 4 razy więcej...

No, a spróbujcie się przyczepić ||

Berion 09.05.2011 18:14

A czy Ty coś reklamujesz? Co najwyżej Operę, ale w mniej nachalny sposób bo raz, że po prawej stronie, a dwa ikonką.

Reetou 09.05.2011 18:20

A bijcie się o tych bajtów kilka... ||

Patrix 09.05.2011 19:40

Różnica jest zasadnicza,
podpis zawsze możesz zmienić i zmieni się przy każdym poście
- jak będzie to zamieszczać w treści, to będzie to na sztywno w każdym poście a tego już nie usunie...

@pali, moje tłumaczenie się dlaczego użyłem tego słowa nie ma większego sensu, stało się i już.
Sałatki lubię ||

@Berion, tak to taki mój osobisty bunt :).

Reetou 09.05.2011 20:01

Ale...

Przecież....

Miało być tyle tu po Tobie...

:P

andy 09.05.2011 20:26

Co do tych durnych podpisów to mnie one tez irytują ale rozumiem, ze każdy może w granicach prawa i regulaminu wstawiać do postów co chce.
Tacy użytkownicy(to się tyczy nie tylko M@Xa) pokazują jakimi osobami są. Jeżeli szpan zajmuje w ich życiu tak duże miejsce to niech sobie poszpanują.

sobrus 10.05.2011 19:18

Generalnie mi to nie przeszkadza. iPhone już tak ma, że wszędzie sie reklamuje. Np na facebooku też jest "via iPhone". Taki urok ajfonów i już.

(wiadomość wysłana z OpenSuSE Tumbleweed x64 przez Chromium 13 blablabla :D)

pali 10.05.2011 19:55

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1160564)
Bramka nr.2

Nie ważne gdzie on jest, ważne że się wyświetla.

No to masakra.

Ale tak przy okazji: jako moderator mógłbyś zająć się egzekwowaniem ustaleń co do podpisów, spisanych przez andrzejj9.
Od razu mówię: zgłaszałem, a jakże. Zero reakcji.

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1160564)
Nie jestem przekonany czy jest to reklama funkcjonalności forum... czy samego Tapatalka i nie mowię tutaj o intencjach M@Xa tylko o tym jak to wygląda naprawdę.

To znaczy co, że jednak wygląda to na reklamę Tapatalka?
Podejrzewasz o coś M@Xa, to powiedz wprost.

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1160564)
Każdy inteligentny człowiek po prostu samemu sprawdzi czy forum, które często odwiedza itd. ma zainstalowany ten diabelny plugin czy też go nie ma.

O ile wie, że taki plugin istnieje, to sprawdzi.
Wiedziałeś, że taki plugin istnieje czy dowiedziałeś się z cdrinfo?
Jeśli nie wiedziałeś, to nie jesteś inteligentny?

Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1160589)
Różnica jest zasadnicza,
podpis zawsze możesz zmienić i zmieni się przy każdym poście
- jak będzie to zamieszczać w treści, to będzie to na sztywno w każdym poście a tego już nie usunie...

No tak.
Jeśli ten tekst, odpowiednio przeredagowany, będzie w podpisie - będziesz zadowolony?

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1160604)
Co do tych durnych podpisów to mnie one tez irytują ale rozumiem, ze każdy może w granicach prawa i regulaminu wstawiać do postów co chce.

Ma@X teoretycznie łamie zasady.

Jedną ze znanych zasad netykiety jest ustalenie o nie generowaniu treści automatycznej tam, gdzie inni spodziewają się treści odręcznej, unikalnej. To właśnie ogólna definicja spamu i tutaj toczy się dyskusja czy ten komunikat jest spamem.

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1160604)
Tacy użytkownicy(to się tyczy nie tylko M@Xa) pokazują jakimi osobami są. Jeżeli szpan zajmuje w ich życiu tak duże miejsce to niech sobie poszpanują.

Tak, szpanuje M@X programem za 9 zł.

No chyba, że chodzi o ... iPhone? :P To jak, o co chodzi, o podpis, o katafalka, o genialny telefon o nazwie iPhone czy może o jeden z siedmiu grzechów głównych?

Ale sobie pocytowałem. Czego to człowiek nie zrobi, aby nic nie robić.

Berion 10.05.2011 20:20

Cytat:

Napisany przez pali (Post 1160775)
Ale tak przy okazji: jako moderator mógłbyś zająć się egzekwowaniem ustaleń co do podpisów, spisanych przez andrzejj9.
Od razu mówię: zgłaszałem, a jakże. Zero reakcji.

Komu zgłaszałeś? Bo to jest wbrew pozorom też dość istotne.

Ja nie mam żadnych zastrzeżeń co do grafik z podpisów ponieważ żadnych nie widzę (blokuję imageshacki, last.fmy, userbary, acziwmenty i resztę tego dziadostwa). Jeśli ktoś widzi, że jakiś delikwent łamie regulamin zawsze może uprzejmie donieść. :D

Cytat:

To znaczy co, że jednak wygląda to na reklamę Tapatalka?
Podejrzewasz o coś M@Xa, to powiedz wprost.
Nie zrozumiałeś mnie. M@X tego nie wyłączył ponieważ, jak mi się wydaje, uważa to za fajne. Natomiast twórcy Tapatalka zaimplementowali tę opcję z premedytacją bo wiedzą, że większość ludzi tego nie wyłączy, a co za tym idzie jest to idealny sposób na reklamę.

Cytat:

O ile wie, że taki plugin istnieje, to sprawdzi.
Wiedziałeś, że taki plugin istnieje czy dowiedziałeś się z cdrinfo?
Jeśli nie wiedziałeś, to nie jesteś inteligentny?
Nie używam smartfonów więc jest mi to zbyteczne. Gdybym używał i potrzebował przeglądać np. fora to na pewno bym poszukał informacji na temat stosownych aplikacji. Bardzo prawdopodobne, że przy okazji trafiłbym i na informację o wtyczce do np. vbul.

Każdy inteligentny człowiek szuka sobie potrzebnych informacji sam. Ja nie chcę być bombardowany reklamami. Już wystarczająco w****ia mnie, że nie da się niczego obejrzeć w telewizji przez to bezczelnie wdzierające się w moje uszy gówno z ekranu. Reklamy są już dosłownie wszędzie! I nie chcę ich na forum. Mam nadzieję, że znajdzie się więcej osób które podziela moje zdanie i przeforsujemy stosowny zapis w regulaminie. :D

Cytat:

Jeśli ten tekst, odpowiednio przeredagowany, będzie w podpisie - będziesz zadowolony?
Precz z reklamami. ;)

Cytat:

Jedną ze znanych zasad netykiety jest ustalenie o nie generowaniu treści automatycznej tam, gdzie inni spodziewają się treści odręcznej, unikalnej. To właśnie ogólna definicja spamu i tutaj toczy się dyskusja czy ten komunikat jest spamem.
Ja myślę, że to nawet nie podlega dyskusji i jest czymś nader oczywistym.

Cytat:

To jak, o co chodzi, o podpis, o katafalka, o genialny telefon o nazwie iPhone czy może o jeden z siedmiu grzechów głównych?

Ale sobie pocytowałem. Czego to człowiek nie zrobi, aby nic nie robić.
Chodzi o bezmyślną reklamę w każdym poście. Przeżyłbym jeszcze gdyby było to wklejane jedynie do podpisu, a nie w każdy post (skoro tak kocha tego Tapatalka to nie mam serca mu tego zabraniać (oczywiście gdybym mógł)).

pali 10.05.2011 20:43

Zgłaszałem do tej waszej skrzynki "Łubudubu niech nam żyje prezes klubu", czyli tym kapo-guzikiem, bo mnie Reetou zmolestował, abym nie zgłaszał osobiście! ;)
To się mnie teraz nie pytaj komu zgłaszałem! Mówiłem, że to źle działa, tj. jest źle zaprojektowane (powinien być ticket-system).

Cholerne warszawiaki, jeden z drugim :help:

Co Ci się do brody przylepiło?

Reetou 10.05.2011 20:53

Ilość załączników: 1
Załącznik 57395

Cytat:

Napisany przez pali (Post 1160789)
Cholerne warszawiaki, jeden z drugim :help:

Się odezwał trzeci... Jak mu bilecik nie wyskoczy, to nie wie czy zgłosił, czy nie :P A nie zgłosił, bo nie ma :nie:

Berion 10.05.2011 20:58

To mnie przylepili, a nie ja sobie. A nie do twarzy mi z tym?
Nie ma bo bym na maila dostał. Potwierdzam po Reetou.

:p

ed hunter 10.05.2011 21:05

Tapataglut siem wioł i warsiawiakom pszylepił.

pali 10.05.2011 21:07

Zgłosił, zgłosił.
Zgłosił posta Banana i podpisa Edziula, jeden po drugim.
Posta Banana o hitlerach wyleciała w Miotłe, a podpis politykierski Edulu nie wyleciał.
To było 29 lub 30 kwietnia.

Ale spoko, nie pienię się :)

/edit
o, 15 minutek posta pisałem bo se też paliłem i w międzyczasie inkryminowany podPiS pojawił się, o tam na dole, 5 cm niżej (lub wyżej, zależy jak kto ma), u tego łobuza spod Warszawy ;)

Berion 10.05.2011 21:11

Nic takiego nie widziałem.

andy 10.05.2011 21:17

Cytat:

Tak, szpanuje M@X programem za 9 zł.

No chyba, że chodzi o ... iPhone? :P To jak, o co chodzi, o podpis, o katafalka, o genialny telefon o nazwie iPhone czy może o jeden z siedmiu grzechów głównych?

Ale sobie pocytowałem. Czego to człowiek nie zrobi, aby nic nie robić.
Nie o program chodzi ale o pokazanie, że on korzysta mobilnie z forum przy pomocy srajfona...Nie wiem jak dla innych ale dla mnie to żałosne..

P.S. Jeżeli moja cierpliwość się skończy to sobie wytnę ten wpis przez odpowiednie rozszerzenie do liska ;-)

Reetou 10.05.2011 21:17

Tapatalk

PS Ale ten podpis wyżej nie narusza przecież? Kłamie, ale nie narusza...

ed hunter 10.05.2011 21:19

Widzę czasem martwych ludzi.

pali 10.05.2011 21:20

W mordę, fragment posta Berionu wbiłem do ~30 aukcji na Allegro, via API. Te cytowanie ||

To ja Berionu teraz Tobie oficjalnie kapuję, że wielu giejów ma politykierskie podpisy o kaczce jednej czy drugiej i są to łobuzy, którym dupę trzeba wychłostać.

I dobranoc, bo idę pobiegać, tj. pomaszerować. Z psem. Bez Banana. Z Bananem nie pójdę, bo przeze mnie ma przykrości. Dostaliśmy mandat za "usiłowanie spożycia alkoholu w miejscu publicznem", ale to głównie przez to, że ja jestem stary i nie rozumiem nowych czasów, jak orzekł Banana i Strażnicy Praworządności Miejskiej. Nie wiedziałem, że już nie wolno mówić prawdy :(

pali 10.05.2011 21:26

Cytat:

Napisany przez Reetou (Post 1160811)

PS Ale ten podpis wyżej nie narusza przecież? Kłamie, ale nie narusza...

Nie powiedziałbym, że "kłamie", w ogóle nie oceniam, nie obchodzi mnie.

Jest to swobodne nawiązanie do retoryki wojenki PiS-PO i reszta celebrities. No nie bądźmy naiwni. Jeśli naprawdę nie kojarzysz, mogło Ci umknąć, to wrzuć w google.

Edu, tylko proszę nie skacz na mnie. Biorę twój podpis za przykład, ale mówię: nie tylko Ty masz politykierski podpis. Nie chodzi o Ciebie, ani o nasz konflikt(?), tylko o zasady, mądre zasady, dzięki którym być może będzie mniej flame.

ed hunter 10.05.2011 21:37


demek 15.05.2011 12:40

dla windows phone 7
http://www.board-express.com/

dla starszych windows mobile
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=807820

M@X 15.05.2011 16:41

No to wreszcie na wszystkich platformach. Ergo, bedzie latwiej przegladac forum na WP/WM.

andy 15.05.2011 17:23

Jak dla mnie budowanie takich aplikacji do przeglądania stron www jest złe. Niedługo takich aplikacji powstanie pierdyriald i każda strona będzie obsługiwała co innego.

Moim zdaniem strony powinny być dostosowane do przeglądania na urządzeniach mobilnych.(świetnym przykładem jest Allegro czy Facebook).

demek 15.05.2011 17:32

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1161500)
No to wreszcie na wszystkich platformach. Ergo, bedzie latwiej przegladac forum na WP/WM.

appki do forow na windows mobile byly juz dawno, wrocily tylko do lask.

@andy
ja sie z toba w zasadzie zgadzam, wylaczam dla konkretnej strony obrazki, flasha itd i przegladam czysty tekst a reszty nawet nie pobiera

ale kto co woli :)

andy 15.05.2011 17:50

To już nie tyle chodzi o wyłączenie flasha czy obrazków ale o dostosowanie rozmiaru strony. Obecnie bez wymuszenia trybu mobilnego w Operze Mini przeglądanie np. tego forum jest uciążliwe (nie mam smartfona a zwykły telefon dotykowy więc przesuwanie nie jest płynne).

Co prawda Operka odwala kawał roboty przy dostosowywaniu stronki to jednak nie jest to idealne. Fajnie by było gdyby jednak @Bartez leniuch ;p znalazł troszeczkę czasu i dodał nawet najbrzydszy styl mobilny dla cdr.

M@X 15.05.2011 17:51

Ja sie nie zgadzam - Allegro i Facebook maja zoptymalizowane strony do iPhone, ale i tak wygodniej je przegladac przy pomocy dedykowanych apek. Ale to tylko moje subiektywne zdanie...

demek 17.05.2011 20:50

chyba mi sie udalo uporacac z moim fonem wiec postawilem rr



szybciej niz w opezrze z obrazkami i wygodniej sie przeglada

Sent using RapidRead!

woitas 08.08.2012 05:24

Nie wiem, czy to b***322;***261;d w programie, starej wersji wtyczki, czy forum ale pisz***261;c ''***258;***322;'' (u z kresk***261;) wyskakuj***261; w miejscu tej litery krzaczki.

Ps. w***322;a***347;nie tak, jak powy***380;ej.

Wys***322;ane z mojego MT11i

joujoujou 08.08.2012 13:32

Ilość załączników: 1
W polskim języku nie ma u z kreską. :nieee:

Załącznik 60049
Cytat:

Napisany przez woitas (Post 1217985)
[...]

Ps. właśnie tak, jak powyżej.

Co jak powyżej? :>
Cytat:

Napisany przez woitas (Post 1217985)
Wysłane z mojego MT11i

Wywal ten złom, kup srajfona - tam w ogóle nie ma polskich znaków, więc nie będziesz widzieć żadnych krzaczków. :mruga:

pali 08.08.2012 21:07

ó, czyli u kreskowane

mi się tak czasem robi po edycji postu

EAC 10.08.2012 11:04

Poprawcie to wyświetlanie znaków przy pisaniu z Tapatalka. Piszę ó to mam jakieś krzaki.

andy 10.08.2012 16:11

@EAC bez urazy ale Ty to się raczej mało udzielasz na forum... ||

EAC 10.08.2012 17:16

Bo mam inne zaj***281;cia a nie jak tu niektĂłrzy ca***322;e ***380;ycie tu chyba sp***281;dzaj***261;. Pisz***281; jak co***347; potrzebuj***281; i mam z czym***347; problem. A to powinno dzia***322;a***263;. Na innych forach nie ma problemĂłw.

andy 10.08.2012 19:00

@EAC jest styl mobilny. Co prawda nie jest zbyt urodziwy ale wszystko działa pięknie.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.