Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Propozycje, sugestie, błędy forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/)
-   -   Co zrobić z tematem POLITYKA? (https://forum.cdrinfo.pl/f10/co-zrobic-tematem-polityka-86470/)

Bartez 12.08.2010 20:30

Co zrobić z tematem POLITYKA?
 
Od jakiegoś czasu temat POLITYKA na naszym forum stał się delikatnie mówiąc mało merytoryczny. Niestety z moich obserwacji mogę powiedzieć, że jako Polacy nie potrafimy rozmawiać o polityce, co widać wyraźnie po poziomie debaty publicznej w całym internecie i niestety także na naszym forum.

W związku z tym proponuję sondę, która rozstrzygnie losy tego tematu.

Pytanie brzmi: Czy jesteś za zamknięciem tematu "POLITYKA" i całkowitym zakazem dyskusji na tematy polityczne na forum CDRinfo.pl? TAK/NIE

Link do tematu: http://forum.cdrinfo.pl/f5/polityka-75167/

Niech większość zadecyduje. Sonda będzie aktywna do końca przyszłego tygodnia, czyli do 22.08 włącznie.

Komentarze na ten temat również mile widziane, ale ostrzegam, że wszelkie wycieczki osobiste będą usuwane, a ich autorzy dostaną ostrzeżenie.

Banana Coctail 12.08.2010 20:40

Temat potrzebny:
1) kolorytu dodaje,
2) wymaga uzywania szarych komorek w stosowaniu roznych chwytow retorycznych,
3) poprawia humor.

Poziom jest przyzwoity.

Patrix 12.08.2010 20:41

Są tu ludzie:
- nie udzielający się
- spokojni merytoryczni
- nerwowi merytoryczni
- narwani merytoryczni
- narwani niemerytoryczni (byle kij w mrowicho) i tu się wtedy zaczyna chłosta ||

Zagłosowałem na NIE.
Mimo, że wszyscy w tym temacie rozmawiamy albo krzyczymy lub walimy się w mordy tudzież zabijamy nie widzę (przynajmniej ja) jakiegoś zbędnego smrodu w innych tematach, w moim wypadku wszelkie 'ale' do innych pozostaje w tym jednym temacie.

Mimo, że temat powoduje spięcia i zgrzyty a moderacja ma więcej roboty tudzież sporadycznie warny latają mi temat nie przeszkadza.

Prezesik 12.08.2010 20:42

Ja osobiście, to nie widzę sensu zakazu politykowania, bo tego się nie uniknie.
Zawsze będą jakieś żarty polityczne, które ktoś może źle odebrać itd.
Jest temat jeden i tam się można kłócić.
Osobiście nie zauważyłem, żeby w innych tematach (tych niepolitycznych) ktoś kogoś źle traktował za poglądy.
Nie widziałem by ktoś w dziale technicznym napisał: "tego nie słuchaj, bo on uważa, że ten a ten polityk jest cacy, a ten bee".

Tu sobie pozwolę jednak na osobistą wycieczkę, mam nadzieję że mnie nie zjesz ;)
No weźmy na przykład, jak ja z Edem wymieniamy zdania w polityce, często złośliwe, a jednocześnie w temacie Imprezka pijemy spokojnie i przykładnie piwko. :)

Wszystko jest jest kwestią umiarkowania.
A jak ktoś nie chce, to nie musi zaglądać do tematu Polityka.
Ja osobiście przez długi czas tak robiłem. Ostatnio zacząłem bo byłem ciekaw opinii na temat krzyża.

Zresztą mi to jest zupełnie obojętne czy temat będzie czy nie, choć uważam, że jak już się kłócić (bo o polityce trudno rozmawiać bez emocji i uprzedzeń - i to z każdej strony), to w jednym temacie.

ynsiwy 12.08.2010 20:53

Jestem trochę na tak, bo jak ostatnio przeglądałem temat polityki, to nie spodobało mi się kilka postów, które nie były miłe, i dosłownie skojarzyło mi się to z naszą polityką, czyli typową kłótnią.
Wiadomo, zdania są różne, ale nie musimy się do nikogo upodabniać

czary2mary 12.08.2010 20:53

Spokojnie można zamknąć i tak nic nie zmienimy na lepsze tu gryzmoląc;)

Kris 12.08.2010 20:59

Nie zamykać.

Uważam natomiast, że potrzebna jest porządna moderacja, która ukróci chamstwo niektórych użytkowników.
Merytoryczna dyskusja na poziomie - tak, obrażanie dyskutantów - nie.

Banana Coctail 12.08.2010 21:00

@Kris jest jeden problem-jak zdefiniowac obrazanie w kwestiach politycznych?

Reetou 12.08.2010 21:00

Zamknąć, usunąć, schować głęboko, niech nie zostanie ślad po tych gwiazdkach w postach... ||

andy 12.08.2010 21:09

Cytat:

Mimo, że wszyscy w tym temacie rozmawiamy albo krzyczymy lub walimy się w mordy tudzież zabijamy
Krzyczą tylko nieliczni. Dla mnie niektóre osoby zbyt ostro wypowiadają się w tym temacie. Opluwanie, obrażanie - tak wygląda rzeczowa dyskusja?

Ten temat już dawno powinien zostać zamknięty bo poziom dyskusji sięgnął dna. Niektóre osoby nie potrafią spokojnie rozmawiać tylko obrażają, opluwają i wyzywają jeśli ktoś ma inne poglądy.
Nie lubię fanatyków w żadnej postaci.

Tak jak wspomniał Bartez Polacy nie potrafią rozmawiać o polityce i dopóki się nie nauczą temat powinien zostać zamknięty bo szkodzi całemu forum.

Banana Coctail 12.08.2010 21:19

@andy zeby sie nauczyc poprawnego zachowania przy stole, trzeba tego probowac; inaczej nie jest z kultura wypowiedzi i sposobie dyskusji na tematy polityczne.

Mozeby zrobic publiczna liste awanturnikow z konkretnymi wytycznymi co mogliby zmienic?
[+] poprawka skladni

AleX69 12.08.2010 21:21

glosowalem na tak ... aby pokazac ze forum tez jest podzielone :D

ynsiwy 12.08.2010 21:23

Cytat:

Napisany przez Banana Coctail (Post 1112209)
Mozeby zrobic publiczna liste awanturnikow z konkretnymi wytycznymi co mogliby zmienic?

to tak jak byśmy utworzyli jakąś "speckomisję" :ysz: , mineralka z zielonej butelki itd

Jeżeli temat ma istnieć, musi być dokładniej moderowany, ewentualnie można wprowadzić tam jakiś regulamin :idea:

Banana Coctail 12.08.2010 21:25

aby moc byc w komisji nalezaloby miec aktualna wiedze, jak sie sprawy w temacie maja a tak jest z moderatorami; wiele osob sie nie udziela, wiec praca komisyji by dlugo nie trwala.

andrzejj9 12.08.2010 21:26

Cytat:

Napisany przez Banana Coctail (Post 1112197)
@Kris jest jeden problem-jak zdefiniowac obrazanie w kwestiach politycznych?

Tak samo jak we wszystkich innych. Każdy może mieć własne zdanie i każdy ma prawo do jego wyrażania. Ale jeśli w dyskusji zbliżamy się oceny rozmówcy na podstawie jego przekonań i jest to ocena wyrażona w sposób bardzo nieprzyjemny (czasami chamski) to należy do tępić.

Co ciekawe kilkanaście ostatnich postów w temacie było wyjątkowo sensownych i merytorycznych. Czyli jednak jak się chce to można.

Qbi@k 12.08.2010 21:28

Ciężko powiedzieć.

Z jednej strony od polityki uciec nie można. Z drugiej swego czasu sam opuściłem forum na długi czas, właśnie z powodu tematu podobnego na forum. Nie spodobało mi się obrzucanie mnie bezpośrednio mięsem, a widzę, że do tego właśnie zmierza temat POLITYKA i z każdym miesiącem jest coraz gorzej. Żeby to chociaż jakiś poziom trzymało to sam bym regularnie czytał.

Ostatecznie zamknąć :P

Banana Coctail 12.08.2010 21:35

@andrzejj9 na mysli mialem problem natury semantycznej, mianowicie nie wszyscy maja jeden i ten sam desygnat dla danego slowa, szczegolnie w polityce czy socjologii, i stad moga sie brac oskarzenia o chamstwo, wulgarnosc jednego wzgledem drugiego, przykladowo: szafowanie okresleniami mason/zyd/komunista/sb itp - jak rozstrzygnac spor taki?

Poza tym:
1) laurke wystawia sobie piszacy slowa (niech inni widza i sami wnioski wyciagaja)
2) fluktuacje od dobrego poziomu zawsze beda

Prezesik 12.08.2010 21:40

Nie bądźmy takimi formalistami.
Do określenia chamstwa wystarczy zdrowy rozsądek.

Nie zastanawiajmy się czy mebel z czterema nogami i oparciem jest desygnatem słowa 'krzesło' czy nie...
Wszyscy wiemy jak wygląda krzesło i potrafimy odróżnić je od pufy.

Kiedy ktoś poczuje się urażony może wysłać priva do autora postu i wytknąć mu to, a sam post zgłosić moderatorowi jako nieodpowiedni.

Arepo 12.08.2010 21:48

Moje zdanie jest zapewne znane, ten temat od dawna nie powinien już istnieć. Niech nikt się nie łudzi, że ma on dobry wpływ na poziom forum, relacje między nami i inne dyskusje. Bądźmy oryginalni i pozbądźmy się polityki z tego miejsca, jest przecież wszędzie indziej.

Głosuję na TAK i bardzo się cieszę z podjętej inicjatywy. Nawet jeśli się nie uda, będzie widać jak wiele osób ma już tego dość, zupełnie jak ja.


pozdrawiam

mgit 12.08.2010 21:48

Jestem na NIE

Uzasadnienie:
Bo tak !

||

- Deckard - 12.08.2010 21:53

Cytat:

Napisany przez Bartez (Post 1112168)
....Od jakiegoś czasu temat POLITYKA na naszym forum stał się delikatnie mówiąc mało merytoryczny....

a to tylko ten temat stał się delikatnie mówiąc mało merytoryczny :> :idea:

nie zamykać moderować moderować moderować nie tylko ten temat ale i wiele innych które na początku czegoś dotyczą po paru postach dotyczą już wszystkiego ..:czytaj: :taktak:

gdzie te czasy co się @Vizz udzielał ,Piter u.v.m...:(

Bartez 12.08.2010 22:07

Vizz ma teraz rodzinę na głowie z tego co się orientuję.

Czy offtopic w innych tematach to wina moderatorów, czy jednak użytkowników? Poza tym, co osoba, to ma jednak inną tolerancje, co jest offtopicem, a co jeszcze delikatną dygresją poza tematem. Uwierzcie, moderacja tego nie jest łatwa, żeby nie zostać posądzonym o stronniczość, cenzurę itp. Efekty moderacji widać chociażby w temacie Wielka miotła, do którego trafia większość usuwanych postów.

Poza tym, zawsze można zgłosić posta, który uważamy za wykraczający poza temat.

No ale właśnie wychodzimy poza temat, więc wróćmy do głównego tematu ;)

pali 12.08.2010 22:08

Gdy zostanie wprowadzony "zakaz polityki na forum", to może dojść do kuriozalnych sytuacji. Różne są definicje "polityki", wąskie i szerokie.

Spokojnie można udowodnić, że dyskusja w off topic o aspektach prowadzenia działalności gospodarczej, jest polityką. Dyskusja o polityce Apple jest ... polityką. To wszystko o czym pisze tygodnik Polityka jest polityką...

O ile taki zakaz zostanie wprowadzony, proponowałbym dodanie do regulaminu wybranej definicji polityki. Myślę, że coś na podstawie Maksa Webera będzie w sam raz.

Ogólnie w całej sprawie nie mam zdania. Rozumiem tych, których ten temat męczy. Wiem, że niektórzy odeszli z forum, z powodu tego tematu.Tak jak mówił Arepo, można inaczej spożytkować naszą energię. No ale też taki zakaz wydaje mi się naiwny... Zresztą osobiście gdy nie mam ochoty, to nie czytam POLITYKI i nijak mi nie przeszkadza.

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1112205)
(...) Niektóre osoby nie potrafią spokojnie rozmawiać tylko obrażają, opluwają i wyzywają jeśli ktoś ma inne poglądy.
(...)

Niestety też mi się tak zdarza, nawet dziś. Choć dorosły jestem i może sam powinienem pilnować się, to z pokorą przyjąłbym uwagę moderatora.

sobrus 12.08.2010 22:10

Myślę, że nie.
To prawda, że temat ten nigdy sie nie skończy i specjalnie nic nie wnosi.
Ale
- oczyszcza temat "wiadomości". W wiadomościach 50% to polityka, zaraz zaczniemy tam wklejać coś co uznamy za ważne. Za miesiąc dadzą podwyżkę gazu o 30%, następne 10 stron wszyscy będą narzekać na Tuska i temat "wyczytane wiadomości" też pójdzie pod kłódkę.
- ci którzy chcą mogą tam sie powyżywać
- nikt nikogo nie zmusza do czytania tego wątku
- offtopic po to jest. dziś zabronicie polityki, jutro czegoś jeszcze itd.
- temat ten powoduje duży ruch na forum - spadną wpływy z reklam, cdrinfo przestanie istnieć. Słońce wybuchnie. ;)
- logicznie myślac - skoro dozwolone jest w śmietniku pisanie postów/wątków typu "ty pijaku lepiej sie napij piwa :piwo:" czy "ide sie wysrać" to czemu nie może być dyskusji o polityce?

Ale jestem za karaniem chamstwa. Na szczęście większość jednak stara sie trzymać poziom.
Jeżeli komuś temat przeszkadza, niech go nie prenumeruje, doda do listy ignorowanych itd.
Temat może być przeniesiony do śmietnika. To chyba nikomu różnicy nie zrobi, ale niektórzy może poczuja się lepiej :P

Bartez 12.08.2010 22:21

Cytat:

Napisany przez sobrus (Post 1112256)
- temat ten powoduje duży ruch na forum - spadną wpływy z reklam ;)

Nie ma żadnych wpływów z tego tematu, więc akurat to jest nietrafiony argument. Ogólnie forum generuje niewielki % wpływów z reklam. Dla zalogowanych tylko okazjonalnie pojawia się banner, poza tym nic. Dla niezarejestrowanych są reklamy AdSense.

Cytat:

Napisany przez sobrus (Post 1112256)
- logicznie myślac - skoro dozwolone jest w śmietniku pisanie postów/wątków typu "ty pijaku lepiej sie napij piwa :piwo:" czy "ide sie wysrać" to czemu nie może być dyskusji o polityce?

I być może to jest jakieś rozwiązanie, jeżeli nie chcecie zamknięcia. Temat trafi do śmietnika, zniknie dla niezalogowanych, po jakimś czasie zniknie z wyszukiwarek i tam możecie się obrzucać mięsem ;) Na moderacje tego tematu nie ma szans, ale jeżeli ktoś chce spróbować, to zapraszam.

adixo 12.08.2010 22:35

wg. mnie do zamknięcia

joujoujou 12.08.2010 22:35

http://forum.cdrinfo.pl/f10/zakazac-...a-forum-75169/

:czytaj:

Nie jestem politykiem - zdania nie zmieniam.

Prezesik 12.08.2010 22:43

Ja bym zostawił, tak jak jest.
Polityka i tak będzie przemycana w innych tematach, bo tego się nie uniknie. Temat o samochodach - zmieniają się przepisy obojętnie jakie, zaczyna się polityczna dysputa, o religii, tak samo...
Pamiętajcie, jak powstał ten temat. Został wydzielony z tematu o wyczytanych, usłyszanych wiadomościach, bo naprawdę trudno tam było znaleźć coś poza polityką.

Moim zdaniem mówienie, że część ludzi odeszła przez ten temat jest sporą przesadą. Odeszło kilka osób przez to, że nie byłego wyraźnego oddzielenia działów technicznych od reszty i naprawdę robił się syf.
A mówienie, że ktoś odszedł, bo nie lubił danego tematu, do którego nie ma żadnego obowiązku zaglądać, tym bardziej, że wie czego się spodziewać, to jest moim zdaniem przesada. Ja jak nie chcę czytać o konsolach, to tam nie wchodzę :P

demek 12.08.2010 23:11

a ja jestem za tym zeby ten temat byl otwarty

M@X 13.08.2010 00:14

Cytat:

Napisany przez Kris (Post 1112196)
Nie zamykać.

Uważam natomiast, że potrzebna jest porządna moderacja, która ukróci chamstwo niektórych użytkowników.
Merytoryczna dyskusja na poziomie - tak, obrażanie dyskutantów - nie.

Tylko kto osmieli sie wymoderowac nie bedac posdzonym to o bycie "lewakiem" to o bycie "prawiczkiem"? Na wielu forach jest kompletny zakazdyskusji o polityce i sumienne respektowanie tego zakazu sprawdza sie idealnie - odpadaja jednostki, ktore nie potrafia wypowiadac sie merytorycznie na tematy istotne, poniewaz przesiadywaly na forum ze wzgledu na dyskusje o polityce... Zakazac i to bezwzglednie. A jakikolwiek post o polityce na forum z dziedziny IT kasowac nie muszac sie tlumaczyc. I nastanie swiety spokoj...

ed hunter 13.08.2010 01:18

Trzeba natychmiast zamknąć. Rządzi jedyna słuszna partia, wybrana demokratycznie, wszelkie dyskusje straciły sens. Na wieki wieków amen.

Kogoro 13.08.2010 06:08

Faktycznie czasem robi się trochę Hyde Park.
Czy może być tylko merytorycznie. Pewnie nie.

andrzejj9 13.08.2010 07:00

Cytat:

Napisany przez Banana Coctail (Post 1112228)
@andrzejj9 na mysli mialem problem natury semantycznej, mianowicie nie wszyscy maja jeden i ten sam desygnat dla danego slowa, szczegolnie w polityce czy socjologii, i stad moga sie brac oskarzenia o chamstwo, wulgarnosc jednego wzgledem drugiego, przykladowo: szafowanie okresleniami mason/zyd/komunista/sb itp - jak rozstrzygnac spor taki?

Poza tym:
1) laurke wystawia sobie piszacy slowa (niech inni widza i sami wnioski wyciagaja)
2) fluktuacje od dobrego poziomu zawsze beda

Myślę, że odpowiedź Prezesika dokładnie oddaje, jak należy do tego podchodzić:

Cytat:

Nie bądźmy takimi formalistami.
Do określenia chamstwa wystarczy zdrowy rozsądek.

Nie zastanawiajmy się czy mebel z czterema nogami i oparciem jest desygnatem słowa 'krzesło' czy nie...
Wszyscy wiemy jak wygląda krzesło i potrafimy odróżnić je od pufy.

Kiedy ktoś poczuje się urażony może wysłać priva do autora postu i wytknąć mu to, a sam post zgłosić moderatorowi jako nieodpowiedni.

Bartez 13.08.2010 08:02

Cytat:

Napisany przez ed hunter (Post 1112278)
Trzeba natychmiast zamknąć. Rządzi jedyna słuszna partia, wybrana demokratycznie, wszelkie dyskusje straciły sens. Na wieki wieków amen.

ed, nie obraź się, ale to między innymi "dzięki" Tobie ten temat. O ile w innych tematach da się z Tobą porozmawiać, to w tym wychodzi z Ciebie jakiś demon ;)

yahol 13.08.2010 08:10

Zdecydowanie brak opcji: Wisi mi to!
Zamykanie takich tematów jest dokładnie bez sensu.
Każdy ma, oczywiste, jak dla mnie, prawo do komentowania rzeczywistości, w taki sposób jak ja postrzega i interpretuje.
Ponieważ polska polityka osiągnęła kulturalne dno, TV, posłowie i Rząd zamiast merytoryką, zajmują się nieistotnymi bzdetami, to i dyskusje widzów zajmują się właśnie owymi bzdetami.
Ponadto - każdy ma wybór, jak nie chce - nie bierze udziału w dyskusji!, jak bierze, widać ma chęć, powody i może nawet coś mądrego do powiedzenia.
IMHO - zakaz jest nadmierna i nieuzasadniona forma ingerencji a nawet cenzury.

Chcę tylko dodać, ze zasada:
Vox populi, vox Dei
w państwie, a rozumiem tez ze na tym jakby nie było, demokratycznym forum, już nie obowiązuje!
W demokracji, obowiązuje zasada ograniczania praw większości, względem mniejszości
a nie jak sadza niektórzy nawiedzeni, przyznawania nienależnych praw owym mniejszościom!
Ergo:
- z punktu widzenia logiki, ankieta jest całkowicie zbędna.
Skoro chcemy zachować bezstronna zasadę swobody wypowiedzi.

ed hunter 13.08.2010 12:20

Też bym się tego chętnie to wchłonął. :>

Zetoxa 15.08.2010 11:46

ja bym nie zamykał,
dyskusje z Edim zwykle sięgają wyżyn intelektu :spoko:
to prawdziwa uczta dla ducha :spoko:

Stanley 16.08.2010 19:27

Wprowadzanie cenzury na niektóre tematy jest IMO głupotą, ale co kto lubi...

Patrix 16.08.2010 19:44

Bartez moim zdaniem powinien puścić globalne PW do userów np. mających powyżej 500 postów z datą ostatniego logowania nie większą niż 2 miesące...

Decyzja jest ciut poważna więc poinformować innych by wypadało.

Arepo 16.08.2010 21:20

Cytat:

Napisany przez yahol (Post 1112310)
Ponadto - każdy ma wybór, jak nie chce - nie bierze udziału w dyskusji!

Masz rację, tylko ignorancja nie zmienia faktu że coś jest złe, korridy też można nie oglądać a wszyscy wiedzą że cierpią zwierzęta, jak kogoś katują na ulicy też można się odwrócić i odejść. Tłumaczyłem niedawno dlaczego uważam, że polityka niszczy to forum. Fakt, że ignoruje temat nic tu nie zmienia.

Cytat:

Napisany przez Stanley (Post 1112938)
Wprowadzanie cenzury na niektóre tematy jest IMO głupotą, ale co kto lubi...

To nie cenzura, są odpowiednie miejsca, w których rozmawia się na dany temat lub nie. Tak rozumując, równie dobrze można zarzucić cenzurę na lekcji matematyki, bo akurat nie można sobie pogadać o biologii. Chcesz polityki ?, nikt Ci nie broni ***8211; udaj się na forum o polityce.

Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1112942)
Bartez moim zdaniem powinien puścić globalne PW do userów np. mających powyżej 500 postów z datą ostatniego logowania nie większą niż 2 miesące...

Tak tak, na pewno te osoby które nie zajrzały na forum w trakcie trwania sondy będą załamane ;).


pozdrawiam

yahol 16.08.2010 22:07

Cytat:

Napisany przez Arepo (Post 1112967)
Masz rację, tylko ignorancja nie zmienia faktu że coś jest złe, korridy też można nie oglądać a wszyscy wiedzą że cierpią zwierzęta, jak kogoś katują na ulicy też można się odwrócić i odejść. Tłumaczyłem niedawno dlaczego uważam, że polityka niszczy to forum. Fakt, że ignoruje temat nic tu nie zmienia.

To nie ignorancja, ani ignorowanie.
To nie polityka niszczy forum i nie tylko.
To nie corrida i cierpienie zwierząt.
To poziom dyskutantów i dyskusji wyznacza standardy.
Chętnie wezmę udział w dyskusji, ba nawet kłótni, ale pod jednym warunkiem:
-będzie merytoryczna, pozbawiona agresji, ale z emocjami,
-będzie sie kierowała faktami, a nie zmyśleniami i plotkami
-będzie wysuwała odważne tezy, ale nie odkrywała światowych spisków..
w sumie, będzie kulturalna, emocjonalna dyskusja w granicach zdrowego rozsądku.
Wobec tego - wybacz, ale to ja będę decydował, o tym czy wezmę w niej udział, czy nie.
Nie zgadzam się na to, aby decydował o tym, za mnie ktoś inny.
To właśnie demokracja i świadomość obywatelska.

Wziąłem udział w dyskusji o katastrofie smoleńskiej, zadałem pytania które mnie nurtowały, poddałem pewne problemy pod dyskusje.
Ludzie olali, chcą dyskutować o chamach, insynuacjach i bzdurach - ja nie.
Ale nie odbieram im tego prawa i nie chce żeby odbierano go mnie.

Arepo 16.08.2010 22:34

Niezwykłe ożywienie jak na osobę, której brakowało opcji "Wisi mi to!" .

Myślę, że wypowiedziałem się bardzo merytorycznie w innym temacie, w którym brałeś udział, nie mam już wiele do dodania.

Jak widzisz tu jakiś spisek a moje argumenty do Ciebie nie trafiają to już Twój problem nie mój.

Nikt nikomu nie zabiera prawa do wypowiedzi, ale tak jak zostało już napisane: fora IT to nie fora o polityce. Nie pójdziesz do kościoła rozprawiać o zaliczaniu panienek jak z kumplami na piwie (tak wiem forum to nie kościół). Ludziom się teraz wydaje, że wszystko im wszędzie wolno, w swoich domach proszę bardzo ***8211; na forach publicznych nie.

Skoro tak ważna jest dla Ciebie demokracja to uszanujesz wynik tej sondy.

pozdrawiam

yahol 16.08.2010 22:39

Cytat:

Napisany przez Arepo (Post 1112981)

Skoro tak ważna jest dla Ciebie demokracja to uszanujesz wynik tej sondy.

pozdrawiam

Tak, to jest akurat dla mnie oczywiste.
Mimo, ze mogę się z decyzja nie zgadzać!

Arepo 16.08.2010 22:58

Cytat:

Napisany przez yahol (Post 1112983)
Mimo, ze mogę się z decyzja nie zgadzać!

Oczywiście że nie, czy ktoś twierdził inaczej ?. Wychodzi na to, że jednak nie wisi ... ;)

pozdrawiam

yahol 16.08.2010 23:23

Cytat:

Napisany przez Arepo (Post 1112989)
Oczywiście że nie, czy ktoś twierdził inaczej ?. Wychodzi na to, że jednak nie wisi ... ;)

pozdrawiam

A jednak - wisi mi to!
Wisi z powodu jakości i poziomu dyskusji.
Miałkości i głupoty.......
Albowiem, jeżeli prawidłowo mnie zrozumiałeś - nie zamierzam brać w niej udziału!
Wobec tego, czy dział "Polityka" będzie, czy tez nie - jest mi zupełnie obojętny.
Rozumiesz te drobna i dyskretna różnice?
Mogę dać "Ignoruj" i ...........rozumiesz.
A inni mogą się wypowiadać do upojenia.
Jeżeli już dopuszczono do powstania problemu, nie należy rozwiązywać go siłowo.
Tu l'as voulu, George Dandin!

Patrix 16.08.2010 23:51

Cytat:

Napisany przez Arepo (Post 1112967)
Tak tak, na pewno te osoby które nie zajrzały na forum w trakcie trwania sondy będą załamane ;).

Neutralnie napiszę;
- załamane bo zamknięto
- załamane bo była okazja a nie zamknięto
||

Banana Coctail 17.08.2010 00:42

Przecie temat o polityce to jedyny taki, gdzie pod pozorem wymiany argumentow na jakis temat, mozna sobie na wzajem mnie lub b. prostacko/inteligentnie legalnie dogryzc-musi zostac. Przecie przekonanych nie przekonasz.

Arepo 17.08.2010 00:56

Cytat:

Napisany przez Banana Coctail (Post 1112996)
Przecie temat o polityce to jedyny taki, gdzie pod pozorem wymiany argumentow na jakis temat, mozna sobie na wzajem mnie lub b. prostacko/inteligentnie legalnie dogryzc-musi zostac.

Otóż to, wszystko zmierza do tego, że zostanie tu grupka ludzi która będzie sobie wzajemnie dogryzać.


pozdrawiam

Stanley 17.08.2010 06:29

Cytat:

Napisany przez Arepo (Post 1112981)
fora IT to nie fora o polityce

Idąc dalej tym tropem, usuńmy Off topic, Śmietnik, Humor i inne działy, które z IT nie mają wiele wspólnego. Jak chcesz trochę humoru to idź na forum humorystyczne, itd.

mgit 17.08.2010 06:47

Według mnie skoro forum ma być tylko o IT to dział Śmietnik też cza wywalić ba nawet każdy post który merytorycznie odbiega od IT bo w końcu forum jest o IT

Arepo 17.08.2010 07:18

Panowie nie o to chodzi !, większość Off topic, Humor itd. nie ma złego wpływu na forum, a są przyjemną odskocznią od głównej tematyki. Coś śmiesznego poczyta się chwilę i przechodzi dalej. Polityka bardzo szybko wyprzedziła humor i inne dyskusje, można o niej gadać i gadać w nieskończoność. Przenika też często do innych rozmów, nie ogranicza się do tego jednego wątku. Jest w stanie pochłonąć każdy czas, który posiadacie. Można by stworzyć całe odrębne forum z dziesiątkami tematów i byłoby o czym pisać. Najgorsze jest to, że takie pyskówki i obrzucanie się błotem zupełnie do niczego nie prowadzi, jest to zwykłe bicie piany i strata czasu.

Kiedyś na forum człowiek dowiadywał się o wielu nowych urządzeniach, były testy, poradniki, praktycznie nie trzeba było kupować prasy aby być na bieżąco w temacie. Obecnie tak nie jest, ludzie jakby przestali wszystko robić, nie nagrywają płyt, nie mają problemów z oprogramowaniem, nie kupują nowych rzeczy. Pozostaje dawać linki do innych portali jak już ktoś o coś zapyta.

Nie mówcie, że nie widzicie tego stanu rzeczy i nie rozumiecie o co toczy się gra. Podnieśmy wspólnie poziom tego miejsca choć trochę, bo to co jest teraz nie może się podobać.

pozdrawiam

ed hunter 17.08.2010 18:32

Ale jaka zabawa jest z awanturowania się w polityce! :D

mgit 17.08.2010 18:56

Niedługo cza będzie zrobić kolejna sondę co zrobić z tematem "Co zrobić z tematem POLITYKA?"

||

Zetoxa 17.08.2010 19:20

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez ed hunter (Post 1113113)
Ale jaka zabawa jest z awanturowania się w polityce! :D

no, Edi w krawacie jest mniej awanturujący się :spoko:

ed hunter 17.08.2010 19:49

Włosy mi nie urosły, ale jestem mniej gruby i skacowany niż na tym zdjęciu. :D

Krawat mam ten sam.

ynsiwy 17.08.2010 21:51

krawat nie krawat, polityka jest do dupy i nie ma co się o nią kłócić, pisząc tutaj nic, nie naprawimy, a wymieniając zdania, tylko się kłócimy, o to, o co kłócą się politycy.
Takie zamknięte kółko.
Naprawdę lepiej wypić piwo i gadać o głupotach niż, debatować o polityce i o religii, bo to jest ***8734; :sciana:

grzeniu 17.08.2010 22:27

Trzeba było to napisać w polityce :sciana:
A co racja, to racja :spoko:

sobrus 18.08.2010 07:38

W polityce to było pisane setki razy.

Ale prawda jest taka, że nasze państwo dosłownie codziennie daje na powody, by sie wkur..ć. Spójrzmy na temat "wyczytane, wiadomości..." gdzie właśnie omawiane sa planowane chore opłaty za przejazd autostradami.

I nie widze powodu by nie było tematu, w którym można o tym pisać. Jeżeli ktoś nie chce, nie bierze udziału w dyskusji. Na forum są dużo bardziej bezsensowne tematy i nikomu nie przeszkadzaja.

Arepo 18.08.2010 08:30

Wkur..ć to się człowiek może zawsze i wszędzie, ta sonda i inicjatywa prowadzi do odpolitycznienia forum i zajęcia się czymś produktywnym dla dobra tego serwisu, przynajmniej ja tak to widzę.

Zakończenie tego raz na zawsze (albo przynajmniej na jakiś czas dla oddechu), nie spowoduje zniknięcia innych dyskusji o co sporo osób tutaj się boi. Nie spowoduje też, że człowieka coś nie zdenerwuje, różnica będzie taka że nie będzie to powód polityczny.

pozdrawiam

sobrus 18.08.2010 09:40

A to forum jest upolitycznione? Ze względu na jeden wątek?
Zauważ, że nawet ludzie którzy sie bardzo nie zgadzają w temacie polityka, w innych tematach bez problemu sobie pomagają i współpracują.
Także nie powiedziałbym, że polityka zaczyna tu odgrywać jakąś rolę.

Następnie trzeba będzie forum odreligijnić, bo temat "Kościół, wiara...." przecież też jest. Choć nie rzuca sie w oczy.
Na czym to sie skończy cholera wie :hmm:

Owszem, może to forum obedrzeć z otoczki, zostawić tylko wartościowe, profesjonalne tematy. I wywalić śmietnik, który nic do tematów związanych z informatyką nie wnosi.
Tylko wtedy to juz nie będzie to samo. Sporo osób loguje sie tu głównie dla śmietnika :taktak:

IMO przeniesienie tego tematu do śmietnika jest OK, natomiast wyrzucanie i jakieś zakazy - nie.
Moim zdaniem wątek o polityce nie tyle upolitycznia forum, co oczyszcza całą jego resztę z tematu polityki (co naturalnie można też zrobić zakazem, jak ktoś chce).

Arepo 18.08.2010 10:34

Cytat:

Napisany przez sobrus (Post 1113216)
A to forum jest upolitycznione? Ze względu na jeden wątek?

Oczywiście że jest !, to bez wątpienia największy tutaj temat objętościowo. Powtarzam, że polityka z racji możliwości prezentacji niekończących się wywodów i budzenia ogromnych emocji potrafi wchłonąć szybko wszystko inne.

Naprawdę nie rozumiem tego przerażenia z powodu likwidacji tematu akurat tutaj. Cały dzień radio, telewizja, portale, wszelkie inne media i wszystko co możliwie zalewają nas tymi sprawami. Jak ktoś chce się wykazać to nie będzie miał z tym żadnego problemu.

Wiem, że w wielu osobach samo słowo "zakaz" budzi od razu złe nastawienie. Uważam jednak że wniósłby on wiele dobrego i w obecnych czasach byłby wręcz oryginalny. Jeszcze raz napiszę, że nie spowoduje to ruszenia innych dyskusji, co sugeruje kilka osób.


pozdrawiam

sobrus 18.08.2010 10:52

Ale ja nie jestem przerażony. Po prostu nie widze powodu dlaczego zakaz miałby objąć akurat tylko ten temat. To że jest największy objętościowo oznacza, że ktos jednak pisać tam chce.

Jakby jednak objętościowo wielki nie był, nie wkrada sie w inne działy. Nie widze więc tego zagrożenia, które niesie.

Arepo 18.08.2010 10:57

Cytat:

Napisany przez sobrus (Post 1113223)
To że jest największy objętościowo oznacza, że ktos jednak pisać tam chce.

No i jaki z tego pożytek ?

Cytat:

Napisany przez sobrus (Post 1113223)
Jakby jednak objętościowo wielki nie był, nie wkrada sie w inne działy. Nie widze więc tego zagrożenia, które niesie.

Nie zgadzam się, z moich obserwacji wynika zupełnie coś innego.

pozdrawim

Prezesik 18.08.2010 11:15

Cytat:

Napisany przez Arepo (Post 1113220)
Oczywiście że jest !, to bez wątpienia największy tutaj temat objętościowo. Powtarzam, że polityka z racji możliwości prezentacji niekończących się wywodów i budzenia ogromnych emocji potrafi wchłonąć szybko wszystko inne.

Naprawdę nie rozumiem tego przerażenia z powodu likwidacji tematu akurat tutaj. Cały dzień radio, telewizja, portale, wszelkie inne media i wszystko co możliwie zalewają nas tymi sprawami. Jak ktoś chce się wykazać to nie będzie miał z tym żadnego problemu.

Wiem, że w wielu osobach samo słowo "zakaz" budzi od razu złe nastawienie. Uważam jednak że wniósłby on wiele dobrego i w obecnych czasach byłby wręcz oryginalny. Jeszcze raz napiszę, że nie spowoduje to ruszenia innych dyskusji, co sugeruje kilka osób.


pozdrawiam

Upolitycznione, bo jest jeden temat o polityce? I co z tego, że jest największy objętościowo. Wrzuca się tam wszystko co można pod politykę podpiąć od zmian przepisów prawnych, gospodarki, po kwestie obyczajowe. Stąd jego objętość. Rozumiem, że za problem uważasz, to że tematy związane z IT nie są tak rozbudowane. To wynika z faktu, że one są po prostu bardziej podzielone, wyspecjalizowane. W jednym temacie nie rozmawia się o hdd, cd, dvd, blu-ray i innych cudach. Wszystko ma swój dział i do tego mnóstwo tematów o konkretnych problemach. W przypadku polityki wszystko jest wrzucone do jednego worka. I chyba dobrze, że nikt nie próbuje dzielić tego na mniejsze worki, bo wtedy by można mówić, że forum zaczyna być polityczne.

Mamy temat, który ma przypominać o klikaniu w pajacyka i tego typu strony. Czy forum przez ten temat zaczyna być forum o tematyce charytatywnej?

Ja nie rozumiem przerażenia z powodu istnienia jednego tematu, do którego ten kto nie chce zaglądać nie musi.

W polityce udzielają się często ci sami ludzie, wieloletni bywalcy forum.
Tu już się zawiązały fajne znajomości. Czemu mamy ciągle rozmawiać o tym samym. Czemu nie wymieniać się poglądami?
Kto nie chce, to nie musi tego robić, ani czytać tego co inni mają do powiedzenia.

Tu nie chodzi o słowo "zakaz". Bo można wprowadzić ścisły zakaz politykowania poza tym tematem.
W żadnym temacie technicznym nie zauważyłem, żeby kwestie polityczne były powodem niezgody. Jeśli Ty tak, to wstaw linka, bo aż jestem ciekaw. I zgłaszaj od razu takie posty.

A ten spadek poziomu technicznych działów nie rozwiąże się poprzez zlikwidowanie jednego tematu.
Sam mówisz, że humor czy coś tam to odskocznia. Dla niektórych odskocznią jest możliwość wyładowania na forum złości na koalicję bądź opozycję.

A jeśli kogoś denerwuje sama obecność tematu, można go przenieść do śmietnika. I niech sobie ktoś wyłączy widoczność śmietnika.

Arepo 18.08.2010 11:38

Nie sama objętość jest problemem a zwykłe marnowanie czasu i energii na głupoty. Jak już pisałem tutaj, nowych osób nie mamy i wiele mieć nie będziemy. Gdy nowych ciekawych dyskusji jest jak na lekarstwo, a ludzie wolą się obrzucać wyzwiskami niż zrobić coś ciekawego to właśnie głównie mnie martwi. To jest przykre i to jest problem ... ale jak ktoś trafnie zauważył taka teraz tendencja w narodzie.

Gdybym uznał że poziom forum mi wisi to bym tego wszystkiego nie pisał, ale tak nie uznałem.

Pozdrawiam.

ps. nie mam czasu wyszukiwać Ci teraz kto gdzie wypowiadał się politycznie poza głównym tematem bo jestem w pracy ;), zapewniam jednak że jeśli chcesz bez problemu mogę wysłać wiele przykładów w wolnej chwili

Banana Coctail 18.08.2010 16:20

@Arepo z punktu widzenia ewolucjonizmu wszelka dzialalnosc inna niz majaca za zadanie przedluzenie zywotu jednostki i podtrzymania gatunku jest bezsensowna.
Ludzie maja ten przywilej, ze wzgledu na taka a nie inna organizacje SNC i ladu spolecznego, ze mozemy 'marnowac' czesc czasu.

ed hunter 18.08.2010 17:02

Przeciwnikami dyskusji o polityce są zwolennicy jedynie słusznej akurat władzy, Wcześniej nie mieli problemów z wylewaniem wiader pomyj. Jak jedynie słuszna władza zaczyna śmierdzieć, to mają problem i nie chcą o tym mówić.

Patrix 18.08.2010 17:30

coś w tym jest @ed, jeszcze nie tak dawno nie było żadnego pomysłu zakazu polityki na forum :]

andrzejj9 18.08.2010 17:36

Jak już nawet w czymś takim dopatrujecie się ataków politycznych to chyba faktycznie nie powinno tu być miejsca na takie rozmowy...

Patrix 18.08.2010 17:38

Tu nie chodzi o ataki @andrzejj9 ataki były i są dalej - w obie strony, tylko temat zaczął pewnym osobom przeszkadzać :>
Nawet wyniki sondy na tą chwilę są proporcjonalne do wyników wyborów :]

Bartez 18.08.2010 17:43

Proponuję zobaczyć na datę tego wątku: http://forum.cdrinfo.pl/f10/zakazac-...a-forum-75169/

W dziale moderatorów temat ten jest poruszany już od dawna. Od jakiegoś czasu doszło do tego, że żaden z moderatorów nie chce moderować tego wątku, bo w niektórych momentach 90% postów nadaje się do usunięcia. Stąd prosimy użytkowników o opinię, co na ten temat sądzą.

Impulsem do tego były również wypowiedzi Arepo, z którym w wielu miejscach muszę się niestety zgodzić.

Prezesik 18.08.2010 17:51

Cytat:

Napisany przez ed hunter (Post 1113329)
Przeciwnikami dyskusji o polityce są zwolennicy jedynie słusznej akurat władzy, Wcześniej nie mieli problemów z wylewaniem wiader pomyj. Jak jedynie słuszna władza zaczyna śmierdzieć, to mają problem i nie chcą o tym mówić.

Ed, takimi wypowiedziami szkodzisz sobie i swojej słusznej partii...
Właśnie przez takie coś pojawił się temat, w którym teraz dyskutujemy.

Jakbyś poczytał, to byś zauważył, że wśród "obrońców" || tematu są ludzie o różnych poglądach. W tym ja, który wręcz brzydzę się partią, której Ty hołdujesz.

Moderatorzy boją się moderować, żeby zaraz nie być o coś posądzonym...
Takie wypowiedzi, jak ta dowodzą, że mają się czego obawiać, a wręcz upewniają w tym.

Patrix 18.08.2010 17:55

Cytat:

Napisany przez Bartez (Post 1113346)
Proponuję zobaczyć na datę tego wątku: http://forum.cdrinfo.pl/f10/zakazac-...a-forum-75169/

O !
Jaka piękna sonda. Kto to rządził w 2007 ? :]
I tylko 4 głosy aby zakazać :haha: A przeciw zakazowi łącznie 37 głosów, popatrz jak to się zmienia :>


Tak jak to ktoś mądrze napisał:
Cytat:

Napisany przez Qbi@k (Post 862627)
Glosowanie musi odbyc sie przy odpowiedniej frekwencji :)

Zgadzam się.

ed hunter 18.08.2010 17:59

Cytat:

Napisany przez Prezesik (Post 1113349)
Ed, takimi wypowiedziami szkodzisz sobie i swojej słusznej partii...
Właśnie przez takie coś pojawił się temat, w którym teraz dyskutujemy.

Jakbyś poczytał, to byś zauważył, że wśród "obrońców" || tematu są ludzie o różnych poglądach. W tym ja, który wręcz brzydzę się partią, której Ty hołdujesz.

Moderatorzy boją się moderować, żeby zaraz nie być o coś posądzonym...
Takie wypowiedzi, jak ta dowodzą, że mają się czego obawiać, a wręcz upewniają w tym.

Bredzisz w gorączce, czy tak na poważnie. Poważnie pytam, bez złośliwości.

Prezesik 18.08.2010 18:05

Cytat:

Napisany przez ed hunter (Post 1113356)
Bredzisz w gorączce, czy tak na poważnie. Poważnie pytam, bez złośliwości.

Dziękuję.
Teraz mnie przekonałeś do zamknięcia tematu.

ed hunter 18.08.2010 18:11

Ciebie może tak, może większość, ale nie wszystkich. Jedynie słuszni to nie wszyscy i jeszcze tak długo zostanie. Nawet granaty nie pomogą.

Patrix 18.08.2010 18:13

Ja tak się zastanawiam, jakim cudem wy się nie pozabijaliście na tych zlotach :szczerb: !
Chyba, że już witacie się bombą w pysk :]

Agusia 18.08.2010 18:23

Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1113366)
Ja tak się zastanawiam, jakim cudem wy się nie pozabijaliście na tych zlotach :szczerb: !

Na zlocie to już ja pilnuję, żeby się nie pozabijali ;)

grzeniu 18.08.2010 19:56

Na zlotach nie ma czasu na politykę :cisza:
Ani nikt mie przejawia takich ciągot.

superrrmario 18.08.2010 20:38

Na zlotach wszyscy są z jednej partii :)

Prezesik 18.08.2010 21:29

http://www.youtube.com/watch?v=UDsdQ4hHBd0

ed hunter 20.08.2010 12:26

"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy."

Rejs.

rycho 20.08.2010 12:48

Wyniki sondy przedstawiaja sie ciekawie.
Mam jeszcze 4 glosy.
Do 21:30 zdecyduję sie na jakaś opcje.

sobrus 20.08.2010 13:19

Ilość załączników: 1
Może trzeba utworzyć temat

"RATUJMY TEMAT POLITYKA" ;)

dla każdego kto odda słuszny głos - reputka
:D

Załącznik 55481

ed hunter 20.08.2010 13:25

Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy.

czary2mary 20.08.2010 14:09

Ja zrobiłem fifty fifty:D
A co będzie jak tak zostanie:D

M@X 20.08.2010 14:11

Rycho powinien w spadku dostac Polityke do smietnika :-P...

Prezesik 23.08.2010 22:25

Żeby był spadek ktoś musi najpierw umrzeć.
Co Ty tu sugerujesz? :>

Banana Coctail 23.08.2010 23:13

Karly reakcji zwyciezone! Niech zyje "POLITYKA"!

M@X 23.08.2010 23:40

Dobra, chyba moderatorka musi dac jakis wystep punkowy na znak walki z "POLITYKA". To kto na bebnach, kto na wokalu, a kto krzyczy "Solidarnosc!"? Ja mam gitare z Guitar Hero, to moge grac :-),,,

Reetou 24.08.2010 00:46

Jaki występ punkowy?

Moderatorka teraz musi się przyłożyć do przestrzegania regulaminu:

Cytat:

Używanie słownictwa powszechnie uznanego za wulgarne (§ -1-) 4 pkt
Agresywny stosunek do innych użytkowników (§ -1-) 5 pkt
Autoban za 10 pkt
i się zrobi kulturalnie...

No mercy ||

Banana Coctail 24.08.2010 01:21

Dodatkowo:
Prokomunizm +12
ProPiSyzm + 20
ProPOizm -10

Moze byc?

Ja moge krzyczec: "Na drzewach zamiast lisci wisiec beda reakcjonisci!".

Zetoxa 24.08.2010 06:06

Cytat:

Napisany przez Prezesik (Post 1114315)
Żeby był spadek ktoś musi najpierw umrzeć.
Co Ty tu sugerujesz? :>

szybko decydujcie, kto umiera,
uwielbiam zbierać na wieniec :spoko:

ed hunter 24.08.2010 06:10

Szybko decyduję: umiera Zetoxa, zbieramy na wieniec, już! ||

pali 17.09.2010 16:37

Ostatecznie, wahając się, oddałem moje 4 głosy na NIE, ale jakoś później pożałowałem decyzji. Cenzura ma jedną zaletę: konieczność przemycania treści politycznych znacznie podwyższa estetyczną jakość dyskusji.

andy 17.09.2010 19:06

Dyskusja wyszła na dobre bo emocje w temacie POLITYKA opadły ;)

ed hunter 18.09.2010 01:00

Nie emocje opadły, ręce opadły.

Patrix 18.09.2010 01:37

Cytat:

Napisany przez ed hunter (Post 1118359)
Nie emocje opadły, ręce opadły.

nisko :D

M@X 22.09.2010 09:45

Polityka tam gdzie jej miejsce ;-)...

ed hunter 22.09.2010 15:51

W kaplicy?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.