Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Propozycje, sugestie, błędy forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/)
-   -   Co zrobić z tematem POLITYKA? (https://forum.cdrinfo.pl/f10/co-zrobic-tematem-polityka-86470/)

Bartez 12.08.2010 21:30

Co zrobić z tematem POLITYKA?
 
Od jakiegoś czasu temat POLITYKA na naszym forum stał się delikatnie mówiąc mało merytoryczny. Niestety z moich obserwacji mogę powiedzieć, że jako Polacy nie potrafimy rozmawiać o polityce, co widać wyraźnie po poziomie debaty publicznej w całym internecie i niestety także na naszym forum.

W związku z tym proponuję sondę, która rozstrzygnie losy tego tematu.

Pytanie brzmi: Czy jesteś za zamknięciem tematu "POLITYKA" i całkowitym zakazem dyskusji na tematy polityczne na forum CDRinfo.pl? TAK/NIE

Link do tematu: http://forum.cdrinfo.pl/f5/polityka-75167/

Niech większość zadecyduje. Sonda będzie aktywna do końca przyszłego tygodnia, czyli do 22.08 włącznie.

Komentarze na ten temat również mile widziane, ale ostrzegam, że wszelkie wycieczki osobiste będą usuwane, a ich autorzy dostaną ostrzeżenie.

Banana Coctail 12.08.2010 21:40

Temat potrzebny:
1) kolorytu dodaje,
2) wymaga uzywania szarych komorek w stosowaniu roznych chwytow retorycznych,
3) poprawia humor.

Poziom jest przyzwoity.

Patrix 12.08.2010 21:41

Są tu ludzie:
- nie udzielający się
- spokojni merytoryczni
- nerwowi merytoryczni
- narwani merytoryczni
- narwani niemerytoryczni (byle kij w mrowicho) i tu się wtedy zaczyna chłosta ||

Zagłosowałem na NIE.
Mimo, że wszyscy w tym temacie rozmawiamy albo krzyczymy lub walimy się w mordy tudzież zabijamy nie widzę (przynajmniej ja) jakiegoś zbędnego smrodu w innych tematach, w moim wypadku wszelkie 'ale' do innych pozostaje w tym jednym temacie.

Mimo, że temat powoduje spięcia i zgrzyty a moderacja ma więcej roboty tudzież sporadycznie warny latają mi temat nie przeszkadza.

Prezesik 12.08.2010 21:42

Ja osobiście, to nie widzę sensu zakazu politykowania, bo tego się nie uniknie.
Zawsze będą jakieś żarty polityczne, które ktoś może źle odebrać itd.
Jest temat jeden i tam się można kłócić.
Osobiście nie zauważyłem, żeby w innych tematach (tych niepolitycznych) ktoś kogoś źle traktował za poglądy.
Nie widziałem by ktoś w dziale technicznym napisał: "tego nie słuchaj, bo on uważa, że ten a ten polityk jest cacy, a ten bee".

Tu sobie pozwolę jednak na osobistą wycieczkę, mam nadzieję że mnie nie zjesz ;)
No weźmy na przykład, jak ja z Edem wymieniamy zdania w polityce, często złośliwe, a jednocześnie w temacie Imprezka pijemy spokojnie i przykładnie piwko. :)

Wszystko jest jest kwestią umiarkowania.
A jak ktoś nie chce, to nie musi zaglądać do tematu Polityka.
Ja osobiście przez długi czas tak robiłem. Ostatnio zacząłem bo byłem ciekaw opinii na temat krzyża.

Zresztą mi to jest zupełnie obojętne czy temat będzie czy nie, choć uważam, że jak już się kłócić (bo o polityce trudno rozmawiać bez emocji i uprzedzeń - i to z każdej strony), to w jednym temacie.

ynsiwy 12.08.2010 21:53

Jestem trochę na tak, bo jak ostatnio przeglądałem temat polityki, to nie spodobało mi się kilka postów, które nie były miłe, i dosłownie skojarzyło mi się to z naszą polityką, czyli typową kłótnią.
Wiadomo, zdania są różne, ale nie musimy się do nikogo upodabniać

czary2mary 12.08.2010 21:53

Spokojnie można zamknąć i tak nic nie zmienimy na lepsze tu gryzmoląc;)

Kris 12.08.2010 21:59

Nie zamykać.

Uważam natomiast, że potrzebna jest porządna moderacja, która ukróci chamstwo niektórych użytkowników.
Merytoryczna dyskusja na poziomie - tak, obrażanie dyskutantów - nie.

Banana Coctail 12.08.2010 22:00

@Kris jest jeden problem-jak zdefiniowac obrazanie w kwestiach politycznych?

Reetou 12.08.2010 22:00

Zamknąć, usunąć, schować głęboko, niech nie zostanie ślad po tych gwiazdkach w postach... ||

andy 12.08.2010 22:09

Cytat:

Mimo, że wszyscy w tym temacie rozmawiamy albo krzyczymy lub walimy się w mordy tudzież zabijamy
Krzyczą tylko nieliczni. Dla mnie niektóre osoby zbyt ostro wypowiadają się w tym temacie. Opluwanie, obrażanie - tak wygląda rzeczowa dyskusja?

Ten temat już dawno powinien zostać zamknięty bo poziom dyskusji sięgnął dna. Niektóre osoby nie potrafią spokojnie rozmawiać tylko obrażają, opluwają i wyzywają jeśli ktoś ma inne poglądy.
Nie lubię fanatyków w żadnej postaci.

Tak jak wspomniał Bartez Polacy nie potrafią rozmawiać o polityce i dopóki się nie nauczą temat powinien zostać zamknięty bo szkodzi całemu forum.

Banana Coctail 12.08.2010 22:19

@andy zeby sie nauczyc poprawnego zachowania przy stole, trzeba tego probowac; inaczej nie jest z kultura wypowiedzi i sposobie dyskusji na tematy polityczne.

Mozeby zrobic publiczna liste awanturnikow z konkretnymi wytycznymi co mogliby zmienic?
[+] poprawka skladni

AleX69 12.08.2010 22:21

glosowalem na tak ... aby pokazac ze forum tez jest podzielone :D

ynsiwy 12.08.2010 22:23

Cytat:

Napisany przez Banana Coctail (Post 1112209)
Mozeby zrobic publiczna liste awanturnikow z konkretnymi wytycznymi co mogliby zmienic?

to tak jak byśmy utworzyli jakąś "speckomisję" :ysz: , mineralka z zielonej butelki itd

Jeżeli temat ma istnieć, musi być dokładniej moderowany, ewentualnie można wprowadzić tam jakiś regulamin :idea:

Banana Coctail 12.08.2010 22:25

aby moc byc w komisji nalezaloby miec aktualna wiedze, jak sie sprawy w temacie maja a tak jest z moderatorami; wiele osob sie nie udziela, wiec praca komisyji by dlugo nie trwala.

andrzejj9 12.08.2010 22:26

Cytat:

Napisany przez Banana Coctail (Post 1112197)
@Kris jest jeden problem-jak zdefiniowac obrazanie w kwestiach politycznych?

Tak samo jak we wszystkich innych. Każdy może mieć własne zdanie i każdy ma prawo do jego wyrażania. Ale jeśli w dyskusji zbliżamy się oceny rozmówcy na podstawie jego przekonań i jest to ocena wyrażona w sposób bardzo nieprzyjemny (czasami chamski) to należy do tępić.

Co ciekawe kilkanaście ostatnich postów w temacie było wyjątkowo sensownych i merytorycznych. Czyli jednak jak się chce to można.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.