Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   PS3 "Jailbreak" (https://forum.cdrinfo.pl/f105/ps3-jailbreak-86545/)

Berion 20.08.2010 19:00

PS3 "Jailbreak"
 
Od wczoraj aż huczy w całej sieci (może pomijając Polską sieć, która najwyraźniej, jak jeden mąż przyjęła PRLowską strategię nabierania wody w usta). A więc tak, stało się! PS3 została złamana w jeden z najbardziej eleganckich sposób jakie są tylko możliwe.

Jak autorzy się zarzekają, JB uruchamia gry z urządzeń na USB (FAT32), pozwala na kopiowanie gier z PS3BD-ROM na USB (np. dysk twardy, pendrive itd.), na uruchamianie homebrew. Jak zdążyłem wyczytać, uruchamiać można tylko to co sami zgraliśmy z naszych oryginalnych gier. Czy jest to prawda czy nie (np. czy nie było podyktowane "poprawnością polityczną") ciężko mi to ocenić, jeśli tak to też jestem za takim rozwiązaniem. Skopiować danych z BD-R/RE na pewno nie da się skopiować (napęd nie zweryfikuje nośnika jako PS3BD, czyli sytuacja podobna jak w PS2). Filmami i grami z PSX/PS2 można, przynajmniej póki co się obejść smakiem.

Prawdziwy ten twór to czy nie, to nie wiadomo, jednak wiele czołowych serwisów już potwierdziły że to naprawdę działa. W tym psx-scene.com.

Cena zaporowa i myślę, że nie warto go kupować. Jeszcze nie. ;]

- - -

Proszę też wszystkie panie Dulskie o milczenie. Osobiście mam dość tego całego p*nia na tematy związane z piractwem i zagładą rynku, na tematy apokalipsy i cen gier po 300zł. Każdy wie, że kij ma dwa końce i dosyć już tego spamu jest na innych forach.

Proponowałbym się skupić na samym "jailbreaku". ;)

Diabolique 20.08.2010 19:46

tak podobno to dziala i oby to byla prawda. ciekawe jakie beda ceny na allegro. konsola + przerobka. fajnie jezeli rzeczywiscie bedzie czytac pliki z takiego dysku zew :)

NeoFighter 20.08.2010 20:18

a wiec zaczelo sie..
w niedlugim czasie i tak dowiemy sie ile w tym prawdy, ale jezeli udalo sie przygotowac takiego pendrajwa, to bedzie rozwijany

Diabolique 20.08.2010 23:10

http://allegro.onet.pl/item119753657...flash_ps3.html

M@X 20.08.2010 23:25

Preorder... Czyli nadal tego nikt na oczy nie widzial... ;-)

Berion 21.08.2010 00:01

Cytat:

tak podobno to dziala i oby to byla prawda. ciekawe jakie beda ceny na allegro. konsola + przerobka. fajnie jezeli rzeczywiscie bedzie czytac pliki z takiego dysku zew :)
Po Ci konsola + "przeróbka"? To jest dongle, pendrak który podłączasz, a jak Ci się znudzi to odłączasz.

- - -

Cytat:

Preorder... Czyli nadal tego nikt na oczy nie widzial... ;-)
wersje preview zostały za wczasu rozesłane do największych scenowych serwisów. Wszyscy mówią, że działa, więc... ;]

Strona ps2lailbreak.com leży (naturalny DDoS :D).

Diabolique 21.08.2010 07:50

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1113753)
Po Ci konsola + "przeróbka"? To jest dongle, pendrak który podłączasz, a jak Ci się znudzi to odłączasz.

ano po to, bo nie mam ani konsoli ani pendraka jak to ladnie ująles :haha: licze, ze taki zestaw bedzie tanszy niz konsola i oddzielnie pendrive. z reszta skoro to pendrive z jakims tam softem to potrzebny w zasadzie sam soft(?)

M@X 21.08.2010 13:34

http://www.redmondpie.com/jailbreak-...-how-to-guide/

ethar 24.08.2010 14:10

Dobra kto ma PS3 i 550zł aby sprawdzić tego Dongle'a ?:D

loki7777 24.08.2010 15:14

Na razie fizycznie nikt go nie sprawdzi bo jeszcze go nikt nie ma - pomijam "wybranych".

Patrix 24.08.2010 15:18

Czyli co, mając tego dongle'a można zrobić backup gry na pendraka ze swojego PS3 (z oryginału) , pójść do kumpla podłączyć mu usb + dongle'a i zagrać w backup na konsoli kumpla?

To i tak jest zbyt drogie jak na w/w właściwości...

SMBA 24.08.2010 16:46

Jestem ciekaw, czy
1. tak zgraną grę da się zmodyfikować i wprowadzić tam np. jakiś kod
2. Czy gry da się zgrywać z komputera na dysk konsoli - czyli zgrywanie tylko i wyłącznie z oryginałów jest ograniczone tylko rozpoznaniem płyty jako oryginalną przez konsolę

Berion 24.08.2010 18:57

Tak Patrix'ie jednak daje to również możliwość odpalania programów homebrew, których na razie nie ma (acz będą).

- - -

Jeśli ten dongle nie robi jakiś plików z indeksem zawierających jakieś unikalne dla danej kopii dane to nie. I raczej na pewno nie bo nie sądzę aby Sony po PS2 jeszcze bardziej nie uniezależniło napędu od konsoli.

Tak samo z hackami gry, nie widzę powodu dla którego nie można by np. zrobić jakiejś lokalizacji. ;]

Patrix 24.08.2010 19:08

Widzę tu w takim razie potencjalną furkę piracką... "bo skoro się dla to dlaczego nie"
chodzi mi o masowy wysyp spakowanych backupów w niedalekiej przyszłości...

Berion 24.08.2010 19:14

I tak będzie. Niestety. Ale mimo to ja bym nie wprowadzał na miejscu autorów jakiś mechanizmów zabezpieczających przed czymś takim. Raz, za góra miesiąc/dwa będą już schematy i soft z tego jailbreaka (tak wróżę z fusów), więc i mody jego fw. Po za tym ograniczyłoby to na początku piractwo ale i zablokowało możliwość hackowania gier.

Nie da się w ten sposób ściągać łatek do gier, a więc i DLC odpadają. Możliwe że będą w sieci paczki z łatami, ale to ciężko powiedzieć bo proces odszyfrowywania tego dysku to masakra.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.