Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Automatyczne usuwanie PUOs IFO i VOB (https://forum.cdrinfo.pl/f13/automatyczne-usuwanie-puos-ifo-vob-86592/)

reese 26.08.2010 17:03

Automatyczne usuwanie PUOs IFO i VOB
 
Witam!

W programie PgcEdit można usunąć z automatu PUOs IFO (komenda: clear all puos ifo), ale PUOs VOB nic nie wspomniano. W ustawieniach dvd-dercypter są oba te opcje (w ustawieniach), ale użytkowanie ich jest niewygodne (trzeba kopiować całą zawartość dvd). I faktycznie, czasami po zastosowaniu pgcedit niektóre operacje są nadal zabronione np. przewijanie w filmie itp.

Zatem czy jest program który automatu usuwa PUOs IFO i VOB w strukturze dvd na dysku twardym (tzn. w katalogu VIDEO_TS).

Reetou 02.09.2010 00:18

Hmm, bo zasadniczo PGCEdit nie dobiera się do Vobów. A swoją drogą jak wyobrażasz sobie usunięcie czegoś z vobów bez ich przepisania? Programów jest sporo (Decrypter, Remake, czy nawet Shrink chyba), ale wszystkie przepisują. Poza tym brak przewijania może też wynikać ze sposobu wywołania - pisał już o tym kiedyś 1stWasp.

reese 02.09.2010 15:59

Cytat:

Napisany przez Reetou (Post 1115966)
Hmm, bo zasadniczo PGCEdit nie dobiera się do Vobów. A swoją drogą jak wyobrażasz sobie usunięcie czegoś z vobów bez ich przepisania? Programów jest sporo (Decrypter, Remake, czy nawet Shrink chyba), ale wszystkie przepisują.

A dzięki, to trochę mi wyjaśniłeś. Ale powiedz mi na czym polegają te PUO's nałożone na VOB'a? Chodzi tylko o niemożliwość przewijania w tył i w przód (w postaci 'przeskoków') czy też jeszcze jakieś obostrzenia są? W ogóle po co takie coś wymyślono, tylko się człowiek piekli, jakby im nie wystarczały PUO'sy na pliki IFO.


Cytat:

Napisany przez Reetou (Post 1115966)
Poza tym brak przewijania może też wynikać ze sposobu wywołania - pisał już o tym kiedyś 1stWasp.

Tak też to zauważyłem, że w jednym programie (kmp) miałem problemy z przewijaniem a w innym (mpc hc) nie było tego problemu i to było w pliku *.mkv (utworzony za pomocą "make mkv" z dvd i już myślałem, że ten plik mkv "zaraził się" PUOs'em z vob'a hehe a później okazało się że to chyba nie tak... że właśnie problem tkwił w sposobie wywołania, tylko ciekawe że inne pliki mkv w kmp można przesuwać a ten jeden strzela focha:). Swoją drogą ciekawe gdzie to 1stWasp pisał.... pewnie musiałbym to z godzinę szukać na forum, bo wpisów ma dużo.

Reetou 02.09.2010 18:12

Nie pamiętam w którym wątku to było, ale chodziło bodajże o to, że jak w DVD wywoływany jest film przez skok do PGC, to nie chce się on przewijać. Trzeba skakać do title. Kiedyś też trzepnąłem się i nie zrobiłem rozdziałów w filmie i dziwnym trafem też nie chciał się przewijać :D

reese 03.09.2010 08:19

Ok, ale nadal nie wiem po co wprowadzili PUOs na VOBy (i na czym one tak naprawdę do końca polegają) jakby nie wystarczyły na pliki IFO.

reese 03.10.2010 13:58

Cytat:

Napisany przez Reetou (Post 1115966)
Programów jest sporo (Decrypter, Remake, czy nawet Shrink chyba), ale wszystkie przepisują.

ok może przepisywać, oby tylko usunął usunął PUO's na Vob'a. Te programy które podałeś mają wadę, bo nie wczytują filmu z dysku (katalog VIDEO_TS) tylko z płyty:/
Tak robi: decrypter i remake.
Natomiast shrink, to w prawdzie wczytuje plik z dysku, ale przy przepisywaniu tracone jest menu (i chyba nie usuwa puo's ów na voba).

Zatem może być mi polecił jakiś jeszcze inny program, który wczytuje film z dysku i usuwa puo'sy na vob'y nawet metodą przegrywania całego filmu, ale tak aby wszystkie detale (dodtatki, menut itp.) były zachowane.

Reetou 03.10.2010 18:06

Cytat:

Napisany przez reese (Post 1120788)
Zatem może być mi polecił jakiś jeszcze inny program, który wczytuje film z dysku i usuwa puo'sy na vob'y nawet metodą przegrywania całego filmu, ale tak aby wszystkie detale (dodtatki, menut itp.) były zachowane.


Tak... yhy... DVD Remake Pro


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.