Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Fotografia (https://forum.cdrinfo.pl/f42/)
-   -   zruszane zdjęcie - poprawa jakości (https://forum.cdrinfo.pl/f42/zruszane-zdjecie-poprawa-jakosci-86939/)

ede 15.10.2010 10:34

zruszane zdjęcie - poprawa jakości
 
Witam wszystkich pięknie,
Mam prośbę - mam fajne zdjęcie z synem ale nie wiem jak poprawić jego jakość, niby proste ale ja jestem laikiem w Photoshopie - mam zaistalowany go na kompie ale nie wiem jak z nim działać. Może ktoś mógłby mi pomóc. Chętnie pokazałabym to zdjęcie, ale nie wiem jak go mam tu zamieścić. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

nimal 15.10.2010 10:43

primo - nie znam pojecia "zruszane"
zamiesc zdjecie - instrukcje zamieszczania zalacznikow masz na forum
Photoshop dla laika? a do komara strzelasz z bazuki? po co Ci program za jakies 5 tys PLN?

tom-as 15.10.2010 10:47

@nimal - coś czuję, że tu nawet photoshop nie pomoże :szczerb:

zruszane - obstawiam, że to wstrząśnięte nie mieszane

Kris 15.10.2010 11:42

Dobrze, że nie "ch" zamiast "sz". :D

Nimal, jest jeszcze PSE za 350 zł, który jakąś tam mizerną, ale mimo wszystko ma opcję usuwania nieostrości poruszonego zdjęcia.

Berion 15.10.2010 12:00

Jeśli ma "zruszane" to tutaj żaden Photoshop nie pomoże. Można skorygować jedynie niewielkie "zruszenia" (:D), ale to i tak nie da tej samej jakości co zdjęcie bez ("zruszenia" :D).

Rób nowe, tutaj nie ma magii.

tom-as 15.10.2010 12:02

@ede - tak czy tak wrzuć jakąś 'zruszana' fote

ede 15.10.2010 12:07

Niestety nie mogę dodać zdjęcia dopóki nie będę miała na forum 10 wpisów :(

Może wystarczy jeszcze sześć wpisów.

Ale nie wiem czy to legalne i czy mnie nie upomną za takie coś :(

Mogłabym na naszej klasie umieścić to zdjęcie i dać linka ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Ale linka też nie można dodawać dopóki się nie umieści 10 postów.

prometeusz 15.10.2010 12:13

wiesz ze jak dobijesz do 9-iu to skoczy ci do zera za nabijanie:D

ede 15.10.2010 12:14

mam nadzieje ze dasie zrobic cos z tym zdjeciem bo ma ono tylko 520 kB

OK , sorry za to :( poczekam do jutra i juta i jutro spróbuję zamieścić to zdjęcie :(

Bartez 15.10.2010 12:18

Do dodawania obrazków nie jest wymagane 10 postów. Pod okienkiem, w którym wpisujesz treść posta są Opcje dodatkowe. A tam Zarządzanie załącznikami.

joujoujou 15.10.2010 12:39

Tym bardziej, że informacja o tym wyświetla się w komunikacie przy próbie zamieszczenia linka. :czytaj:

ede 15.10.2010 13:20

Ilość załączników: 1
OK teraz rozumie :D dodaje ww zdjecie :)

nimal 15.10.2010 14:24

ok, to jest zdjecie PORUSZONE ;)
w kazdym razie NIE MA mozliwosci korygowania tego typu bledow
po prostu trzeba tak robic zdjecia, zeby czas naswietlania byl mozliwie krotki - i bedzie git - i to najlepsza rada, zeby w przyszlosci uniknac tego typu bledow
a zeby czas byl krotszy - to musi byc wiecej swiatla - zapalic zarowke, odslonic okno, zmniejszyc liczbe przyslony (jezeli aparat pozwala), zwiekszyc czulosc (byle nie za mocno, zeby kaszki nie bylo), w razie koniecznosci lekko blysnac (jak jest lampa blyskowa)

a co do poprawienia zdjecia - dowolny, chocby i darmowy program z opcja wyostrzania i bardzo delikatnie probowac (np IrfanView)
szalu nie bedzie, ale na malej odbitce da sie ogladac
a jezeli zdjecie ma isc do netu - to mozliwie jak najmniejszy rozmiar - im mniejsze finalne zdjecia, tym mniej widac poruszenie (czy inne wady, typu brak ostrosci)

ede 15.10.2010 14:40

Dzięki nimal,
IrfanView :( a gdzie to jest w Photoshopie ?? Tylko ten program mam na kompie. Może ktoś mógłby mi pomóc :( Wiem, że Photoshop ma mnóstwo jakiś tam bajerów ale nie wiem, które mogłabym użyć :(

Kris 15.10.2010 15:06

Ilość załączników: 1
Rewelacji nie oczekuj... masz taką ładną dzidzię... postaraj się o lepsze zdjęcia. :)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.