Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych (https://forum.cdrinfo.pl/f29/)
-   -   Firmware do nagrywarki OPTIARC DVD RW AD 7580s (https://forum.cdrinfo.pl/f29/firmware-nagrywarki-optiarc-dvd-rw-ad-7580s-87123/)

trzcinapt 12.11.2010 22:50

Firmware do nagrywarki OPTIARC DVD RW AD 7580s
 
Witajcie
Posiadam takową nagrywarkę w laptopie Emachines E525.Ostatnio zakupiłem płyty Verbatim DVD-R AZO, po wypaleniu płyty i sprawdzeniu jej jakości programem Nero Disc Speed pojawiło się bardzo dużo błędów PI (80-100 Średnio).Pomyślałem że może trafiłem na jakąś lewiznę Verbów i zakupiłem nośniki Sony DVD-R Accucore, ale na nich też osiągam nie najlepsze rezultaty (ok 30 błędów PI na /s).Wynik procentowy nero plasuje się w granicach 60-85%.Nie wiem co się dzieje???.Może pomogłaby zmiana Firmware?.Tyle że znajduje biosy do laptopów Della :sciana:.Pomożecie?;)

joujoujou 13.11.2010 00:22

Nie pisz z boldem, bo się czytać nie da. :|

Z tego, co piszą na http://liggydee.cdfreaks.com/page/en/other-drives/ masz OEM QSI SDW-088I.

Nie znalazłem do niego biosu, ale googluj - może się uda.

trzcinapt 13.11.2010 10:07

Rzeczywiście bold wali po oczach, nie pomyślałem;)Może to głupie pytanie ale jak bym wgrał bios z tej strony : .firmwarehq.com/Optiarc/AD-7580S/files to czy nic by się nie stało z nagrywarką?(firmware do wpomnianego już wcześniej Della? Generalnie co może być przyczyną takich złych wyników na potencjalnie tak dobrych płytach?.Niestety mogę zrobić test jakości tylko i wyłącznie programem Nero Disc Speed, zastanawiam się jak wyglądały by testy w innych programach i jak jest z ich powtarzalnością?

czary2mary 13.11.2010 10:28

Cytat:

Napisany przez trzcinapt (Post 1128104)
Rzeczywiście bold wali po oczach, nie pomyślałem;)Może to głupie pytanie ale jak bym wgrał bios z tej strony : .firmwarehq.com/Optiarc/AD-7580S/files to czy nic by się nie stało z nagrywarką?(firmware do wpomnianego już wcześniej Della? Generalnie co może być przyczyną takich złych wyników na potencjalnie tak dobrych płytach?.Niestety mogę zrobić test jakości tylko i wyłącznie programem Nero Disc Speed, zastanawiam się jak wyglądały by testy w innych programach i jak jest z ich powtarzalnością?

A jakim napędem robisz testy????????

A swoją drogą-:taktak:
Laptopowe napędy nagrywają zazwyczaj bardzo słabo:)

trzcinapt 13.11.2010 11:26

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1128106)
A jakim napędem robisz testy????????

A swoją drogą-:taktak:
Laptopowe napędy nagrywają zazwyczaj bardzo słabo:)

Tym nieszczęsnym Optiarckiem.
Czy możliwa jest sytuacja że płyta nagrana w nim a przetestowana u kogoś innego na jego nagrywarce będzie miała zgoła inny współczynnik jakosici???

ps: jak mogę władować skany testów na serwer forum?, bo linków na razie nie mogę dodawać, nie mam 10 postów

joujoujou 13.11.2010 15:25

Czytałeś komunikat o ilości postów, ale najwyraźniej mało uważnie. ;p

http://forum.cdrinfo.pl/faq.php?faq=...b3_attachments :czytaj:

Zrób skany na jakimś liteonie, albo starym benq. :idea:

trzcinapt 13.11.2010 16:14

Nie mam dojścia do takich nagrywarek ale spróbuje pożyczyć Asusa mam nadzieje że będzie w miarę miarodajna

czary2mary 14.11.2010 08:17

Cytat:

Napisany przez trzcinapt (Post 1128115)
Tym nieszczęsnym Optiarckiem.
Czy możliwa jest sytuacja że płyta nagrana w nim a przetestowana u kogoś innego na jego nagrywarce będzie miała zgoła inny współczynnik jakosici???

ps: jak mogę władować skany testów na serwer forum?, bo linków na razie nie mogę dodawać, nie mam 10 postów

Żadnym laptopowym napędem nie przetestujesz żeby były miarodajne wyniki-z zwłaszcza Optiarckiem słynącymi z bardzo słabego odczytu
więc dopóki nie znajdziesz dobrego napędu do testu to trudno o jakości coś powiedzieć :)

trzcinapt 14.11.2010 23:39

Pożyczyłem od kolegi...Sony Nec Opriarc :blee: Model AD-7170A (produkcja 2006)
I po testach jakości płyty wypalone nim wypadały jeszcze gorzej niż w moim laptopowym cudzie:wow:. W sobotę zakupiłem sobie płytkę verbatima DVD-R z euro rtv agd bo podejrzewałem że moje nośniki są jakieś lipne a tu średnia błędów PI 320 a PI 2 16...Spróbuje jeszcze skombinować wypalarkę Asusa...Czy to przypadek czy nawet stacjonarne Optiarcki są takie beznadziejne?O co tu chodzi?

czary2mary 15.11.2010 07:22

Do w miarę miarodajnych testów jakości używamy z nowych napędów Lite-on,ze starszych Benq i Plextor .

Sony Nec Opriarc maja fatalny odczyt- dlatego takie wyniki i dlatego nie nadają się do testów-miałeś to napisane wyżej.

trzcinapt 15.11.2010 09:32

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1128351)
Do w miarę miarodajnych testów jakości używamy z nowych napędów Lite-on,ze starszych Benq i Plextor .

Sony Nec Opriarc maja fatalny odczyt- dlatego takie wyniki i dlatego nie nadają się do testów-miałeś to napisane wyżej.

Myślałem że stacjonarna nagrywarka tej firmy jednak pociągnie testy;)

Mogę poprosić o napisanie modeli tych napędów o których wspomniałeś powyżej?

czary2mary 15.11.2010 13:08

Lite-on wsiora wno w zasadzie:)
Benq >1640
Plextor>755

trzcinapt 17.11.2010 22:13

Więc sprawa się rozjaśniła: na Asusie 2014l1
Nagrywarka robi w mało błędów PI1 i PI2 w porównaniu z optiarckiem, jakość nagranych płyt waha się w granicach 93-98%.Powiedzcie mi panowie w jaki sposób mogę ją użytkować na laptopie?.Dziękuje wszystkim za wcześniejszą pomoc:)

qra69 15.02.2011 18:51

podepnę się. Potrzebuję firmware do Optiarc ad-7540A. Spoko, znalazłem, jednak który zainstalować i jak? na stronie Liggy'iego jest tego dużo do wyboru i nie wiem który będzie odpowiedni. Obecna wersja mojego FW to 1.42
wiem tylko,że robi się to programikiem Binflash jednak co dalej? czy coś będę jeszcze potrzebował?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.