Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Windows 8 (https://forum.cdrinfo.pl/f113/windows-8-a-87411/)

czary2mary 10.12.2010 19:05

Windows 8
 
Ilość załączników: 1
Windows 8, określany w Microsoft-cie również jako vNext Windows lub Next.

Czas zacząć nowy serial

Nieoficjalnie wycieka coraz więcej szczegółów.
Interfejs Aero, który jest obecnie w systemach Windows Vista i Windows 7 zostanie zastąpiony interfejsem Wind. Ma być on w 3D a określany jest mianem inteligentnego.
System Windows 8 z interfejsem 3D do prawidłowego funkcjonowania będzie potrzebował dedykowanej karty graficznej z 170 MB pamięci RAM. Oznacza to, że nie będzie działał na komputerach
z zintegrowanymi układami GPU. Dodatkowo interfejs Wind będzie mógł być uruchomiony tylko na komputerach z 64-bitowym systemem Windows. Ale już do wyświetlenia obrazu
będzie mógł być użyty standardowy monitor.

Interfejs Wind w 3D będzie standardowym trybem wyświetlania obrazu w systemie Windows 8. Jednak jeśli komputer nie spełni jego wymagań to użytkownicy będą mogli skorzystać z mniej wymagającego odpowiednika, także w 32-bitowych systemach.

Technologia Cloud Computing-również do sprawdzania aktywacji.

System Windows 8 ma również w kilka sekund zapisywać dane do hibernacji oraz inteligentnego zarządzania dyskami
SSD.

Załącznik 56230

ynsiwy 10.12.2010 19:14

Windows żyje ciągle tylko dlatego, że można na nim grać i wychodzą na niego gri :] no i jesteśmy do niego przyzwyczajeni jak do dobranocki, teleekspresu itd.

tom-as 10.12.2010 19:35

ciekawe ile system będzie na czysto ważył.

wiem, że dla sporej części z Was nie ma to znaczenie przy dyskach o pojemności liczonej w tera, ale ja tam lubię jak jest lekki.

ah. i czy będzie jeszcze lepiej wiedział czego chce user :hmm:

Jarson 10.12.2010 20:33

Na razie informacje o W8 są dość rozbieżne - jedne źródła mówią, że główny nacisk będzie kładziony na działanie w chmurze, inne, że koniem pociągowym systemu będzie interfejs 3D. Gdyby pierwsi mieli rację, to zmiany byłyby istotne, choć nieco niezrozumiałe dla wielu userów. Jeśli drudzy - zmiany byłyby widoczne, choć od strony funkcjonalnej nie wiem, czy szczególnie rewolucyjne.

M@X 10.12.2010 20:42

Sa jakes szanse by zobaczyc film prezentujacy owy interfejs? Bo wreszcie jest szansa by Windows wprowadzil rewolucje. Win XP to OS X 10, Win 7 to OS X 10.4, 10.7 Lion nie wprowadzi na 100 % interfejsu 3D, wiec chcialbym to zobaczyc w Win 8, skoro nie ma z czego kopiowac...

tom-as 10.12.2010 20:47

>Jarson
a mozę bedzie jedno i drugie. oba działające tak sobie na zasadzie doklejenie do 7ki. wszystkiego się spodziewac mozne :tak:

btw. chmurowy chrome OS już zaprezentowany.

Jarson 10.12.2010 22:43

Myślę, że to całkiem prawdopodobny scenariusz.

Z Windowsami jednak bywa tak, że "rewolucje" okazują się niedopracowane i MS bierze się za ich poprawianie. Początkowo W7 miał być w zasadzie niczym innym, jak SP Visty, jednak okazało się, że po pierwsze nieco za długo im zeszło, a po drugie innowacje były większe niż producent sądził, więc zdecydował się poczekać jeszcze trochę i wydać siódemkę.

Jeśli W8 będzie zawierał w sobie bardzo dużo zmian, to oczywistym i zrozumiałym jest, że albo premiera odbędzie się ze sporym opóźnieniem, albo niektórych rzeczy nie da się dopracować od razu. I tu widzę potencjalną możliwość powtórzenia scenariusza Vista=>W7: konieczność usprawnienia systemu i przygotowywanie w związku z tym zmian, które okażą się na tyle duże, że będą kwalifikowały się do wydania jako nowy OS.

Uważam, że to nie jest szczególny problem. Jeśli W8 okaże się systemem dobrym, to wszystko ok. Jeśli nie, to W7 jest udanym systemem i można "przeczekać" ósemkę, do pojawienia się dopracowanej wersji "chmurowego Windowsa". Dobre jest obecnie to, że MS wydaje publiczne wersje beta swoich nowych systemów - dzięki temu nie kupujemy kota w worku, tylko możemy sami przekonać się, czy system nam odpowiada. Jest to z korzyścią dla klienta, ale i dla producenta, o czym świadczy choćby sprzedaż siódemki.

pali 11.12.2010 07:13

Wejście w cloud rozumiany jako system wymiany plików pomiędzy userami wydawałby się naturalny, pytanie jednak czy MS zechce wejść w konflikt z producentami treści, chcąc powtórzyć model naczelnego złodziejaszka - Google, youtube.

Mnie interesuje czy udostępnią darmowy hosting, czyli jedyną rzecz której w ofercie nie ma Google.

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1132911)
Sa jakes szanse by zobaczyc film prezentujacy owy interfejs? Bo wreszcie jest szansa by Windows wprowadzil rewolucje. Win XP to OS X 10, Win 7 to OS X 10.4, 10.7 Lion nie wprowadzi na 100 % interfejsu 3D, wiec chcialbym to zobaczyc w Win 8, skoro nie ma z czego kopiowac...

Obejrzyj NEXTStep to będziesz wiedział :) MS nigdy nic nowego sam nie wymyślił.

Kris 11.12.2010 12:21

Myślę, że MS chodzi bardziej o backup danych i usługi związane z oprogramowaniem niż wymianę plików. Nie będzie kogoś stać na Worda - kupi wersję na kilka dni za kilka centów, udostępnią mu to w sieci (zmienią uprawnienia) i po sprawie. Do tego super zaj...sty komputer i prędkość sieci min. 10MB/s :mruga:

Idzie to w stronę większego zamordzia i skubania użytkowników.

tom-as 11.12.2010 12:28

>Kris
no załóżmy że wszystko fajnie z tymi chmurami, ale z netem 1mega to se można :sciana:

Kris 11.12.2010 12:30

Ja nie mówiłem, że to fajnie. Taki system mnie zupełnie nie interesuje.

tom-as 11.12.2010 12:35

wiem ze nie mówiłeś. ja tak hipotetycznie założyłem tylko na potrzeby jednego posta ;-)
na podstawie chrome OS myślę że tak naprawdę tylko do szperania w necie. coś poważniej podziałać na kompie to niezbyt.

Berion 11.12.2010 13:10

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1132896)
Technologia Cloud Computing-również do sprawdzania aktywacji.

Czyli bez połączenia z internetem nie włączę Windowsa. Genialne... :sciana:

Mam nadzieję, że zechcą tego użyć tylko do aplikacji kupowanych/wypożyczanych z "WinStore" (bo pewnie jakiś będzie ;]).

- - -

To czego bym oczekiwał od kolejnej Windy to możliwośc przy instalacji składników systemu, które chcę instalować. Na cholerę mi IE, Outlook, Paint i reszta tego syfu? :|

joujoujou 11.12.2010 15:02

Paint jest wporzo. :spoko:

:mruga:

Patrix 11.12.2010 18:03

Tak, od Painta się odczepić! Jest dobry do wykadrowania czegoś na szybko, zamalowania itd. itp.
Równie dobrze można by napisać po co mi Notatnik..

PS
Jeśli Bieronie nie będę mógł włączyć systemu bez internetu
to ja wtedy oficjalnie rezygnuję z tego systemu na rzecz innego (w zanadrzu są dwa).


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.