Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Problem z.. Explorerem? Javą? (nie otwieranie menu płyty, menu instalatora itp.) (https://forum.cdrinfo.pl/f113/problem-explorerem-java-nie-otwieranie-menu-plyty-menu-instalatora-itp-87699/)

andrzejj9 15.01.2011 20:40

Problem z.. Explorerem? Javą? (nie otwieranie menu płyty, menu instalatora itp.)
 
Ilość załączników: 1
Obiecałem komuś, że spróbuję się czegoś dowiedzieć, więc..

Problem jest taki. Od jakiegoś czasu nie można posługiwać się menu niektórych płyt. Na pewno jednej z ostatnich z Komputer Świata, wcześniej też kilku. Polega to na tym, że elementy menu stają się nieaktywne, a po ich próbie wybrania, pojawia się pusty ekran (na ich miejsce). Dorzucę do załącznika raport błędu z Windowsa 7, tam można zobaczyć na screenach efekt (właściwie tylko pierwsze dwa kroki).

Na to jeszcze można by machnąć ręką, ale problem pojawia się też w menu instalacyjnych programów. Przykład w drugim załączniku.


Przy płycie myślałem, że to kwestia Explorera, bo kiedyś się z takim problemem spotkałem. Jednak instalacja nowszej wersji nic nie zmieniła (wcześniej była 7, teraz 8). Przy instalatorze zacząłem się zastanawiać, czy może nie Java, ale też jest najnowsza wersja i wszystko zaktualizowane.

Problem występował zarówno w Viście, jak i po aktualizacji do Windowsa 7.

Co może być przyczyną?


-----
EDIT

Na razie wrzucam tylko opis dwójki, bo pierwszy za dużo zajmuje. Spróbuję go jakoś skrócić.

andrzejj9 15.01.2011 20:45

Ilość załączników: 3
Link do 'jedynki', poniżej też przykładowe screeny:

http://www.sendspace.com/file/advt63

Banana Coctail 15.01.2011 21:40

Reset ustawien IE? Odinstalowanie Javy czyms pokroju YourUninstaller i ponowna instalacja.

andrzejj9 16.01.2011 14:38

Dzięki, ale nic nie pomogło - odinstalowana Java dokładnie z wszystkimi dodatkami, restart, zainstalowana nowa (za każdym razem sprawdzane, czy są jakieś zmiany) - cały czas to samo.

Reset ustawień Explorera- również bez zmian.


Zobaczę jeszcze, jak z tym powrotem do poprzedniej wersji Explorera. Chociaż w tamtej też już ten problem był..


-----
EDIT

Jeszcze z dodatkowych informacji. Osoba, która ma ten problem 'zapomniała' mi wspomnieć, że w międzyczasie zainstalowała Explorera 9. Ostatecznie nic to nie zmieniło, bo po odinstalowaniu (według instrukcji ze strony Microsoftu) problem występuje nadal, ale może będzie to jakaś dodatkowa informacja.

gallus 16.01.2011 15:00

A może to przez DEP - dodaj do wyjątków javę i zobacz co i jak..., ewentualnie o ile budowa menu KS wygląda tak jak kilka lat temu to odpal je pod FF/Operą ;)

andrzejj9 16.01.2011 15:16

Tak, tylko problemem nie jest sama płyta KŚ tylko ten program. Podejrzewam, że przyczyna jest ta sama, dlatego opisałem to wspólnie, ale tamten problem jest istotniejszy, bo są rzeczy, których nie można zainstalować. Czy instalatory programów mogą być zrobione w oparciu o Javę?

-----
EDIT

Problem podobny do tego:
http://corel.wodip.opole.pl/forum/viewtopic.php?p=20189

Kris 16.01.2011 15:36

Zaktualizuj Flasha. Miałem podobnie. Aktualizacja pomogła. Zaktualizuj też w Firefoxie, Operze, gdziekolwiek, gdzie jest zainstalowany.

andrzejj9 23.01.2011 12:30

Niestety to też nie pomogło. Zainstalowana jest najnowsza wersja i cały czas to samo.

gallus 23.01.2011 13:29

To może załącz obraz CD zawierający samo menu i po testujemy na swoich kompach co i jak u kogo się zachowuje...

PS Doczytałem gdzieś, że do instalacji tego VideoStudio X3 potrzebny jest net framework 3.5 sp1 ;)

andrzejj9 23.01.2011 13:50

Ale to nie kwestia tej jednej płyty, bo problem powtarza się też w innych sytuacjach. Natomiast sama płyta na innych komputerach działa poprawnie.

Nie wiem, spróbuję się jeszcze sam pobawić. Zobaczę, czy na pewno wszystko jest poinstalowane.

andrzejj9 29.01.2011 20:32

Znalazłem częściowe rozwiązanie na internecie:

Cytat:

I have been testing this problem, which has appeared last week out of the blue on a few machines around the world, and I was not able to reproduce it. It seems to be a OS setting responsible that is related to a user profile. We're grateful to each idea!

This is the solution which worked fine until now:

Please create a new user account with full administrative rights, restart the machine and log in with the new user.

Install PSPPX3.

Afterwards, you can delete the new user and use PSPPX3 with your old account.
http://forum.corel.com/EN/viewtopic.php?f=56&t=40053

Ten sposób faktycznie dziala tylko nie do końca - tzn. program zainstalować można i używać bez problemu na tym koncie, ale po powrocie do standardowego dalej są problemy (już z samym działaniem programu).

Zastanawiam się w takim razie co może być takiego na tym oryginalnym koncie (także administratora), co uniemożliwia tę instalację? Uprawnienia są przyznane na wszystko..


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.