Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB (https://forum.cdrinfo.pl/f115/)
-   -   Disk error w mp3 (https://forum.cdrinfo.pl/f115/disk-error-mp3-87718/)

gruszka89 18.01.2011 21:15

Disk error w mp3
 
Mowa o podróbce Pentragram pocket R(firma spydee, zenetrznie jest identyczna różni je tylko logo na obudowie, choć co do firmwaru nie to nie wiem). Zrobiłem z owej mp3 dysk bootowalny windowsa i teraz działa tylko pendrive. Gdy próbuje odtwarzać jakiś utwór pokazuje się tylko: Disk error. To samo do rejestratora dźwieku. Próbowałem formatować na różne formaty.
Będę wdzięczny za każdą sugestię.
P.S nie wiem czy to najlepsze miejsce na to pytanie, ale nie mam pojęcia gdzie znaleść sposób na rozwiązanie tego problemu

Patrix 18.01.2011 21:24

Zniszczyłeś bootsektor pamięci swoimi poczynaniami.
Jedyna rada to wgrać od nowa firmware dla tego urządzenia no ale skoro to podróba to może być ciężko.

andy 18.01.2011 21:47

Cytat:

Napisany przez gruszka89
Mowa o podróbce Pentragram pocket R

Cytat:

Napisany przez Patrix
ale skoro to podróba to może być ciężko.

Sprawdźcie co w polskim prawie oznacza to słowo a dopiero później go używajcie.

@gruszka wgraj fw i powinno być wszystko ok.

Patrix 18.01.2011 21:53

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1140062)
Sprawdźcie co w polskim prawie oznacza to słowo a dopiero później go używajcie.

Nie musi mnie obchodzić co to oznacza w prawie,
powszechnie uważa się to za imitację mającą wyglądać/naśladować oryginał.
Poza tym na wstępie napisał co to jest, myślisz,
że mi się chce sprawdzać czy ma racje, nie o tym ten problem traktuje :P

gruszka89 18.01.2011 22:33

no racja z tą "podróbką" ale po prostu było mi jakoś łatwiej tak opisać ;) Dzięki za odpowiedź, spróbuje z firmwarem chociaż pewnie nie będzie to łatwe..

andy 18.01.2011 22:48

Cytat:

Nie musi mnie obchodzić co to oznacza w prawie,
Jeśli chcesz takich słów używać to musisz najpierw poznać ich definicje.
Cytat:

powszechnie uważa się to za imitację mającą wyglądać/naśladować oryginał.
Praktycznie trafiłeś.
Cytat:

Według polskich przepisów podróbka to towar, który nielegalnie został oznaczony znakiem towarowym zarejestrowanym przez inną firmę. Swoim wyglądem i funkcjami podróbka ma jak najbardziej przypominać oryginalny produkt, tak aby konsument w czasie zakupów jak i później nie zorientował się, że ma do czynienia z nieoryginalnym towarem.
Więc jego odtwarzacz nie jest podróbką. I proszę nie używajcie tego słowa w przyszłości w podobnych sytuacjach.
Cytat:

Produkt podobny to towar, który swoim wyglądem przypomina towar markowy, ale jednak różni się od niego drobnymi szczegółami. Najczęściej kopiowany jest wygląd opakowania i kształt produktu. Dodatkowo tworzy się nazwy, które mają swoim brzmieniem przypominać oryginalne. Niestety podobny wygląd towaru najczęściej nie idzie w parze z podobną jakością.
Cytat:

Trzeba pamiętać, że sprzedawanie podróbek jest nielegalne i karalne podczas gdy umieszczanie na rynku produktów podobnych jest jedynie nieetyczne

Wracając do tematu to na stronie tej firmy http://www.spydee.pl/ nie ma fw dla urządzeń mp3, ba w produktach nie widzę odtwarzaczy mp3...
Co najwyżej możesz napisać na email i poprosić o fw dla swojego urządzenia.

M@X 18.01.2011 22:49

Ja sadze ze to jeden pies - stawiam, ze jeden Chinczyk bije i pentagram bije logo, a 30% taniej idzie bez loga z prywatnego importu. Bo w wypadku Pentagrama ciezko mowic o "marce" ;-)...

Patrix 18.01.2011 22:52

andy... czepiasz sie... :]

gruszka89 19.01.2011 14:11

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1140079)
Ja sadze ze to jeden pies - stawiam, ze jeden Chinczyk bije i pentagram bije logo, a 30% taniej idzie bez loga z prywatnego importu. Bo w wypadku Pentagrama ciezko mowic o "marce" ;-)...

dokładnie, ten sam chińczyk jako, że to firmy tej samej spółki i ta sama siedziba:P

Patrix 19.01.2011 14:16

Cytat:

Napisany przez gruszka89 (Post 1140194)
dokładnie, ten sam chińczyk jako, że to firmy tej samej spółki i ta sama siedziba:P

Oni tam potrafią kopiować całe parki maszynowe.
Nic mnie nie zdziwi.

Banana Coctail 20.01.2011 17:12

@M@X wiemy, ze markowy jest tylko ajpl.

M@X 20.01.2011 22:00

Epyl, jesli juz. Ja wiem, ze u komunistow slabo z angielskim, ale popisywac sie to trzeba umiec ;-)...

laptokowiec 24.01.2011 16:50

Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1140053)
Zniszczyłeś bootsektor pamięci swoimi poczynaniami.
Jedyna rada to wgrać od nowa firmware dla tego urządzenia no ale skoro to podróba to może być ciężko.

A skąd wiesz ?
Wróżka ?

ed hunter 24.01.2011 17:12

Cytat:

Napisany przez laptokowiec (Post 1141226)
A skąd wiesz ?
Wróżka ?

Nie, pragmatyk.

Patrix 24.01.2011 18:10

Cytat:

Napisany przez laptokowiec (Post 1141226)
A skąd wiesz ?
Wróżka ?

Nie, Harry Potter.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.