Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   www.euroadres.pl - prośba o kasację postów (https://forum.cdrinfo.pl/f5/www-euroadres-pl-prosba-o-kasacje-postow-87729/)

pali 19.01.2011 13:36

www.euroadres.pl - prośba o kasację postów
 
Witam

Rok temu w naszym wątku UWAGA! Oszustwa internetowe! zamieściłem kilka postów, w których opisałem moje doświadczenia z firmą działającą pod brandem Euroadres.

Cel pisania postów zapewne taki sam jak innych osób: aby ostrzec współbraci przed ew. kłopotami.

Tutaj linki do moich postów:
Pierwszy post, w którym przedstawiam sprawę i kolejne posty w tym wątku: drugi post, trzeci post, czwarty post.

Jeśli ktoś zechce komentować istotę tamtej sprawy, proszę o przeczytanie wszystkich postów, gdyż w trzecim z kolei prostuję moje błędne wnioski z pierwszego postu.

Do rzeczy: dziś dostałem msg od jednego z adminów naszego forum, w którym dowiaduję się, że niejaki Michał Brzeczkowski z "firmy Euroadres" żąda usunięcia w/w postów w związku z "obraźliwymi i nieprawdziwymi informacjami na temat naszej firmy".
Admin pyta się o moją opinię i sugeruje, zapewne słusznie, że jeśli nie skasujemy, następnym krokiem będzie żądanie podania moich danych personalnych.
Dla jasności: msg naszego admina jest w tonie jak najbardziej przyjaznym :) I jeśli dobrze rozumiem, admin pozostawia decyzję do mojego uznania.

Pytanie do Was: co zrobić? Skasować czy zostawić? Czasami zadaje się takie pytania, aby upewnić się co do swojej decyzji, ale zaręczam, że tym razem naprawdę nie wiem.

Z jednej strony oczywiście nie chce mi się nimi szarpać, a z drugiej strony po przeczytaniu w/w postów generalnie podtrzymuję swoją opinię, dalej widzę cel w zamieszczaniu takich informacji itd

Jako że jesteśmy na otwartym forum dyskusyjnym: pan Michał Brzeczkowski mógłby bronić dobra swojej firmy bezpośrednio...

Swoje dane personalne oczywiście im podam w razie żądania, nawet sam to zrobię, aby admin nie miał zbędnych nerwów. BTW po IP mnie nie ustalą, ale nie zwykłem ukrywać się i staram się brać odpowiedzialność za słowa.

Mam nadzieję, że wyrazicie swoją opinię i o ile jasno powiecie kasować / nie kasować, podsumuję Wasze głosy i podejmę taką decyzję jak większość. W końcu to forum nie jest moją własnością, a w pewnym sensie wszystkich tu piszących, to i dlatego zwracam się do Was.

joujoujou 19.01.2011 13:57

Cytat:

[...] pan Michał Brzeczkowski mógłby bronić dobra swojej firmy bezpośrednio [...]
To stwierdzenie w zasadzie wyczerpuje temat.

Nie kasować. :nie!:

Zetoxa 19.01.2011 15:34

dokładnie,
może się u nas zarejestrować,
i z Tobą polemizować :czytaj:

andy 19.01.2011 15:35

@pali przeczytałem te posty i moim zdaniem nie powinieneś ich usuwać. Jeśli Cię pozwą to co? Posty są napisane w merytoryczny sposób, nikogo nie obrażają tylko stwierdzają fakty (o ile nie kłamałeś). Żaden sąd nie przyzna im racji. Dla pewności polecam jednak popytać na forum prawnym

Cytat:

Do rzeczy: dziś dostałem msg od jednego z adminów naszego forum, w którym dowiaduję się, że niejaki Michał Brzeczkowski z "firmy Euroadres" żąda usunięcia w/w postów w związku z "obraźliwymi i nieprawdziwymi informacjami na temat naszej firmy".
Na tym etapie to ten Pan może co najwyżej POPROSIĆ o usunięcie tych materiałów.


Walcz o swoje!

Cytat:

Swoje dane personalne oczywiście im podam w razie żądania, nawet sam to zrobię, aby admin nie miał zbędnych nerwów. BTW po IP mnie nie ustalą, ale nie zwykłem ukrywać się i staram się brać odpowiedzialność za słowa.
Dopóki prokuratura nie nakaże administratorowi podania danych osobowych to nie musi tego robić.

--

OT
@pali zapoznaj się z sprawą :)

Bartez 19.01.2011 15:48

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1140215)

Na tym etapie to ten Pan może co najwyżej POPROSIĆ o usunięcie tych materiałów.

Wczytałem się jeszcze raz w maila i jednak póki co proszą. To tak, żeby nie było nieporozumień z powodu "PROŚBA, czy ŻĄDANIE" :)

andy 19.01.2011 15:54

Cytat:

Wczytałem się jeszcze raz w maila i jednak póki co proszą. To tak, żeby nie było nieporozumień z powodu "PROŚBA, czy ŻĄDANIE" :)
W takim razie ładnie odpisać, że te posty nie zostaną usunięte. :)

Jeśli cała sytuacja wygląda jak to pali opisał, to nie macie się czego bać - w szczególności on.

joujoujou 19.01.2011 15:58

Cytat:

W takim razie ładnie odpisać, że te posty nie zostaną usunięte.
Lepiej zamiast odmowy zaprosić do rejestracji i merytorycznej polemiki. :klotnia:

:mruga:

Jarson 19.01.2011 16:31

Przypomniałem sobie te posty - nie ma w nich żadnych niestosownych treści, zawierają rzeczowy opis faktów. Wszystko napisane wręcz z troską o rzeczowość i obiektywizm, przypuszczenia z pierwszych postów, które okazały się niezgodne ze stanem faktycznym (i ewentualnie ich można by się było przyczepić) zostały rzetelnie sprostowane. Cóż więcej?

andy 19.01.2011 17:43

Cytat:

Napisany przez joujoujou
Lepiej zamiast odmowy zaprosić do rejestracji i merytorycznej polemiki. :klotnia:

Gdyby chcieli polemiki to sprostowanie by się już dawno pojawiło. Czepiają się tych postów bo Google je wysoko indeksuje na zapytanie "euroadres opinie" ;) - Nie pierwsza i nie ostatnia firma, która negatywne opinie o sobie chce wymazać w taki sposób.

Cytat:

Napisany przez Jarson
Przypomniałem sobie te posty - nie ma w nich żadnych niestosownych treści, zawierają rzeczowy opis faktów. Wszystko napisane wręcz z troską o rzeczowość i obiektywizm, przypuszczenia z pierwszych postów, które okazały się niezgodne ze stanem faktycznym (i ewentualnie ich można by się było przyczepić) zostały rzetelnie sprostowane. Cóż więcej?

Dokładnie. Rzeczy co do których się pomylił w pierwszym poście prostuje w kolejnych.
Cytat:

Napisany przez Bartez
Wczytałem się jeszcze raz w maila i jednak póki co proszą.

Mógłbyś ten email opublikować w tym temacie?

Prezesik 19.01.2011 17:45

Mi też się wydaje, że powinno zostać.
Złe przypuszczenia z Twojej strony zostały sprostowane.
Szanowny Pan może się na forum zarejestrować i odnieść się do pozostałych zarzutów.

Banana Coctail 19.01.2011 17:46

walcz z kapitalizmem-kanibalizmem! cherfony ztutent

popieram, niech zostana.

mystery 20.01.2011 03:36

Poczytałem i popieram koncepcję pozostawienia Twoich postów.W końcu Forum jest otwartą platformą polemiki na każdy temat.Przecież to Ty występujesz z propozycją dialogu,ja tak to odczytuję.

superrrmario 20.01.2011 06:09

Nie kasować!

sobrus 20.01.2011 07:30

Jeżeli chodzi o to czy kasować czy nie to : nie kasować.

Na forum można pisać wszystko co jest zgodne z regulaminem.

Mamy wolność wypowiedzi i każdy może przecież wyrażać swoją opinię, opisywać swoje wrażenia. Przecież większość postów jest właśnie o tym!

Tematy co wybrać, czy firmę Philips czy Samsung, jaką lodówkę, gdzie robić zakupy a gdzie nie, gdzie tankować a gdzie paliwo jest do kitu. I czemu aparaty Kodaka są złe ;)

I jeżeli ktoś napisze "firma X jest do dupy bo ich napęd padł po 2 miesiącach", "nie polecam kuriera C, zgubili moją przesyłkę" to czy taki post należy skasować? A może firmy X i C pozwą kogoś do sądu?

No i właśnie. Posty powinny zostać, tyle że nie wiem czy warto być za nie ciąganym po sądach i robić sobie problem? A z drugiej strony czy firma euroadres ma prawo czyścić opinie na swój temat?

PS. Czy różne firmy mogą kontrolować swoje opinie na na ceneo, nokaut i podobnych serwisach? Przecież nie zawsze są pozytywne. W skrajnym wypadku bardzo negatywne. I na pewno czytane częściej niż stary zapomniany temat na cdrinfo.

andrzejj9 20.01.2011 08:05

Cytat:

Napisany przez sobrus (Post 1140328)
Na forum można pisać wszystko co jest zgodne z regulaminem.

No nie do końca..

Można pisać to, co po pierwsze jest zgodne z obowiązującym w Polsce prawem, a następnie co jest zgodne z regulaminem.

Co do konkretnej sytuacji to jeszcze się nie wypowiadam. Później przejrzę te posty, ale też nie kojarzę w nich nic, co by wcześniej zwróciło moją uwagę (a gdyby było niewłaściwe, pewnie by zwróciło).


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.