Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) (https://forum.cdrinfo.pl/f108/)
-   -   Błąd -Zła Płya jaka wina (https://forum.cdrinfo.pl/f108/blad-zla-plya-jaka-wina-88078/)

rojkow 26.02.2011 09:19

Błąd -Zła Płya jaka wina
 
Witam mam taka dziwną sytuacje mam nagraną kopię zapasową własnego wesela i jak to bywa jest obiazd po rodzinie z płytą i mam cos takiego że u jednych kopia odpala bez problemu bez zająknięcia a u innych ta sama plyta na DVD wyskakuje komunikat ZŁA PŁYTA i nie chce odpalić na komputerze bez problemy działa płyty są firmy EMTEC DVD+R 16RW są nagrywane za pomocą Nero prędkością zapisu x4 czyli najwolniej jak dało radę i co może być przyczyną że nie działa u nie których płyta na dvd a w jednych przypaku spotkałem się z taką sytuacją że 2 płyty nie odpalily wyskoczył w.w komunikat a jedna płyta nagrana tą samą nagrywarką wszystko tak samo nagrywane i odpalila. Pomocy bo już złupieje co jest grane

loki7777 26.02.2011 09:50

Emtec to raz, wolniej nie oznacza lepiej. Zobacz inne plyty np verbatima czy sony.

czary2mary 26.02.2011 09:53

EMTEC to marne płyty i napędy z gorszym odczytem mają problemy :)

rojkow 26.02.2011 09:56

Dzieki za szybka odpowiedz.
Co do innych płyt to nie sprawdzałem na innych a kupilem EMTEC bo mi sprzedawca w sklepie polecil :/
jeśli by się błąd powtórzył na innych płytach to może byc nie tak jeszcze??

grzeniu 26.02.2011 10:03

Mogą jeszcze być kiepskie czytniki - tj napędy na których nie chcą płytki startować.
A Emtec to badziew jak mało co.

rojkow 26.02.2011 10:07

ok jutro kupie w markecie sony albo verbatimki i sprawdze czy dziala a z jaka prędkościa polecasz kolego wypalac??

grzeniu 26.02.2011 10:11

8-12x
najlepiej kup np po jednej sony i verbatim, będziesz miał lepsze porównanie (czy jak potrzebujesz to więcej)

czary2mary 26.02.2011 10:17

I nie w markecie :)-Verbatimy są tam najgorsze chińskie -a Sony z Indii też słabe
Lepiej ze sklepu komp.gdzie biorą bezpośrednio od dystrybutora na Polskę

rojkow 26.02.2011 10:44

no to musze rwać do sklepu komp. w poniedziałek i kupić płytki. A czy to prawda że płyty powinno sie wypalać jak najwolniej z racji tej że starsze odtwarzacze dvd maja problem z odbiorem??
:respect: i :piwo: dla was za pomoc

pali 26.02.2011 14:34

Nieprawda. Optymalna prędkość nagrywania to średnia ważona płyty oraz napędu, z większą wagą na płytę.

Kup sobie 1 szt. DVD-RAM, ale miej na popijawach u rodziny także kopię na DVD-R/W, bo dużo napędów wcale nie odczytuje DVD-RAM (nie ma takiej funkcji)
Ale jeśli napęd odczytuje, to obecnie jest to najpewniejszy nośnik, moim zdaniem.

rojkow 26.02.2011 15:58

oki to w poniedziałek wypróbuje na kilku markach plyt czy dzialaja bez problemu. Jeszcze jedno jak juz tak marudze to pomarudze wam dalej ;) czy to jest prawda ze płyty DVD-R podobno są bardziej kompatybilne z odtwarzaczami stacjonarnymi?? to wypalac mam to weselisko na Plusach czy minusach zeby nie bylo siary jak wpadka z tymi EMTEC-ami:)

rojkow 28.02.2011 16:48

Koledzy i koleżanki ponawiam sprawę bo to nie jest wina marki płyt bo nie odpala stacjonarne dvd ani z plyt Sony ani z Verbatim nadal wyskakuje komunikat zła płyta ma ktoś jakiś inny pomysł??

loki7777 28.02.2011 17:17

Co to za dvd? Mozna jeszcze ustawic na + booktype na rom.

rojkow 28.02.2011 17:45

coś mi sie zdaje ze problem nie leży po stronie marki płyt tylko chodzi o nagranie płyt bo nawet oryginalnych płyt nie czyta DVD tylko może chodzi o format filmu bo widze ze pliki na plycie maja typ pliku: VOB File oraz jakieś Plik BUP jak sadzicie??

loki7777 28.02.2011 18:01

Czyli reasumujac to dvd marki x czyta oryginalne plyty z gazet/wypozyczalni? Jesli na plycie znajduja sie pliki vob i inne to jest ok.
Moglbys uzywac znaki interpunkcyjne.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.