Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software (https://forum.cdrinfo.pl/f101/)
-   -   Jaki soft do szyfrowania HDD (https://forum.cdrinfo.pl/f101/jaki-soft-szyfrowania-hdd-88212/)

funt3 08.03.2011 17:31

Jaki soft do szyfrowania HDD
 
Witam wszystkich,
jestem tu pierwszy raz bo uważam ze ktoś mi pomoże w tym pewnie łatwym problemie.
Przejrzałem kilka forum i nie znalazłem żadnej odpowiedzi na moje pytanie.
Kupiłem dysk zewnętrzny 1 TB i chce na nim założyć hasło.
Ale jest jedno ale !
To nie ma być program który otwieram tylko na jednym kompie( TrueCrypt)- to nie on ponieważ wymaga generalnie obecności tegoż oprogramowania na komputerze odczytującym:)
dobrze aby był darmowy i prosty.
Zwykłe hasło na zewnetrznym dysku.
Czy ktos wie jaki program by był doskonaly?
dziękuje i pozdrawiam
funt3

M@X 08.03.2011 17:40

OT. Przeniesie ktos post tajnego marzyciela?


Wiadomo***347;***263; wys***322;ana z ***63743; iPhone przy u***380;yciu Tapatalk

Jarson 08.03.2011 20:24

A juści.

@funt3
A dlaczego to nie ma być TrueCrypt? Wystarczy nie szyfrować jednej partycji i mieć tam wersję portable tego programu.

funt3 09.03.2011 03:51

Ciekawe spostrzeżenie ale ja nie będę zakładał tam partycji, a dostęp potrzebny mi jest do wszystkich informacji zawartych na tym dysku i po podłączeniu do jakiegokolwiek komputera.
Chyba że czegoś nie wiem o tym TrueCrypt to poproszę o wskazówkę, podpowiedź lub wyjaśnienie.
TrueCrypt jest rozszerzonym programem, a ja jak pisałem wcześniej nie potrzebuje aż tak skomplikowanego softu.
pozdrawiam.

andy 09.03.2011 05:28

Cytat:

TrueCrypt jest rozszerzonym programem, a ja jak pisałem wcześniej nie potrzebuje aż tak skomplikowanego softu.
pozdrawiam.
Alternatywa (niestety płatna) to PGP Whole Disk Encryption. Jednak ten program jest pewnie na takim samym poziomie zaawansowania.

Cytat:

To nie ma być program który otwieram tylko na jednym kompie( TrueCrypt)- to nie on ponieważ wymaga generalnie obecności tegoż oprogramowania na komputerze odczytującym:)
Możesz na tym dysku stworzyć wolumin na 90% jego wielkości i w wolne miejsce wrzucić wersję TrueCrypta Portable.
Dodatkowo dodając odpowiednie parametry w pliku autorun TC będzie automagicznie wybierał ten wolumin i pytał się Ciebie o klucz/hasło.

M@X 09.03.2011 06:03

Ja tylko dodam, ze na chlopski rozum to zaden progrdm nie spelni oczekiwan, bo nawet wrzucenie TrueCrypta Portable na wydzielonrj partycji nie umozliwi odczytu zawartosci dysku pod Linuxem i ns Maku.


Wiadomo***347;***263; wys***322;ana z ***63743; iPhone przy u***380;yciu Tapatalk

loki7777 09.03.2011 10:08

A haslo na dysk - tak jak kiedys bylo chyba Ata Password - nie wiem czy w tej obudowie nie siedzi dysk sata i czy to cos zmienia.

andy 09.03.2011 16:27

Cytat:

Napisany przez M@X
Ja tylko dodam, ze na chlopski rozum to zaden progrdm nie spelni oczekiwan, bo nawet wrzucenie TrueCrypta Portable na wydzielonrj partycji nie umozliwi odczytu zawartosci dysku pod Linuxem i ns Maku.

TC jest dostępny na wielu platformach min. MacOS.

Jak pisałem wyżej TrueCrypt to obecnie jeden z najbezpieczniejszych sposobów na zabezpieczenie danych.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.