Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DivX, Xvid, Matroska i inne (https://forum.cdrinfo.pl/f16/)
-   -   VirtualDub - audio codec error. (https://forum.cdrinfo.pl/f16/virtualdub-audio-codec-error-88717/)

Asumix 20.04.2011 08:37

VirtualDub - audio codec error.
 
Ilość załączników: 1
Wstawiam tu, bo nie widzę nigdzie działu dla programów.

Otóż mam problem.
Mam program 'VirtualDub-MPEG2 1.6.19 build 24586' (dokładnie tą wersję). I niby wszystko okej, gdyby nie to, że przy niektórych plikach AVI pokazuje mi taki błąd:
*załącznik*

Z tym, że problem występuje przy plikach, które mają w nazwie np. :
'Glee.S02E16.HDTV.XviD-LOL.[VTV]'

zaś z plikami z nazwą 'glee.s01e02.dvdrip.xvid-topaz' problemów nie ma.

uprzedzę 'poradę' - zmiana nazwy nie pomaga.

marynarz 20.04.2011 11:29

Za pomoca MediaInfo sprawdz jaki to codec co go nie masz i doinstaluj.
Kodeki do kompresji sa w wiekszej wersji K-Lite Codec Pack.

Asumix 20.04.2011 12:54

Ilość załączników: 1
po naciśnięciu na 'odwiedź witrynę tego kodeka audio' odsyła mnie tutaj:
iis.fraunhofer.de/en/bf/amm/
i o ile dobrze widzę, to tam nie ma do pobrania nic oprócz samych PDFów.

i mam zainstalowane K-Lite Codec Pack 7.10 Full (jest większa wersja od tego? Oo). Wcześniej miałam którąś wersję ACE Mega Codecs Pack.

joujoujou 20.04.2011 13:43

Dźwięk jest "niby" kodowany w mp3 (bo tak się przynajmniej zgłasza).

Masz do wyboru kodeki:

- Lame (najpopularniejszy)

- Fraunhoffer (prekursor formatu, obecnie rzadko używany) - trudno go znaleźć, ale się da.

- Helix (najnowszy, podobno najszybszy).

Sprawdź który masz zainstalowany w systemie, po czym spróbuj z innym.

Placio74 20.04.2011 19:56

Cytat:

Napisany przez Asumix (Post 1157811)
...
Mam program 'VirtualDub-MPEG2 1.6.19 build 24586' (dokładnie tą wersję). ...

fccHandler nie rozwija już tej wersji - zamiast tego napisał pluginy dla aktualnej wersji VirtualDub (do importu MPEG-2, AC-3, Matroski (MKV), Flash Video (FLV) oraz animacji FLIC).

Skorzystaj z aktualnej wersji VirtualDub (obecnie stabilna 1.9.11 i eksperymentalna 1.10.0).

Cytat:

Napisany przez joujoujou (Post 1157858)
- Lame (najpopularniejszy)

Owszem, ale do kodowania.

Cytat:

Napisany przez joujoujou (Post 1157858)
- Fraunhoffer (prekursor formatu, obecnie rzadko używany) - trudno go znaleźć, ale się da.

Wbrew pozorom całkiem często używany i łatwy do znalezienia, z tego prostego powodu że... kodek Fraunhofer'a w wersji ACM jest dostarczany razem z systemem Windows. Nie wiem czy nadal jest obecny w Windows 7 - natomiast w systemie Vista owszem jeszcze jest ale zdaje się że z blokadą kodowania w 'obcym' oprogramowaniu.

Cytat:

Napisany przez joujoujou (Post 1157858)
- Helix (najnowszy, podobno najszybszy).

Nie rozwijany (bodajże od sześciu lat) - poza tym raczej nie wydano wersji ACM.


Wracając do tematu...
Jeśli w VirtualDub 1.9.11 problem się powtórzy, spróbuj skorzystać z wewnętrznego dekodowania.
Options > Preferences... > AVI > Prefer internal audio decoders over installed third-party codecs


-----

Odnośnie tego konkretnego pliku wideo...

Audio nie jest poprawnie zapisane. Aktualna wersja VirtualDub wyświetla odpowiedni komunikat ("A non-zero wBitsPerSample value was detected in the MP3 audio format structure.") i wykonuje 'bieżącą' korektę ("This has been corrected in-memory to zero for better compatibility with common installed MP3 audio codecs."). Autokorekta tego błędu jest w VirtualDub od wersji 1.7.0.

BTW... jeśli ktoś z jakiś powodów nie może skorzystać z VirtualDub, wspomniany defekt można poprawić przy ponownym muksowaniu A/V za pomocą AVI-Mux GUI.


Poza tym audio ma zmienne bitrate. W VirtualDub-MPEG2 po edycji A/V może być niezsynchronizowane. W VirtualDub nie powinno być tego problemu - od wersji 1.8.0 obsługuje audio VBR ('zachowawczo' pozostawiono komunikat ostrzegający o VBR - można go wyłączyć w preferencjach).

BTW... stary VirtualDubMod również obsługuje audio VBR (jednak VDM od dawna nie jest rozwijany i nie ma obecnie istotnych powodów by z niego korzystać).


BTW... inny edytor - Avidemux - również powinien sobie poradzić z tym plikiem.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.