Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Inne (https://forum.cdrinfo.pl/f36/)
-   -   Jak oceniasz poradniki na konsole.cdrinfo.pl? (https://forum.cdrinfo.pl/f36/jak-oceniasz-poradniki-konsole-cdrinfo-pl-88932/)

Berion 02.06.2011 14:40

Jak oceniasz poradniki na konsole.cdrinfo.pl?
 
Jak oceniasz jakość merytoryczną materiałów zamieszczonych na konsole.cdrinfo.pl?

Skrót do listy artykułów:
>> http://forum.cdrinfo.pl/f30/linki-do...glownej-57360/

czary2mary 02.06.2011 16:16

The Best:spoko:
Chyba kupię konsole:)

szczuru 02.06.2011 19:41

A co ja mam powiedzieć skoro część tworzyłem/pomagałem tworzyć? :P Oczywiście, że są świetne :D

Diabolique 02.06.2011 20:57

nie ma rzeczy doskonałych :szczerb: wiec tutki są na wysokim poziomie. dobrze sie je czyta.

M@X 02.06.2011 21:14

Ja bym jedynie obstawal za slowniczkiem z tymi wszystkimi technicznymi terminami...


Wiadomo***347;***263; wys***322;ana z ***63743; iPhone przy u***380;yciu Tapatalk

Berion 02.06.2011 22:06

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1164436)
The Best:spoko:
Chyba kupię konsole:)

Będziesz żałował.
Chyba, że kupisz oldgena jakiegoś.

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1164480)
Ja bym jedynie obstawal za slowniczkiem z tymi wszystkimi technicznymi terminami...

A ja specjalnie dla Ciebie przygotowałem opcję: "Nie obchodzi mnie scena tylko gry". :haha:

pali 25.06.2011 15:12

Berionu,
tutoriale są po prostu dobre.
Np. dobry, naturalny język. Na takich amatorskich portalach o komputerach (np. pclab) często widać silenie się na "profesjonalny" język, co daje efekt groteskowy.

Chociaż mam tylko PS2 i 2 gry, to z przyjemnością przejrzałem i poleciłem kilku osobom.

Poprawiłbym tylko webmastering, ale to dotyczy całej przestrzeni cdrinfo.pl za wyjątkiem forum. Nie jestem zwolennikiem uwspółcześniania do każdego nowego trendu, ale jednak cdrinfo odświeżenia wymaga. Pomysłów tutaj można mieć mnóstwo, więc nie będę wymieniał, ale tylko jeden przykład: podstrony są na sztywno dostosowane do monitorów 800 px.... Akurat to doskonale pamiętam, bo w 2002 rąbnąłem wasz layout do pewnego serwisu :D Ale już dawno moi następcy przeszli na inny.

-----------------

Dużo mówisz o "scenie".
Co to jest ta "scena"? Internetowa sieć pasjonatów, którzy rozpracowują zakamarki sprzętu?

No fajnie, ale rynek się zmienia. Ja bym się na twoim miejscu nie przywiązywał do tej sceny i być może archaicznej jej definicji.

Rynek jest, te twoje konsole istnieją, to i zapotrzebowanie na obsługę jest. Tylko może nie wyczuwasz potrzeb.

Doskonałym przykładem jest Piotrek Konieczny ze swoim niebezpiecznikiem. Zdjął on scenę security z monumentu, zakładając popkulturowy portal. I jest najlepszy. Jeśli chodzi o edukację to robi więcej niż wszyscy inni. I biznes też robi ;)

M@X 25.06.2011 16:07

Z niszy do mainstreamu to przepis na sukces. Wie to nie tylko Piotrek Konieczny ale i wielu jemu podobnych, ktorzy dzieki zrozumieniu tego aspektu zaczeli zarabiac sensowne pieniadze ;-)!

Berion 25.06.2011 21:00

Z tej niszy nie można wyjść do mainstreamu, ponieważ temat sceny jest mocno szaro-strefowy i nie wynika z niego nic prócz zabawy. Ot hobby, dopóki nie zaglitchuje się SPU PS3, nie ogłosi się światu jako "złamanie konsoli", nie wystąpi w BBC News i nie zostanie się pozwanym przez korporację za CFW. ;)

Myślałem kiedyś nad serwisem growym i doszedłem do wniosku, że się nie nadaję, potrafię o grach pisać tylko negatywnie gdzie zaraz mi ktoś zarzuca Clarksona albo innego Wojewódzkiego. :P

- - -

Cytat:

Dużo mówisz o "scenie".
Co to jest ta "scena"? Internetowa sieć pasjonatów, którzy rozpracowują zakamarki sprzętu?
Tak, można tak to nazwać.

Zebir 25.06.2011 21:17

Bardzo dobre tutoriale, to właśnie dzięki nim zacząłem interesować się starym PS2. Szczególnie podoba mi się Spis Treści, szybko można znaleść to co nas interesuje. :P Mam nadzieję, że będzie również więcej tutoriali na temat samego Ps3, np jak zainstalować AsbestOS. :) Aha, i dzięki tym właśnie tutorialom stronka utkwiła mi w pamięci i teraz od czasu do czasu zaglądam na forum, stronę główną. Oby tak dalej ! :spoko:

Berion 26.06.2011 09:51

Obecnie rozgrzebane są dwa.

Z Linuksem się wstrzymam dopóki mi stara konsola się "niezaYLODuje". Wypadałoby też opisać instalację nie tylko AsbestOS ale jakiejś dystrybucji na OtherOS++.

pali 26.06.2011 18:30

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1167956)
Z tej niszy nie można wyjść do mainstreamu, ponieważ temat sceny jest mocno szaro-strefowy i nie wynika z niego nic prócz zabawy. Ot hobby, dopóki nie zaglitchuje się SPU PS3, nie ogłosi się światu jako "złamanie konsoli", nie wystąpi w BBC News i nie zostanie się pozwanym przez korporację za CFW. ;)

No tak, a 99,9999% userów i tak nic nie rozumie z tych zawiłości, bo nie są coderami, nie wiedzą jak działa procesor, nie wiedzą nawet co to jest bramka logiczna, nie mają pojęcia o RE itd itp

Interesuje ich tylko efekt w postaci cracków itp lub medialnej zawieruchy - przywołałem niebezpiecznika, bo w sposób zrozumiały dla tych 99,999% serwuje hermetyczną wiedzę.

No to skoro z defnicji tak jest, to nad czym Ty się żalisz? Że jesteś drugorzędnym scenowcem, nie takim jak te tuzy z Hameryki czy Chin?

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1167956)
Myślałem kiedyś nad serwisem growym i doszedłem do wniosku, że się nie nadaję, potrafię o grach pisać tylko negatywnie gdzie zaraz mi ktoś zarzuca Clarksona albo innego Wojewódzkiego. :P

A co, Ty masz ludzi za idiotów, myślisz że oczekują samych pozytywów?

To chyba Berionu twoje lenistwo ;) Brak woli itd

Sorry, że tak wprost, ale trochę się "znamy" i mam wrażenie, że marnujesz się. Przypominasz mi siebie samego w tym wieku.

Berion 26.06.2011 22:05

Nie żalę, tylko ukazuję że nie można "wyjść ze sceny do mainstreamu" (to w zasadzie bardziej do M@Xa niż do Ciebie).

- - -

Jeśli coś komentuję na innych forach lub pod newsami to moje niepochlebne wypowiedzi na temat czyjejś ulubionej gry/konsoli/firmy są kasowane/minusowane. Stąd powyższy wniosek.

- - -

Lenistwo - może trochę. Nie sztuką jest coś zrobić i po kilku miesiącach się tym znudzić. Sztuką jest się zaangażować w coś na kilka lat z pasją, rozwijać to.

Nie należę do grupy osób które jakąkolwiek krytykę do nich skierowaną przyjmują za obrazę majestatu. ;]

dmlakers 24.10.2011 08:56

Może nie czytałem wszystkich tutoriali dostępnych na forum ale jeden bardzo mi pomógł... mam na myśli tutorial o DIVX na PS2.

Smolarek1997 28.12.2011 12:53

A są na stronie/forum osoby (które mają czas i chęci) do pisania FAQ ? Bo fajnie jakby o X360 albo Wii można było przeczytać FAQ :)
BTW A co do ankiety to wiadomo że pierwsza opcja :D


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.