Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Fotografia (https://forum.cdrinfo.pl/f42/)
-   -   Pomocy jak sie pozbyc tego bubla ze zdjecia? (https://forum.cdrinfo.pl/f42/pomocy-jak-sie-pozbyc-tego-bubla-ze-zdjecia-89100/)

rekinek85 29.06.2011 22:07

Pomocy jak sie pozbyc tego bubla ze zdjecia?
 
Ilość załączników: 1
Witam drogich forumowiczów.

Zgłaszam się z prośbą o pomoc w bardzo ważnej sprawie.

Czy ktoś potrafi usunąć ten prostokacik z data z obrazka, tak by było pięknie i przyjemnie dla oka? Bardzo prosze jesli komus sie uda o dokladny opis postepowania bym potrafil to zrobic z reszta fotek.

Banana Coctail 30.06.2011 00:02

Ilość załączników: 1
Mam nadzieję, że pomogłem.

icemac 30.06.2011 06:52

zamówić od ksindza bez znaku wodnego :P

Kris 30.06.2011 08:18

Nie zapłaciło się fotografowi za zdjęcie z komunii i chce się teraz to obejść?

Nieładnie, nieładnie...

Instrukcja:
- zdobądź kontakt do fotografa,
- zapłać za zdjęcia,
- ciesz się legalnym zakupem.

Banana Coctail 30.06.2011 11:19

Ja mu pokazałem sposób. Może sobie tam nawet Mudzina Dobrego wkleić i będzie ładnie.

andy 30.06.2011 13:04

Za ok 30-40zl mogę usunąć ten znak wodny.

Reetou 30.06.2011 13:05

Pokaż może najpierw jakieś swoje prace tego typu, a nie tak w ciemno :P

rekinek85 30.06.2011 13:22

Tak sa to zdjecia od fotografa osoby prywatnej bez firmy ktora po deklaracji darmowych fotek gdy juz uroczystosc sie skonczyla powiedzial ze chce pieniedzy. Powiedzcie czy takich ludzi w jakis sposob szanowac mozna

Jarson 30.06.2011 13:22

Nie orientuję się, jak to się zwykle robi, ale czy aby poza tym, że sample mają znak wodny, to nie są one aby znacznie pomniejszone w stosunku do oryginału? To wklejone oczywiście jest, ale nie wiem, czy na potrzeby postu, czy już takie było - jeśli było, to nawet po usunięciu znaku wodnego nie będzie piękne i przyjemne dla oka.

Reetou 30.06.2011 13:28

Cytat:

Napisany przez rekinek85 (Post 1168791)
Powiedzcie czy takich ludzi w jakis sposob szanowac mozna

Nie widzę przeciwwskazań. Każdy orze jak morze. Nikt ci nie każe kupować.

Cytat:

Napisany przez Jarson (Post 1168792)
to nawet po usunięciu znaku wodnego nie będzie piękne i przyjemne dla oka.

Photoshop ma doskonałe narzędzia do pomocy przy usuwaniu takich rzeczy, ale niestety w tym przypadku gra nie będzie warta świeczki - żeby się tego pozbyć trzeba będzie odtwarzać ręcznie przesłonięte fragmenty, można to zrobić całkiem fajnie i na pierwszy rzut oka trudno będzie wychwycić przeróbki, ale zajmie to sporo czasu - lepiej dać te parę pięć złotych fotoamatorowi i przestać płakać.

ed hunter 30.06.2011 13:47

Cytat:

Napisany przez Reetou (Post 1168797)
Nie widzę przeciwwskazań. Każdy orze jak morze. Nikt ci nie każe kupować.



Photoshop ma doskonałe narzędzia do pomocy przy usuwaniu takich rzeczy, ale niestety w tym przypadku gra nie będzie warta świeczki - żeby się tego pozbyć trzeba będzie odtwarzać ręcznie przesłonięte fragmenty, można to zrobić całkiem fajnie i na pierwszy rzut oka trudno będzie wychwycić przeróbki, ale zajmie to sporo czasu - lepiej dać te parę pięć złotych fotoamatorowi i przestać płakać.

I przestać orać morze, bo po takiej orce śladu nie ma. k***a

Kris 30.06.2011 14:01

Cytat:

Napisany przez rekinek85 (Post 1168791)
Tak sa to zdjecia od fotografa osoby prywatnej bez firmy ktora po deklaracji darmowych fotek gdy juz uroczystosc sie skonczyla powiedzial ze chce pieniedzy. Powiedzcie czy takich ludzi w jakis sposob szanowac mozna

No jeśli tak powiedział/a, to nieładnie z jego/jej strony.

Patrząc na to inaczej - trzeba było wziąć swój aparat (najpierw zainwestować w niego) i porobić fotki. Może ta osoba spędziła cholernie dużo czasu przy tym materiale i w końcu zdecydowała, że nie poświęci tego czasu za friko. Z drugiej strony ustne umowy też powinny obowiązywać i skoro umówiliście się za darmo (pewnie znajomy), to ta osoba powinna raczej obietnicy dotrzymać.

Generalnie ja nie jestem za tym, żeby fotograf robił zdjęcia za darmo, ale jak się umówiliście, to wasza sprawa.

Możesz spróbować sam to usunąć. Poszukaj na youtube filmów 'watermark removal' czy podobnych.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.