Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Final Fantasy 12 - Polska wersja językowa (https://forum.cdrinfo.pl/f106/final-fantasy-12-polska-wersja-jezykowa-89228/)

Berion 16.07.2011 21:29

Final Fantasy 12 - Polska wersja językowa
 
Ilość załączników: 10
Po dwóch długich latach nad tłumaczeniem, prace dobiegły końca i o to świat ujrzała łatka spolszczająca do tej znamienitej gry.

Lokalizacja obejmuje wszystkie bitmapy w grze, listy dialogowe, menu, przetłumaczone są także przedmioty, magia, techniki, imiona, nazwy lokacji, bestiariusz. Oczywiście są też i nasze polskie znaki.


Spolszczenie przeznaczone jest na wersję PAL, brytyjską i taka też jako jedyna przeszła gruntowne testy. Pozostałe wersje również można spatchować, nie gwarantujemy jednak że będą one pozbawione błędów. Możliwe jest także nałożenie patcha na wersję amerykańską, ale NIE było to testowane i nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że efekt będzie zadowalający. Łata dla FFXII - International Zodiac Job System zostanie opublikowana w późniejszym terminie.


Przy projekcie uczestniczyli:
  • ffgriever
    Autor i mózg projektu. Zajmował się wszystkim od tłumaczenia, poprzez programowanie, rozpracowywanie formatów, testy, korektę, na programistycznej części strony internetowej projektu skończywszy.

  • Robin i Emoonia
    Poświęcili wiele dziesiątek godzin na porządne testy i korektę. Odpowiedzialni byli także za ostateczną korektę ***8222;na sucho***8221; wszystkich plików projektu. To między innymi dzięki nim liczba błędów, literówek, typograficznych faux pas i interpunkcyjnych gaf uległa drastycznemu zmniejszeniu. To ich wprawne ręce wyedytowały kilka bitmap, które autor projektu przeoczył.

  • dweYn i Minako
    Swoim uważnymi oczyma wychwycili w testach wiele większych i mniejszych błędów, literówek i gramatycznych niedociągnięć. Ich uwagi pozwoliły w wielu przypadkach poprawić pewne niedoskonałości czy sztywność języka.

  • Berion
    Odpowiedzialny za projekt graficzny strony internetowej, fachową pomoc mistrza Photoshopa przy edycji niektórych bitmap, stworzenie szablonów pod bitmapy z co bardziej zakręconymi efektami oraz projekt loadera.

Patch można pobrać z GPP lub naszej strony internetowej:
http://www.ff12.pl/ (dział Media)

Patrix 16.07.2011 22:06

Berionu,
nie mam konsoli ale wielki szacun !

2 lata roboty... jak ktoś coś będzie narzekać to daj cynk, sam mu lutnę. :D

M@X 16.07.2011 22:45

Rispekt! Mnie by sie juz tak nie chcialo za darmo ^_^'...

Zebir 16.07.2011 23:26

Uff, już myślałem, że tego spolszczenia nie będzie, a jednak ^.^ Tak jak wyżej, dziękuję i podziwiam, że autorom się chciało tak "za darmo" siedzieć nad tym 2 lata.

Berion 17.07.2011 10:47

Dzięki.

Ja tam specjalnie to się nie nasiedziałem, sumując może z dwa tygodnie. Natomiast ffgriever jak najbardziej - hakerka wcale łatwej gry i tłumaczenie. To głownie ten projekt zadecydował o śmierci PS2PSXe.



M@X, niektórych stać jeszcze na to aby zrobić coś dla idei. :P Oczywiście, że chciałbym na tym zarabiać, ale nie ma takiej możliwości... Obecnie do firm deweloperskich wkradł się już ten zachodni model wyzysku człowieka - robi się szybko, niedokładnie, byle by było, mało płacą, mnóstwo darmowych nadgodzin (po za tym i tak mnie nikt nie chce przyjąć). Żeby założyć własne studio, choćby tłumaczeniowe trzeba mieć i jaja i kapitał na start. Także... robimy to co robimy za darmo.

Desden 17.07.2011 13:56

Oo FF12 pl? super chociaż tyle jak na rok 2011 :)) moze kiedys inne projekty ktos jeszcze przerobi na ps2 bo troche tych excluzywnych produkcji jest tam :D



Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1171602)

Ja tam specjalnie to się nie nasiedziałem, sumując może z dwa tygodnie. Natomiast ffgriever jak najbardziej - hakerka wcale łatwej gry i tłumaczenie. To głownie ten projekt zadecydował o śmierci PS2PSXe.

Czemu śmierć? mam nadzieje że kiedys ps2psxe ujży swiatło dzienne, chociaz jakies ubogie malenstwo bez zadnych kombinacji tak aby tylko odpalac gry z usb-hdd i jak gra prosi o wlozenie nastepnej plyty to jedno klikniecie i obraz drugiej plyty bedzie dalej szedl. Gdyby znal sie na programowaniu tego loadera psxa co jest w elfie bym jakos na kształ hdloadera lekko zrobil. No ale jak to ma byc cos lepszego...to nic ino czekac.

Fajnie Berion ze Ff12 zrobiliscie moze znowu zaczne grac na ps2 ktore mi sie wiecznie kurzy i poza tym ze traktuje go jak magnetowid to juz gry dawno mi zbrzydły lata temu XDD:DDD:P:spoko:

Berion 18.07.2011 17:38

Śmierć w takim sensie, że nie będzie rozwijany. Zgodnie z obietnicą, ffg dorzuci GUI i dźwięk. Kompatybilność i jakość emulacji pozostanie bez zmian (można powiedzieć, że 50% gier chodzi bez zarzutu, więc tak źle nie jest ;]).

Po FF12, a przed PS2PSXe planowany jest jeszcze AIO.

Desden 18.07.2011 17:50

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1171825)
Śmierć w takim sensie, że nie będzie rozwijany. Zgodnie z obietnicą, ffg dorzuci GUI i dźwięk. Kompatybilność i jakość emulacji pozostanie bez zmian (można powiedzieć, że 50% gier chodzi bez zarzutu, więc tak źle nie jest ;]).

No to fajnie :))) Już myslałem ze nic z tego a jednak :)) Wsumie to ja nie wiem po co ta zabawa w emulacje Psxa jesli sprzetowo się da? Wystarczyloby tylko jakos tego ps1drv po przerabiac na loadera z usb i hdd i byloby 100% gier i chyba szybciej by to wyszlo, ale Ja sie tam nie znam, fajnie tylko gadam :))


Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1171825)
Po FF12, a przed PS2PSXe planowany jest jeszcze AIO.

Aaha. A sorki ze zapytam bo nie w temacie jestem: Co to jest AIO??? I na co i co kaman?

Berion 18.07.2011 18:56

Sukcesor ELF-Packa, będzie na naszym własnym 'appsie', specjalnie do tego celu zaprojektowanym (uLE nie nadaje się na menu). Obsługa skryptów itd. Więcej nie napiszę bo będzie to niespodzianka.

Desden 19.07.2011 15:48

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1171843)
Sukcesor ELF-Packa, będzie na naszym własnym 'appsie', specjalnie do tego celu zaprojektowanym (uLE nie nadaje się na menu). Obsługa skryptów itd. Więcej nie napiszę bo będzie to niespodzianka.

Brzmi dosyć ciekawie :))) W każdym razie trzymam kciuki za kazdy projekt rozwijany ;))) :spoko:

ethar 23.07.2011 12:00

Dokładnie, dzięki wielkie za spolszczenie :) Na pewno gdy zaopatrzę się w FFXII to je sprawdzę, i postaram się wyłapać błędy jeśli jakieś będą ;) AIO brzmi ciekawie... ;)
Tylko ręce zacierać :)

skuter6 25.07.2011 13:40

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1171602)
M@X, niektórych stać jeszcze na to aby zrobić coś dla idei. :P Oczywiście, że chciałbym na tym zarabiać, ale nie ma takiej możliwości... Obecnie do firm deweloperskich wkradł się już ten zachodni model wyzysku człowieka - robi się szybko, niedokładnie, byle by było, mało płacą, mnóstwo darmowych nadgodzin (po za tym i tak mnie nikt nie chce przyjąć). Żeby założyć własne studio, choćby tłumaczeniowe trzeba mieć i jaja i kapitał na start. Także... robimy to co robimy za darmo.

Proponuję dodawać do projektów numer konta na które użytkownicy mogli by wpłacać, jako uznanie dowolną sumę, robicie to za darmo, ale może ktoś znajdzie się kto będzie chciał, wam to wynagrodzić :)

M@X 25.07.2011 14:13

PayPala moze lepiej...?


Wiadomo***347;***263; wys***322;ana z ***63743; iPhone 4 przy u***380;yciu Tapatalk

skuter6 25.07.2011 14:18

Chyba bardziej dostępne jest przesłanie na numer konta, jest jeszcze zbyt wielu którzy nie wiedzą nawet co to PayPal

Patrix 25.07.2011 15:10

M@X, przetłumaczyli to na Polski czyli dla nas, więc po co PP ? To tylko utrudnienie.
Przelewy krajowe są free, a pomysł jest dobry.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.